Zayflama iksiri

Sende bu iksirimi kullandin, kac gündür kullandin, baska ne yaptin,
hadi gözün aydin,
kolay gelsin.

jeyloocum evet bende bu iksiri iciorum.Aslini sorarsan ben pekde dikkatli kullanmadim.Hatta bir gün hic icmedim.Bir keresindede aksama kadar süren dietimi aksam öyle bir bozus bozdumki sorma gitsin.Ama ne hikmettir bilinmez 2 kilo vermisim.Darisi isteyen herkesin basina insallah.a.s.

etliyim butluyum mutluyum demek isterdim ama yalan olur bu iksiri nerden bulurum bilmiyorum

cucuk cnm boyle bir seyi bizle payöastigin icin once tesekur etmek istiyorum bende bu gun dm den aldim ilk acilisimi yaptim insallah ise yarar tabiki spor ve dietle beraber kilo vermek icin yapmadigim sey kalmadi insallah bu sefer olur karaliyim kilo verecem :KK70:

cücük ben basladim bugün ikinci gün bitti bakalim ne olacak valla ben harfiyen uyuyorum kararliyim valla ayrica dün 1.5 saat bugünde 45 dakika kosu bantinda yürüdüm kilom 71 bende merak ediyorum ama cücükcügüm bu kur paket halinde reformhausta satiliyor hemde 10 günlük 48 euro.valla öyle biktimki zehir olsa icerim diyorum ama bunun tadi öyle korkunc degil.ictikten sonra bende acaip terleme oluyor birde tuvaletden cikamiyorsunuz.arkadaslar birde sabahlari simdi mevsimi caneriklerinin bir avuc yeyin.üstüne ilik su bence deneyin bagirsaklar fena calisiyor.sevgilerimle

arkadaslar enginari ben devamli tuketiyorum, ama bu dediginiz karisimlarida denicem tadi kesin kotudur :S ama ins faydasini goruruz :) tsk ederim paylasim icin

offff offff o kadar saçma şeyler aldım ki kilo vermek için alsam mı almasam mıkarar veremedim bütün yazıları okudum başka kullanıp da faydasını gören yok muuuu

cücük ben basladim bugün ikinci gün bitti bakalim ne olacak valla ben harfiyen uyuyorum kararliyim valla ayrica dün 1.5 saat bugünde 45 dakika kosu bantinda yürüdüm kilom 71 bende merak ediyorum ama cücükcügüm bu kur paket halinde reformhausta satiliyor hemde 10 günlük 48 euro.valla öyle biktimki zehir olsa icerim diyorum ama bunun tadi öyle korkunc degil.ictikten sonra bende acaip terleme oluyor birde tuvaletden cikamiyorsunuz.arkadaslar birde sabahlari simdi mevsimi caneriklerinin bir avuc yeyin.üstüne ilik su bence deneyin bagirsaklar fena calisiyor.sevgilerimle

Nergiscim isin spor kismini cok güzel uyguluyorsun vallahi bravo.Keske bende yapabilsem.Ama huyumdur benim zora gelmeyince yapamiyorum.Simdi iki ayim var tatil icin.Bir a osnra deli gibi spro apmaya baslarim :mymeka:Saglikli kilolar vermen dilgi ile cnma.s.

arkadaslar enginari ben devamli tuketiyorum, ama bu dediginiz karisimlarida denicem tadi kesin kotudur :S ama ins faydasini goruruz :) tsk ederim paylasim icin

