Zayıflama hikayemi sizinle paylaşmak istedim

sistaass77

Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2017
26
11
27
Kızlar merhaba ben yeni katılıyorum bu 2. Açtığım konu çok fazla kilo ile alakalı konular olduğunı gördüm bende yazmak istedim. Arkadaşlar ben öyle hobidi gırtlak yiyen bi insan değildim ama abur cubur yerdim ve hareketsizdim mesela yemek yedikten sonra ağırlık çökerdi ve hemen yatardım mutfak toplamak eziyet gelirdi illa yemekten sonra dinlenmem gerekirdi. Bir gün burger King e gittim ve ablamla çıkışta 2-3 kendiniz bilmez tip biraz az yeyin şişmişsiniz dedi. Ben 86 kiloyduö boyumda 1.68 boyumda biraz uzun olduğu için kalıplı duruyordum. Ben çok üzüldüm öz güvenim tamamen gitti. Kendimi eve kapattım ama yemeyi bırakmadım 1 hafta sonra dedimki kızım sen ne yapıyorsun böyle nereye kadar dedim hiç yarın yada pazartesi demeden o gün diyete başladım zaten ertesi gün Ramazan başlangıcıydı oruç tutacaktık. Neyse kızlar ben sahurda karpuz yedim evet bildiğiniz karpuzu baya haya yedim birazda peynir zeytin yedim işte o sahurda yapılan yemeklerden değil hep bunları yemeyi tercih ettim ve cidden az yedim sadece karpuz yedim bile diyebilirim ve kızlar ne susadım nede acıktım son 1 saat herkesin dayanılmazlığı bendede vardı sadece neyse kızlar orucumu açarken iki bardak su içtim ve sınra çorbamı içtim bir dolu kase zaten su ile çorba sizi doyuruyor biraz bekleyip ana yemeklere geçtim kızlar pilavı hiç yemedim demiyorum ama 2 yemek kaşığı kıydum sadece ve yanına ne yemek yaptıysak ondan bir porsiyondan az koydum onunda yanına pilav koyduğum için yoksa 1 porsiyon yeyin pilav yoksa neyse kızlar ben zaten tabağımı bitirdikten sonra şişiyordum ve zaten az yiyordum gittikçe bunu azalttım ve her gün aynı şeyi yaptım ne yapıldıysa sahur hariç iftarda az yedim ama yedim yemekleri ayırt etmememiz çok önemli her neyse kızlar ben yemekten 1,5 saat sonra spor yaptım ama evde çünkü dışarda yürüyüşe özgüvenim yoktu cidden size altta yaptığım sporun linkini yazıcam kızlar 1 ay boyunca devam ettim ve inanın inanmayın tam 15 kilo verdim resmimi koyardım ama hem kapandım hem de açık bir alan olduğu için koyamıyorum. Ramazandan sonra diyeti bıraktım 71 kiloya düşmüştüm sonra stajım başladı ve ordada diyet yapmadım fakat ben kilo verdim geri alamam zihniyetindeydim dikkat ettim stajda zaten durmuyorduk hiç bir 5 kiloda stajda verdim ha kızlar bu arasa ben 15 kilo verdikten sonra kilo veremedim 1 ay içinde verdiğim için sanırım ve 15 20 gün veremedim zaten diyet yapmıyorddum ama dikkat ediyordum 2 gün çok yeyip ( bu arada o 2 günde midemin ne kadar küçüldüğünü anladım çünkü yemekleri almıyordu artık) 2 gün sonra tekrar diyete başladığımda 3 hafta içinde de 5 kilo verdim sonra daha fazla kilı verirsem çirkinleşeceğimi anladım şuan şuan 67 kiloyum 1 kilo aldım 66-68 arasında gidiyorum. Deneyin şiddetle tavsiye ediyorum. Arkadaşlar bu arada hala aynı diyeti yapmıyorum çünkü ramazanda değiliz ve 3 öğün yiyorum aksatmıyorum dışarda yemem gerekirse mutlaka tavuk göğsü yiyorum ve akşam 6 dan önce akşam yemeğimi yiyorum meyveyide ara öğünlerde yediğim içşn sürekli tokum. Ve ayrıca şuan spor yapmak yerine küçük bi şehşrde yaşadığımiçin dolmuşa binmeyip sürekli yürüyorum

Yaptığım spor:

Son düzenleme:
Sana sadece spor işe yaramış . Çünkü yaptığın diyet şekli bildiğin biyolojiye aykırı .

