Yumurtanın olgun cıkmaması

Evet ben de duymuştum söylediğinizi. Neye göre oluyor gerçekten farklı bir süreç, bilinmezlik

Embriyolog olgun yumurta sayısı bekledigimizden az cıktı dedi. Neyle ilgili dedim bir yorum yapamadı. Yumurtam kalitesizse söyleyin dedim onu anlayacak teknoloji yok dediler.
Evet onu tam olarak bilmeleri mümkün değil. Bence umutsuz olmayın, 1 tane yeterli sonuçta. Ama insan çok düşüyor haklısınız

Onu sorarım ama şişli memorialda zaten yapıyorlar spermleri 6000 kat büyütüyoruz en iyisini seciyoruz demişlerdi. Labaratuarı iyi diye gitmiştik.

Anladım. İnşallah olan embriyonuz altin embriyo olarak tutunur.
Eğer ikinci opu düşünüyorsaniz pimp my eggs programını uygulayin. Özelden yazarim size

Anladım. İnşallah olan embriyonuz altin embriyo olarak tutunur.
Eğer ikinci opu düşünüyorsaniz pimp my eggs programını uygulayin. Özelden yazarim size
Düşünüyorum evet eylül ayında o kadar umutsuzum yani. Embriyoların devam etcegini düsünmüyorum cünkü zaten millette 7-8 tane döllenen oldugunda 1-2 tane kalıyor. Özelden yazarsanız sevinirim

Düşünüyorum evet eylül ayında o kadar umutsuzum yani. Embriyoların devam etcegini düsünmüyorum cünkü zaten millette 7-8 tane döllenen oldugunda 1-2 tane kalıyor. Özelden yazarsanız sevinirim

Asla umudunuzu yitirmeyin. Tüp bebek çok yorucu bir yolculuk. Maddi ve manevi çok külfeti var.
Benimde ilk opudan sadece 2 tane olmuştu. Onlarda tutmadi. Size kürü hemen yaziyorum. 3-4 ay uygulamak zorundasiniz ama 6 hafta bile olsa fayda eder. Önemli olan takviyelerin dozu

Doktorunuz kimdi benim cevremdeki arkadaslar hep 150-200-225 gonalf uygulandı ve onlar böyle bir sorun yasamadı. Acaba 300 uyguladılar da yumurta mı bozuldu diyorum cünkü zayıfım 48 kiloyum
Orhan Orhan doktorum
Bi kişiden daha duydum bunu. 300 çok fazla diye. Yumurtanın kalitesini bozuyor çok fazla demişti. Doktora desem benden daha mı iyi biliyorsun der. Hem tüm hastalarına nerdeyse böyle yapıyor. Onların sıkıntı olmadı benim oldu

Merhaba. Hayalkırıklığınız için üzüldüm gerçekten. İnşallah kalan yumurtalarınız en iyisidir ve gebelik gerçekleşir.

Biz de sperm kaynaklı tüp bebek tedavisine başladık. Bana da kimi gittiğim doktor pcos sun dedi kimisi alakası yok dedi.Her ay düzenli adet görüyordum ve yumurtam çatlıyordu. Ama asıl problem sperm hareketliliğiydi.

Yumurtalarım toplandı ve donduruldu. Şu an dinlenme sürecindeyim.

Size sormak istediğim birşey var. Sizin opu dan önceki süreciniz nasıldı? Beslenmeniz ya da spor süreci gibi? Her ne kadar bizim sorunumuz da sperm kaynaklı olsa da ben de yumurtalarım kaliteli olsun diye bazı şeylere çok dikkat ettim. Ne kadar etkili olmuştur bilemiyorum ama toplanan tüm yumurtalarım dolu çıktı. Böyle mükemmelliyetçilik falan taslamak istemem ama isterseniz dikkat ettiğim şeyleri de yazabilirim. Bu arada 31 yaşındayım ve 163 boy 63 kilo.

O kadar dikkat ediyorumki. Gluten şeker vs cok az var hayatımda. Spor da yapıyorum. Baya sağlıklı beslenen vitaminlerine dikkat eden biriyim. 48 kiloyum. Ben dozdan oldugunu düşünüyorum bana fazla geldi galiba, öncesinde kullanılan bant da etkiledi. Ya da genetik yumurtam kalitesiz

Yapılabilecek her şeyi yapmışsın aslında. Benim doktorum doz ayarlamasını her kontrolde bakılan e2 hormonuna göre düzenledi. Sana da bakıldı mı? Benim sürecim şöyleydi belki faydası olur ama bu sürecin daha çok kişisel oldununu da unutma

01.07.2024 İlk görüşme 187,5 Gonal-f + Tarlusal
02.07.2024 187,5Gonal-f + Tarlusal
03.07.2024 187,5 Gonal-f + Tarlusal
04.08.2024 187,5 Gonal-f + Tarlusal
05.07.2024 Kontrol (e2 1345) 187,5 Gonal-f + Tarlusal
06.07.2024 187,5 Gonal-f + Tarlusal
07.07.2024 187,5 Gonal-f + Tarlusal
08.07.2024 187,5 Gonal-f + Tarlusal
09.07.2024 Kontrol (e2 6520) 112,5 Gonal-f + Tarlusal
10.07.2024 75 Gonal-f + Tarlusal
11.07.2024 75 Gonal-f + Tarlusal
12.07.2024 Kontrol (e2 3750) 75 Gonal-f + Tarlusal
13.07.2024 75 Gonal-f + 2 Gonapeptly(Çatlatma iğnesi)
15.07.2024 OPU

Tarlusal iğne değil hap bu arada.

