Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Kızlar bir şey soracağım. Benim 2. Deneme nisan gibi olacaktı ama doktorla konuştum bugün. Ben iki bebek arka arkaya istiyorum allah nasip kısmet ederse. Bir yandan en kısa sürede deneme olsun istiyorum ama eğer bu deneme tutarsa araya yaklaşık iki senelik bir ara girer, ki o da benim için çok geç olur muhtemelen. Yumurta dondurmalı mıyım diye sordum. Nisanda transfer yerine iki defa art arda yumurt geliştirir, dondururuz. Yumurtalar dondurulduktan sonra fsh ın önemi kalmaz dedi. Ve dosyama fsh dan dolayı endişeli olduğu için yumurta toplamak istiyor diye not düştü.

1. Deneme tumuş, 10. haftada düşmüştü. Daha ortada fol yok, yumurta yok ama Yumurta dondurmak gereksiz olmaz değil mi, ne dersiniz?

Benimde bugün histeroskopi yapılıp rahime çizik atıldı. Rahim temiz di hiçbirşey yoktu dedi Doktorum. İnşallah kısmet olursa birdahaki ay transfer olacak . Acaba birde bagisikligi baskilayan bir serum varmış onuda yaptirsammi. Bir faydası olurmu.

Dondur sakla. Zararı yok. Yarin ne olacagi belli olmaz

Üzülmeyin..ben burada çok düşük degerlerlede hamile kalanları okudum gördüm. diğer değerleriniz nasıl yaşınız? Ne kadar süredir deniyordunuz
34 yaşındayım 1 yıllık evliyim. Ben K.Maraştayım . Dün İstanbul dan bir tüp bebek kliniğiyle görüştüm bu değerlerle tüp bebekle bile şansımın %10 olduğunu söylediler

Merhaba hanımlar. Yaşım 40. Evleneli 15 ay oluyor,klomen kullandım iki ay sonrasindaki iki ay sonra bir kimyasal gebelik yaşadım. Bir daha olmadı. Heray doktora gidiyorum ama güzel yönlendiren hiç olmadı. Dün yine eski doktoruna gittim çünkü diğer doktorlar muayene bile etmeden, yasa bakıp FSH nin bir kere 12 çıkmasına bakıp hemen tüp bebeğe git diyorlar bir ay daha klomen kullanıp aşılama yapalım dedi, bugün test sonucuna bakınca iki kutu klomen sonrasında tüp bebeğe git dedi,belki onlar önce aşılama yapar dedi, çok üzgünüm.

Lütfen moralinizi bozmayın, burdaki herkesin içi o zalim doktorlar yüzünden en az bir kez paramparça olmuş, ben de sizi çok iyi anlıyorum

Lütfen moralinizi bozmayın, burdaki herkesin içi o zalim doktorlar yüzünden en az bir kez paramparça olmuş, ben de sizi çok iyi anlıyorum
Çok teşekkürler.. Sona geldiğimi hissediyorum yavaş yavaş artık pes etmek üzereyim. Eşim nolursa olsun tüp bebek yapmayız diyor kesin. Çok kötü moralim

34 yaşındayım 1 yıllık evliyim. Ben K.Maraştayım . Dün İstanbul dan bir tüp bebek kliniğiyle görüştüm bu değerlerle tüp bebekle bile şansımın %10 olduğunu söylediler
Onu söyleyen doktor halt etmiş kusura bakma arkadaşım da.. 34 yaşındasın ve AMH 0.1 bu demek oluyor ki sadece yumurta az ama yok demek değil.. Benim AMH 0.08 sağlıklı embriyo oluşturduysam 38 yaşında sen boy boy çocuk yaparsın Allah'ın izniyle.. Onu diyen doktora bir daha asla gitme. Oranlar tamamen saçmalık! Sakın bozma moralini. Yumurta kalite arttırıcı gidalar ve takviyeler al ve her ay kendini takibe alacağın bir doktor bul ve negatif tüm düşünceleri at canım kafandan..

Çok teşekkür ederim. Günlerdir perişanım Anne olamayacağım diye. Bu yumurta arttırıcı gıdalar ve takviyeler nelerdir. Siz neler kullandınız neler yaptınız?

Eşimde bende çalıştığımız için izinlerimiz biraz sıkıntılı. Onerebileceginiz merkez varmı peki
Canım kısaca bahsediyim tabi. QH CoEnz muhakkak günde 1 tane iç. Doktor verdimi bilmiyorum ama DHEA ilacı kullanmanı tavsiye ederim en azından günde 1 tane içmelisin yumurta rezervi az olan hastalara doktorların verebildiği tek ilaç zaten. Yanında Emodex ve Teatrio takviytelerini kullanmanı tavisye ederim. Bol sıvı tüket, Adaçayı, Avakado, Civan Perçemi, Arı Sütü Bal Polen, Keçi Boynuzu Pekmezi, Çörek otu yağı, tarçın, Soya sütü tüketmeye çalış.
Bu arada d3 değerine baktır eğer düşükse muhakkak o değer dengelenmeli. Yaşın daha küçük eğer sıkı takibe girersen asla umutsuz değilsin. Doktorların verdiği oranlara takılma. Beni kapıdan kovdu çoğu, her doktordan ağlayarak çıktım. Benim kendime olan inancımı onlar kırdı ama pes etmedim. Yumurta yaptıracak bi ilaç henüz yok ama bünyen bir tane bile yapsa onu toplattır derim.

"BİZ HER İNSANIN KADERİNİ KENDİ ÇABASINA BAĞLI KILDIK" (İsra; 13)

Sen mücadeleni, çabanı göster Rabbim yardım eder canım. Umut biterse, hayatta biter.. Pes Etme. Allah yardımcımız olsun hepimizin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…