Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Hadi ya daha ramazan bayraminda anatolia ya face ten yazdim hatta mayis sonunda konustum ordakilerle hakan bey yazin orda mi planli tatili var mi diye yerinde demislerdi..baskent olursa hulusi bulent zeynelogluna giderim en cok onu arastirdim
ay canım özür dilerim yaa ben Hakan şatıroğluyla karıştırdım çok pardon Anatolia diyince farkettim :) Ben de Hulusi beye gitmek istemiştim ama saatlerce bekleme muhabbetleri beni biraz korkuttu arkadaşım gidiyodu 1,5 sene önce fln 3 saatten fazla beklediğim oldu demişti.. Göğşen bey de zaten hulusi beyin öğrencisiymiş en az onun kadar güvenilir dediler ben de ona karar verdim o yüzden 3 saat değil 1 saat beklerim en azından dedim :)

Simdi aradim anatoliayi zaten universitede prof ya hoca.izinler bile iptall kaldi ki merkezin sahibi hakan hoca dedi..yakin takipcisiyim..aklinda bulunsun eger ilk hakan yaraliyi dusunduysen
Canım seni çok etkilemek istemiyorum ama ben etrafımdaki insanların yaşadıklarından dolayı özel merkezlere pek güvenemiyorum.. Genelde ilk denemeleri özellikle tutturmuyolar gibi düşünüyorum kimseyi zan altında bırakmak istemem ama durum biraz öyle gözüküyo.. Benim eşim de tek deneme yapmak istiyo o yüzden başkentte karar kıldım açıkçası

Insan dusunmuyor degil acaba suistimal edilir miyim diye..benim ablam 2011 de 37 yasinda 17 fsh ile hakan yaralida hamile kaldi ama pihtilasma sebebiyle kaybetti.zaten bir cocuklari oldugu icin bir daha denemediler.ama tup bebek merkezlerinin de uzman ve basarili olduklari alanlar cok onemli.baskent fsh 12 den yuksekse kabul etmiyormus.eylulde diyelim 15 cikti..tedaviye alinmama bile benim moralimi bozar.ben de somurulme kaygisiyla cok istedim hulusi bulent zeyneloglunu hala da bir alternatif.cunku negatif hicbir yorum yok allah var.ilk denemede basari orani pco lularda yuksek.bana baskenti onerenlerin cogu da pco lu.tabi bir de erkek infertilitesinde sperm uretimi saglanirsa tup bebekte basari orani artiyor.bana azalmis over rezervede basarili doktor lazim.suistimale acik..allah vicdan merhamet versin.

Insan dusunmuyor degil acaba suistimal edilir miyim diye..benim ablam 2011 de 37 yasinda 17 fsh ile hakan yaralida hamile kaldi ama pihtilasma sebebiyle kaybetti.zaten bir cocuklari oldugu icin bir daha denemediler.ama tup bebek merkezlerinin de uzman ve basarili olduklari alanlar cok onemli.baskent fsh 12 den yuksekse kabul etmiyormus.eylulde diyelim 15 cikti..tedaviye alinmama bile benim moralimi bozar.ben de somurulme kaygisiyla cok istedim hulusi bulent zeyneloglunu hala da bir alternatif.cunku negatif hicbir yorum yok allah var.ilk denemede basari orani pco lularda yuksek.bana baskenti onerenlerin cogu da pco lu.tabi bir de erkek infertilitesinde sperm uretimi saglanirsa tup bebekte basari orani artiyor.bana azalmis over rezervede basarili doktor lazim.suistimale acik...ha bu arada hakan yaralinin da biraz para yanlisi oldugunu duydum biliyorum.allah vicdan merhamet versin

İnşallah, çok teşekkür ederim. Ben istanbul dayım, en kısa zamanda kaya özkuş u bulacağım. 1,5 senedir olmuyor benim de. Fsh 20, 30 yaşındayım. Daha çom yeniyim bu konularda. İstanbul Şişli Memorial' da, Doktor Semra Kahraman hanım varmış. bir yakınım 8. Tüp bebek denemesinde orada başarılı oldu ve bebeğini kucağına aldı. Onda fsh sorunu yoktu ama, yumurtalıklarıyla ilgili sorun vardı. O yüzden önümüzdeki hafta için randevu alıp başlayacağım inşallah. Bakalım ne diyecekler genel olarak.

