2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    273
Kızlar oğlumun pipi üstünde ufak soyulma gibi bişey vardı, gittikçe yayıldı ve bugün bu halde hatta bacak arasında da var. Doktora yazdım henüz yanıt almadım sinirlerim bozuldu bekliyorum.
Sizce bu nedir, neyden kaynaklanır?
Bezden mi oldu ki canım acaba ? . Ya da senin yediğin bieşy mi alerji yaptı ki

Bende lansinohun manuel pompası var canım sağım yaparken sırayla alttan yanlardan ve üstten bastırıyorum memeye diğer elimle bunu mutlaka yap baya süt çıkıyor o şekilde emzirirken de yapıyorum hatta bunu alttan destekleyin diyorlar ya aynı mantık. Surekli hamur gibi yoguruyorum yani 😁 Manuelden sıkıldım yoruyor beni elektrikli mi alsam diyorum. Hastanedeyken kullandım o pompadan baya rahat tabi çekişi çok iyi herkes memnundu bir de iki meme birden sagmak daha çok arttiriyormuş oksitosini
Ben de lansinoh manuelle sağdım csnım çok beceremedim 🙃. Bi de eller serbestle sağmayı denedim 10 CC, 20 CC gibi çıktı . Hastane tipi küçük memeyi sağar mı sence yani ne diyorsun 😁🙃🙃😁

Ben de lansinoh manuelle sağdım csnım çok beceremedim 🙃. Bi de eller serbestle sağmayı denedim 10 CC, 20 CC gibi çıktı . Hastane tipi küçük memeyi sağar mı sence yani ne diyorsun 😁🙃🙃😁
Hastanedeki annelerden çok duydum manuel kullanamayan 😀 elektrikli denedin mi hiç canım. Hastane tipinden herkes memnundu manuelle tutturamadim diyenler de gayet sagiyolardi. Eller serbest dediğin mochi ler mi oluyor? Onun süt azalttığını okudum bi yerde fazla vakumlamadigi için kullanma onu bence

Bu benim başıma da geldi. Memede ağlıyordu bazı zamanlar. Yani öğlen ağlıyorsa akşam güzel emiyordu ağlamıyordu. Meme reddi sanmıştım ben bunu başta. Hatta sağıp biberonla verdiğim de oldu. Ama sonradan anladım ki meme reddi değilmiş. Büyüdükleri için emzirme aralarını açmaya çalışıyorlar. Aç olmadıkları için de emmek istemiyorlar. Hatta geçen doktorada sordum ağlıyor istemiyor bazı zamanlar diye. Artık 4-5 saatte bir emmek ister eskisi gibi emmez. Tok olduğunda memeye götürürsen ağlar dedi. Gerçekten de öyle. Bide artık tek memeden doyduğu da oluyor. Diğer memeye geçince ağlıyor istemiyor. Belki senin de öyle bişeydir
Canım sürekli memede olması benimde hayat kalitemi kısıtlıyor açıkcası 4-5 saat aramız olsa ne ala ama aranıyorda sürekli aç oldumu memeyi bitirip bırakıyor ama olmadımı biraz emip uyuyor her zaman derdi emmek değil aslında memede uyumak kucakta olmak gibi bende kıyamıyorum neyse büyüdükçe düzelicez inşallah

Kızlar daha kötü ne olabilir dedim belimi incittim 🥹 zaten sezeryan kaynaklı kitleniyordu bu sabah damacanadan su pompalarken bişey çekildi gibi hissettim bi kalktım daha eğilemedim eşim arada uğradı eve ama çok zor böyle çocuk bakmak 🥹

Bide üzerine doktorum aradı smear testimde enfeksiyon çıkmış 3 günlük fitil yazdı gün aşırı kullanacaksın dedi

Kızlar oğlumun pipi üstünde ufak soyulma gibi bişey vardı, gittikçe yayıldı ve bugün bu halde hatta bacak arasında da var. Doktora yazdım henüz yanıt almadım sinirlerim bozuldu bekliyorum.
Çok geçmiş olsun kuzuya, mantar falan olabilir mi acaba aklıma o geldi bir kremi vardır illa ki. Şifa olsun inşaallah

Geçmiş olsun canım egzama gibi duruyor tam emin olmamakla birlikte ona benzettim kıyamam kuzuya sen git doktora bekleme daha çok yayılmadan

Benim kızımda da oldu once soyuldu sonra ciğer gibi kıpkırmızı oldu dr bana senin kullandığın antibiyotikten mantar olmuş olabilir dedi mantar kremi ve kortizonlu krem verdi hiçbir krem ise yaramadı sadece onlar gecirdi

Benim kızımda da oldu once soyuldu sonra ciğer gibi kıpkırmızı oldu dr bana senin kullandığın antibiyotikten mantar olmuş olabilir dedi mantar kremi ve kortizonlu krem verdi hiçbir krem ise yaramadı sadece onlar gecirdi

geçmiş olsun size de, bakalım biraz devam edeceğiz böyle

Aaa cnsu sen misin 😊
Ben başka doktora gittim kuzum. Doktor 10 güne kadar bekle kakasını dedi. Fitili çok kullanma dedi .Çok sancı olunca napıcam dedim. Masaj yap dedi . Bebeği aktif tut hareket etsin hep dedi. Vücudunu,beynini yor , zeka kartları ,tummy time falan yaptır dedi. Genelde 3. Aydan sonra bağırsak düzenleri oturur. Düzelir dedi. benimkini masaj rahatlatmıyor. 4 gündür yine kaka yolu gözlüyorum🥲 .
Kuzum benimkini de hiçbir şey yaptırmadı artık pes ettim zeytin yağı 5 gün verdim olmadı saldım saldığım gün kendisi cıvık yaptı ama 1 gün önce sıcak suya oturturdum banyo yaptırırken 10dk suya oturdu sanırım o yumuşattı masaj işe yaramıyor masaj sadece gaz çıkarttı yüz üstü de gaza yaradı o da olmadı 🤣 bana doktor yapacak bir şey yok çok ağlarsa acı çekerse uyar popoyu ek gıdaya erken geçeriz devam ederse yapacak bir şey yok bir şekilde yapması gerek ek gıdaya kadar dedi ek gıdaya da kayısı ve armutla başlarız dedi

Kızlar daha kötü ne olabilir dedim belimi incittim 🥹 zaten sezeryan kaynaklı kitleniyordu bu sabah damacanadan su pompalarken bişey çekildi gibi hissettim bi kalktım daha eğilemedim eşim arada uğradı eve ama çok zor böyle çocuk bakmak 🥹

Bide üzerine doktorum aradı smear testimde enfeksiyon çıkmış 3 günlük fitil yazdı gün aşırı kullanacaksın dedi
Geçmiş olsun canım ya😔

Kızlar merhaba Bir şey sormak istiyorum Yeni doğan bebek günde kaç defa bağırsak gazını çıkartmalıdır çıkartmıyorsa korkmalı mıyım çünkü midedeki gaz çıkmayınca bağırsağa iniyormuş günlerdir gaz sancısı çekiyoruz
Aa öyle bir şey mi varmış bilmiyordum

Geçmiş olsun 💐 bezden olması çok ilginçmiş ilk defa denk geldim

X