yumurtalık kisti

kızlar bugün dün kontrole gittim kistim 5 cm ye yaklaşmış ve inanılmaz ağrılarım var hergün ağrı kesici alıyorum doktor laparoskopi dedi dün kan tahlili yaptırdım. geçen ay ca125 44 çıkmıştı biliyorsunuzdur 35 üzeri tehlike arzediyor bu ay yaptırdığımda 23 çıktı çok sevindim bugün doktora gittim tekrar çocuk istediğimi ama ağrılarıma dayanamadığımı söyledim laparoskopi yapmayalım bu ay dedi bana bir ilaç verdi adetimin 1.günü başlıyacağım progesteron içerikli endometriozis hastalığına özel bir ilaç. ilaca başlıyana kadar ağrıkesiciye devam kızlar doktorumdan çok memnunum bakırköy sadi konuk eğitim ve araştırma hastanesi dr. MURAT EKİN gerçekten hem çok bilgili hemde çok iyi çok nazik bir insan doğru doktoru bulamadım diyorsanız Murat beyi tavsiye ederim

meraba canım nasılsın agrın varmı hala??

merhaba canım. ben 2 aydır sürekli ağrı çekiyorum 2 ay boyunca toplamda 10 günüm ağrısız ve ilaç almadan geçti diyebilirim kistim sağ yumurtalığımda sağ yan tarafımdan ayağıma kadar çok şiddetli ağrı ve kasılmalar oluyor doktorum visanne verdi çok pahalı ve sigortanın karşılamadığı bir ilaç ama prospektüsünü okudum endometriozis hastaları için üretilmiş doktor reçetesi olmadan KESİNLİKLE kullanılmamalıymış bu ay adetimin başlangıcında ilaca başlayacağım bu ilaç ağrıları geçiriyormuş eğer 2 ay sonunda ağrılarımda bir değişme olmazsa ozaman laparoskopi olucam

benimde sağ yumurtalığımda 4 cm kist var ama 4 gün fln agrım oldu benim...doktora gittim kist iyi huylu adetinle kendiliğinden atılır belki dedi.ilaç yazmadı bi sonraki adet dönemim bitince kontrole gitcem...bebek istiyoz 2 yıllık ewliyim kist gidince hamiş kalırım belki

Adetime daha 8 gun vardi ama Bugun adet oldum.kistten olabilirmi acaba???bide soğan suyu içmiştim.panik oldumbenim adetlerim cok duzenlidir

kızlarr bayramdan sonraki cuma günü yürürken sağ kasığmda sancı oluyordu. pek önemesemedim ama pazar günü öyle bir ağrı saplandı ki anlatamam sanki bıçakla kesiyolar karnımı nasıl bağıra bağıra ağladım anlatamam annem panik oldu hemen yaknmzdaki bir tıp merkezne gittik ama ne otrablyorm ne yatablyorm her kımıldadğmda sanki daha da parçalıyorlar karnımı. tıp merkeznde tam teşekküllü bir hastaneye gitmemiz söylendi. apar topar gittik. tahliller filan derken minik bir kistim patlamış. çok önemli değilmiş o an için minik olduğu için de bir zarar vermemiş. fakat sol overimde içi kanlı bir kistim varmış emar çektirmem söylendi dağ overimde de 2. cm lik bir kistim var sancı yapıyorlar ama 2 gündür filan kramp şeklinde sancılar giriyor böyle bir durum yaşayan var mı ?

canım çok çok gecmiş olsun.. ben senin bu yazını okuyunca 3 ay önce yaşadığım o inanlmaz korkunç ağrılı günleirm geldi aklıma. hatırlamak bile istemiyorum..yazını görünce içim cız etti yazmadan gecemedim..süreç aynı, ağrılar aynı, kramp şeklinde. kanamalı kist büyük ihtimalle seninde endomatriosis. 3 gün boyunca o şiddetli ağrı gecmemişti.yerimden kıbırdayamıyordum. yalvarıyordum hastanede neolur bana ağrı kesici iğne yapın diye. mr istendi bendende,tomografi falan.. doktorlar korkutur onlara aldırma sakın. benim canımı bi hayli sıkmışlardı.kistin kaç cm şuan?

canım çok geçmiş olsun sana da iyki yazmışsın benim vücudum sürekli üretyodu kist ara ara sancılarım da olurdu ama bu ağrılar dayanılck gibi değildi. tatlım şu an kanamalı listim 2 cm e 3 cm canım boyutları. ama benim şu an dayanlmycak gibi ağrım yok o dayanlmaz ağrıların sanıcları girip çkıyor 2 gündür ara ara ama sürekli olmadığı için çok rahatsız olmuyorum. o kistim hakkına bişey söylemediler bana ne gibi etkisi var biliyo musn ben gittiğimde kanaması durmuştu pıhtılaşmıştı ama tekrar kanama olur mu sence?

