yumurtalık kisti

selam kızlar bugün soğan kürümün 8. günündeyim çikolata kistimi öğrendiğimden beri yaklaşık 1 aydır ağrı çekiyordum ve hergün ilaç alıyordum ama bugün ağrım yok oldu soğan kürü işe yaradı galiba hiç akıntım falan olmadı belkide iltihap olmadığı içindir ama inanıyorum kistim küçülüyor doktor kontrolümden sonra öğrenicem bakalım dua edin hepimiz için en kısa zamanda kurtulup bebişlerimizi kucağımıza alalım

bendede 2sene önce 4cm kist cıkmıstı ilac vermedi doktor 3 ay sonra tekrar gel dedi gittim bişey yok kaybolmus dedi ama halen bazen tedırgın oluyorum tekrar cıkarmı dıye adetım duzenlı ama adet esnasında 2gun sancı cekıyorum arada bi kasıklarım agrıyoo ama doktora gıtmedım bidaha

bendede kist cikti sol yumurtaligimda 8 cm di ameliyatla 5 cm gitmis martta kontrollerde 3 cme indigini soylediler hazirandada kontrolum var ins bakalim ne diyicekler bende cocuk istiyorum kist cocuk olmamasina engel degil diyolar anlamadim artik bakalim

kızlar meraba bende sizlerle aynı konudan muzdaribim 1 sene önce asırı agrıyla hastaneye gittim 9 cmlik kistim warmıs ertesi gün acil ameliyata aldılar patoloji sonucum kötü geldiği içinde 1 ay sonra sol yumurtalıgım alındı şimdide sag yumurtalıgımda 3 cmlik bir kistim war ve uzun zmndır aynı gidiyo hormon testleri yapıldı amh ım .75 cıktı ve ben şimdi cok korkuyorum kızlar cocukta problem yasarmıyım diye su an bekarım sizce elimi cabuk tutmam gerekiyomu o tek yumurtalıgımdaki kist hamile kalmama engel teskil edermi LÜTFEN YARDIMCI OLUN((

Benim sağ yumurtam alındı benimde kötü gelmişti patoloji sonucu daha sonra solda da çıktı ama adetle birlikte atıyordum 3 ayda bir kontrole gittim hep,tek yumurta ile gebelik oluyor benim amcamın kızı tek yumurta ile ikiz bebek sahibi oldu...

Ama benim sol tüpüm kapalıydı bu yüzden tüp bebek yaptırmam gerekti şimdi tüplerim de alındı tüp bebekten baka çarem yok...

İnşallah evlendiğinde hiç sorunsuz gebelik yaşarsın...

inş cnm ama bnm sorunum ztn tek yumurtalıgım degil o tek yumurtalıktada cıkan kist uzun zmndır aynı bi büyüme yok ama bnm korkum oda diğeri gibi büyürmü müdahale edilmek zorunda kalınırmı yada o kist gebeliğe engel teskil edermi suanda bekarım erkek arkadasımda war elimi cabuk tutmam gerekiyomu bilmiyorum bana kalsa yrn ewlenir hemen baslarım calısmalara ama bana kalmıyo işte

Benim 5 sene sürdü kistim arada hala oluyor ama adet sonrası yok oluyor doktor zaten adetin bitince gidiyorsun...Zaten kontrol altındaymışın büyüseydim şimdiye kadar çoktan büyürdü emin ol,kisti olup da hamile kalanlar var...Evlenene kadar hep doktora gideceksin başka yapacak bir şey yok...

