yumurtalık kisti

Bnde doktor konusunsa kararsizim siz hangi dktora oldnuz istanbuldaysa bana ozel mesajdan yazabllrmsniz.cok gecms olsn tekrardn.dktorlar kafami karstrdi kmisi fnksiyonel kst dedi biri hemojik ksit dedi bu dermoid kist diyen var.ben sasrdm kaldm jangine inancagkmi.xaresizim sizin de boylemiydi ultrason resminjz.ozelden bana yazarsaniz cok sevinieim:KK43:

Peki sizinde boylwmiydi kist ultrason fotonuz var mi elinizde .Cok gecms olsn tekrardan ilk firsatta gidecegjm ozelden mesaj ataniyorum siz atarsaniz ilk cok sevinirim sorucagm sorular varda:KK43: cok caresizim .

arkadaşlar bende yumurtalık tembelliği vardı sol tarafta çok az bişi.Çocuk için seraphone verdi doktor 4 ay kullan çocuk olmazsa gel dedi.İlk kullanmamdan sonra sağ tarafımda ağrılar başladı neyse ilaçtandır dedim sonraki ayda içtim ve ağrı arttı doktora gittim ilaç nedeni ile 7 cm yumurtalık kistim oldu.İlçatan ötürü olduğu için adetle atılır dedi.Adet oldum bitti kontrole gittim ama 6 cmye düşmüş kaybolmamış.Doğum kontrol hapı verdi. merak ettiğim şey küçülürken bir anda büyümeye başlayabilir mi çünkü ağrılar yine başladı.

Arkadaşlar bende çikolata kisti var ama yanında basit kist çıktı. Çikolata kistim kasigimda batma yapmıyordu ama basit kist çıktığından beri kasigimda oturup kalkarken batma oluyor. Normal mi bu yani basit kist kasikta sancı ya da batma yapar mi

Arkadaşlar bende çikolata kisti var ama yanında basit kist çıktı. Çikolata kistim kasigimda batma yapmıyordu ama basit kist çıktığından beri kasigimda oturup kalkarken batma oluyor. Normal mi bu yani basit kist kasikta sancı ya da batma yapar mi
aksatma doktora git bence.benim kistte basit bişi ama yapıyor ağrı batma sancı kasılma vs. büyükken daha çok yapıyordu küçülünce azaldı.bu tip şeylerde doktoruna kesin görün.

aksatma doktora git bence.benim kistte basit bişi ama yapıyor ağrı batma sancı kasılma vs. büyükken daha çok yapıyordu küçülünce azaldı.bu tip şeylerde doktoruna kesin görün.
Teşekkürler canım Dr a gittim zaten o dedi basit kist oluşmuş ama kendiliğinden geçer bi süre ilaç vermiyorum dedi. Çocuk istiyoruz çünkü. Batmalarim baya geçti sayılır arada kasiklarimda usutmusum gibi ağrı oluyor sadece kısa süreli ama çikolata kistinden de olabilir. Umarım kuculmustur

Teşekkürler canım Dr a gittim zaten o dedi basit kist oluşmuş ama kendiliğinden geçer bi süre ilaç vermiyorum dedi. Çocuk istiyoruz çünkü. Batmalarim baya geçti sayılır arada kasiklarimda usutmusum gibi ağrı oluyor sadece kısa süreli ama çikolata kistinden de olabilir. Umarım kuculmustur
inşallah canım ya çikolata kistini pek bilmiyorum ama benim ki gibi kistler adet ile atılıyormuş.Soğan suyu içim dedim 15 gün bir hafta sonra tatile çıkınca oda yattı.Adet olmayı bekliyorum hormon tahlili ve kist erimiş mi diye :) İnşallah tüm isteyenler çocuk sahibi olur.Bende istiyom ama nasip

inşallah canım ya çikolata kistini pek bilmiyorum ama benim ki gibi kistler adet ile atılıyormuş.Soğan suyu içim dedim 15 gün bir hafta sonra tatile çıkınca oda yattı.Adet olmayı bekliyorum hormon tahlili ve kist erimiş mi diye :) İnşallah tüm isteyenler çocuk sahibi olur.Bende istiyom ama nasip
Ben de dün akşam soğan suyuna başladım inşallah faydasını görürüz. Ben aslında adet oldum bu ay ama rahim duvarım dökülmemis kistten dolayı dedi Dr. Kanamam 10 gün sürdü bi ilaç verdi kanamami kesti 10 gün sonra ilaç bitince bidaha adet olacaksın gel hormonlarına bakalım dedi. Hayırlısı inşallah. Geçmiş olsun sana da canim

