Yumurtanın olgun cıkmaması

Boy kilonuz kaç, canım valla drlar bu sefer sen biliyosun sen yap dicekler ama bence yüksek. İlk denemeniz mi? Ben cevremde 300 uygulanan görmedim bir tek kendimde gördüm hatta doz yükseltilince cok korktum kalitesi bozulcak diye. Sonuc olarak içi boş balon gibi bişey cıktı labaratuarda. Yani madem doz önemli degil niye arkadaslarıma düşük uyguladılar o zaman herkese 300-350 versinler cok yumurta oluşsun
160 - 57
evet ilk denememiz canım
valla bu işleri hiç bilmiyoruz ki biz. ne iyi ne kötü.
ama şimdi diyecek benden daha iyi mi biliyorsun diye. zaten yumurtalar kaliteli çıkmadı dedi. belki de sebebi bu

Pardon yazmıssınız sizin kilonuz benden yüksek bana bile 4 gün 300 uyguladılar. Boya kiloya yumurta büyüklüğüne göre ayarlıyoruz dedi şişli memorial. Birkac arkadasım bu süreçte baska hastanelerde 200 doz vs uyguladılar o zamanda demiştim benimki niye bu kadar yüksek diye
4 kutu 900 lük aldım
her gün 300 lük vuruldum
12 gün 300 lük ediyor :KK43:

Bir hormon degeri tüp bebekde cok önemli. Bana sürekli baktılar e2 ye haklarını yiyemem dozu ona göre ayarladılar. Sizde bakmadılarsa dicek hicbişey bulamıyorum
tedavi yarıda kaldı ona mı üzüleyim maddi olarak zor ayarladık ona mı üzüleyim
ne diyeyim Allaha havale ediyorum var ise bir ihmal :KK43:

İlk tüp bebek mi öncekine göre fark yoksa değiştir gittiğin yeri spermde de sorun olunca döllenme de az oluyor
Evet ilk denememdi, sıkıntı döllenmeden cok zaten beklenmedik bir şekilde yumurtalarımın boş çıkması oldu. Belki de sorun bende, bende değilse kullanılan dozda

Toplanan yumurtaların %70-80i olgun cıkması beklenir. Yani 6-7 tane cıkmalıydı. Şansım daha cok olacaktı. Bekledigimiz bir durum degildi ben de sorun yok görünüyordu şimdi diyorum ki yumurta kalitem mi kötü yoksa doz vs kalitesini mi bozdu
Öyle düşüneyin tek embriyo olup tutan bile çok insan var

Yüksek doz da etkilemiş olabilir, Aret kamar bazı hastalarda yüksek doz iğne kullanımı yumurta kalitesini düşürdüğünü söylüyor.

Pardon yazmıssınız sizin kilonuz benden yüksek bana bile 4 gün 300 uyguladılar. Boya kiloya yumurta büyüklüğüne göre ayarlıyoruz dedi şişli memorial. Birkac arkadasım bu süreçte baska hastanelerde 200 doz vs uyguladılar o zamanda demiştim benimki niye bu kadar yüksek diye
Selam,
Ben de 46 kiloyum
Boyum 160 ve gonalf 150 ile buyuttum. Seninle ayni sorular kafamda var acikcasi. 31 yumurta toplandi ancak 23 tanesi olgun cikti ve 13 tanesi dollenebildi. Kimi okusam toplanan yumurtanin yuzde ellisi dollenmisti ustelik bizde bilinen sperm sorunu yok bende pcos ve cikolata kisti var o da 17mm. Ben de anlamadim carsamba gunu 5.gun dondurulup pgt yapilacak ama zaten elime ne kalacak ki onu dusunuyorum. Bi de pgt yapilirken bozulursa komple opu bosa gidecek bu sefer

Bu arada ben de gonal-f 300 kullandım, yukarda detayları yazmıştım. Dozunuzun fazla olduğunu düşünmüyorum, bir de Şişli Memorial laboratuvarıyla çok iyi bir hastane diye biliyorum. Tabi doktorunuza güvenmeniz çok önemli ama 2 embriyodan biri size evlat olabilir. İlk günden bu kadar umutsuz olmayın

X