2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    273
Cnm çok sukur ıyıyız, 2 numaraya geçmeliyim ama gecemedim elimdekı 1 numaraları bitirmeye calısıyorum😂yoksa çoktan geçmelıydım hatta 3e bıle gecebılırım. Ölçtum 1 ıle 2 arasında hiç fark yok
Anladım canım bende aynı 1 no bitirmeye calişiyorum çünkü değişmesi gerektiği sinyallerini veriyor çabuk dolması ,sızması v.s gibi 😊
Bebişlerimiz büyüdü demekki 😍

Ben de lansinoh manuelle sağdım csnım çok beceremedim 🙃. Bi de eller serbestle sağmayı denedim 10 CC, 20 CC gibi çıktı . Hastane tipi küçük memeyi sağar mı sence yani ne diyorsun 😁🙃🙃😁
Hastane tipinin orijinal aparatlarını kiralayan bayilerde her meme ucuna göre ayrı ölçüde aparat var, burada göğüs değil de daha çok meme ucu önemli , ben hastane tipi kiraladım Medela symphony aletin versiyonunun adı, hastanelerde yani en azından Acıbadem'de eski versiyonu kullanılıyordu benimki daha iyi bana da yenidoğan hemşiresi önermişti

Sleepy bize iyi gelmedi şimdi Molfix kullanıyoruz deneye bilirsin

bunlar hep aynı aslında baby turco, molfix ve sleepy. farklı olarak bebem natural söylendi birde of bakalım

Geçmiş olsun 💐 bezden olması çok ilginçmiş ilk defa denk geldim

bez alerjisi, bu uymadı bize malesef, çok teşekkür ederim

Canım benim de göğüslerim küçük ama sütüm çok bol kapasiteyle alakası yok kuzenimin memeleri kafam kadardı ama sütü yoktu mamayla büyüttü yani kendine bu konuda boş yere stres oluşturma.🤗 Bebişler anne sütünü çabuk sindiriyorlar o yüzden emmek istiyorlar devamlı, zaten o emdikçe sütler çoğalıyor. Sen bol bol su iç bestlak kullanabilirsin iyi beslen onun dışında bir şey yapmana gerek yok. Anne sütü verdiğin zamanlarda çişini takip edebilirsin çişini yapıyorsa demek ki sütün var demektir. Ben de senin gibi başladım mamaya sarılık sebebiyle sonra giderek azalttım günde derken 3 haftadır hiç mama vermiyorum şu an sadece anne sütü alıyor
Anca dönüş yapıyorum mesaja . Maşallah size. 🥰 iki gündür mamayı günde bire düşürdüm. Çiş çok az yapıyor. Ama büyük tuvaletinde azalma olmadı sürekli yapıyor. Çiş yapması mı gösterge yani? Ne zaman istese emzirdim. Ama akşam artık sinirlendi bence doymadı. Mama verdim yine :KK43: beslenme en kötü oldugum konu. Sanırım faydalı seyler tüketmiyorum artık. Sabah iyi bir kahvaltı yapıp akşama kadar sadece su içiyorum.yemek yapacak vakit bulamıyorum geçiştiriyoruz şu ara. Eşim de alısveris yapmayı unutuyor vs önemsemiyor pek iş yoğunlugından aklına gelmiyor. Su alıp gelse şükrediyorum şu ara

