yumurtalık kisti

kızlarr kisti büyüyüp amelyatla kisti alınan var mı yada kisti batında kanama yapıp öyle amelyt olan var mı ?? yardımcı olur musunuz bi bana

kızlarr kisti büyüyüp amelyatla kisti alınan var mı yada kisti batında kanama yapıp öyle amelyt olan var mı ?? yardımcı olur musunuz bi bana

Ben varım kistim çıkarıldığında 15 cmmiş doktorum öyle dedi ve yumurtamı kaybettim...Doktor ilaçla küçültürüz yada ameliyat falan dedi ?

kızlar 15 günlük soğan kürü maceramı tamamladım 10. güne kadar şiddetli ağrım devam etti 5 gündür çok şükür ağrım geçti daha rahatladım ay sonunda öğrenicem küçülüp küçülmediğini inşallah geçmiştir denemenizi şimdiden tavsiye ederim

Ben varım kistim çıkarıldığında 15 cmmiş doktorum öyle dedi ve yumurtamı kaybettim...Doktor ilaçla küçültürüz yada ameliyat falan dedi ?

canım ben ağrım var diye acile gitmiştim ilk önce alınması gerek dediler sonra kadın doğum uzmanı adetnn 3. günü muayne olman gerek dedi ona göre ilaç verilip 2 ay takip ederiz dedi olmazsa amelyt olcakmşm ama korkyrm ben .

kızlar hepinize geçmiş olsun ben 19 yaşındayken ani bi sancuyla doktora gittim ellerim ayaklarım uyuştu ağzım yamuldu felç kaldım ama çok büyük bi ağrıydı doktor muayene ettim bakireydim normal muayene edemyodu ağrıdan ölüyodum kistim baya büyükmüş adetlerim felan düzenli olurdu arada sırada sancım olurdu ama üşüttüm heralde derdim ağrı kesici iğne feln yaptılar yatış yapıcaz kontrol etcez dediler dedim eve gidim banyo yapim gelim bırakmadılar kist patlama derecesine gelmiş patlaya bilir zehir kana karoşır dediler bir kaç saat sonra tekrar sancım oldu yine çok kötüydü ameliyat ettiler yumurtalığa yapışmış sancın olmasa anlamazdın yumurtalığı sarar dediler 2003 senesinde ameliyat oldum her sene kontrollerim var beni onkolojiye yönlendirdiler takip içinmiş her sene emar tomografi çekilirim bazen kistim yine çıkar adette kendiliğinden kaybolur şuan evliyim 2 yıllık bebek istiyoruz ama olmuyor kontrollerim için doktora gittim bebek istediğimide söledim her şeyin normaldedi ama halen rabim bana bi bebiş vermedi yumurtalıklarımdan dolayı çok korkuyorum çocuk için tedavi şart derlerse diye

Anladım inşallah takip sırasında küçülür ve ameliyata gerek kalmaz...Ameliyattan korkma önemli olan erken teşhis...
Hiç rahim filmi çektirdin mi ???

günaydın kızlar bu ay soğan kürü denedim maalesef hamile değilim ama adetim düzenli oldu buda önemli birşey önümüzdeki hafta hsg çektiricem gelişmeleri aktarırım tekrar belki bu ay hamile kalmamam daha iyi oldu içim temizlenir en azından kist küçülür yada kaybolur belki herşeyin hayırlısı

kızlar şimdi hastaneden geldim benim kist 5.5cm olmuş 2 tane doktor baktı özel hastanede çikolata kisti olduğuna emin değiller kötü huylu değil dediler ama acil laparoskopi olmam gerekiyormuş soğan kürü küçültmedi yani kistimi ama adetim düzenli oldu pazartesi kendi doktorumla görüşüp tarih alıcam özeldeki doktorlar yumurta rezervimin çok iyi olduğunu ameliyattan sonra hemen hamile kalabileceğimi söylediler herşeyin hayırlısı

Hayırlısı olsun sorunsuz bir ameliyat olur inşallah,temizlenir çıkarsın.

çok geçmiş olsun inşallah bebeğini kucağına almak nasip olur bende de kist var bakalım gideceğim ne diyecek hayırlısı olsunn

kızlar bugun öğrendim sağ yumurtalığımda 4.1cm kist var...iyi huylu olup olmadığını ögrenmek için hormon testi yaptırdım yarın sonuç alcam...iyi huyluysa kendiliğinden yok olur dedi doktor...kötüuse galiba ameliyat::ameliyat nasıl oluyo bilgisi olan varmı

Genelde bu kadar küçük kitsleri laparoskopi ile alıyorlar (kaplı ameliyat) eğer büyükse küçük bir kesikler (sezeryan kesiği) ameliyat ediyorlar...İnşallah hormon testlerin temiz çıkar ve ilaç tedavisi ile çürütürler kistini

inş canım...laparoskopiden bile korkuyorum ben(

Korkma önemli olan ameliyat değil ki kistin temiz çıkması ve iyi temizlenmesi zaten genelde laparoskopi olanlar bir yada iki gün sonra çıkıyor hastaneden...

bide bizim rezervasyonumuz var canım kışın tatil için yer ayırttık...19 hazirana....acaba denize girmem fln sorun olurmu laparoskopiden sonra???

merhabalar yazmadan geçmek istemedim öncelikle rabbim hepinize şifa versin
bende çocuk için takip yaptırırken hormon hapları sayesinde ilk defa kistle karşılaştım
önce 3 cm di doktorum hemen dğk hapına başlattı diğer ay regl olunca gittim 1,5 cm düşmüştü
ilaca devam ettim ve o ay soğan kürü yaptım(yaptığıma bin pişman oldum) regl olduğumda gittiğimde kistimin 5 cm çıktığını gördük doktor bile şaşırdı tabi ben soğan kürü yaptığımı söylemedim
artık beni iyice korku sarmıştı ya ameliyat olursam tüplerime felan bi zarar verirse zaten çoçuğumuz olmuyo birde bu çıkarsa diye yedim bitirdim kendime
doktorum bana hiç ameliyattan felan bahsetmedi ayrıca (herhalde takipde olduğum için ve sürekli ona gittiğim için herşeyimi biliyodu )
o ay ilacımı değiştirdi ve geçen hafta regl olup gittiğimde kistin tamamen gittiğini gördük çokk şükür ilacıda bıraktım
yani umutsuz olmayın ve soğan kürünü asla denemeyin bendeki gibi ters tepebilir geçmiş olsun

Son düzenleme:
bide bizim rezervasyonumuz var canım kışın tatil için yer ayırttık...19 hazirana....acaba denize girmem fln sorun olurmu laparoskopiden sonra???

Laparoskopi de sadece 3 delik oluyor kasıkların biraz üstünde iki dikişlik bir kesik bide göbek deliğinin altında dikişler düştüğünde girebilirsin sanırım bir sorun olacağını sanmıyorum...

canım yumurtalık kistleri iyi huylu olur zaten.
4 cm le ameliyat etmezler.
5 cm in üstünü ameliyat ediyorlar. bana doktorum da öyle dedi.
ama tabi bebek deniyorsanız o zaman ameliyat diyebilirler.
bana doğum kontrol hapı verdi doktorum kistlerim için.

Kizlar kıstım kötü huylu değilmiş.ilac fln vermedi doktor.adet bitiminde gel bakalim belki kendiliğinden atılmış olur dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…