Tüp bebek merkezlerinin de fsh dostu olması gerekiyormuş sanırım. Çünkü hem yabancı, hem türk sitelerde pek çok merkezin; fsh yüksek olduğunda,direk normal yolla olmaz deyip, kıbrıs a donör yumurtaya yönlendirdiğini okudum.

Önce yolumu ve genel durumumu bir görmek istiyorum. Buradan çok şey öğrendim, bu başlığa katılıp paylaşmayı ve danışmayı düşünüyorum. Genel olarak tedaviler hakkında hiç bir şey bilmiyorum doğrusu.

Amin canım.. Gerçekten suistimale çok açık bi durumdayız ne yazıkki.. Allah vicdan sahibi kişilerle karşılaştırsın hepimizi.. İnşallah en hayırlı biçimde isteyen herkesi evlat sahibi yapsın

Evet bazi merkezler fsh in rakamsal olarak dusuk olmasini istiyorlar ama bazi merkezler de sadece adetin 2.gunu gorulen yumurta sayisini onemsiyorlar.
Semra kahraman evet taninmis bir doktor. Ama soyle de bir durum var. Bu soyleyecegim seye semra hanim disinda diger cok unlu doktorlar da dahil. Semra hanimi sadece ilk muayene ve gorusme gunu goruyormussun. Sonra seni ekip doktoru devraliyormus ve o ilgileniyormus. Tabiki semra hanim onay vermeden bir sey yapilmaz ama bazi hastalar ben para odedigim ve ismi icin gittigim doktoru gormek isterim hep dusuncesindeler ve bence cok haklilar. Daha yeni basladigin icin bu yola,aklinda bulunsun diye soylemek istedim. Diyorsan ki sorun degil gidebilirsin,ama ben o isim icin gidiyorum diyosan bunu da konus basta.
Yasin kucuk,bu da bir avantaj. Bizim gibi fsh yuksek ve yumurtasi az olan hastalara bu konuda basarili merkez lazim. Cok yumurtasi olanlarin zaten bi sekilde cocugu oluyor. Bunlari da gozoununde bulundur. Mutlaka bir kac merkeze gidip doktorla gorus. Ona gore kararini ver.
Baska forumlarda hamile kalanlari okuyunca hemen sorun neydi diye sorarim ben. Benim durumumda olup da yani az yumurtasi olanlar basardiysa,onlardan biseyler ogrenmeye calisiyorum.
Kaya beyin yeri bagdat caddesi veya nisantasindaydi diye hatirliyorum. Ayni zamanda cerrahpasada hoca kendisi.
Insallah ilk denemende basariya ulasirsin.
Naçizane biseyler yazmaya calistim,belki faydasi olur senin icin.Ben de yeni basladigimda hicbisey bilmiyordum. Sonra uzman olduk arkadaslarla:)

Çok teşekkürler, gerçekten çok faydalı oldu bu bilgiler. Bakalım neler bekliyor bizi :) yumurta sayımı filan pek bilmiyorum. 1 senedir düzenli giden adetim birden düzensizleşti ve kesildi. 3-4 aydır ilaçla regl oluyordum, bu ay koşuşturmaca gitmedim, ve regl de olmadım malesef. Bunun için jinekolog fsh ye baktırdı ve sonucu söyledi. Adetin kesilmiş olması çok mu kötü bir haberdir onu bile bilmiyorum doğrusu. Halbuki 1 seneye yakın yumurta takibi yaptı eski doktorum, hsg filan çektirdi sorun yok dedi hep, sorun fsh deymiş demek ki.

Canim cogumuz ayni yoldan gectik. Doktor bisey yok deyip deyip yolladi,1 sene olmayinca bi zahmet fsh a baktilar ve sonuc ortada. Nerden baslarsak tedaviye kardir. Simdi gorusmeye gittigin doktorlarin bazilari dedigin gibi sana kibrisi onerecek,belki bazisi senin cocugun olmaz diyecek,bunlari duyan arkadaslar da oldu burda ama hicbirimiz birakmadik mucadeleyi,tedaviyi. Bunlari duyabilirsin ama onemli olan senin inanman.

Adeti uzun sure gelmeyen arkadaslar bitkisel yontemlerle adet oldular. Civanpercemi,aslan pencesi gibi bitkiler var. Bunlari icip adet olan arkadaslar yazarlar sana.
Bir an once bikac tup doktoruyla gorusmende fayda var. Malum biz zamanla yarisiyoruz.