İlaç tedavisi işe yaramıyormu peki

ben hep adetliyken gidiyorum cnm kontrole adetin 3. günü gel diyo doktorum ilaç tedavisinide hiç denemedik daha dogrusu doktorum vermedi onermiyo bu sekilde kontrol altında tutuyolar 3 ayda bir kontrole gidiyorum bakalım ne olucak allah hepimizin yardımcısı olsun sen ewlisin dimi cnm sendeki problem neymiş tek yumurtalıkla ilgili yada kistle ilgili problem warmı

ben hep adetliyken gidiyorum cnm kontrole adetin 3. günü gel diyo doktorum ilaç tedavisinide hiç denemedik daha dogrusu doktorum vermedi onermiyo bu sekilde kontrol altında tutuyolar 3 ayda bir kontrole gidiyorum bakalım ne olucak allah hepimizin yardımcısı olsun sen ewlisin dimi cnm sendeki problem neymiş tek yumurtalıkla ilgili yada kistle ilgili problem warmı

Patoloji sonucunda
Benim kistimin adı Granüloza hücreli tümördü

Granüloza hücreli tümör: Nadir görülür, ovaryum tümörlerinin %1-%3'ünü oluşturur. Bu tümörlerin %40'ı menopozdan sonra görülür. Salgıladıkları östrojenden dolayı, prepubertal (vajinal akıntı) kız çocuklarının granüloza tümörleri genellikle erken puberteye (erginlik) yol açar. Postmenapozal kadınlarda ise endometrial kalınlık artarak vaginal kanamaya neden olur. Bu tümörlerin sınırları belirgindir, dış yüzeyleri düzgündür veya lobüllü görünümdedir.En sık görülen seks kord tümördür ve östrojenik özellik gösterir. Hastalarda anormal vaginal kanama, karında şişlik ve ağrıya neden olur. Eş zamanlı endometriumda kalınlaşma izlenir.

Yumurtalığımla birilikte alındı diğer yumurtam da çıktı ama senin gibi bende 3 ayda bir kontrole gidiyordum bende hiç ilaç kullanmadım bazen oluyordu bazen olmuyordu ama diğer yumurtaya atma riski yoktu bu kistin..2,5 sene oldu evleneli..Evlendim kistler küçüktü daha sonra bebek için kontroller falan derken tüp bebek denildi ilaçlar kullandım (hormon ilaçları) ama kistim hiç olmadı 2 sene sonra bu ocak ayında 6 cm büyüklüğün de çikolata kisti ameliyatı oldum...Sol yumurtam duruyor ve Maşallah yumurta rezervim iyi durumda ameliyat sonrası tüpler alındı...Ameliyat sonrası 1 tüp bebek denemesi yapıldı ama negatif oldu 3. adet sonrası tekrar gidicem kontrole inşallah bir şey çıkmaz....

anladim cnm bnm kistimde borderline musinoz tumor du orta dereceli bi kist ne iiyine kotu ama ilerde tekrarlayinca kotuye cewirir diye aldilar yumurtaligimi suanki yumurtaligimdakide 3cm ztn bakalim ins buyumez senin icinde umarim ii olur allah biran once cocugumuza kawusmamizi nasip etsin tabi once senin bide bu surecleri denemelerini fln bana yazrsan cok sewinirim cnm ayni kaderi paylasiyoruz cok mutlu oldum seninle tanistigima bu arada hangi sehirdesin ben Ankaradayim

Benim kistimde birinci dereceydi atma ihtimali olmayan bir kistti ama %1 %2 dediler bana Allaha şükür tekrarlamadı....

Rabbim ol derse olur kul aracı sadece...

Ben Eskişehirdeyim ama Ankara cebeci tıp fakültesine gittim 3. deneme için doktorum çok iyi biri ilgilide daha sonrada yumurta toplama ve transfer generatta oldu...

Sende mi tüp bebek yaptıracaksın ???

ben evli degilim cnm en buyuk sikintimda bu ztn biran once evlenmem gerekiyomu cok korkuyorum hem tek yumurtalik bide onda da kist olunca evliligi geciktirmem bnm aleyhimemi olur bilmiyorum bu arada bende cebecide oturuyorum:)olmadi senin doktorunadami gozuksem ii bi doktormu bende gataya gidiyorum orada doktorum war bide baskent hastanesinde ali ayhan var oda alaninin en isi biseye ihtiyacin olursa burda herzmn soyleyebilirsin

Doktorum bana da demişti evlen diye ama ben 5 sene sonra evlendim hiç sıkıntım olmadı senin gibi hep korkum oldu acabalarım oldu ikinci ameliyatımda (burada ki tıp da ikinci ameliyatımda doktor rahmini alırım demişti eğer kist yada kanser hücreli bir şey görürsem diye 15 günde saçlarım beyazladı) rahmimi kaybederim mi diye ama Allaha şükür hiç bir şey çıkmadı 3 ayda bir kontrole gittim bir muayenede çıkıyordu kist 3 ay sonra ki muayenede olmuyordu ilaç da vermedi bana evlene kadarda hiç ilaç kullanmadım...