Ben de dün akşam soğan suyuna başladım inşallah faydasını görürüz. Ben aslında adet oldum bu ay ama rahim duvarım dökülmemis kistten dolayı dedi Dr. Kanamam 10 gün sürdü bi ilaç verdi kanamami kesti 10 gün sonra ilaç bitince bidaha adet olacaksın gel hormonlarına bakalım dedi. Hayırlısı inşallah. Geçmiş olsun sana da canim
allah şifa versin :) inşallah hepsi geçecek benimde 7 cm di adette 1 cm gitmişti :KK70: soğan suyu içtim bi kaç gün ağrı artınca dedim doktora gidim gittim ki 3 günde 6 cm 5cm düşmüştü ki adetle atılır diyorduk :KK70: nasip artık

ben pko'luyum.bunun için tedaviyle çocuk sahibi olmak zorunda kalanlardanım.1 nisan ayında klomen kullandım.günde 2 tane 1 kutu içtim.tüm doktorların şaşkınlığı içerisinde sağ tarafımda çok sayıda yumurtam oluştuğunu öğrendim.fakat çok fazla oldukları için çatlatma iğnesi olmadım ve gecen ayım boş geçti.kasık ve karın bölgemdeki şişkinlik ve ağrı sebebiyle doktora gittim.2 gece öncesindede acile gitmiştim.bana kist oluştuğunu söledi.tabi hepimiz bu kistlerin ne kadar sancı yaptığını biliyoruz..detaylı ultrason filmi,kan tahlili oldum ilk gittiğimde gecen cuma günü gittim.kistim 5 cmdi.kanımla birlikte kistin içerisine birde sıvı akıyormuş oda 3 cmdi.bana ara ara tartılmamı söledi.bundan bi üst düzey ameliyat dedi.fakat şuan öle bir durum yok dedi.sadece her türlü ihtimali göze almalıyız dedi.ptesi günü tekrar gittim bu kez daha ayrıntılı kan testi,idrar testi ve ultrasondan sonra kistimin 4.5 cm ,sıvınında 2 cm gerilediğini söledi.ilacı vucuttan atınca kistinde yok olucak dedi.önümüzdeki hafta tekrar gidicem..ben ultrasonda ilk kez bebeğimin görüntü resimlerini görmeyi hayal ederken ilk resimlerim kist oldu :KK70: ilaç falan içmemeliyiz çünkü ilaçlar kiste olumsuz etki yapıyo..tekrar büyütüyomuş.fazla düşünmeden tedavii ihmal etmeden atlatmaya bakıcaz.stres yok!.:KK20:
Ya bende hep hayal ederdım bebegım in resimini alıcam dıye ama ıkı adet yumurta kıstı resmî aldım doktora dedım hıc böyle hayal etmemıstım dıye güldü sabır dedı suan bebek tedavsıı durdu kıstlerı yoketmek ıcın Doğum kontrol kullanıcam herseyın hayrlısı

7 sena önce doktor hatası yüzünden 3 mm kistim 1,5 ay gibi 7 cm yükseldi başka doktora gittiğimde bir hafta için de ameliyat oldum kapalı ameliyattı ama kist yumurtamı içine aldığı için ve su topladığı için açık ameliyat oldum yumurtamı almak zorunda kalmış.Patolojiye gitti kanser hücreli kist çıktı oradan tıpa havale ettiler bide ben bakayım dedi bide o açtı göbeğimden aşağı Allaha şükür bir şey çıkmadı..Ama her 3 ayda bir kontrole gittim arada 3,5 4 kistler çıkıyordu ama daha sonra adetle atıyordu vücut...Tek yumurtam var tek tüpüm vardı ama evlendim bebek istedik olmadı 2 tüp bebek denemesi yaptırdım tutmadı bu seferde sanırım ilaçlardan çikolata kisti denildi oda 4,5 5 cm çıktı hadi onuda aldırayım onuda aldırdım tüpleride toplattım şimdi sadece bir yumurta var...3. denemeyi yaptırdım beklemedeyim...