Rica ederim:)

Ben bu tedaviyi çok saçma buluyorum yani fsh 15 den yüksekse tedaviye almamalarını!! benim arkadaşım 53 fsh ile yumurta rezervi 0.01 ile kaldı hamile.. veya bir çok kişi tüp bebekle bu değerden daha yüksekle kalıyor hamile.
Yumurta varsa kalitesine bakmak onların işi değil mi!! insanları bekleterek daha çok strese sokup olan yumurtalarıda zamanla yok ediyorlar.
fsh yumurta kalitesini gösterir tamam ama o zaman yüksek değerle hamile kalıp sağlıklı bebek yapanların hangi değerlere göre oldu..
bence uğraşmak istemiyor çoğu doktor sebep kesinlikle bu ve çoğu işin kolayına kaçıyor ben kısa zamanda çok koşturdum ve anladığım bu oldu.
mesleğine aşık bir doktor elinden gelenin fazlasını yapmalı hastası için.

Malesef ki artik insanlar paraya aşık.tup bebek merkezi basarili olan iyi bir devlet hastanesi en guvenilir cozum galiba

Ben dün psikologa gittim sırf son yaşadığım streslerden dolayı.
Çıkamadım işin içinden, giderek büyüdü içimde bu belirsizlik. 20 dakikalık bir seans aldım ama görüştüğüm doktor bayandı ve aynı yaştaydık tam 1,5 saat sohbet ettik. 20 dakikadan sonrası ücretsiz üstelik :)
Ben Nisan ayında sağlık taramasında öğrenmiştim yumurta rezervimin bittiğini ve o gün aynı zamanda yanlış bir hastalık tanısı sebebiyle bir çok tetkik yaptırmak zorunda kalmıştım ve o günden sonra ben de garip bir panik atak başladı hem hastalık korkusu hem bu bebek sahibi olamama kaygısı.
En son geçen hafta tekrar gittim dahiliyeye bir kaç tan tahlili akciğer filmi vs yaptırdım ama bir kaç değer farklı çıkınca yine panik oldum dün sabah gittim başka testler yaptırdım derken bir baktım ben ne yapıyorum böyle dedim ve dahiliye doktorumun da yönlendirmesiyle bir baktım psikologun karşısındayım..
Çok ama çok güzel bir görüşme oldu benim için, hem hastalık yani ölüm korkusunu ve bebek kaygımı anlattım ama hayatımın en başından özetlerle bahsettim kısa kısa. Bir yabancıya anlatmayı hep merak etmiştim böyle hayatını tüm açıklığı ile ve dün tecrübe ettim. Düğümlendim çoğu zaman cümleyi bitiremedim.
Aslında bilmediğim şeylerden bahsetmedi ama böyle derin sohbet etmeyi bile insan özlediği için rahatlamış hissediyor sanırım. Çünkü normal hayatta herkes yüzeysel veya umursamaz sohbet ettiği için senin lafını kesmeden, sen derdini anlatırken karşı taraf başka şeylere odaklanmadan dinleyen birisine bile hasretlik duyduğumdanmı bilemiyorum bana iyi geldi. bakalım 1 hafta sonra tekrar gideceğim.

Kolay hasta,yuksek basari orani!!!
Slogan bu canim.

Canım yaşın küçük ve fsh değerinin düşüklüğü veya yüksekliği önemli ama asıl önemli olan AMH testi. Yani yumurta rezervi testi. Bu test adetin her gününde yaptırılabiliyor. Senin yaşın daha 30 o yüzden geç kalmış değilsin. Fsh düşebilen bir değer yeter ki yumurtan olsun... Düzenli adet olmaman bence önemli doktorlar ne dedi adet düzensizliğine?

Canim cok iyi yapmissin. Ben de gittim bikac seans. Hatta ilkine esimle gittik. Yeniden gidecegim. Disardaki insanlar sen anlatirken bir sure sonra kendilerinden bahsetmeye basliyorlar ve dedigin gibi yuxeysel yaklasiyorlar. Bir an once cumleleri bitse de ben de kendi derdimi anlatsam moduna girdikleri icin tam anlamiyla sana ve sorununa konsantre olamiyorlar.

Kolay hasta,yuksek basari orani!!!
Slogan bu canim.
Öyle ama bize günah değil mi aklıma şey geliyor mesela sadece yumurta rezervi düşük fsh yüksek ve zor hastaları kabul eden bir merkez olsa tüm bilgilerini tecrübelerini bu hastalara aktarsalar.. Bizim gibi hastaların buna ihtiyacı var asıl.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…