Beyzacim tadinin kötülü konusunda anilmiyorsun canim.Ama ben artik söyle bir formül uyguluyorum.Önce derin bir nefes alyiorum sonra koklamanadan nefes almanadan karisimi iciyorum yine nefes almandan üzerine ya limonlu su yada portakal suyu iciyorum iki üc yudum.O zaman kokusunu ve tadini hissetmiyorsun.Basarilar diliyorum.a.s.
offff offff o kadar saçma şeyler aldım ki kilo vermek için alsam mı almasam mıkarar veremedim bütün yazıları okudum başka kullanıp da faydasını gören yok muuuu
Vallahi arkadasim bir zarari olmaz die düsünüyorum bunlar.Sonucta hepsi bitki suyu.Kizlar su kadarini söyleyeyim size..Bu karisimi ictikten sonra kendimi daha bir güzel hissediorum.Tenim yüüzm güzellesti sanki.Sivilcelerim cikmyior artik.Yüzümde farkedilir derecede güzellesmeler var.
Ayrica enginar suyu karaciger yaglanmalarina karsi cok önemliymis.Doktorlar öyle söylüyorlar.Domates ve isirganda biliorsunz kansere karsi koruma sagliyorlar.

Isırgan suyunun bilmedigimiz özellikleri.

Dökülme duruyor,

Saç telleri kalınlaşıyor,

Saçlar gürleşiyor,

Güçleniyor,

Hacim kazanıyor,

Yıpranma azalıyor

Kepeklenmeye iyi geliyor

Enginar suyunun bilmedigimiz özellikleri
Karaciğer ve safra kesesi hastalıklarının tedavisinde kullanılır.Araştırmalara göre enginar, safra kesesinin karaciğer tarafından harekete geçirilmesini sağlıyor. Zehirli bileşikler taşımayanve iyi bir idrar söktürücü olan enginar suyunun afrodizyak etkisi eskiden beri bilinmektedir, ayrıca kolestrolün baş düşmanıdır. Anne sütü arttırıcı, vücuda kuvvet verici, ateş düşürücü, mide ve bağırsak düzenleyici, kalbi güçlendirici, hazım kolaylaştırıcı etkileriyle beraber sarılık, sivilce egzama rahatsızlıklarında da kullanılmaktadır.

isirgan suyu

Kan temizleyici, idrar arttırıcı ve iştah açıcı olarak kullanılır. (Turhan Baytop) Kanser için ısırgan, melisa ve karabaş karıştırılıp içilir. Vücudu kuvvetlendiricidir. Hormon dengeleyici, bağışıklık sisteminde etkili, ^fl hücre yenileyici, saç bakımı, mide ülserinde, anne sütü arttırıcı, bronşit, öksürük ve balgam söktürücü, iltihap kurutucu özelliklerine sahiptir. Basur, prostat ve cilt kanserinde etkilidir. Romatizma ağrılarını dindirici, kurt ve ateş düşürücü, prostatı tedavi edici etkileri bulunmaktadır.

Bunlari ararken birde sunu buldum kizlar.
BİBERİYE SUYU (Folium Rosmarini, Alm. Rosmarin blatter, Fr. Feuille de Romarin, ing. Rosemary Lesf)

Diğer İsimleri: Hasalben (Arapça Hassa Luban ), Kuşdili, Sultan Otu

Bileşimi: Tanen (%8) ve uçucu yağlar (% 1-2) içerir.

Etki ve Kullanılışı: Dahilen zayıflatıcı özelliği vardır.Kabız, hazım sistemi uyarıcı, safra arttırıcı ve idrar söktürücü olarak haricen de cerrahi yaraların tedavisinde kullanılır. Adet söktürücü, ağrı kesici, bronşit, öksürük, astım, sarılık, gaz söktürücü, böbrek ve mesane kumlarını döktürücü, akciğer - dalak tıkanıklıkları, hazımsızlık, uykusuzluk, sinir yatıştırıcı olarak faydaları vardır.

PATATES SUYU
Patates, B1, B2, PP vitaminlerini ihtiva eder. Ayrıca potasyum, magnezyum, kalsiyum, demir, alüminyum, manganez, çinko, nikel gibi değerli madenler içerir. Bunlar pişirilince kaybolurlar. Çiğ patates suyu içilirse bütün bu faydalı vitaminlerden istifade edilmiş olur.
Çiğ patates suyu karın ağrılarını dindirir, mide ekşimesini önler, safra kesesi taşını düşürür. Karaciğer şişkinliğini iyileştirir, iltihabı giderir, kansere karşı korur. Gastritte, ülserde, on iki parmak ülserinde faydalıdır, yüksek tansiyonda ve damar sertliğinde kullanılır, idrar söktürücüdür, albüminde ve basurda faydalıdır, taş ve kumların dökülmesini sağlar.