Tavsiyem bir doktorla kalmayın ikinci bir doktora gidin ben çok pişman oldum ama iş işten geçmiş oldu..Allah şifa versin inşallah çok beklemeden evladını da kucağına alırsın :emir_bebek:
Cnm kotu geldi derken kanser mi cikti
Kemoterapi vermediler mi kanser se

kızlar hepinize geçmiş olsun... yumurtalık kistinden 2 kez ameliyat olmuş bekar birisi olarak sizleri o kadar iyi anlıyorumki...
Ben bu durumla ilk kez bundan 3 sene önce karşı karşıya kaldım şiddetli karın ağrısıyla doktora gittiğimde ultrasonda görüldü ve 10 cmdi :KK43: doktor hemen ameliyat dedi ilaç tedavisi olup olamıyacağını sordum hayır dedi tabiki tek doktorla yetinmedm1 - 2 doktora daha göründüm... O zamanlar şehir dışında okuyordum gittiğim doktorlardan birisi durumun riskli olduğunu okulu ertelememi ve en iyisinin üniversite hastanesinde ameliyat olmam olduğunu söyledi ben de acilen istanbula ailemin yanına geldm ve cerrahpaşaya gittim orda kadın doğum da riskli gördüğü için jinekolojik onkolojiye sevketti ve ameliyata karar verildi.. o dönem çok araştırmıştım bu hastalığı ve yumurtalıklarımınalınma riski beni çok korkutmuştu. Doktorlar da ameliyattan önce kesin bişi söleyemediler... Ameliyatımı oldum ve başarılı geçti yumurtalıklarım alınmadı :) vee patolojim temiz çıkmıştı yani kanser değildim :)
İkinci ameliyatımı da bundan 2,5 ay kadar önce yine aynı hastanede oldum... Aslında kontollerim devam ediodu fakat kistim kısa bi süre içinde büyümüştü 15 cm olmuştu doktorlarım direk ameliyat demediler bi süre kontollerime devam ettiler fakat son olarak yine ameliyata karar verildi... Her kontolümde tümor markerlarıma bakılıoydu kötü bi durum var mı diye neyse ameliyatımı oldum doktorlar bile kistin neden tekrarladığına anlam veremedi.. Ameliyatım çok başarılı geçti ve iyileşme sürecim diğer ameliyatıma göre daha hızlı oldu vee patolojim temiz çıktı :) çok şükürki 2 sini de atlattım Allah'ın izniyle yumurtalıklarım ve ben iyiyiz şuanda :)
Allah'ım ne bana tekrar yaşatsın ne de sizlere hepimize geçmiş olsun...
NOT: Kızlar doktor ve hastane gerçekten çok önemli!
Canım merhaba bende aynı ameliyatı olucam ve sana sormam gereken birkaç sorum var lütfen fönüş yapabilir misin bana

Herkese selam kızlar benim 1 aydan fazla adetim geçti midem bulanıyor basın ağrıyor kendimi çok yorgün hissediyorum göğüslerinde ağrılar var arada basim dönüyor söylemesi ayıptır ama sık idrale çıkıyorum vajina bölgede ağrılar giriyor karnima ağrılar giriyor ben 2 defa test yaptı biri geçmiş cuma biride bu gün ama negatif çıktı çıktı gec donlenme olabilir mi diye dusunuyordum ama bikaç arkadaş dedi ki yumurta tist olabilir dedi yani kist olduğunda böyle mi belirleniyor eğer siz biliyorsanız bana yardimci olurmusunuz rica etsem

X