Kızlar artık sırtım,belim,kolum kopmak üzere dayanamadım anneme geldim sağolsun birlikte bakıyoruz
Kızım günlük son 1 haftadır ağlama krizlerine giriyor ara ara karnı tok ,altı temiz ,ateş yok ,gazı yok patır patır çıkartıyorda
Ama uyumamak için direniyor resmen gözleri kıpkırmızı oluyor ama özellikle gündüzleri kucaktan iner inmez uyanıyor sallayınca susuyor :/ ama yatakta yatıramıyorum bu sorunu çözeniniz var mı ? Kucağa alışmasından da korkuyorum hep kucakta sallayarak uyutamam ki :/
Atak haftası varmış belki ona denk geldiniz. Ben de kucakta pışpışlama yöntemi ile uyutuyorum. Oğlumu da öyle uyuturdum. Zararını görmedim. Zamanla yatakta uzanarak devam ettim pışpışlamaya. Sonra yanıma yatarak uyumaya alıştı. Şimdi kızım da öyle alışacak gibi. Ayakta sallamaktan iyidir diye düşünüyorum. emzik de kurtarıyor bizi. Bi de bazen karnı tıka basa tok olsa da babada uyumuyor. Ben kucağıma alımca bayılıyor resmen. Anne kokusunu alıyor ve sakinleşiyor sanırım. Karnımızda aylarca durdular. Sana doyamıyorsa doyur alışırsa alışsın. Adem Güneş güvenli bağlanma kitabında böyle tavsiye ediyordu. İlerde çocuk eksik hissetmez. Önce ona o güveni aşılamalı. Ay ne cok konustum kusura bakma ☺️

bunlar hep aynı aslında baby turco, molfix ve sleepy. farklı olarak bebem natural söylendi birde of bakalım

Bana göre çok farklılar sleepy kaç defa taşma yaptı bize bakmayarakki ben 2 saatten bir değişiyorum mantar yaptı birde 2 numarası molfixe bakarak küçük.ama Molfix şimdi çok iyi beğendim her konuda

Canım geçmiş olsun krem vs yazdımı Dr
Bez konusunda da sleepy kullaniyorum. Bizde pişik bile yapmadı.
Bide bez konusunda elinde kaldiysa kendine ped olarak kullanabilirsin. Şubat grubunda oyle yaptim demiş birisi.

Bide demiş küçük oluyorsa bacak kısmindaki 2 lastik var ya onun içkisini yırtıyormuş. Hem bacakta iz yapmiyor hem bez buyuyor demiş. Ama oyle yaparsanda taşmazmi dış lastık baya gevşek.

Kizlar merhabalar. Sadece meme veren arkadaşlar. Bazı zamanlar iki gögsümde yumuşak oluyor ve bebekte aç boyle zamnlarda mama veriyormusunz ya dolmasini bekliyormsnuz. Bizde 50 günlügüz artık eskisi gibi degil çok emiyor sürekli acikiyor midesi büyüyordur tabi. Dün gece 2 buçukta eşim mama getirdi gögüslerimde süt olmadigi için. Aç sandik verdim 60 cc yaptim 30 bile içmedi sonra uyuya kaldı. Türkiye de Nutrilak diye mama varmı onu almiş eşim.
Dünde hem agliyor durmadan ne yaparsamda durmuyor. Ve bu her gün oyle diyebilirim. Saat 22 23 den gece 3 e kadar agliyor meme versemde aglayarak emmiyor kucakta taşisamda durmuyor. Saat 2 bucuk 3 oluyor kendikignden sakinliyor sabaha kadar emmeye bile kalkmiyor 7 8 oluyor uyaniyor. 7 haftalik olduk atak dönemimi acaba özelikle o saatlerde yapiyor.

Kizlar merhabalar. Sadece meme veren arkadaşlar. Bazı zamanlar iki gögsümde yumuşak oluyor ve bebekte aç boyle zamnlarda mama veriyormusunz ya dolmasini bekliyormsnuz. Bizde 50 günlügüz artık eskisi gibi degil çok emiyor sürekli acikiyor midesi büyüyordur tabi. Dün gece 2 buçukta eşim mama getirdi gögüslerimde süt olmadigi için. Aç sandik verdim 60 cc yaptim 30 bile içmedi sonra uyuya kaldı. Türkiye de Nutrilak diye mama varmı onu almiş eşim.
Dünde hem agliyor durmadan ne yaparsamda durmuyor. Ve bu her gün oyle diyebilirim. Saat 22 23 den gece 3 e kadar agliyor meme versemde aglayarak emmiyor kucakta taşisamda durmuyor. Saat 2 bucuk 3 oluyor kendikignden sakinliyor sabaha kadar emmeye bile kalkmiyor 7 8 oluyor uyaniyor. 7 haftalik olduk atak dönemimi acaba özelikle o saatlerde yapiyor.
Canım üç aydan önce öyle belirgin bir azalma beklemiyor doktorlar sütte üçüncü ayda da zaten memede süt birikmezmiş de emmeye başladığında memeden akmaya başlarmış süt öyle buldum araştırmalarda, sen iki memeyi de veriyor musun tek öğünde yoksa her öğün bir meme ile mi gidiyorsun

