Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Arkadaşım haddim değil belki ama 4 tedavi hep aşılama mı oldu?
Estagfrullah canim..5 asilama oldu..ilki kasim ayinda..onu hep yok saydik cunku tetkikler tam yapilmadan asilamis adi adam..prolaktin yuksekmis..
Sonra 4 tane..3 tanesi klomenle sonuncusu merional+gonalf..zirt diye buyuyor yumurtalar ama sonuc yok..rapor alabilelim diye igne ile buyuttuler bu ay..esimle bankadan ayrildik biz..sgk nin 900 gunluk calisma kriterine gore ozel banka calisanlari rapor kapsaminda degilmis sgk kesintilerimiz ozel sandiga yattigi icin..belki burda yazmisimdir...velhasil bosuna mi oldu bu asilama ne diyim bilemiyorum..ama tamamen iyi niyetle biz rapor cikartabilelim diye almadilar tup bebege..biz bu asilamada yumurta buyutme asamasinda sgk dan netlestirdik rapor kapsaminda tedavi olamayacagimizi..hastanedekiler bize hep raporla yaptirabiliriz gibi konustular ama bizim ozelimizdeki durumla ilgili net bilgi ve deneyim sahibi degillermis..suclayamam da cunku banka calisanlari devlet hastanesine gitmez ozel sigortalarindan dolayi...

Evet bahsetmiştin, boşuna beklemek olmuş sanırım ama bunda da vardır bir hayır şimdi ne yapmayı nerede tedaviye başlamayı düşünüyorsun canım?

Evet bahsetmiştin, boşuna beklemek olmuş sanırım ama bunda da vardır bir hayır şimdi ne yapmayı nerede tedaviye başlamayı düşünüyorsun canım?
Bakalim bir ankaraya gidelim...3 alternatif var..ya simdiki hastanede devam edicem..ya baskent universitesi hulusi bulent zeynelogli ya da hakan yarali diye bir doktor var ona gidicem..tup bebegin garantisi olsa kimseyi dinlemez gecerdim tup bebege..ama onun da garantisi yok ki..her asilama bir umuttu..

Senin amh kaçtı canım? Yani aşılama ile kalamayıp buna zaman kaybı diye bakıp ilk tüp bebek tedavisinde kalan çok var benim yengem 3 kere denedi aşılama olmadı 1. ci de tüp bebek oldu ayrıca 4 aylık dediğim arkadaşımda 2 kere aşılama yaptırdı ve olmamıştı.
Yani evet aşılamada umut ama tüp bebek ile kullanılan ilaçlarda farklı ya biraz daha garanti gibi tabi Allah bilir ama öyle gibi.
Sen çok denemişsin ve çok zor her seferinde bu umudu yaşamak tabi ama inşallah kendiliğinden kalırsında bunların hiç birine gerek kalmaz.

Nisanda 1.72 idi duzen lab da bakildi..

Nisanda 1.72 idi duzen lab da bakildi..
Yaa senin normal değerin.. Sen kesin ve kesin sonuç alırsın canım hiç üzme kendini.. İnan aşılamada hiç bir sorunu olmayan bile kalamayabiliyor.
Senin bu değerin çok çok iyi maşallah. Benim değerimin tam 21,5 katı :)))

Guldurdun beni:) 21.5 kat ha:)) asilamayla ilgili dogru diyorsun..zaten zayif bir olasilik..sorunu olmayanlarin da tutmuyor
genelde.subattan beri 3 ya da 4 olumlu sonuc gordum burda.amhima gelince cok sukur diyim

Guldurdun beni:) 21.5 kat ha:)) asilamayla ilgili dogru diyorsun..zaten zayif bir olasilik..sorunu olmayanlarin da tutmuyor
genelde.subattan beri 3 ya da 4 olumlu sonuc gordum burda.amhima gelince cok sukur diyim

Canim amh in cok iyi gercekten.
Valla benimkinin kac kati bilmiyorum ama gayet iyi:)
Peki bir adet doneminde kac yumurtan olusuyor genelde?

En son sagda 2 solda 4 tu adetin 3.gunu..bunlar buyume potansiyeli olanlar sanirim..sonraki kontrollerde hep sagda buyuyen 1 tane solda da cok sayida antral folikul dediler..soyle soyliym 10 ml ve alti cok sayida diyorlar genelde..

Evet bu değerle asla üzülme. Önemli olan yumurtan var mı yok mu. Doktorlar buna bakıyor. Senin rezervin zaten normal Allahın izniyle sen ya kendiliğinden veya en olmadı tüp bebekle zaten bunu yaşarsın. Hiç üzme kendini..

En son sagda 2 solda 4 tu adetin 3.gunu..bunlar buyume potansiyeli olanlar sanirim..sonraki kontrollerde hep sagda buyuyen 1 tane solda da cok sayida antral folikul dediler..soyle soyliym 10 ml ve alti cok sayida diyorlar genelde..
41 kere maşallah sen hiç ama hiç o güzel yüzünü asma.. O antralların hepsi bebek demek Allahın izniyle...

Bundan onceki aylarda sag 2 sol 2 adet olurdu..hep soldan buyurdu..bu ay sagdan buyudu.. B bursa_83 bir de hep tek yumurta 17 18 ml olunca asiladilar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…