Zayflama iksiri

slm arkadaşlar zayıflamakurundan bahsetmişin tarif nasıl yazarmıszn
Kadriyecim dönüp ilk sayfayi okursan orada aciklamali tarifi yaziyor zaten.

fisfisfisallah aşkına kıslarrr bana bir cevap verin... ısırganı köyden getittirdimm hasladım blandırdan gecirdim ..haşlayında içine su koymadım yıkadın süzdüm haşladım blandırdan ezdim. şimdi bunumu ölcüp karışıma koyacam..
birde ben hiç brokoli pişirmemişim ben.. markette görürdüm ama önemsemezdim.. bugün onuda aldım.. yav bu nasıl bişey nasıl yapılıyo nasıl pişiyo evirdim çevirdim elimde ... ayy sinir oldum.. onuda haşladım su koydum içine haşladım.. bu galiba blandırdan geçmez. bunu suyumu karışıma katılcak kendisi degil galiba ... ay biri allah rızası için bunu güzelce bir açıklasın.. bu rada bu şeylerin hazır sularını bulamıyorum malesef .. bulsam bu rezillige hiç katlanmayacam valla
Hemserim benim ziayretci defterine yazdim umarim yardimci olabilmisimdir.Alttadda arkadas gercekten üzel anlatmis:)

canım,
ısırganı haşlayıp yaprakları ile beraber sonra süzecen yani blendırdan geçirmene gerek yok,brokoli değil enginar bahsettikleri sebze onunda yapraklarını ayırıp içini çıkarıyorsun(patatese benzer içi)onuda haşlayıp suyunu süzüp suyunu alıyorsun...patatesi ve domatesi ise haşlamadan sadece rendeleyip sıkıp suyunu alıyorsun....

diyeceksinki eee benim ısırganım şimdi ne olacak?? tabiiki ziyan etmeyeceksin çünkü çok faydalı bir besin onu ocağa koy kaynarken içine bir miktar mısır unu koy biraz daha kaynat..(bu çorbayı kıvamlı yapar)...ayrı bir tavada bir tavaya sıvıyağ koyup içine bir baş ince kıyılmış soğan koyup pempeleşecek kadar kavur,sonra biraz salça ilave et,biraz kırmızı pul biber,karabiber ve nane koyup bir daha çevir ocakta kaynayan ısırgana ilave et ve bir iki taşımdaha kaynadıktan sonra söndür....ha birde çorba kaynarken içine iki üç dişte sarımsak doğrarsan lezzeti süper olur bazıları içine ceviz de koyuyor oda çok yakışıyor....akşama sofrana koy böylece ailece hem çok lezzetli hemde çok çok sağlıklı bir yemek yemiş olursunuz....brokolide çok değerli bir sebzedir onuda haşladın madem ziyan etme ben brokoliyi buharda pişirip salatasını yapaark tüketmeyi daha çok seviyorum ...brokolidende çorba yapabilirsin....iki kaşık unu bir miktar yağla çiğ un kokusu gidecek kadar kavur haşladığın brokoliye ekle sonra kaynat kaynarken içine bir bardak (su bardağı)süt ilave et .... ve el blendırı ile blendırdan geçir ..ayrı bir tavada nane kavur üstüne ilave et yerken arzuya göre kırmızı pul biber karabiber ekle...brokoli herkesin tadından çok hoşlandığı bir sebze değil ama çok sağlıklı ...vallahi ben böyle çorba olarakta salata olarakta çok seviyorum....yesin evdekiler sağlıklı işte....

birde erzincan da olduğunu görüyorum...hiç haşlamalarla uğraşmıyacam diyorsan...erzincan da muhakkak aktar vardır gidersin aktara hem ısırgan,hem enginar ikisininde "mecitefendi"diye bir markada hazır suları var...üstelik bu sular damıtma yöntemi ile hazırlandığı için besin değerleri hiç kaybolmadan hazırlanıyor...yani bizim haşlama yöntenimden çok daha iyi ve çokda pahalı olmadıkları gibi verilen ölçülerde tüketilirse (bu topicteki ölçüleri kastediyorum)hayli uzun zaman yetecektir....eğer aktarda yoksa gözüne kestirdiğin bir aktara biraz kapris ve baskı yaparak getirtebilirsin...."nasıl olmaz int te tüm illerden arkadaşlarla görüşüyoruz oralarda kıyamet gibi gidiyormuş"deyip gaz verirsin çünkü ben hasbelkader burdaki aktarlarda aradığım bir şeyi bulamazsam muhakkak getirtiyorum...getirtene kadar arada uğrayıp,yağmurda sokakta kalmış yavru kedi kıvamında "geldi mi" diye sorup artık psikolojik baskımı dersin,taciz mi dersin,demogoji mi dersin bilmem ama işe yarıyor:roflol:...umarım yardımcı olabilmişimdir...sevgiler:1hug:
EKRULUM Müthis bir anlatis ve psikolojik baski yetenegin varmis.Okurken tebessüm etmeden yapamadim dogrusu.a.s.

