Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Sağol canım, haklısın ve ben bayanı çok sevdim doktor gibi değil maneviyatı çok yüksek birisi.. Örneklemeleri, kendi tecrübeleri vs vs bana biraz olsun huzur verdi.

Canim bize gunah tabiki ama malesef sektor boyle. Benim bundan sonraki hedefim maddiyatim yettigince en fazla 1 adet donemi ara verip hep tedavi olmak. Hapla oldugu icin hic ara vermesem de olur. elbet 1 tane de olsa altin bir yumurtam olacak ama rabbim bizi boyle cocuksuz yarattiysa yapacak bisey yok. Yine de duaya devam edecegim.
Degistiremeyecgim seyleri dusunup sinir olmaktansa yapabileceklerime odaklanmak en mantiklisi.

Son cumlem sektore yonelik.

Son cumlem sektore yonelik.
Haklısın canım, değiştiremiyoruz zaten. Elimizden geleni yapmak kalıyor geriye. Bence sen dediğin gibi ara verme denemeye devam ben inanıyorum o altın yumurtaya az kaldı. Bugün tekrar yazmışsın ya 1 yıl beklettiler diye yine okuyunca içim cız etti senin için ama olsun geç değil hiç bir şey için ben inanıyorum az kaldı...

Gecmis gecmiste kaldi. Gidip kavga etsem bagirip cagirsam ne fayda. Yine kendi sinirim bozulacak.
Ben sadece tedavimi dusunuyorum.
Simdiki aklim olsa tabiki ilk sene baslardim ama o zamanlar kendiliginden olur saniyorduk ya. Biseyden haberimiz yoktu. Neyse hepsi gecti bitti. Gelecegi de bilmiyoruz.Aslolan suan.

Aynen...benim durumum oyle degil benim durumum boyle diye aciklamak insani yoruyor.herkesin her yasta ayni hormon degerine ve yumurta rezervine sahip oldugunu saniyorlar.50 yasinda dogum yapanlar ornek veriliyor.hayir sanki 50 yasinda dogurmak super bise..ben simdi istiyorum genc ve saglikliykeb

Beautyguru canım çok sevindim çok tebrik ederim Allah sağlıkla kucağına alıp büyütmeyi nasip etsin inşallah canımm

Teşekkürler arkadaşım inşallah sizlerden de bekliyorum bu güzel haberleri.

D dstn33 sağol canım sen dün sormuştun, pazartesiye kalp atışı ve kese için gideceğiz inşallah, ama günler geçmek bilmiyo sanki :/ doktorum da izinli, testler için başka bir klinikten randevu aldım, test için gitmişken bir de muayene randevusu aldım dayanamayıp :) bakalım sağlıklı şekilde kalp atışımızı duyabilecek miyiz aşırı heyecan var tabi.

Yani her seyin bir zamani var. 50 yasinda nasip ettiyse allah oyle olacak ama ben de herkes gibi gencken isterim. En azindan cougumun dugununu gormeyi isterim. Torunlarimi gezdirecek dizlere sahip olmak isterim:)

Keseyi gorduk,bu persembe de kalp atisi icin gidecegiz dedin gibi hatirliyorum ama yanlis hatirliyorum demekki. Insallah o en guzel pıt pıt sesini duyarsin:)

Keseyi gorduk,bu persembe de kalp atisi icin gidecegiz dedin gibi hatirliyorum ama yanlis hatirliyorum demekki. Insallah o en guzel pıt pıt sesini duyarsin:)
Kızlar iyi akşamlar doktor dönüş yaptı rahim filmi için histereskopi olacakmışım adetin 1. Günü arayıp ameliyat günü alacakmışım öncesinde muayene edecekmiş. Bu ameliyat hakkında bilgisi olan varmıdır? Zor bir ameliyatıdır acısı falan varmı? Bugün yarın Adet olmam lazım şimdi korku sardı

Ben de 5 ayi uzun buluyorum. 5 ay sonra hic yumurta kalmazsa ne olacak,kim verecek hesabini?
Ben de yaptirdim histereskopi ilk ogrendigim ay ama 5 ay beklemedim histereskopi sonrasi.
B bursa_83 Can'ım sen olmuştun ameliyat daha önce bana söylemiştin. Şekilsel sorun mu vardı? Yoksa sadece inceleme mi yapılmıştı? Birde nerede oldun ameliyatı?

Canim ben oldum. Anesteziyle yaptilar ve hic aci olmadi. 2 3 saat yattiktan sonra da eve gidip dinlendim. Rahat ol korkma. Adet bittikten sonraki bikac gun icinde yapiliyor.

B bursa_83 Can'ım sen olmuştun ameliyat daha önce bana söylemiştin. Şekilsel sorun mu vardı? Yoksa sadece inceleme mi yapılmıştı? Birde nerede oldun ameliyatı?

Evet canim oldum ben. Bu msji gormeden diger msja yazdim. Ben gecen sene mayista fsh la tanisinca hemen kardesime soyledim. O da beni hocaya goturdu. Cerrahpasada profesor beni muayene etti. Ilk once histereskopi yapilmasi gerek dedi ve yapti. Temiz cikti sonuc,bisey cikmadi sukur. Yani bu yolda yapilan ilk islemdi. Yapildigi da iyi oldu en basta.
Sonra hsg cekildi bursada. Rahmimin kucuk ve bir tupun yarisinin kapali ve hamile bile kalsam tasimamin zor oldugu,rahme dikis atilabilecegi ve hatta doguma kadar hic kalkmadan yatmamin gerekebilecegini soylediler. sonra 3.tedavi oncesi aret bey muayenede boyle bir sey gormedigimi soyledi ve echomara yonlendirdi ve gercekten 2 tupumun de acik oldugu goruldu. Rontgen filminden de sıvinın tuplerden gectigi cok bariz sekilde goruluyordu.

Yok tatlım keseyi görmeye de gidemedik, doktorum 2 hafta izindeydi, kese ve kalp için birlikte gelirsiniz dedi. Hiç bir şey görmedik daha kan değerleri dışında :)

Histereskopi de sonuç temiz çıktı demişsin arkadaşım kusura bakma bilmiyorum çıkan sonuç ne sonucu oluyor?

Histereskopi de sonuç temiz çıktı demişsin arkadaşım kusura bakma bilmiyorum çıkan sonuç ne sonucu oluyor?

Ben de rahim filminden sonra histeroskopi oldum, zor değildi adet sancısı gibi sancım oldu biraz o kadar. 2-3 saat hastanede tutuyorlar tamamen ayılınca da eve gönderiyorlar. Antibiyotik veriyor tabi doktor sonrasında.

Canım rahim içini havayla mı neyse şişirip kamerayla bakıyorlar histeroskopide, polip miyom yapışıklık vs var mı diye varsa da düzeltiyorlar. Alınan parça varsa bazen biyopsiye falan da gönderiliyormuş sanırım. Bir de tüp bebek tedavisindeysen transfer olacağı için rahime çizik atıyor doktor, embriyonun tutunmasını biraz kolaylaştırıyormuş..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…