Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    127
detayli ultrason icin randevu almam lazim demi izmir sehir hastanesinde varmis randevu icin normal kadin dogum doktorundan sira alip randevu istemem mi lazim 18 haftalik oldum zaten ikili testim yuksek cikmisti riskli bir donemdeyim
aynıyız resmen. yaş 34, yaştan kaynaklı ikilide çıkan risk var. 18 haftalık olduk ultrasona göre. detaylı randevusu aldım 20'sine İzmir Şehir Hastanesi Atalay Ekin diye bir doktor. umarım iyidir. normalde Foça'da devlet hastanesine gidiyorum. 2 hafta kadar önce doktorum dedi detaylı için randevu oluşturabilirsin, ben sistemden gireceğim gibi bir şey dedi sanki yanlış anlamış da olabilirim. ben geçen hafta enabız üzerinden bildirim oluşturdum şu tarihlerde boş yer olursa haber ver diye, haber gelince randevu aldım.

O zamana daha çok var 3500 gram dan sonra kilo alımına dikkat et diyorlar son ayda 4000 falan olursa sezeryan oluyor. Eskilerden 5 kilo normal doğuran oluyormuş ama risk işte anne sağlığı için 🤷‍♀️ birde kızlar ultrasonda net ağırlık değil tahmini ağırlıkmış hemşire arkadaşımın bi hastasının doktoru demiş bebek 4 kilo sezeryan olacak illa vs arkadaşım başka doktora görün demiş ama kız dinlememiş bebek doğmuş 3-3.5 kilo arası tam hatırlamıyorum. Ama 400 500 gram fark edebiliyormuş sanırsam o bu şekilde demişti aklınızda olsun anne bebek sağlığı olunca tabiki sezeryan olacağız ama emin olalım diye anlattım
Aynen mesela bana 176 gram demişti sonra onu yuvarladı 200 diyebiliriz dedi demekki öyle yapıyorlar.

aynıyız resmen. yaş 34, yaştan kaynaklı ikilide çıkan risk var. 18 haftalık olduk ultrasona göre. detaylı randevusu aldım 20'sine İzmir Şehir Hastanesi Atalay Ekin diye bir doktor. umarım iyidir. normalde Foça'da devlet hastanesine gidiyorum. 2 hafta kadar önce doktorum dedi detaylı için randevu oluşturabilirsin, ben sistemden gireceğim gibi bir şey dedi sanki yanlış anlamış da olabilirim. ben geçen hafta enabız üzerinden bildirim oluşturdum şu tarihlerde boş yer olursa haber ver diye, haber gelince randevu aldım.
Yaştan kaynakli risk nasıl oluyor benim de 34, ama düşük risk demişti başka bsey söylemedi

Kızlar bende 16+3 deyim yarım kilo falan aldım göbüşüm artık belli bir de kalçam ve belim kalınlaştı ve midem sanki yukarı çıkmış gibi görünüyor 22. Haftadan sonra falan diyetisyene başlamayı düşünüyorum doğumdan sonra ilk ay da dahil diyetisyenle devam etmek bana mantıklı geliyor. Geçen hafta bir arkadaşım doğum yaptı 5. Ayından sonra hep diyetisyene gitti sadece 10 kilo aldı ve şu an sanki hiç doğum yapmamış gibi onun bu halini de görünce iyice karar verdim 😂

Benimde ilkinde doğumumı emine zeynep yılmaz yaptırdı bu kadarı da ancak denk gelir 🥰 erol beye gittim çok seviyorum çok anlayışlı bilgili bir doktor panosunda benim kızımın ultrason görüntüsünü asmıştı 🥰
Yaaa çok mutlu oldum açıkçası tereddütlüyüm bilmediğim için Erol beyi.
Gerçekten tam denk gelmişiz kaçıncı haftadasin kontrol günümüz denk gelirse belki karşılaşırız 😍

detayli ultrason icin randevu almam lazim demi izmir sehir hastanesinde varmis randevu icin normal kadin dogum doktorundan sira alip randevu istemem mi lazim 18 haftalik oldum zaten ikili testim yuksek cikmisti riskli bir donemdeyim
Ben normal kadın doğumcuma gittim randevuya o beni yönlendirdi canım sen de doktoruna danış önce