KULLANIŞI
Karaciğer yetersizliği ve safra kesesi taşında; öğle ve akşam yemeklerinden evvel bir fincan patates suyuna bir miktar limon sıkılarak içilirse faydalıdır.
Kabuğu soyulmuş patates suyundan sabahları aç karnına bir çay bardağı içilir, bir ay kadar devam edilirse çeşitli mide rahatsızlıklarında faydalı olur.
Yüksek tansiyonda ve damar sertliğinde; üç bardak suya 30 gr. patates kabuğuyla beraber ince ince doğranır, 30 dakika kaynatılır, süzülür, günde 2 bardak içilir. Bir müddet devam edilmelidir. Bu su aynı zamanda bol idrar söktürür, taş ve kum dökmeyi sağlar, safra akışını kolaylaştırır, bağırsak solucanlarının düşürülmesinde yardımcı olur. Radyasyon ve kimyasal artıklara karşı kanı zehirlerden temizler, hücreleri yeniler.
Albümin hastaları bol bol haşlanmış patates yerlerse şifasını görürler. Patates içerisinde nişasta bulunması sebebiyle şeker hastalarının kan şekerini hızla yükseltir. Aynı zamanda şişmanlatıcıdır. Bu sebeple şeker hastaları ve şişmanlamak istemeyenler patatesi az yemelidir.
Ülserde patates kabukları ile ezilir, püre hâline getirilir, bir miktar saf zeytinyağı ile karıştırılır, yemeklerden önce 2 veya 3 kaşık yenir.
Aç karnına günde 1 veya 2 çay bardağı patates suyu içildiğinde ülseri tedâvi eder. Bir müddet devam edilmelidir.

Ay arastirmayi yaptim aklim karisti simdi.Bu bitkilerin cogununn istah acma özelligi varmis.E simdi bu nasil oluor acab.Mantigim iflas etmek üzerekafamçokkarıştı

sevgili kardelen üşenmeden araştırmışın canım sağol bendaha çıkıp alamadım malzemeleri misafirerim vardı yarın olmassa gideceğim kızılaya orda muhakkak bulurum yada ulusda istanbul baharatcısındada vardır başlayım gün gün yazacam buraya kızlar

kızlar merhaba. ben de araştırıyorum kaç gündür. denemekten zarar gelmez bence. aktarlarda enginar suyu ve ısırgan suyu var. aldım dün. domates de hazır veya sıkılarak elde edilebilir. patatesi mecburen sıkıcaz. ben de yarın başlıyorum. kolay gelsin herkese.

fisfisfisallah aşkına kıslarrr bana bir cevap verin... ısırganı köyden getittirdimm hasladım blandırdan gecirdim ..haşlayında içine su koymadım yıkadın süzdüm haşladım blandırdan ezdim. şimdi bunumu ölcüp karışıma koyacam..
birde ben hiç brokoli pişirmemişim ben.. markette görürdüm ama önemsemezdim.. bugün onuda aldım.. yav bu nasıl bişey nasıl yapılıyo nasıl pişiyo evirdim çevirdim elimde ... ayy sinir oldum.. onuda haşladım su koydum içine haşladım.. bu galiba blandırdan geçmez. bunu suyumu karışıma katılcak kendisi degil galiba ... ay biri allah rızası için bunu güzelce bir açıklasın.. bu rada bu şeylerin hazır sularını bulamıyorum malesef .. bulsam bu rezillige hiç katlanmayacam valla

