Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

normali en az 4 yumurta imiş. rezerv azaldığı zaman sayı 1 veya 2 ye düşüyormuş.
- Bir kadının yumurtalıklarında kaç yumurta bulunur?
Kız çocuğu doğduğunda yumurtalıklarında 400.000 civarında yumurta bulunur. Doğumdan sonra yumurta üretimi olmaz. Doğumdan ergenlik dönemine kadar geçen sürede bu yumurtaların bir kısmı dejenere olur. Ergenlik ile birlikte her ay bir yumurta olgunlaşarak atılır. Yumurtalıklardaki yumurtaların dejenere olmasını sigara, ilaç, radyasyon ve çevresel faktörler arttırabilir. Yumurtalar çok azaldığında menopoz başlar.

Canım heryerden araştırdım ben daha önce ne zaman doktora gitsem ki daha önce toplam 3 gebeliğim oldu her seferinde tek yumurtam vardı (gençlik yıllarımda yani) 30 dan sonra kadınlarda aylık yumurta sayısı artıyomuş menapoza yaklaşırken, zaten o yüzden çoğul gebelik ihtimalleri 2 katına çıkıyo.. Sağlıklı genç bir insan genel olarak ayda 1 adet yumurta geliştirir ve atarmış..

doktorla kürleri konuştunmu sen... tepkisi nasıl oldu
ben konuştum canım eski doktorum menopoz dedi değerlere bakıp hormon ilacı yazdı ben de kullanmadım ve kürler uyguladım dedim, o da tebrik etti, ne yapıyorsan aynen devam et işe yaramış dedi, düzene giren sonuçları görünce...

canım hemen öyle düşünme. her ay değişebiliyor. bir sıkıntı olsaydı dr un sana derdi. senin hormonların da iyi.
ayennn cnm ya işimiz gücümüz yok bırde bunu takmayayım kafaya ben iyisimi adetın 3 gunu baktı alttan da kac yumı var demedı ben de soradm baska seylerden konusttkk suan ne var ne yok bılmıorm yanı

Yaa ne kadar kolay menapoza giriyosun diyolar böyle çok üzülüyorum öyle olmaması lazım

az mı? bana 5 yumurtan var,çok iyi bu ayı değerlendir mutlaka dedi... hamilelik için 1 yumiş yeter tatlım, şaşırmış mı senin doktor?

KIZLAR ...YAŞ İLERLEDİKÇE YUMURTA KALİTESİ DÜŞÜYORMUŞ
Benim merak ettiğim bu yumurtanın kalitesini nereden nasıl anlıyorlar
sende kalıteyı arttır cnm proteın aglırlıklı beslen yumı gunlerı arı sütü kullan bal karısımı macun yap kaıteyı arttırıomus bnlar

Büyümesine göre anlıyolar genelde canım, yumurtanın adettin belli günlerinde (tabi döngünün uzunluğuna bağlı olarak) belli bi büyüklüğe ulaşmış olması gerekiyo ve tabi kendiliğinden çatlaması da kalite belirtisi oluyo. Yumurta takibi yaptıranlar günü gününe mm sine kadar biliyolar yumurtalarının durumlarını

sende kalıteyı arttır cnm proteın aglırlıklı beslen yumı gunlerı arı sütü kullan bal karısımı macun yap kaıteyı arttırıomus bnlar
canım ya benden proteinli beslenen yoktur inanki...kan testlerindede hiç bir eksiklik çıkmadı...anlatmak istediğim yumurta kalitesini ben nerden bilicem iyimi kötümü...kötüyse düzeldimi...?

bence büyüklüğünden anlıyorlar. benim iki ay önce gitiğim dr yumurtların küçük demişti. sonraki gittiğimde de yumurtaların kalitesiz demişti.

tatlım genele bakıyorlar kalitesiz yumurta ya kimyasal gebelikle ya da oluşmadan atılıyor, dölleniyor ya sağlıksız oluyor ya da döllenemeden gidiyor... aynen sağlıklı büyümeye ve gelişmesine göre değerlendiriyorlar

o sebeple yumiş kalitesini arttırmak gerekiyor bu da yediğin ve içtiğin ile etkili..mesela sigara,alkol ve kafein yumurta kalitesini çok bozuyor,arı sütü,adaçayı, bal, taze meyve sebzeler,balık, folik asit vb vitaminler kaliteyi arttırıyor...

bn 12m dednde büyüğünü görmedım hıcc gecen ay adetın 13. gununde 12 mm ken adetın 16 gününde catladı ne ara büyüdü anlamadm yanı küçükken catlama ımkanı varmı yoksa büyümüşnüdr anıden ıkı uc gun ıcınde

ozaman benim doktor kendi kafasına göre konuşmuş... çünki daha ilk defa gittim doktora adetin 3. günü çıkan hormon ve kan testlerinin ardından bana bu ay hiç bişey yapmicam tüp bebeği bir düşünün zaman geçirmeden eğer kararınızı verirseniz ilaç tedavisine ozaman başlarım dedi. bende doğal olarak bu ayki adeti bekliyorum doktor takibe başlasın diye.

Evt cnm büyüyo tabi günlük bile çok hızlı büyüyo.. Tüp bebek merkezinde 2 günde bir izliyolar arkadaşımın yumurtasını bayaa hızlı büyüyo

tatlım hepsi yaşı ilerlemiş görünce otomatik olarak tüp bebeğe yönlendirmek istiyorlar, sorunlu görüyorlar bizi, uğraşmak istemiyorlar

Evt cnm büyüyo tabi günlük bile çok hızlı büyüyo.. Tüp bebek merkezinde 2 günde bir izliyolar arkadaşımın yumurtasını bayaa hızlı büyüyo
bnmdkıde anıden büyüme gösterio demekkı ondann öncekı ayda 11mm dı uc gun snraa yok olmuss catladımı anlamadk ama gecen ay catladgnı söledı2 gün de büyümüş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…