Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

bn 12m dednde büyüğünü görmedım hıcc gecen ay adetın 13. gununde 12 mm ken adetın 16 gününde catladı ne ara büyüdü anlamadm yanı küçükken catlama ımkanı varmı yoksa büyümüşnüdr anıden ıkı uc gun ıcınde
senin yine iyiymiş. benim hiç olmayan yumurtam büyüdü ve çatladı. kalitesizdi. o yüzden bu ay gebelik ihtimalim yok :KK12:

ozaman benim doktor kendi kafasına göre konuşmuş...:KK43: çünki daha ilk defa gittim doktora adetin 3. günü çıkan hormon ve kan testlerinin ardından bana bu ay hiç bişey yapmicam tüp bebeği bir düşünün zaman geçirmeden eğer kararınızı verirseniz ilaç tedavisine ozaman başlarım dedi. bende doğal olarak bu ayki adeti bekliyorum doktor takibe başlasın diye.
Canım böyle bi durumda bikaç doktor görüşü al derim.. Ben toplam 4 tane doktora gittim bu süreçlerde.. Bi de doktorunun alanı tüp bebekse seni hemen yönlendirmeye çalışıyo olabilir ona da dikkat et artık doktorlara bile güvenimiz kalmadı yaa :KK43:

bnmdkıde anıden büyüme gösterio demekkı ondann öncekı ayda 11mm dı uc gun snraa yok olmuss catladımı anlamadk ama gecen ay catladgnı söledı2 gün de büyümüş
aynen bahsettiğim arkadaşım da 2 gün sonra gel tekrar bakalım diyolar tüp bebek yapcaktı sonra 2 gün sonra gidiyoki yumurta çatlamış kaçırdık gidin evde sevişin demiş doktor, o ay kimyasal oldu arkadaşım tuttu yani kendiliğinden halbuki kıza ümitsiz vaka diyolardı

aynen bahsettiğim arkadaşım da 2 gün sonra gel tekrar bakalım diyolar tüp bebek yapcaktı sonra 2 gün sonra gidiyoki yumurta çatlamış kaçırdık gidin evde sevişin demiş doktor, o ay kimyasal oldu arkadaşım tuttu yani kendiliğinden halbuki kıza ümitsiz vaka diyolardı
waaayyy beee bende neden döllenme olmuo herseyı çözdüm bi onu çözemedım

belkıde dıorm bnmkıde gecen ay kalıteszdı cünkü küçüktüü
ya ben 2 senedir korunmuyorum baktım olmayınca gittim doktora demekki bizimkide kaliteli değilmişki tutmadı:KK48: daha ne yiyeyim şaşırdım yazılanların çoğunu kullanıyorum birde folik asiti ekledik bugün listeye bakalım hayırlısı olsun

ya ben 2 senedir korunmuyorum baktım olmayınca gittim doktora demekki bizimkide kaliteli değilmişki tutmadı:KK48: daha ne yiyeyim şaşırdım yazılanların çoğunu kullanıyorum birde folik asiti ekledik bugün listeye bakalım hayırlısı olsun
ugun o foliki ben de alıcammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

c vitmani ve b grbu vitaminleri bakından zengin besinlere ağırlık ver. ben bu ay baklagil tüketmekten içim dışıma çıktı.

bak işte bizim evde onlar yenmiyor kolay kolay ...
bak bu işte olmadı. tüp bebek öncesi beslenme şekli diye araştırma yaptığın zaman karşına çıkar. özellikle de bu iki grbu öneriyorlar. baklagiller b vitamini bakımından çok zengin. yumurta kalitesi için hayvansal proteinlerden ziyade bitkisel proteinlere ağırlık verin diyorlar.

c vitmani ve b grbu vitaminleri bakından zengin besinlere ağırlık ver. ben bu ay baklagil tüketmekten içim dışıma çıktı.
baklagil olarak mercimek ve kurufasulyeyi tüketiyoruz canım oda kaç günde bir yapılırsa işte okadar belkide ayda 2 defa falan yapıyorumdur kurufasulyeyi

Eşin kontrol oldu mu peki canım?
evet cnm spermıogram yaptrdı begendı doktorr iyi dedi problem yok sıgara içiomusunzz dedı ıkımızde bıraktk dedım sımdı ıkınızın degerlerıde daha cok duzelmıstr dedı sıgarayı bıraktgmz ıcın ya bnm tek sıkıntı fsh ıydı yanı öle aman aman bı yukseklıkte yok yanı gebelık kazarada olsa nıyee olusmadı anlamıss degılım tüplerden korkuorm ondada sorun yok

X