Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Aynen yaaa Rabbim ne olmazları olduruyor ve ne olurlar olmuyor. "Her Nasip Vaktine Gebedir" umut Allahtan o yüzden bana da çoğu doktor olmaz zor dedi ama bu doktorumla iki bebişim oldu ve umudum o yüzden hep var ve pes etmeyede hiç niyetim yok Allah'ın izniyle..

fsh 6buçuk gibi bişey
amh yi marrtta öçltürmüştüm 1.49 sanırım.
e2 biraz yüksek 65 canım
Can'ım yaaa maşallah değerlerin mükemmel. Ya hiç ama hiç canını sıkma valla bu değerlerle Rabbim izin versin boy boy çocukların olur... 41 kere maşallah çok ama çok iyi...

Oyle tabi bircok sebep var ama sebepsiz infertiller de cok...nasip kismet..her zaman pozitif olmak cok zor.eylul ayinda ilk tup denemem negatif olunca bayagi bir dibe vurdum.ama insan herseye alisiyor.cok sukur bugunumuze.

Bu alkali beslenme nasil oluyor özetlersenizz...
Can'ım ben yarın listeyi yazarım istersen yani kısaca hayvansal gıdalardan pek uzak durulmalı. İçilen suyun bile pH değeri önemli. Avakado önemli besinlerden mesela özel olarak yazıyor. Tavuk Eti asla YÖK. Kefir soya sütü lor peynir var. Bade keten tohumu çörek otu var. Zerdeçal vs vs var. Ben sana görselini atıyorum Can'ım.

Tamam cok sevinirim sagolasin.ben de biraz baktim simdi.biraz zor bir beslenme sekli bana gore ama cana gostereyim en azindan

Canim ben de ogrenebilir miyim?

Ben çok teşekkür ederim bu güzel mesajınız için

Burdan paylaşırmisin? Ben de merak ettim

Arkadasinizin beslenme duzeni ve aliskanliklari konusunda bilgi edinip yazabilirseniz sevinirim.
Iyi dilekleriniz icin de tesekkurler:)
Benim arkadaşım alkol ve sigarayı tamamen bıraktı. Her ne olursa olsun stresten uzak durdu. Ve hamilelik düşüncesinden uzaklaştı. Çünkü ne kadar düşünürse ve o konuya odaklanırsa o kadar stres yapıp zorlandı. Daha pozitif yaklaşmaya çalıştı herşeye. Daha çok sevdiği şeyleri yaptı. Düzenli yürüyüşler yaptı. Eşiyle daha fazla vakit geçirdiler. Beslenme olarakta fastfood abur cubur vs şeyleri bırakıp daha sağlıklı gıdalar ve organik besinler kullanmaya başladı. Ek takviye aldı mı bilmiyorum onu sorarım canım. Çünkü gerçekten katkı maddesi olan besinler hormonlarımızı etkiliyor. Hangisi ne kadar etkili oldu bilmiyorum ama şahsi fikrim fazla üstüne düşmemek, stres yapmamak, sürekli bekleyiş içinde olmamak en iyisi. Teyzemin sorunu daha farklıydı. Hamile kalıyordu ama 2. ayda bebeğini kaybediyordu. Üç düşük yaşadı, ilk tüp bebeğini de kaybetti. Çok üstüne titriyordu. Yine kaybedersem düşüncesiyle stres yapıyordu. İkinci kez tüp bebek denediler. Ama aklını hamilelikten hep uzak tuttu. Sıradan bir olaymış gibi davrandı. Hamile kaldığında hiç hamile değilmiş gibi gündelik yaşamına devam etti. İşine yoğunlaştı ve stresi tamamen attı. Ve 2. Tüp bebek başarılı oldu. Şuan teyzemin kızı 10 yaşında oldu bile
Bu arada şimdi aklıma geldi. Halamın kızı da hamile kalamıyordu. 35 yaşındaydı. Sonra hamile kaldı ama bebeğini düşürdü. Tüp bebek denediler tutmadı. Tam vazgeçmişken ve boşvermişken doğal yollarla kendiliğinden hamile kaldı. Onunda bebişi şuan 2 yaşında. Ve kuzenim 40 yaşında olmasına rağmen ikinciye tekrar kendiliğinden hamile kaldı. Hiç beklemiyorlardı. Tabii ki tıbbi müdahaleler ve yaşam tarzımız çok önemli. Ama benim etrafımdaki örneklere göre, stres yapmamak ve pozitif bir hayata yönelmek en önemli etken Bu süreçlerde tam olarak ne kullandıklarını ve nasıl beslendiklerini öğrenip detaylı paylaşım yaparım

Günaydın kızlar, benim belirsiz gebeliğim hala devam ediyor. Kaç zamandır kesin bir cevap alamamak stresli bayağı ama hayırlısı olsun inşallah.

Dediğim gibi gebelik devam ediyor ama değerler düşmüyor ama ikiye katlayarak ilerlemiyor. Doktor bazen yüzde atmışla gider dedi. Bir kese var, içinde yolc sac oluşmuş, ama olması gerekenin yarısı büyüklüğünde. Haftaya 7+ oluyor, kalp atışı için gideceğim. Belki düşer, belki yakalar normal gelişimi. Bekleyelim dedi doktor. Takmayacağım desem de depresyonda gibi bir şeyim. Elim ayağım yorgunluktan kalkmıyor.

Bu arada genetik yanı ben de yaptırmak istedim ama doktorum sana gerek yok. Düşük hikayen yok, ailede de yok dedi. Başka bir arkadaşım da, o tahlillerde yumurta zarar görebiliyor, zaten az yumurtan olduğu için riske atmamıştır dedi doktor. Halbuki ben çok istiyordum yaptırmak. Bu kadar stres çekiyoruz ve vücudumuz da zaten olması gereken kalitede üretmiyor yumurtayı. Siz istediğinizde hemen yaprılar mı? 3 yumurtam oldu bu arada, 1 i transfer edildi.

Canım günaydın, inşallah bebeğin tutunur sana sıkı sıkı ve gelişimi devam eder de o güzel pıt pıt sesini duyarsın.

Canım ben de daha önce düşük yaşamadım, ailemde çok şükür hiç bir hikaye yok eşiminde öyle. Hatta ben kendiliğinden çok kolay hamile kalabilen birisiyim ama kendim zamanı değil diye sonlandırdım maalesef.

Genetik tanı illa aile geçmişi veya düşük ile ilgili durumlarda değil ki. Tamamen yaşla ilgili bir durum ve amacın sağlıklı bebişler elde etmek için yapılan bir test.

Neticede az yumurta olduğunda zaten kalitede düşüyor ve işin içine suni iğneler ve yaş faktörüde girince yapılması bence mecburi gibi bişey.

Aynen. En azından ikincisi denemem olursa daha ısrar ederim, iki kere sordum, gerek yok deyince üstelemedim ama gerekli bence de.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…