Bez konusunda sleepy natural çok kücük ve ince sızdırıyor sleepy bio naturalden memnunum güzel tutuyor ama birazcık pişiği oldu emin olamadım Molfix aldım ama Molfix sarı paket pure soft daha iyi diye onu aldım ama acayip sızdırıyor bıktım üst değiştirmekten malesef büyük paket almıştım bitsin diye takıyorum ama çok sıkıldım arkası özellikle hep kayıyor sürekli kakası taşıyor çok can sıkıcı bir de pahalı yani sleepy bio naturalden devam edicem ben

Canım hiç kafaya takma şişkinlik olmasını ben de sadece emziriyorum gayettr güzel kilo alıyor ve her bezi çişli .. yumuşak memede olsa ver 1 2 dakika sonra süt kanalları uyarılıyor zaten hissedersin süt doluyor resmen cocuk çektikçe ben ilk oglumu da 2 sene emzirdim hep böyle olurdu çok şükür hep kilo alırdı

Meme yumuşak olsa da bebek çektikçe süt gelir, 7 8 hafta artık ağlamanın gazın pik yaptığı zamanlar o durumdayken memeyi almayabilir, saç kurutma makinesi açıp sakinleştirip memeye tutabilirsin aç olduğunu sanmıyorum ağlamalar sadece açlık değil çünkü. Kucakta hafif sallanma beyaz gürültü dediğimiz sesler loş ışık onu sakinleştirir. Çok yorulduğu için de 7 8 e kadar uyuyordur canım. 3 aydan sonra ağlamalar azalıyor inşaallah

Bez konusunda sleepy natural çok kücük ve ince sızdırıyor sleepy bio naturalden memnunum güzel tutuyor ama birazcık pişiği oldu emin olamadım Molfix aldım ama Molfix sarı paket pure soft daha iyi diye onu aldım ama acayip sızdırıyor bıktım üst değiştirmekten malesef büyük paket almıştım bitsin diye takıyorum ama çok sıkıldım arkası özellikle hep kayıyor sürekli kakası taşıyor çok can sıkıcı bir de pahalı yani sleepy bio naturalden devam edicem ben
Katılıyorum sleepy natural çok küçük, bende bio natural 2 kullanıyorum ama 3 e geçeceğim elimdeki bitince denemek için

Canım üç aydan önce öyle belirgin bir azalma beklemiyor doktorlar sütte üçüncü ayda da zaten memede süt birikmezmiş de emmeye başladığında memeden akmaya başlarmış süt öyle buldum araştırmalarda, sen iki memeyi de veriyor musun tek öğünde yoksa her öğün bir meme ile mi gidiyorsun
Sütüm yetiyor ama mesela dün doydu 5 10 dakika sonra yine emmek istiyor malum daha gogusler dolmadi emdigi zaman bile agliyor. Bende aç oldugunu düşünüyorum çünkü mama versemde çok içmedi napsarsamda agladi. Benim sormak istedigim. Benim sütüm yetiyor şükür hatta mastit bile oldum geçen günlerde mama verdim diye.
Mesela bazen iki gögsümde yumuşak oluyor daha sertleşmiyor ve o zamanlarda emmek istese mama vermelimiyimm çogunlukla ztn goguslerim patlayacak gibi şiş oluyor.

