Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Merhaba seni hatirliyorum. Rabbim yar uardimcin olsun yasin kac bilmiyorum ama bence imkanlarin elverisli ise asla pes etme. Ben 00.02 amh degeri 25 fsh ile 39. Yasimda 3 yumurta ile pozitifi gordum suan hamdolsun kuzum 3 yasinda . Dualarim sizlerle Rabbimin mucizeleri sonsuz insallah guzel haberler ver ve unutmaki morelini yuksek tut ve hep pozitif ol bebisin sana ve tum isteyenlere hayirlisi ile gelir insallah...

allah size bağışlasın evladinizi peki nerde oldunuz tedaviniI

Maşallah, ben de seni hatırlıyorum. Senin adına çok sevindim, hayırlı uzun sağlıklı ömrü olsun inşallah.
78 doğumluyum, 42 oldum. Son 2.5 yılımı doktorum resmen harcadı. Yok o düşük yok bu yüksek dedi, tatile gidecek diye ertelemiş bile olabilir, ben de çok hormon aldım, 15 kilo aldım vs diye yıprandım korktum uzaklaştım tedaviden.
Yanlış yapmışım. Hayırlısı ise vicdanlı iyi insanlar çıksın karşıma inşallah.

Cnm insallah Rabbim gonlune gore versin. Umudunu yitirme vakit saat geldiginde hrrsey oluyo
Sen pes etme derim 42 gec degil bi arkafasim 46 olucak tup tedavisinde. Rabbim kolayliklar versin insallah.

Sormak istediğim birşey var hayit fsh yukseltiyormu

benimde 26 çıktı fsh... agnucaston aldım umarım yükseltmiyordur fsh 20 lerde iken tüp bebek tedavisi kesinlikle başlanmıyor mu kızlar ?
Hayıt kullandığımda düşmüştü.
İlk tüp bebek tedavime 17 ile başladılar.
Normalde başlanmaması daha doğruymuş fsh yüksekken başlanan tedavi pek olumlu ilerlemiyor.

Bülent Bey ile 5 yıl aradan sonra tekrar görüştük. Temmuzdan beri adet olmuyorum. Diğer doktorlar direk donasyon öneriyordu. Rahim kanlanmasına bakıldı ilk kez. Daha önce sadece ultrasonla bakılıyordu şaşırdım. Prp denememi önerdi.
Prp sonrası kendiliğinden hamile kalanların bile olduğunu söylediler. Şaşırtıcı sonuçlar alıyoruz dediler.
Prp yapılıp cyclo progynova kullanarak adet olacağım, 2 ay beklenecek ardından folikül gelişmiş mi bakılacak varsa tüp bebeğe başlanacak.

Başlıklarda gördüğüm kadarı ile prp nin kanıtlanmış bir faydası olmadığını düşünüyor herkes. Yaptıranlar pek olumlu sonuçlar almamışlar. Aldığını iddia edenler de reklam yapmakla suçlanmış. 6.000 TL ücreti var, az para değil ama kaybedilirse vah vah denecek kadar çok para da değil.
Ben denemeye karar verdim.
Öncesinde 5 yıl sonra tekrar rahim filmi çektireceğim.
Hayıt tentürü, arısütü, omega3 - q enzim - melatonin ve belki dhea kullanacağım.
Hacamat yaptıracağım ardından Ahmet Apa’nın şifa grubuyla sağlıklı beslenme takvimine başlayacağım.

Gelişmeleri burdan yazmaya devam edeceğim, daha önce benzer tecrübeleri olanlar yorum yazarsa sevinirim.

bende hıc folkul yoktu tüp bebek bıle ımkansz her gıttğım doktr gıt nakıl yaptr dedı folkul olşmadğından tabı doğuştan östrojen eksıklığı buna bağlı fsh hep yüksek 50 lerde idi e 2 5 lerde gezıyordu c life macun d vıtamını omega 3 folık asıd puritans marka dhea hormonu 2 aydr kullanıyorum ramazanda ciddi ara vermeden kullandım sağ ve sol yumrtalığımda 5 er mm 6 şar adet folkul olştu rahım duvarım 2 mm kalınlaştı hamd olsn ılk mucızeme adım attım tabı nar suyunuda ıhmal etmedm ama bende en etkılı olan şey macundu 33 yaşındayım ilk kez yumrtalım macun sayesınde bu ay tekrar gıdıcem bakalm belkı aşılama bıle denerım adet görmek ıcın her ay 15 yıldr cyloo kullanıyorum buarada bu ay fsh 12,5 düştü e2 östrojenımde 59 çıktı hamd olsn düzenli kullanıyor çok ciddi tavsıye edıyorum arkadaşlar

Ne güzel. Bende 27 yasindayim degerlerimiz ayniymis fakat benim yasim genc olmasina ragmen doktorlar benimle ilgilenmiyorlar bile. Bu ay ileci biraktim kendigiligimden adet oldum heycanla doktora kostum kadin bana; " senin hastaliginin tedavisi var mi ki muayene etsem ne olacak benden ne bekliyorsun dedi.. "sizin nasıl oldu peki.

böyle dr lara ole gıcık oluyorum ki deseydin senin beynindeki hastalığın tedavisi varmı acaba sennisine bak bende muayneme sakin pes etme yasin genc

Devlete mi gidiyorsun? Nedense benim kafamda hep devlet doktorları ilgilenmiyor belki yanlış ama hep karşıma çıkanlar öyle 2019 martta fsh 16 doktora diyorum korunuyoruz çocuk olmuyor olur olur bişeyin yok diyo o zaman fsh nin ne olduğunu bilmiyorum ara ara adetten kesildim yada 1 ayda 2 kere adet oldum doktora gittim fsh 21e çıkmış hemen tüpbebek dendi. Devletteki doktorlar fshyi düşürmeden direk işlemlere başlancaktı ama özel doktorada gittim o tedavi başarılı geçsin die ilaçlar verdi aradaki farka bakın

Bu sene evlendim ve henüz özel doktora gitmedim. Sınavların var zaten zor bir vaka. Nedense ugrasmak istemedim 1 sene verdim kendime. Samsunda bekarken fakulteye yonlendirmislerdi. Doktor cok iyiydi ama suan ankaradayim ve iyi doktorlarin fiyatlari 600-700.. hic ozele gitmedim zaten burda da sadece gaziye gittim. Berbat bir doktordu o da. İstersen tedavi yapalim ama bise cikmaz gibi bise dedi. Nakil ol ugrasma dedi.

yaşın genç iyi bir tüp bebekciye git arkadaşım zaman kaybetme nakil yani donor dillerine kolay bi alışmışlar hemen olmaz bir gün dr dedi eşim sen olsan donor alirmisin eşine adam hayır dedi ya

Donor kesinlikle istemem demiyorum. Cunku cok zor insan kldiramaz .. tükenir.. ne bilim.. hic sklima glmezdi erkn menopoz. Ama malesefkii elden gln birsey yok.

Donor kesinlikle istemem demiyorum. Cunku cok zor insan kldiramaz .. tükenir.. ne bilim.. hic sklima glmezdi erkn menopoz. Ama malesefkii elden gln birsey yok.
ben evlenen kadar gunubgunune adet olurdum evlendim aynı ay adet olmadım bebek var sandım dr gittim fsh amh öğrendim erken menapoz fsh ilk aylar 6 lardaydi araştırmaya başladım yükseldi ya bilmemek gerek yada aldırış etmemek gerek

Benimde düğünden 1 sene onceydi. Fsh 48 . Ve bu ay kendiligimden adet olmustum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…