Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Cunku cok cabuk demoralize oluyorum moralim bozul asiri kaygiliyim kontrol edemiyorum.ve biktim acikcasi mucadeleden.neden bircogu keyfini cikara cikara sahip olurken biz acaba hic olmicak mi diye hayatimizin en guzel gunlerini bunalimla geciriyoruz?özur dilerim su an icimden gecen bunlar.

Reglin gerginligidir tatlim, yarın illaki bi yer bulur kanını verirsin, sakin olmaya çalış,gonlunu ferah tut lütfen, bende son 3 aydır hem bayram hem haftasonu yüzünden bir şey yapamadım hazır hissetmek çok önemli..sabah ola hayrola, germe kendini akşam akşam

Bu arada berbat hissediyorum sanırım hormonlar tavan yaptı, nefesin daraliyor, bunalıma girmiş gibiyim

Canim ozur dileyecek bisey yok. Buraya icimizden ne geciyorsa ne hissediyorsak onu yazmak,birbirimizi anlamak ve destek olmak icin yaziyoruz. Suan canin sıkkınsa bunu yazman gayet dogal. Hic kimse her dakika pozitif olamaz,olmak zorunda da degil. Hele ki bu tedavide surekli mutlu gezmek mumkun olamiyor.

"Neden" le baslayan cumleni zaman zaman ben de soyluyorum. Biz birine bisey mi yaptik da bunu yasadik,neyi eksik yaptik diye dusunuyorum ama bunun cevabi yok. Keske tam teslimiyet ve tevekkül icinde olabilsek,belki cogunlukla olabiliyoruz hepimiz ama zaman zaman da bunlar aklimiza gelebiliyor. Sonra yine donup dolasip "allahim sen bilirsin hakkimizda hayirli olani" noktasina geliyoruz. Mecbur bu noktaya geliyoruz canim,yoksa dusunerek isin icinden cikamiyoruz emin ol.
Birileri cocuga hic ugrasmadan kavusacak,birileri de cabalayacak. Bunu boyle kabullenmekten ve kendimize uygun eylem plani hazirlamaktan,umut etmekten,gucumuz yettigince tedavi olmaktan,dua etmekten baska yapacak bisey yok. Bunlarin hepsini yapip cocuk sahibi olamayabiliriz,bunlarin hicbirini yapmayip cocuk sahibi de olabiliriz.

Demoralize olma konusunda cok iyi anliyorum seni. Ben de oyleydim ama kendimi zorlaya zorlaya bu durumdan kendimi cikarmaya calisiyorum. Bazen basariyorum,bazen basaramiyorum.
Guclu olmak zorundasin canim. Herkesin temennisi tabiki bir suru yumurtanin cikmasi,kaliteli olmasi ve ilk seferde pozitif sonuca ulasmak,bunu hepimiz istiyoruz.
Belki de sen bunu boyle yasayacaksin,bunu bilemiyosun. Sen guclu olursan vücudun daha iyi tepki verir. Bunu da yapabilecek olan tek kisi sensin.
"Bu tedaviye basliyorum. Istemedigim durumlarla da karsilasabilirim,buna da hazir olmaya calisacagim ama ben tedavimin istedigim gibi olumlu sonuclanacagina inaniyorum" diye kendine telkinde bulun.
En onemlisi senin rahat olabilmen canim. Kolay olmadiginin farkindayim ama kendini zorla.
Ben senin amh dgerinden dolayi iyi bir tedavi gcirecegine inaniyorum. Lutfen sen de inan.

Canim belki heyecandandir.Yumurtalar gayet guzel,tedaviye cevap verdiler. Bikac gune de asilaman olacak ve insallah olumlu sonuclanacak.
Heyecan yapmadım aslında tatlim, hormonal diye düşünüyorum göğüs kafesim sıkışıyor, ignelerden olabilir belki de, menopoz gibi bi sıcak basıyor, bi soğuk, mide bulantısı, usutmus gibiyim, soğuk algınlığı gibi ama değil de...

Ignelerden olabilir o zaman canim. Bazi bunyeler tepki verebiliyor. Benim de ilk menogonda bacagimda kizariklik olmustu.

