Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Canim nasilsin?
Merak ettim seni,lekelenme oldu mu bir daha?

Canım Günaydın,

E2 değerin çok güzel ve çokta düşmemiş iğnelerden böyle olabiliyor benimde düşmüştü ama yinede iptal edilmedi tedavi sadece hemen toplamaya aldırdı hızlı şekilde. Tekrar ne zaman bakılacak? şimdi durum nedir?

Birazdan kontrole gidicem. Cumartesi günü büyümemişti foliküller, e2 de düşük çıkınca şaşırdım. Temmuzdan beri ara vermiştim tedaviye çok hızlı oldu bu kez her şey, nedense pek umudum yok artık. Belki de kabullenmenin vakti gelmiştir bilemiyorum. Hayırlısı artık.

Canım foliküller geç büyüyebilir, e2 düşebilir bunlar asla kıstas değil inan bana.. Hele ki 3 yumurta 3 hücre demek. Madem o kadar yol aldın muhakkak toplattır derim yeteri kadar büyüdüğünde. Benim 15 günde bile ancak büyüyorlardı. Benimde e2 yüksekti tedavi ortasından sonra düşmeye başladığı da oldu doktor hemen daha fazla büyümelerini beklemeden toplamıştı. Hatta şunu söyliyim 16 mm olan 2 gün sonra 14'e düşmüştü. Bizim adetlerimiz düzenli olmadığı için öyle adetin 3.günü büyümeye başlayan 14 günü çatlayan bi sirkülasyonumuz yok maalesef İnşallah bu yumoşlardan o bebiş gelecek sana. Yumurta varsa umut vardır canım. Sen kalbini ferah tut e2 değerine hiç takılma derim ki 200 küsürler çok çok iyi bir değer en az 1 yumoş çok sağlıklı demek..

Biliyorum canım iyiydi e2 de 16 16 13 ve ilk 2 gün büyüdüler sonra büyümediler. Zaten son 3 adetimde fsh 24 çıktı diye tedaviye başlamak istemedi doktorlar daha önce başlıyorduk oysa. Kendi doktorum başlamayınca başka doktora gittim o da 15 altı olmadan başlamam dedi. Sinirlendim bekleyeyim bari dedim bu kez de adet gecikti 45 gün olunca gittim 3 folikül çıkınca acele tedaviye başlattı. Doktorlar da bi dengesiz zaten. Belki de doktor değişmeliyim inan artık çoooook yoruldum. Taşınmak yeni bir evde yaşamak ve tüm bunları unutup yeni bi hayata başlamak istiyorum. Elimde olsa son iki yılımı hafızamdan silebilsem keşke.

Seni benden başka anlayacak kişi yoktur şu forumda inan bana.. Ama benden ve arkadaşımdan örnekle söylüyorum. Bizim fsh veya e2 ye takılacak zamanımız yok. Görülen her yumurta denenmeli arkadaşım. Benim tedavimde fsh hiç bakılmadı evet sağlıksız da gentikten gelen oldu bebiş ama sağlıklı da geldi, aynı küçülme - büyümeleri yaşayarak geldiler o yüzden söylüyorum takılmamalı fsh ve e2 değerine çünkü yumurta az olan değerlendirilmeli. Hele ki 200 lerde bir e2 şu demek; 3 yumurtadan en az 1 garanti demektir diğerleri de yükselişe geçip sonra durmuş olabilir ama 1 tanesi kesin gelişimde demektir.
Ayrıca benim sağlıksız olan embriyolar için bile genetikçi ile görüştük genetikçiler bile 2 ye ayrılmış durumda çünkü embriyonun kendi kendini onarma durumu varmış yani embriyo ya test sonucu bile garanti değilken hangi yumurtadan ne çıkacağı hiç belli olmaz.
Benim naçizane düşüncem değerleri baz alarak ilerlenme-meli, öyle olsa benim olmazdı ve 58 fsh ile arkadaşımın olmazdı.

Ah canım hepsini biliyorum inan ama işte bazen her şey üst üste gelir yorulur ya insan öyle bir dönemdeyim ben de galiba. Her koşulda iyimser bakardım son birkaç hafta öyle yordu ki beni kendime gücüm kalmadı belki de..
Yoldayım şimdi gidiyorum bakalım me çıkacak, kitap yazacak kadar çok tedavi deneyimim oldu. 2015 Nisandan beri tedavideyim sürekli ve ne kadar iyiyim devam edebilirim desem de psikolojik olarak çok yordu bu beni sanırım ki böyle basit tökezlemelere bile tahammülüm kalmamış.

Ne zor bir imtihanmış bu ancak yaşayan anlar zaten haklısın..

Beni de çok yordu arkadaşım. Kimselere içimi açamadım hep evde tek başlarına ağladım durdum. Ama dibe vursamda gittim geldim o doktorlara. Çok zor bir sınav ama buna da hamd olsun. Allah bu yolda olan tüm kadınlara güç versin kalplerine umut versin.

Biz tedbirli olalim da gerisi rabbimin takdiri. Koruyacak olan odur.
Cumaya da az kaldi:)
bugün ilacımı almak için çıkmıştım biraz da yürüdüm ama içim rahat etmedi hemen döndüm yarım saate =)
ayy yaklaştıı acayip heyecan ve korku var kalbini duycak mıyız diye.İnşallah güzel haberlerle döneriz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…