fisfisfisallah aşkına kıslarrr bana bir cevap verin... ısırganı köyden getittirdimm hasladım blandırdan gecirdim ..haşlayında içine su koymadım yıkadın süzdüm haşladım blandırdan ezdim. şimdi bunumu ölcüp karışıma koyacam..
birde ben hiç brokoli pişirmemişim ben.. markette görürdüm ama önemsemezdim.. bugün onuda aldım.. yav bu nasıl bişey nasıl yapılıyo nasıl pişiyo evirdim çevirdim elimde ... ayy sinir oldum.. onuda haşladım su koydum içine haşladım.. bu galiba blandırdan geçmez. bunu suyumu karışıma katılcak kendisi degil galiba ... ay biri allah rızası için bunu güzelce bir açıklasın.. bu rada bu şeylerin hazır sularını bulamıyorum malesef .. bulsam bu rezillige hiç katlanmayacam valla

canım,
ısırganı haşlayıp yaprakları ile beraber sonra süzecen yani blendırdan geçirmene gerek yok,brokoli değil enginar bahsettikleri sebze onunda yapraklarını ayırıp içini çıkarıyorsun(patatese benzer içi)onuda haşlayıp suyunu süzüp suyunu alıyorsun...patatesi ve domatesi ise haşlamadan sadece rendeleyip sıkıp suyunu alıyorsun....

diyeceksinki eee benim ısırganım şimdi ne olacak?? tabiiki ziyan etmeyeceksin çünkü çok faydalı bir besin onu ocağa koy kaynarken içine bir miktar mısır unu koy biraz daha kaynat..(bu çorbayı kıvamlı yapar)...ayrı bir tavada bir tavaya sıvıyağ koyup içine bir baş ince kıyılmış soğan koyup pempeleşecek kadar kavur,sonra biraz salça ilave et,biraz kırmızı pul biber,karabiber ve nane koyup bir daha çevir ocakta kaynayan ısırgana ilave et ve bir iki taşımdaha kaynadıktan sonra söndür....ha birde çorba kaynarken içine iki üç dişte sarımsak doğrarsan lezzeti süper olur bazıları içine ceviz de koyuyor oda çok yakışıyor....akşama sofrana koy böylece ailece hem çok lezzetli hemde çok çok sağlıklı bir yemek yemiş olursunuz....brokolide çok değerli bir sebzedir onuda haşladın madem ziyan etme ben brokoliyi buharda pişirip salatasını yapaark tüketmeyi daha çok seviyorum ...brokolidende çorba yapabilirsin....iki kaşık unu bir miktar yağla çiğ un kokusu gidecek kadar kavur haşladığın brokoliye ekle sonra kaynat kaynarken içine bir bardak (su bardağı)süt ilave et .... ve el blendırı ile blendırdan geçir ..ayrı bir tavada nane kavur üstüne ilave et yerken arzuya göre kırmızı pul biber karabiber ekle...brokoli herkesin tadından çok hoşlandığı bir sebze değil ama çok sağlıklı ...vallahi ben böyle çorba olarakta salata olarakta çok seviyorum....yesin evdekiler sağlıklı işte....

birde erzincan da olduğunu görüyorum...hiç haşlamalarla uğraşmıyacam diyorsan...erzincan da muhakkak aktar vardır gidersin aktara hem ısırgan,hem enginar ikisininde "mecitefendi"diye bir markada hazır suları var...üstelik bu sular damıtma yöntemi ile hazırlandığı için besin değerleri hiç kaybolmadan hazırlanıyor...yani bizim haşlama yöntenimden çok daha iyi ve çokda pahalı olmadıkları gibi verilen ölçülerde tüketilirse (bu topicteki ölçüleri kastediyorum)hayli uzun zaman yetecektir....eğer aktarda yoksa gözüne kestirdiğin bir aktara biraz kapris ve baskı yaparak getirtebilirsin...."nasıl olmaz int te tüm illerden arkadaşlarla görüşüyoruz oralarda kıyamet gibi gidiyormuş"deyip gaz verirsin çünkü ben hasbelkader burdaki aktarlarda aradığım bir şeyi bulamazsam muhakkak getirtiyorum...getirtene kadar arada uğrayıp,yağmurda sokakta kalmış yavru kedi kıvamında "geldi mi" diye sorup artık psikolojik baskımı dersin,taciz mi dersin,demogoji mi dersin bilmem ama işe yarıyor:roflol:...umarım yardımcı olabilmişimdir...sevgiler:1hug:

X