Sana sadece spor işe yaramış . Çünkü yaptığın diyet şekli bildiğin biyolojiye aykırı .
Hayır bildiğiniz yemek yedim fakat az yedim sadece herşeyden yediğimi anlatmak için okadar uzattım yani tabi kiloları neyin tetiklediğini bulmak lazım hu vücuda göre değişir ama benim için çok sağlıklıydı hiç aç kalmadım ve bolca su içtim hiç bir sıkıntımda yok

Canım şimdi ramazan orucunda sadece karpuz yemek evet vücudunda ki su miktarını diri tutar ama insülin direncini de azaltır . Yemeğe başlamadan 2 bardak su içmek mideni genişletir . Yemekten sonra istediğin kadar su iç bunda sıkıntı yok .
Bunlar yaptığın yanlışlar diyeyim :)

boyum sizden 2-3 cm uzun ve kilom 4-5 kilo az ama büyük ihtimalle az çok aynıyız. bende kalıplı duruyorum. aslında çok kötü değil ama hep isterdim ufak tegek bişey olmayı.

spora başlamak istiyorum ama cesaret edemiyoeum. stress yaptıkça yiyorum halbuki böyle değildim. ama haklısınız. hepsi hareketsizlikten...

Ramazan dışında oruç tutmak bence bedenimize cek up gibi birşey.tavsiye ediyorum

Yemek yemeden önce veya yemek yerken su içmenin mide büyüttüğü inancına karşıyım artık midemin almaması küçüldüğüne işarettir benim ne biyerimde sarkma oldu nede sağlık sorunum diyetisyenede göründüm annemde sizin gibi söylediği için ama bir sorun olmadığını sadece 1 öğün değil 3 öğün ve ara öğün yememi söyledi ramazan bitimindede öyle yaptım zaten öyle yani ama tabi cidden vücut tipine göre değişir gerçekten sizde haklı olabilirsiniz

Offff şu an ki en büyük derdim
Nasıl gidecek bu kilolar

Herkes kendinde olmayani ıstermiş bende isterdim çıtı pıtı olmayı ama öyle oluncada belki etine dolgun olmak isteerdik bilemeyiz ama sizi temin ediyorum o spor çok işe yarıyor evinizde yapın 45 dakikanızı ayırın yorucu da değil cidden çok iyi bence başarırsınız bir de kilomuz vermek istediğimiz kiloya yakın olduğu için daha çabuk istediğimiz sonuca ulaşabiliyoruz:)

Reactions: KV_
Bende 80 kiloyum. Boyum 1.68. Vermeyi ıstiyorum ama şu an sınava hazırlanıyorum ve aşırı hareketsizim. Ramazanda 75 e düşmüştüm ne güzel. Salak kafam niye aldiysam geri

Bende 80 kiloyum. Boyum 1.68. Vermeyi ıstiyorum ama şu an sınava hazırlanıyorum ve aşırı hareketsizim. Ramazanda 75 e düşmüştüm ne güzel. Salak kafam niye aldiysam geri
Gelip gittiğin yerlere yürüyerek git bence kilonu koru yemek ye ama çok yeme sınava çalısıyorsan hiç stres yapma verirsin bence başarılar dilerim

teşekkür ederim :)

yanlış anlaşılmak istemem ama boyum sizden 2 cm kısa ve 51 kiloyum, belki 5 kilo daha verseniz daha da özgüvenli olursunuz, daha iyi olur sanki.

Adiniza sevindim ama konu acasim geldi zayiflamak istiyorum diye...dertlendirdiniz bi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…