tşk kıslar acıklama için... ama yanlış yazmışım brokoli degildi enginardı haşladıgım:roflol:elim brokoli yazmış diyet süresince cok haşladım yogurda batırdım yedim...ya bunu tadı igrenç valla hele patetes cig patates yiyecegim hayatta gelmezdi aklıma.. neyse sabah ve akşam yaptımm. aktara gelince aktarcı zaten arkadaşım ısırgan suyunu bulamamış ama enginarı sipariş ettiler kaç gündür hala gelmedi... benim yanımda kaç yere tlf açtı hepsi yok diyor.. sanki dibi kurumuş meretin.. valla çalışıyorum hakketen bunları hazırlamak bana eziyet.. zaten 24 sat yetmiyo ev iş eşim cocuk yürüyüş bide haftada 3 gün spor şaşırdım valla... enginarı hiç yememiştim sadece gördügümle kalmıştım dolması felan diyordu bir kaç yerde elimde evirdim cevirdim diyom bunun neresini dolma yapıyolar.. valla çok ilginç bir sebze cahal kalmışım vesselam:roflol: neyse çok tşk ederim açıklamalar için.. igrenç migrenç yapacam hele bir hafta bakalım nolacak.. dedikleri kadar varmıymış ... tekrardan tşk ler a.s.

demekki dm yolu bugün bana da göründü ögleden sonra gidip alayim bende.
dün gittim ama enginarin almancasi aklima gelmeyince suyunu da sormadim.

konunun sahibesi cücük bir yerlerde iksirinde etkisiyle düsüp kaldi herhalde yada yine iksirin etkisiyle zayifliktan havalanip uctu garibim tüübee tamda birini yakalamistik onuda elimizden kacirdik iyimi :roflol:

ben sadece enginar suyu içiyorum ama arkadaşları takip ediyorum..şunu diyebilirim..benim kilo vermem durmuştu ama bu hafta enginar suyu içtim her gün 1 bardak ve 500 gr gitti..

Kötü haber kollestrolum ve yag oranim yüksek cikti.Doktor yaglari icin ilac verdi.Artik mecburi diyetteyim yani.Offff offffffff

slm kızlar uzun zamandır yazılan mesajlarınızı okuyorum bende sızıngıbı kılolardan muzdarıptım denemedıgım iksır yapmadıgım spor kalmadı evimi spor aletleriyle doldurdum birsure yapıp sonra uşenıyordum valla epi araştirma sonunda olayı cozdum şimdi merakmı etiniz nasıl 3 ayda 17 kılo verdıgımı sıcak elma sirkeli su icerek sabah ögle akşam bir bardak ac karnına diyet falan yapmadım sadece 7 den sonra hıcbişey yemıyorum 4 şişe elma sırkesi bitirdim 6 kılomdaha var verene kadar devam yılmak yok benden size tavsiye gerisi size kalmış hepinize mutlluluklar

geçmiş olsun umarım bir an önce düzelir dütün değerleriniz

Tesekkür ederim insallah dediginiz gibi düzel bir an önce.
Bu gün ismarladigim ilaclarimi almaya gittim malesef eczane kapanmis:1no2:
pazartesi sali tatil bizrda.Taaaa carsambaya kaldi yaaa:çok üzgünüm:
Sabahtan beri yediklerimi yazayim size.
Sabah peynir ve semmel( semmel ufak bir ekmek cesidi)
Öglene üzeri yogurt ve cilekle kapli müsli.
Biraz öncede diyet siah ekmekle sandvic aptim light peynir ve salamla.
Ay ne olcak benim halimmm:çok üzgünüm:

slm kızlar uzun zamandır yazılan mesajlarınızı okuyorum bende sızıngıbı kılolardan muzdarıptım denemedıgım iksır yapmadıgım spor kalmadı evimi spor aletleriyle doldurdum birsure yapıp sonra uşenıyordum valla epi araştirma sonunda olayı cozdum şimdi merakmı etiniz nasıl 3 ayda 17 kılo verdıgımı sıcak elma sirkeli su icerek sabah ögle akşam bir bardak ac karnına diyet falan yapmadım sadece 7 den sonra hıcbişey yemıyorum 4 şişe elma sırkesi bitirdim 6 kılomdaha var verene kadar devam yılmak yok benden size tavsiye gerisi size kalmış hepinize mutlluluklar

tebrikler yalnız sıcak elma nasıl oluyo tarif edermisiniz vermem gereken 9 kilo var:içelim:

tebrikler yalnız sıcak elma nasıl oluyo tarif edermisiniz vermem gereken 9 kilo var:içelim:

SLM CANIM GALİBA YANLIŞ OKUDUN ELMA DEGIL SICAK BİR BARDAK SUYA BİR YEMEK KAŞIGI ELMA SİRKESİ KOYUP İCİYOSUN AC KARNINA HER YEMEKTEN ONCE BENOYLE YAPIYORUM KİLOLARIN NASIL GITİGİNİ ANLAMADİM BİLE OMARIM SENİNDE OYLE OLUR AMA OYLE SIKILIP BIİKİ HAFTA SONRA BIRAKMA

SLM CANIM GALİBA YANLIŞ OKUDUN ELMA DEGIL SICAK BİR BARDAK SUYA BİR YEMEK KAŞIGI ELMA SİRKESİ KOYUP İCİYOSUN AC KARNINA HER YEMEKTEN ONCE BENOYLE YAPIYORUM KİLOLARIN NASIL GITİGİNİ ANLAMADİM BİLE OMARIM SENİNDE OYLE OLUR AMA OYLE SIKILIP BIİKİ HAFTA SONRA BIRAKMA

miğdene zararlı olmadı mı o kadar elma sirkesi
ama süper ya kutlarım seni

merhaba CüCük,

öncelikle bizimle paylastigin icin cok tesekkür etmek istiyorum. Bende denemek istiyorum bu mucize iksiri.
Kac gündür kullaniyorsun ve faydasini gördün mü? Kac günde ne kadar kilo verdin.

Simdiden cok Tesekkürler

X