Canım hiç kafaya takma şişkinlik olmasını ben de sadece emziriyorum gayettr güzel kilo alıyor ve her bezi çişli .. yumuşak memede olsa ver 1 2 dakika sonra süt kanalları uyarılıyor zaten hissedersin süt doluyor resmen cocuk çektikçe ben ilk oglumu da 2 sene emzirdim hep böyle olurdu çok şükür hep kilo alırdı
Evet canim çogunlukla gögüslerim şiş tabi bazen yumuşak oluyor ve emmek istediginde mama veriyormusnz Yada yinede emziryormsnz. Bebegim doyuyor genellikle.
Bide bu gün yogurt gibi kustu Ilk zamanlarda da boyleydi ama arada süt kusuyordu. Bu neden oluyor biliyormsn. Mama vermesemde kilo alışı iyi şükür. 40 günde 2 kiloya yakın aldı bebegim.

Ben de lansinoh manuelle sağdım csnım çok beceremedim 🙃. Bi de eller serbestle sağmayı denedim 10 CC, 20 CC gibi çıktı . Hastane tipi küçük memeyi sağar mı sence yani ne diyorsun 😁🙃🙃😁
Ben hastane tipi kiraladım. Bekimki de küçük 🫣 sağmasından memnunum ama bende süt birikmediğinden 30cc yi geçmedi hiç. Yoksa baya iyi vakumluyor. ☺️

Meme yumuşak olsa da bebek çektikçe süt gelir, 7 8 hafta artık ağlamanın gazın pik yaptığı zamanlar o durumdayken memeyi almayabilir, saç kurutma makinesi açıp sakinleştirip memeye tutabilirsin aç olduğunu sanmıyorum ağlamalar sadece açlık değil çünkü. Kucakta hafif sallanma beyaz gürültü dediğimiz sesler loş ışık onu sakinleştirir. Çok yorulduğu için de 7 8 e kadar uyuyordur canım. 3 aydan sonra ağlamalar azalıyor inşaallah
Evet inan sanki birisi dövüyor sanirsin susmuyor benimde artık sinirlerim bozuluyor sinirlenince sabır diliyorum ve onun bütün rahatsizligini bana geçmesini diliyorum. Kendime hatirlatiyorum o daha bebek. bilerek aglamiyor bir şey rahatsiz ediyor ki agliyor sinirlenme diye kendimi yatiştiriyorum. Böyle dua ettigimde biraz sakinliyorum. Yoksa gerçekten dayanilacak gibi degil. Evet yoruldugu içinde uyuyor olabilir. Hani mesela saat 22 den önde gayet keyfi yerindeydi çok sakın gülüyordu hatta çekim bile yaptik. noluyorsa gece oluyor başliyor. Biliyorum dün aç degil ama meme veriyorum emmeye başliyor süt geliyor bile ama bir anda kivranmaya başliyor normalde kucakta dik taşisam sakinliyor. Ama gece oluyor abartisiz diyorum ne yaparsamda ağliyor. Bildigniz hamak gibi beşik aldık onda bile sakinlemiyor. gaz degil çünkü gaz olsa ayaklarini çekerek ikinir gibi yapardi. Bu oyle degil. Neden oluyor anlamiyorum. Artik sadece atağa yormaya çalsiyorum.
Evet bir an önce 3 4 ay olsun istiyorum. Ama bu bebekligi kalmicaginada uzuluyorum :KK43:

Biz de akşam 19 la 23 arası aynıyız memeler yumuşak emiyor yutma sesi de duyuyorum ama sanki doymamış gibi ağlıyor hep huzursuz o vakitlerde emdikten sonra sagiyorum ne çıkarsa veriyorum 30 60 arası çıkıyor onu iciyor yine aynı huzursuz hep aynı saatlerde aynı şeyler saat 23 civarı bayılıyor sonra uzun bi uyku. Aç olsa öyle uzun uyumaz takmıyorum artık

X