Nerde yapmıstınız siz? Cnm bende önce yumurtaları baskıladılar eşit büyüsün diye, sonrada cok baskılanmış diyip 4-5 gün 250, 4-5 gün 300 gonal f uyguladılar. Boyum 1.64 kilom 48

Boy kilo kaç? Benim benden iri arkadaslarıma 150/200 en fazla 225 uygulandı. Ben 1.63 48 kilo flnım. Benden daha yüksegini duymadım cevremde. Ee doz bu kadar önemliyse boya kiloya göre vs veriliyorsa bana neden yüksek verdiler diyorum. Bence sizde sorgulayın ben soracagım doktoruma. Ama dediginiz gibi muhtemelen seninle ilgili diyecekler

160 - 57 kilo
boy kiloya göre olduğunu sanmıyorum. önceki hastalarına da böyle uygulatmış. burada konuştuğum tanıştığım kişiler oldu.
ama bana mantıklı gelmedi. şişiriyor sadece. kalitesini etkiliyor 300 çok fazla değil mi ya ?

benimde gonal f300 + endol + tarlusal oldu.
300 her seferinde yüksek değil mi

Merhaba,aslında opudan önceki yumurta sayısı çok belirleyici olmuyor. Çünkü yumurta incelenmeden kalitesi hakkında maalesef bilgi sahibi olunmuyor. Kullandığınız doz çok değil aslında. Tabi bunu belirlemede sizin hormon değerleriniz önemli. Opudan sonra sıkça karşılaşılan bir durum. Benden de 11 olgun yumurta toplanmıştı ama sadece 7tanesi işleme uygunmuş. 7taneden de sadece 4 tanesi döllendi. Benim şansım dördünün de 1. Kalite olmasıydı. 6gün gonalf 200 mg kullanmıştım

Sizin de dozunuz azmış. Ben cok minyon ve zayıfım bilemiyorum aklıma sadece bu geliyor. 1.75 lik 75 kilo arkadaslarıma 150/200 uygulandı. Bende bir sorun varsa kabul de ederim. Ama inanın şok oldum. 6 tane fln olgun cıksa yine tamamım, 4 cok az geldi. Zaten sperm sorunundan 2 tanesi döllenmemiş bile cok üzgünüm. Tekrar opu düşünüyorum

benimde gonal f300 + endol + tarlusal oldu.
300 her seferinde yüksek değil mi
Boy kilonuz kaç, canım valla drlar bu sefer sen biliyosun sen yap dicekler ama bence yüksek. İlk denemeniz mi? Ben cevremde 300 uygulanan görmedim bir tek kendimde gördüm hatta doz yükseltilince cok korktum kalitesi bozulcak diye. Sonuc olarak içi boş balon gibi bişey cıktı labaratuarda. Yani madem doz önemli degil niye arkadaslarıma düşük uyguladılar o zaman herkese 300-350 versinler cok yumurta oluşsun

Evet ben en düşük dozla başladım folikül sayım olduğu için. Doktorum 12-13 tane olgun çıkar demişti,11 çıktı ama dediğim gibi sadece 7si işleme uygundu. Sizi çok iyi anlıyorum..insan ilk etapta gerçekten şok oluyor. Bu arada hormon değerleriniz ve muayenede görülen folikül sayınız nasıldı tedavi öncesi? Muhtemelen ona göre belirlemişlerdir.

Pardon yazmıssınız sizin kilonuz benden yüksek bana bile 4 gün 300 uyguladılar. Boya kiloya yumurta büyüklüğüne göre ayarlıyoruz dedi şişli memorial. Birkac arkadasım bu süreçte baska hastanelerde 200 doz vs uyguladılar o zamanda demiştim benimki niye bu kadar yüksek diye

Nerde yapmıstınız siz? Cnm bende önce yumurtaları baskıladılar eşit büyüsün diye, sonrada cok baskılanmış diyip 4-5 gün 250, 4-5 gün 300 gonal f uyguladılar. Boyum 1.64 kilom 48
Ben Ankara'da yaptırdım. İşte kişisel bir süreç diyorum ya bu bu yüzden diyorum. Başlangıçta yumurtalar ne durumdaysa ona göre tedavi planı uyguluyorlar. Bir de arkadaşların da dediği gibi her ay aynı olmuyor. Ama inşallah altın yumurtan gelişiyordur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…