yumurtalık kisti

Merhaba..Benimde kist çıktı yumurtalığımda 3 cm boyutunda doktor ilaç verdi ilaçla eritiriz dedi geçmiş olsun sizlere de...

Son düzenleme:
slm kızlar, ben size birşey soracağım, bazı arkadaşlar doktorlarının ya hamile kal ya ameliyat dediğini yazmış, yani aslında tam tersi değil mi? hamileyken bu kist zararlı değil mi, hamileyken patlarsa falan diye önce ameliyat önermiyorlar mı?

benimde kistim var tam yumurtalıkta değil yani yapışık değil 6 cm. evliyim, bir sürü doktora gittim hepsi hamilelikten önce alalım dedi, tek dertleri açık mı olsun lakroskopi mi...ama ben korkuyorum acaba ameliyat hamile kalmamı engeller mi diye...çünkü şu anda hamile kalmamda sorun yok biliyorum.

slm kızlar, ben size birşey soracağım, bazı arkadaşlar doktorlarının ya hamile kal ya ameliyat dediğini yazmış, yani aslında tam tersi değil mi? hamileyken bu kist zararlı değil mi, hamileyken patlarsa falan diye önce ameliyat önermiyorlar mı?

benimde kistim var tam yumurtalıkta değil yani yapışık değil 6 cm. evliyim, bir sürü doktora gittim hepsi hamilelikten önce alalım dedi, tek dertleri açık mı olsun lakroskopi mi...ama ben korkuyorum acaba ameliyat hamile kalmamı engeller mi diye...çünkü şu anda hamile kalmamda sorun yok biliyorum.

Canım bana doktorumun dediği şey. 1 sene kistlerle denemem gerektiği...
Hamileliğin kistleri tedavi etkisi varmış.
Hiç adet olmuyoruz ya o dönemde işte o yüzden kistlerde yok oluyormuş büyük ihtimal.
Ama doktorum demiştiki 5 cm yukarısını ameliyat ediyoruz biz.

merhaba hanımlar,
2 sene önce yumurtalığımda bir ağrı hiseetim ve doktora gittim.. kist var hap ile tedavi ederiz dediler, önce günde 1 tane doğum kontrol hapı içtim, birkaç ay sonra baktık aynen duruyor, 2 ye çıkardı hap sayısını, daha güçlü bir hap verdi. 1 seneye yakın hapları içtim gerileme olmuyordu. Doktor aslında kolayca alınabileceğini ama gerek olmadığını söylüyordu. En son kontrolde doktorun suratında kötü bir ifade gördüm ne olduğunu sorduğumuzda birkaç test istedi, tümör olup olmadığını anlamak içinmiş. sonuç olarak birdaha o doktra igtmedim, tüm testleri yaptırıp tümörler konusunda uzman bir doktora gittim, yumurtalığım üzerindeki tümörün çok büyüdüğünü yumurtalığı kurtarmak için geç olduğunu söylediler. sonuç olarak 1 yumurtalığım alındı, allahtan iyi huylu bir tümörmüş, ama umursmaz bir doktor yüzünden 1 yumurtalığımdan oldum, daha erken müdahale edilseydi belki bu durumda olmayacaktık, paramızı ve zamanımızı çaldı.. neyse umarım hepinizin ufak tefen çikolata kisti dediğimiz türden kistleri vardır. Benim önerim birkaç ay içerisinde geçmezse konusunda uzman bir profa görünün.
doktor tümörün 5 cm olduğunu eğer almazsak ve de hamile kalırsam, vede hamilelikte büyürse patlama riski olacağından bebek varken ameliyat olmam gerekebileceğini söyledi. O yüzden ameliyat oldum.
2 senelik felaketler serisi sonunda Mutlu kısmı ise şuanda kızıma kavuşmama maksimum 1 hafta kaldı. Hamile kalabildim ve Normal doğumla dünyaya getirmeyi planladığımız bir bebeğimiz olacak,..
hepinize geçmiş olsun..
iyi geceler

Canım bana doktorumun dediği şey. 1 sene kistlerle denemem gerektiği...
Hamileliğin kistleri tedavi etkisi varmış.
Hiç adet olmuyoruz ya o dönemde işte o yüzden kistlerde yok oluyormuş büyük ihtimal.
Ama doktorum demiştiki 5 cm yukarısını ameliyat ediyoruz biz.

çok sağol canım verdiğin bilgi için. Ben tekrar sorayım bu şekilde doktorlara o zaman.

benim de 6 cm var, yorumları okuyunca korktum iyice. dğm kontrol hapı kullanıyorum :KK43:

Allah inşaAllah hepimize şifa versin , sorun yaşamadan kurtulalım.

