Zayıflıyorum yemin ettim 😐

Derhal kesiyorsun onları:KK4: yapıyorum tabii, kış mevsiminde ev yapımı bitki çayları, yaz mevsiminde taze meyvelerden meyve suyu, ev yapımı limonata ve ev yapımı yoğurttan ayran tüketiyorum ben.

Ve yıllardır böyle yapıyorum, misal şu an tüm pazarlarda taze Reyhan var alıyorum tazeyken tüketebildiğim kadarını kaynatıp soğutup soğuk çay olarak içiyorum, bir kısmını da kurutup kış mevsiminde sıcak çay olarak içiyorum.

En son ne zaman ağzıma kola, fanta, icetea girdi hatırlamıyorum bile, çaya şeker atmayı da 5-6 ay belki daha fazla olmuştur kestim, ki dediğim gibi büyük bardakla çay içerim ben, ona da 1 çay kaşığı kadar şeker atıyordum onu bile tepeleme koymuyordum, aylardır hiç şeker atmıyorum, limonataya ve yaptığım meyve çayları, meyve sularına da şeker koymuyorum, onun yerine çubuk tarçın ve karanfille tatlandırıyorum.
Şeker koymıycaksam içmiyim ben teşekkür ederim 😐

Ben bi kere yataktan kalkıp arabaya biniyorum evin içinde yürümemek için ncncn benim kadar yürütmekten sıkılan bi insan olamaz, şekerli içiyorum artık sigarayı bıraktım 🥺
Beni makaraya almıyorsun değil mi? Cidden mi böyle yapıyorsun?
Yanlış yapıyorsun, ne kadar yaşayacağımızı bilemeyiz ama yaşlanırsak diye diyorum hareketsiz yaşam çok sağlıksız, annem kilosu yüzünden bir sürü kronik hastalığa yakalandı, doktor taaa 50 yaşındayken onu kilo konusunda uyarmıştı tansiyona bağlı felç geçirdiğinde, kilo ver spor yap demişti ama annem hiçbirine uymadı.

Ölüm Allah’ın takdiri ama kilo verip spor yapsaydı kaliteli bir yaşam sürebilirdi, annem bana böyle olma Mune örneği oldu maalesef, ki gırgır şamata giden topikte ciddi yazıyorum affedin lakin kendini salan kilolu birinin bakımı o kadar zor ki, kilomu gördünüz annem 100 kilo üzerindeydi ve tekerlekli sandalyesini itmek bile :KK43:

Hiçbir şey motive etmiyorsa bile ileride bakıma ihtiyacımız olunca bize bakmak zorunda kalacakları düşünmemiz gerekiyor, ben bu halimle bayılmıştım eşim kucaklamış ama o bile nefes nefese kalmış ki o da zayıf ama 1,80 adam, bir de ne de olsa erkek gücü.

Beni makaraya almıyorsun değil mi? Cidden mi böyle yapıyorsun?
Yanlış yapıyorsun, ne kadar yaşayacağımızı bilemeyiz ama yaşlanırsak diye diyorum hareketsiz yaşam çok sağlıksız, annem kilosu yüzünden bir sürü kronik hastalığa yakalandı, doktor taaa 50 yaşındayken onu kilo konusunda uyarmıştı tansiyona bağlı felç geçirdiğinde, kilo ver spor yap demişti ama annem hiçbirine uymadı.

Ölüm Allah’ın takdiri ama kilo verip spor yapsaydı kaliteli bir yaşam sürebilirdi, annem bana böyle olma Mune örneği oldu maalesef, ki gırgır şamata giden topikte ciddi yazıyorum affedin lakin kendini salan kilolu birinin bakımı o kadar zor ki, kilomu gördünüz annem 100 kilo üzerindeydi ve tekerlekli sandalyesini itmek bile :KK43:

Hiçbir şey motive etmiyorsa bile ileride bakıma ihtiyacımız olunca bize bakmak zorunda kalacakları düşünmemiz gerekiyor, ben bu halimle bayılmıştım eşim kucaklamış ama o bile nefes nefese kalmış ki o da zayıf ama 1,80 adam, bir de ne de olsa erkek gücü.
Ay yok zayıflıycam Mune işte spora motive olamıyorum bi türlü. Bi de bence sigara metabolizmamı hızlandırıyordu o bitti. Arkasından sigara içmeyince yedikçe yiyorsun. Çayın yanında sigara yoksa başka bişey aranıyosun bunları kırmam lazım benim

Ay yok zayıflıycam Mune işte spora motive olamıyorum bi türlü. Bi de bence sigara metabolizmamı hızlandırıyordu o bitti. Arkasından sigara içmeyince yedikçe yiyorsun. Çayın yanında sigara yoksa başka bişey aranıyosun bunları kırmam lazım benim
Sigara aklına gelince su içmeyi denesen belki işe yarar, ben de içiyorum o zıkkımı, eşim bıraktı sigara istedikçe su içiyor isteğimi kesiyor dedi o yüzden yazdım sana da.
Sigara istedikçe abur cubur da yeme, yoğurt ye, roka tere ye.

Sigara aklına gelince su içmeyi denesen belki işe yarar, ben de içiyorum o zıkkımı, eşim bıraktı sigara istedikçe su içiyor isteğimi kesiyor dedi o yüzden yazdım sana da.
Sigara istedikçe abur cubur da yeme, yoğurt ye, roka tere ye.
Ay su içmem lazım hiç su içmedim 🫣🫣🫣

X