Zayıflıyorum yemin ettim 😐

Kiloooo 🙄 ya öyle demeyin 1,5 metre kadınım, evlendiğimde 39 kiloydum 30 yılda 10 kilo almış olmak çok görünmese de menopoza gireli 1 yıl dolmak üzere, menopoz sonrası herkeşlerin ahı tutarsa :bicak: insani olmayan duygularla yiyorum yemek kısıtlamam yok ama çay kahve vs içeceklerden şekeri kestim, tatlıya tam gaz devam ama fakat lakin yalnız 😔😵‍💫
İnsani olmayan duygularla yiyip 49 olduysan ben demek ne yedim 😐

İnsani olmayan duygularla yiyip 49 olduysan ben demek ne yedim 😐
Ailende kilo sorunu var mı? Metabolizman nasıl? Hormonal tembellik, sürekli kullandığın ilaçlar var mı? Bir de beslenme alışkanlıkların sağlıksız ya da hazır gıda ağırlıklı mı?

Mesela benim annem morbid obezdi ama babam oldum olası fit bir adamdı, metabolizma olarak babama çekmişim lakin annem kilosu yüzünden diyabet, hipertansiyon gibi bir sürü kronik hastalıklara sahipti, maalesef bu tip hastalıklar çocuklarının da kaderi olabiliyor biliyorsunuz, o yüzden ben kendimi bildim bileli tatlı, çikolata, zaman zaman hunharca yemek yesem de hazır gıdalardan, hazır içeceklerden, her yağı yemekten kaçındım, buna ek olarak 30 yıldır düzenli yürüyüş yapıyorum, kar da yağsa fırtına da kopsa yürüyüşten vazgeçmedim.
Babamın metabolizmasına sahibim deyip salmadığım gibi annem gibi olmayayım diye diyet de yapmadım, sadece yeme içme alışkanlıklarımı mümkün olduğunca doğal ve sağlıklı yiyeceklerle şekillendirmeye çalıştım.

Misal az 40 dakika evvel bol yeşillik domates salatalıkla yapılmış zeytinyağlı limonlu salata yanına 6-7 kaşığı geçmeyecek z.yağlı taze fasulye ve yarım dilime yakın ekmek yedim, bugün bu öğünle yemek yeme işi benim için kapandı, gece meyve ve ev yoğurdu yerim aralarda bol bol su içerim, gece yemek yemiyorum epeydir onu kestim, ki kilolu durmuyorum belki ama menopoz metabolizma yavaşlatabiliyor diye duymuştum, o yüzden yine her şeyi yiyorum ama gece yemek yemek yok, 1 su bardağı çaya 1 çay kaşığı şeker atardım onu bıraktım, bir de ben çok limon tüketirim, şekersiz limonata yapıyorum kendime.

Ben de kilo vericem benim neyim eksik.Yarın sabah tartılıp başlıycam. Akşam 7 den sonra bişey yemiycem. Yürüyüş yapıcam. 5 kilo versem öp başına koy. Normalde bunun için konu mönü açmam da motivasyon lazım yemin ettim hergün devam edicem. Haftada bir tartılıp kilo koyucam. Maksat ortaya çıkarsam belki utanırım da devam ederim. Jdjdjdh ay açmış konuyu kaçmış dedirtmemmmmmm. 😐😐Yaza bu g.t göbekle girmek istemiyorum diyen varsa gel kız beraber gazlarız birbirimizi. Neyse yarın başlıyorum çok ciddiyim bu sefer 🤨 yarın görüşürüz şekerim bcncnxn 🥰

Forum koçu Depresif Penguen Depresif Penguen gözlemci ve hakem ailurophile ailurophile gazamız mübarek olsun. Eklenmek isteyen beni bulsun ncncnxn😐

Ayrıca kendimi yırtıp beceremediğim tablo kısmında yardımlarını esirgemeyen Delirtiyor Delirtiyor
Ve yan tükandan @Chocolita ya teşekkürü borç bilirim . Kız Margırıt seni de ekledim sora yok haberim yoktu yok tansiyonum düşüktü deme bana. @Margaret Hale Herkes son dondurmasını yesin bebeyim afiyet şeker 🧿

Eki Görüntüle 3437327
ÜyeBaşlangıç kilohedef kilogüncel kiloboy
cm
accessdenied accessdenied 60.2055Cüce1
Infinite Soul Infinite Soul 6455170
Delirtiyor Delirtiyor 68.5601.69
@Processes60551.60
@SAPYOSEKSUEL56.152160
@Margaret Hale6860163
@Turunc chemist67.758166
Mune Mune 49.3471.50
@merymeryg80651.60
Z zeLina 76.4701.72
@Muhittin64.6621.70
WOMAN WOMAN p73681.73
Aha bu ben

Baktım topiği açan accessdenied yani yabancı değil, yazanlar da yabancı değil balıklama atladım 🤣🤣

Şakayla karışık takılayım dedim, valla uyuzluk yapma niyetinde değilim 👀

Şimdi ciddi ciddi yazıyorum, kilo fazlalığı olanlar kendilerince bir yeme ve spor programı yapar ama su konusu mühim, sabahları aç karnına kahvaltıdan en azından 30 dakika evvel 2 bardak su içsinler, her öğün öncesi de 30 dakika evvel 1 bardak su, yatmadan önce yine 2 bardak su.

Margarin ve ay çiçek yağı kullanıyorlarsa bu 2 yağı da bıraksınlar saf zeytinyağı kullansınlar.
Kilo vereceğiz diye aç kalmasınlar az az sık sık sağlıklı besinler tüketsinler, paketli gıda, hazır içecekler:KK20:

Hazır içeceklerin içindeki tatlandırıcılar hem zehir hem kilo yapıcı, evde meyvelerden kendiniz yapın meyve suyunu, meyvenin kendi şekeriyle gayet güzel lezzetli meyve suları oluyor.
Hadi hadi yabancı degil diye degilde bakalım banlanacak var mı diye bakmaya geldin itiraf et :KK53:

Bence yuvarlanmak yürümekten daha kolay aslında ama koçumuz ne derse o doğrudur tabiki:super:
Sen çok iyi gidiyorsun yapmaa 🤣
IMG_1959.jpeg

X