Yarin kontrol var mi?

Baska da kimse anlamiyor zaten.ablamin bile yaklasimi "stres yapma lutfen.bye opt" kim anlayacak ki bizi bizden baska.
Ben sonuca ulasana kadar hep en kotuyu dusunurum malesef.cok kotu bir yapim var.tup bebege gecis de travmatik oldu.gececektik sonunda ama bir umut ugrasiyorduk.yeni bir tedavi sureci uygulamali olarak baslicak.yrn boyle olmam ins

Sonuca ulasana kadar en kotuyu dusunme bende de var ama esim bunu sevmiyor ve bu huyunu degistirecegim diyor:)

Tabiki asilama yaptirdin umutlu bi sekilde,sonra normal olur belki diye bekledin,simdi de tup tedavisi basliyor. Yarin daha umutlu ve heyecanli olacaksin bence. Cok sukur ki tedavi olabilecek guctesin canim. Boyle dusun.

Canim bu durumu yasamayan kimse bizi tam manasiyla anlayamaz. Cunku herkesin bir hayati var. Herkes sabah kendi hayatina uyaniyor.

Suan senin dusunecgin ilk asama yumurtalarinin olmasi. Gerisini simdi dusunme.

E2 ye bakacaklardir. Uygunsa yarin aksam verebilir catlatmayi,pazartesi sabah da asilama olur o zaman.
E2 ve progesteron istedi, cmt catlatma,pazar esin sperm verir gibi bir şey söyledi ama pek anlamadım dinlemiyordum o esnada,bi daha da soramadim. :)

E2 ve progesteron istedi, cmt catlatma,pazar esin sperm verir gibi bir şey söyledi ama pek anlamadım dinlemiyordum o esnada,bi daha da soramadim. :)

Catlatma ignesini vurunduktan 34-36 saat sonra asilama yapiliyor canim. Genelde gece vurduruyorlar igneyi,oyle olursa yarin aksam vurdurursan pazartesi sabahi olur asilama. Hatta ben 3.tedavimi sabaha karsi 5te vurunmustum.

Ne dusunuyodun doktor anlatirken

E2 ye bakacaklardir. Uygunsa yarin aksam verebilir catlatmayi,pazartesi sabah da asilama olur o zaman.
Perşembe ilişki verdi sonra 2 gün perhiz yeter dedi, catlatma illa akşam mu yapılıyor ki? Yarın sabah ignemi alıp gideyim hemen vurdur diyebilir diye dusunmustum

Soracaklarimi düşünüyordum, cmt bi daha gidecem nasılsa diye aşılama gününü umursamamistim

Perşembe ilişki verdi sonra 2 gün perhiz yeter dedi, catlatma illa akşam mu yapılıyor ki? Yarın sabah ignemi alıp gideyim hemen vurdur diyebilir diye dusunmustum

Yarin sabah vurursan,36 saat sonrasi pazar gecesine denk gelir. Sabah saatlerinde yapildigi icin asilama gece vurman gerekli ki,36 saat sonra sabah saatlerine denk gelsin. Bana 6 tedavimde de gece vurdurdular.
Ama icin rahat edecekse gotur yaninda. BuZ kabiyla goturmeyi unutma ama.

Durduk yerde stres oldum şimdi, gidip bi duş alayim kızlar ben,yarin durumu bildiririm artık. Adamı dinlemediğim için ne nedir su an hiç bilmiyorum acaba bugün de ilişki demiş mıydı onu bile bilmiyorum,bu mevzuyu unutuyor,stresten çıkıyorum hemennnn tutacaksa tutar,k ismet ne yapam

Tamam kuzum cook saol, yarın ola hayrola,dusundukce bunaldim sanki. Gündüzün şerri,gecenin hayrından iyidirrrr

Ohhh beee regl olmak kadar aglamak da nimetttt..hickira hönküre agladim daha iyiyim simdi.e hadi hayirlisi artik..kucukken minik bir piknik tupunun karina (rahimi bilmedigimden o zamanlar) yerlestirilmesi suretiyle gerceklestigini zannettigim tup bebek aksiyonum basliyacak insallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…