[QUOTEnaptinrarici, post: 24299228, member: 310857"]kızlar biraz önce hastaneden geldim sağ yumurtalığımda 4cm boyutunda bir kist vardı bu kist 1 ay bile olmadan 4,5 cm olmuş ve doktorum kötü olabilir ameliyata hazır ol dedi çok korkuyorum lütfen yardım edin başından böyle bir olay geçen varmı dopper usg çektiricem birazdan ve sonuç için hastaneye gidicem yine kan sonuçlarımı alıcam inşallah korktuğum kadar kötü değildir lütfen doktor varsa yada böyle bir hastalık yaşamış olan varsa tecrübe ve bilgilerinize ihtiyacım var şimdiden çok teşekkür ederim[/QUOTE]
Canim naltin

Mrb. Arkadaşlar ben aşırı kasık ağrısıyla doktora gittim. 6 cm kist varmış yırtılmış ve sıvı akmış. 3 gün hastanede yattım emeliyat dediler daha sonra vazgeçtiler. Başka doktora gittim. Oda rahimde perde var dedi. Kist için doğum kontrol verdi. Hap bittip adet gördüğümde kontrole gitsem kist kaybolduysa sadece perdeden ameliyat olucam. Patlamazsa her ikisinden de. Hangine üzüleceğimi şaşırdim bebek istiyoruz engeller çıkıyo çok üzülüyoruz :KK43:

kızlar bende kist yüzünden doktor doktor gezdim..pko diyen oldu..parça alcam dişyen oldu..meğer tirotler çalışmıyormuş..kisti soğan kürü ilşe attım..tiroit ilacıda kullanmaya başladığımdan tekrarlamadı...kist için öncelikle soğan suyunu MUTLAKA deneyin derim..

kızlar bende kist yüzünden doktor doktor gezdim..pko diyen oldu..parça alcam dişyen oldu..meğer tirotler çalışmıyormuş..kisti soğan kürü ilşe attım..tiroit ilacıda kullanmaya başladığımdan tekrarlamadı...kist için öncelikle soğan suyunu MUTLAKA deneyin derim..
Soğan suyunu nasıl uyguladin bende işe yaramadı ya =((

merhaba banada "anormal uterus" teşhisi ile yumurtamın çatlamadığı ve kist oluştuğu söylendi, reglm 3 gün gecikti ama düzenli oluyorum, doktorum ilaç vermişti regl olabilmem için ama ilacı kullanmadan adet oldum. ben 2014 te doğum yaptım ama şimdi tekrar hamile kalmak istiyorum , kalamıyorum. siz hamile kalabiliyormusunuz? bana tedavi , yumurtaçatlatıcı iğne söylendi ama kafam karıştı?

merhaba banada "anormal uterus" teşhisi ile yumurtamın çatlamadığı ve kist oluştuğu söylendi, reglm 3 gün gecikti ama düzenli oluyorum, doktorum ilaç vermişti regl olabilmem için ama ilacı kullanmadan adet oldum. ben 2014 te doğum yaptım ama şimdi tekrar hamile kalmak istiyorum , kalamıyorum. siz hamile kalabiliyormusunuz? bana tedavi , yumurtaçatlatıcı iğne söylendi ama kafam karıştı?

Bende ayni caba icindeyim..klomen ve catlatma ignesi uygulaniyo simdi...doktorun soylediyse catlatma ignesi kullanmanda bir sakinca yok bence,igneyle hamile kalan cok..hepimize acil sifalar insallah...

Soğan suyunu nasıl uyguladin bende işe yaramadı ya =((
Saracoglunu sitesinde yazdigi gibi,bence sende ordan bak...bende ertesi gun ise yaradi..(hatirladigim kadariyla:normal kahverengi soganin dis kabuklarini soyup, kaynamis olan iki bardak hazir su yada klorsuz suya atip agzi kapali sekilde 5 dk.kaynatiyoruz..)..ama dedigim gibi siteden bak mutlaka rakamlar yanlis olabilir..acil sifalar hepimize..

Saracoglunu sitesinde yazdigi gibi,bence sende ordan bak...bende ertesi gun ise yaradi..(hatirladigim kadariyla:normal kahverengi soganin dis kabuklarini soyup, kaynamis olan iki bardak hazir su yada klorsuz suya atip agzi kapali sekilde 5 dk.kaynatiyoruz..)..ama dedigim gibi siteden bak mutlaka rakamlar yanlis olabilir..acil sifalar hepimize..
Bende Saraçoğlu nun sitesinde baktım. Söylediğin gibi yaptım. Adettim gecikti kistim de duruyor.

Bende Saraçoğlu nun sitesinde baktım. Söylediğin gibi yaptım. Adettim gecikti kistim de duruyor.
bünyeye göre değişiyor demekki..benim ikinci gün işe yaramıştı..üstelik günde bir bardak yaptım..yani ikinci bardakta işe yaradı..

evet aynen öyle oldu..hemde aşırı şekilde..ondan sonrada bidaha kistim olmadı..

ne zaman yapılacağı da yazıyor saracoğlunun sitesinde..ben günü geçip gelmeyince yapmıştım..inşallah işe yarar sende de..

X