Kızlar bende 16+3 deyim yarım kilo falan aldım göbüşüm artık belli bir de kalçam ve belim kalınlaştı ve midem sanki yukarı çıkmış gibi görünüyor 22. Haftadan sonra falan diyetisyene başlamayı düşünüyorum doğumdan sonra ilk ay da dahil diyetisyenle devam etmek bana mantıklı geliyor. Geçen hafta bir arkadaşım doğum yaptı 5. Ayından sonra hep diyetisyene gitti sadece 10 kilo aldı ve şu an sanki hiç doğum yapmamış gibi onun bu halini de görünce iyice karar verdim 😂
Kilo yu az almak gerçekten çok iyi kızımda sadece 7 kilo almıştım ama diyetisyene gitmemiştim. Doğumdan sonra hastanede ki kadınlara bakıyordum sanki karınlarında Bi bebek daha varmış gibi duruyorlardı bende öyle değildi tavsiyem kızlar ne kadar az kilo o kadar iyi 💜

Merhaba, doktorunuzun kırıcı olduğunu düşünüyorum. Eşimle herkesten uzakta yaşıyoruz, yardımcı olacak kimsem yok bu yüzden an geliyor o kadar halim olmuyor ki mecburiyetten sağlıksız beslendiğim oluyor. Sanki herkes her şey dört dörtlük mü bu hayatta? Moral bozmaya ne gerek var, hele de hamileyken? Yeri geliyor dünyanın en sağlıklı besleneni ben oluyorum, an geliyor bir de bakıyorum ki gün içinde beslenmem berbat hale dönüşmüş ve kendimi tutamamış, her şeyi yemişim. Bu noktada moral çok önemli, sıkmayın canınızı. Her bebek allahın takdiriyle büyür ve doğar, size kötü gelen her şeyden uzaklaşın ❤️
Tabii öyle oluyor bazen yemek yapacak halim olmuyor mecbur dışarıdan söylüyorum. Ağzım acı acı oluyor bir tatlı bir şey çekiyor canım. Sürekli olmadığı sürece bir zararı olduğunu düşünmüyorum kaldı ki dediğiniz gibi sanki her şey dört dörtlük, yediğimiz yoğurtların sütlerin bile ne olduğu mechul her şey gdolu böyle her şeye dikkat edeceğim dersen kafayı yer insan

Yaştan kaynakli risk nasıl oluyor benim de 34, ama düşük risk demişti başka bsey söylemedi
normalde 30 yaş üstü tüm gebeliklerde zaten belli riskler başlıyor. özellikle down riski artıyor. benim de tüm kan sonuçlarım güzel çıkmasına rağmen bakan doktor bu testi yaptırmasan da olurdu her türlü riskli doğumun dedi. hatta biraz kırıcı yani fazla olumsuz konuşarak ortada hiç sorun yokken canımı da sıktı da sizi sıkmayayım boşuna. Fetal dna için yönlendirme yapmaya çalıştı. ben yine de yaptırmadım çünkü maddi olarak zorlanacak bir durumda değilim. başka bir doktora da ilettim sonuçları. o da sonuçların gayet iyi, sadece beklediğimiz yaş riski mevcut dedi.

Allahim saglilla kucagimiza almayi nasip etsin insallah carsamba gunu normal doktora bi gidecem bakalim

Allahim saglilla kucagimiza almayi nasip etsin insallah carsamba gunu normal doktora bi gidecem bakalim
amin, iyi haberlerle gelin inşallah. ben bebeğime sağlıkla kavuşacağıma ilk günden beri inanıyorum. hamileliğimi bilmeden tomografi çekildi, ilaçlar kullandım, ya hep ya hiç dendi yani düşme olasılığı vardı. yaşın riskli ilk hamilelik için dediler vs. çok şükür şu an hareketlerini bile hissediyorum :KK200: sadece ona olan sevgime odaklanıyorum artık.

X