canım çok geçmiş olsun bende 2010 yılı bayramda senin gibi belirtilerle gitmiştim hastaneye bende kramp olmamıştı ben ameliyat oldum tekrarladı amilyat olmanı tavsiye etmem benim yumurtalıklarda çocuk için tüp bebek denemesi yaptık iptal oldu maalesef allah burda herkesi bu hastalıktan kurtarsın rabbim acil şifalar versin

tatlım senden de mr istemişler miydi =)

tatlım senden de mr istemişler miydi =)

benden mr istemediler ca 54 çıktı en son tahsilde ancak dr korkulacak bir durum olmadığını kist yüzünden böyle çıktığını söylemişti ameliyattan sonra patoloji sonucuda temiz çıktı çok şükür

canım ben zaten ameliyat oldum acil dediler bana. 7 cm di en büyüğü, 2 tane daha vardı.kanamalı kistlerdi işte içeriden kanama yapıp,karın içine aktığı için bu kadar aşırı şiddetli ağrılar oluyormuş.. ama rabbim kimseye yaşatmasın o ağrıları dayanılıcak gibi değildi.laparoskopiyle alındı. senin ameliyatlık boyutlarda değil zaten inş olmak zorunda kalmazsın. ama kistler var olduğu sürece o ağrılar tekrarlar.

Benim de sağ yumurtalıkta 5.5cm kistim varmış. Tomografide çıktı. Doktora göstermedim sonucu. Düzgün yüzeyli ve tek taraflı olunca genelde iyi huylu oluyormuş. Birkaç ay sonra gideceğim inşallah kaybolmuş olur.

kızlar ben anlamıyorum her doktor farklı bişey söylüyor bugün bir hastaneye gittim sancılarım devam ediyor ara ara ve mr çektirmek için. gata da çok güzel bakmışlardı 1 saat doopler çekmişlerdi ince aramışlardı kistlerimi ve kanamalı kistimi görmüşlerdi. bugün gittiğim başka bir hastanede kistim filan yok dediler. e anlamadım ben ya daha kaç gün geçti üsütünden adet olmadım bu kist kendiliğinden kaybolcak değil ya patlasa kanama yapar zaten. bide şey normlnde su içryolar ya doopler çekmeden önce ben pek içmemiştim yani tuvltm yoktu pek acaba o yüzden mi gözkmedi. doktra sordm e madem kist mist yok neden sancılarım var diye bilmiyorum kadın doğmla ilgili değil diyo

umarum kaybolur tatlım çok geçmiş olsun.

canım dr böyle maalesef ben bir gün ara ile iki farklı dr gittim ikisininde dedikleri çok farklı idi yabbim yardımcımız olsun acil şifalar versin hepimize

canım dr böyle maalesef ben bir gün ara ile iki farklı dr gittim ikisininde dedikleri çok farklı idi yabbim yardımcımız olsun acil şifalar versin hepimize

amin canım hepimiz iyileşirz umarım. valla ben anlamıyorum bu doktorları biri var diyo biri yok diyo. ağrım neden var kistim yoksa diyorum ona da cevap veremiyolar sinirlenyorm haliyle bende

amin canım hepimiz iyileşirz umarım. valla ben anlamıyorum bu doktorları biri var diyo biri yok diyo. ağrım neden var kistim yoksa diyorum ona da cevap veremiyolar sinirlenyorm haliyle bende

canım çok haklısın kist olunca agrı oluyo mutlaka adetin bittikten sonra kahverengi lekelenmeler yaklaşık 10 gün sürer benim öyle oluyo önümğzdeki hafta dr gideceğim bakalım ne diyecek inşallah kistler küçülmüştür veya daha iyisi yok olmuştur :26:

benim lekelnme gibi biir sorunum olmuyor tatlım ama . inşallah senin de kistlerin ufalmştr yada tamamen kaybolmştr tatlım . bende istanbuldayım antalyaya gideyim bi gideceğim doktra :)

selam hanımlar bende endo hastasıyım doktorum visanne diye bir ilaç verdi kullananlardan bu ilacın nasıl bir etkisi olduğunu ve ne gibi yan etkilerin olduğunu yazarsalar cok sevinirim. bir turlu cesaret edip ilaca başlayamadım. Rabbim cümlemize şifa versin

ben başladım ılk ayda sadece 0.5 cm gerileme oldu renkleri acılmıştı 2 kutu daha kullan adetin 3.gunu gel dedi ama adetim 16 gün geciktiği için gidemedim. sen kullanmaya başlamadın mı hala

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…