Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Bugün 39 yasında olan 0.01 amh ve 53 fsh ile erken menapoz teşhisi koyulan ve rahim düzeltme ameliyatından sonra kendi kendine hamile kalan arkadaşımın bebeği için hastane çıkışı aldım. Bebeği daha 4 aylık ve öğrendik ki kızmış. Arkadaşımın meleği bana da ümit oldu. İnşallah sorunsuz kucağına alır ama o Bebek mağazasında o ürünü seçmek bile insanın içinde fırtınalar kopartıyor. İnşallah bir gün kendi meleğimiz içinde almayı nasip eder rabbim

Fsh ya bakmadan önce bu gittiğim doktor ultrasonda bakmıştı, rahimde herşey normal bunlar da yumurtaların demişti. Ama fsh yi öğrendikten sonra hiç ilgilenmedi. Beni nelerin beklediğini bilmiyorum, fsh yüksekse bazı yerlerin almadığını da bilmiyordum belki de onu kastetti. Yaşadığımız yerde imkan yok malesef, şehir dışına gideceğiz mecburen, ama okul dönemi izin almam belki zor olur diye bu yazı memlekette bir merkezde değerlendirelim dedik. İnşallah gitmeyi düşündüğümüz yer bize yardımcı olur.
Çok teşekkür ederim desteğin için canım.

Canim zaten cogu kadin dogumcu bunu yapiyor. Rahme bakiyor ve bisey yok kendiniz deneyin deyip yolluyor. Yonlendirme sifir sagolsunlar.
okullarin kapanmasina az kaldi zaten. Iyi bir merkez bulup baslarsin,umudunu kaybetmemen lazim ama. Zor biliyorum ama moral cok onemli.

Zaten hocanin yazmadigi belli ve cumlelere tek tek bakinca, bazi yerleri internette fsh ve amh nedir diye arastirdigimizda karsimiza cikan cumlelerden direk kopyala yapistir yapmislar. Sunu yap bunu yap diye bir yonlendirme yapmiyorlar.

Insallah altin yumurtan odur :)

Teşekkür ederim canım. e2 değerim nasıl düşücek bi fikri olan var mı kızlar?

Teşekkür ederim canım. e2 değerim nasıl düşücek bi fikri olan var mı kızlar?

Canım E2 değerin ya kist olduğuna işarettir yada E2 değerini ölçtürdüğün günde gelişmiş bir folükülün olduğuna işarettir.. Onu muayene olduktan sonra ortaya çıkar.. Mesela benim reglimin 2 günü 300 e yakın bir rakam çıkı. Cumartei kontrole gittim doktora baktı gelişmiş büyük bir folükül gördü.. Bu sabahta toplama işlemim oldu.. Malesefki boş çıktı...

Bir dahaki ay dolu dolu yumurtalarin olsun insallah.

folükülün boş olduğunu hemen anlıyorlar mı canım?

Her kadının eğer bir tek yumurtası bile varsa ANNE OLMAK için tedaviye hakkı vardır. Hangi doktor hangi ahlaki değerle yumurtası olan bir kadına ve üstelik hiç çocuğu yoksa DONASYON önerebilir? Donasyon nedir? taşıyıcı anneliktir.
Bunu karşısında bir duvar varmış gibi duygusuzca ve pat diye söylüyorlar.
Benim arkadaşıma da aynısını önermişti tüm doktorlar ama şu an 4 aylık kendi bebeğine hamile.
Yani şans varsa denenmeli. O zaman siz neden varsınız diye sorarım doktorlara.
Normal yolla veya bir iki kolay tedavi ile anneliği herkese yaşatırsınız ama asıl bu işin uzmanı ve mucizelere imza atmak istiyorsan asıl bizim gibi hastalar önceliğiniz olmalı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…