Cebeci tıpta Murat Sönmezer var ona gidiyorum iyi bir doktor ki ben burada ki doktorum ve 1. ve 2. tüp bebek için gittiğim merkezdeki doktorlara göre muhteşem diye bilirim...Ben hiç bir doktorumla telefon açıp konuşmadım ama bu doktorumu arayıp her zaman ulaştım ve bilgi aldım 3. ameliyatımı da bu doktor yaptı...

Hakkında en hayırlısı neyse ol olsun çünkü yumurtalık kisti denildiğinde tüylerim diken diken oluyor...

sana tek diyeceğim korkma ve evliliği bu kadar takma nasibin de olan elbet gelir karşına yada hayatındadır kistim var evleneyim çocuğum olsun diye acele etme ben bekledim evlenmek için ve eşim çıktı karşıma ama her şey evlenince bitmedi benim maratonum evlenince başladı tek yumurta ile olur denildi ama yumurta dışında bir sürü sebep çıktı her şey yumurtada bitmiyor...

al bendende okdr cnm yumurtalik kist bunlarlarla ilgili hic bisey duymak istemiyorum aslinda ewlilik konusunda acele etmek istemiyorum ama bnm su anki korkum cocugum olurmu degilde bu yumurtaligimada bisey olurmu diye yada senin gibi bu sekilde zorlu bir surec beklermi benide biran once ne olcaksa olsun diyorum cok zor biseymis bu sekilde tek yumurtaligin kalmasi ve bu korkulari yasamak haziranda tekrar kontrolum var bakalim ne cikacak bide bana son kontrolumde hormon testleri yaptilar amh ve fsh sanada yapildimi bilmiyorum amh dusuk cikti 0,75 onada cnm sikildi ama doktor tek yumurtaligin oldugu icin normal cok kotu degil dedi kurban oldugum allahim yardimcimiz olsun ve daha buyuk dertler vermesin

Aminn bence hiç üzme kendi iki tane yumurtası olupta olmayan hiç çocuğu olmayan insanlar var,Dua edeceksin Rabbim beterinden korusun diye Allah hiç kimseye dermansız dert vermesin bende tek yumurtam kaldığında senin gibi dedim hep hiç çocuğum olmazsa ama ben hiç umudumu kaybetmedim ben hala inatla bir gün olacak diyorum buda benim sınavım Allah hiç bir şeyi nedensiz vermez vardır bir bildiği...

kızlar sizin de ayağınız kasılıyo muydu ayağınıza vuruyo muydu ağrınız. bikaç güdür sancım vardı kistim iyce büyümüş göbek deliğimn 3 cm aşağısında hissedebiliyorum baya büyük hatta iyce ele geliyo şu an

ben ilk acile gittigimde o sikayetim olmustu cnm asiri sancim wardi ayagima vuruyodu sol tarafima ztn 9 cm di kistim ertesi gun ameliyata almislardi bence sende geciktirme ve git doktora bide elime geliyo diyosun ihmal etme cnm

ben ilk acile gittigimde o sikayetim olmustu cnm asiri sancim wardi ayagima vuruyodu sol tarafima ztn 9 cm di kistim ertesi gun ameliyata almislardi bence sende geciktirme ve git doktora bide elime geliyo diyosun ihmal etme cnm

Canim bendr dun daynamadim gittim teshis bile koyamadilar basta . Ilk bakam doktr kist dedi snra yatarken bile siskin durdugu icin fitik dediler gece 1 de ciktim hastaneden en sonumda kist dediler 6.5 cm 4.5 cm mis .)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…