Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Aynen canım iş yeri anlayışlı olsa izin iste ama asla vermezler verseler bile burnundan getirirler..
Dün yumurtam görülünce doktor bana şansa bırakmayalım alalım hemen dedi toplama için ama laboratuvarda uygun kaplar sanırım yokmuş onlarda bir gün önceden hazırlanması gerekiyormuş ve saat 17:00'dı.
Bana kendin dene çatlayıp hamile kalabilirsin bu 3 gün içinde dedi.
ve bana sen menopoz değilsin sadece başlangıcındasın dedi çünkü adetli olmadığım halde e2 değerim çok iyi çıktı ve fhs 63 lerden 17 lere düşmüş rahim kalınlığım çok iyi ve direk ovulasyondasın dedi
Bu ay kendiliğinden deniyorum yani.
Diğer 2 yumurtamda 13 mm'miş. Eğer bu 10 gün içinde tek 18 mm yumurtam kendiliğinden döllenmezse diğer 2 yumurta için tedavi olacağım şu an 10 gün beklemedeyim.
Çünkü bu yumurta boşta olabilir miş. Dün abdestimi alıp dualarla zikirlerle denedik. Allahım neyi bize nasip etmişse ötesine geçemiyoruz.
Ama işten çıkmak istiyorum. 15 senemi buraya verdim. Kendi hakkım olan izinlerimi verirken bile suratla alıyorum.
Maddi olarak zorlanacağım ama en azından ileride keşke çalışmasaydım da koştursaydım demek istemiyorum.
Bu yaşıma kadar zaten anne olmayı erteledim bir daha bu fırsatımı kaçıramam canım..

Canim ne is yapiyorsun merak ettim..cevaplamak istmezsen anlarim

Hadi canim insallah kendiliginden olur. Hic belli olmaz,ne mucizeler var. 15 yildir calisiyosan daha anlayisli olmalari lazim ama nerdeeee. Ayril ya da calis demek cok ince bir cizgi canim. Bunu en iyi sen bilirsin ve en dogru karari verecegine eminim.

Canım hem insan kaynakları hem satın almadayım. Çıkacağım büyük ihtimalle.. Hayatı çok erteledim hep bu para ve çalışmak yüzünden. Dilerim bundan sonra her şey bizim için güzel olur...

Canım hem insan kaynakları hem satın almadayım. Çıkacağım büyük ihtimalle.. Hayatı çok erteledim hep bu para ve çalışmak yüzünden. Dilerim bundan sonra her şey bizim için güzel olur...

Bazi seyleri malesef daha sonra istesek de bulamiyoruz. O yuzden suan cocuk onceliginse kafan daha rahat edecekse ayril bence de.

Bazi seyleri malesef daha sonra istesek de bulamiyoruz. O yuzden suan cocuk onceliginse kafan daha rahat edecekse ayril bence de.
( yaş olmuş 38 yaklaşık 25 sene oldu çalışıyorum tam dedim rahat edeceğim bebeğimi yapmaya niyetlendim ki bununla karşılaştım.
Bizim elimizde sanıyoruz her şeyi 2 sene sonra şunu yapacağım 5 sene sonra şurada evim olacak falan ama aslında hiç bir şey bizim elimizde değil. Neye güvenip böyle uzun vadeli planlar yapmışım aklıma şaşıyorum (((

Artik olan yapmamayi ogrendim su son 1 senedir. Bizim de farkli planlarimiz vardi ama olmuyor iste. Hayaller ve hayatlar durumu yani:)
Biz de dugun borclarini bitirelim,biraz gezelim dedik. Hatta 2 sene once ilk dusundugumuzde artik yapalim cocuk dedigimizde tatile gidelim de donuste baslayalim dedik,tatil oncesinde olursa gidemeyiz dedik
Ne safmisiz diyorum ya. Simdi kafa dagitmak icin tatile gitsek mi yoksa oraya harcayacagimiz parayla tedavi mi yapsak diyoruz.
Iste bizin degil,rabbimin istedigi zamanda olacak.

:)) ah ahhh tatil planları, beklemeler, aman borçlar bitsin öyle olsun, dur şunu da halledeyim derken ömür bitiyor işte.
Şimdi ki aklım olsa hemen yapardım ama geç kaldık fakat belki de doğru zaman o gün değil di bilemiyoruz ki.
Herkes söylerdi yap çocuğunu o büyüsün bir taraftan sen de işine gücüne bak ama ben dinlemedim kimseyi daha zamanı var diye diye.
yine de bugünümüze şükür tabi binlerce kere. Cefa çekmeden sefa sürülmüyor. Sürüyor görünenlerin de biraz yakından bakarsan başka başka sorunları oluyor.
Çocuğu olup uğraşan da var ya hayırsız ya sağlıksız vs veya çocuğu her şeyi var ama eşiyle sıkıntısı var veya ailesiyle en kötüsü sağlığı ile.
Dertsiz insan yok dünya da. Tevekkül edeceğiz yapacak başka ne var ki başka İSLAM'ın anlamı bile teslimiyet.
Elimizden geleni yapıyoruz yapmaya devam edeceğiz ama ondan sonrasını artık zamana bırakacağız.

Yani bilemiyoruz tabi canim. Belki daha once baslasaydik da yine olmayacakti su zamana kadar ama iste acabalari da dusunuyor insan.
Allah insallah hayirli saglikli vicdanli evlatlar nasip etsin,bizim icin hayirli olan neyse onu nasip etsin.

Benim yarin asilamam var.
Bugun sgk ya gittik tup bebek raporu ile ilgili durumumuzu netlestirmek icin.Biz esimle banka calisaniydik onceden.ozel banka calisanlarinin gecmise donuk calismalarini 900 gunluk sgk odemesi yapma kriterine kabul etmiyorlarmis.bankanin ayri sandigi oldugu icin.benim 8 esimin 12 yil hizmetimiz var.birakin sgk yi hep en yuksek vergileri odedik maasimiz hic olurdu kesintilerden..haketmiyormusuz raporu..biraz moralim bozuldu hos bizim zaten kriteri karsilamama durumu vardi ama hastane calisanlari olumlu gorup sgk da bu yaniti alinca tokat gibi geldi.zaten bu ay da asilama sgk nin 2 igneli asilama yapilmis olmasi kriterini saglamak icin yapiliyordu.kararli bi sekilde tup bebek diye gittik adetin 2 ve 3.gunu.asilamaya yonlendirdiler.vardir belki bir hayir..belki bu asilama tutacak diye allahim yolumuzu tup bebekten cevirdi diye umut ediyorum.baska da teselli yok..

Inşallah aşılaman tutarda tüp bebeğe gerek kalmaz canım. Bu Şart her hasta için aynı olmamalı ama yapacak birey yok. Aşılamadan sonra sonucu kaç gün ıcınde alıyorsun canım?

Yani bilemiyoruz tabi canim. Belki daha once baslasaydik da yine olmayacakti su zamana kadar ama iste acabalari da dusunuyor insan.
Allah insallah hayirli saglikli vicdanli evlatlar nasip etsin,bizim icin hayirli olan neyse onu nasip etsin.
Âmin canım tüm duam o zaten

Son 900 gun kesintisiz calisma sarti var ama ozel banka calisanlarinin boyle bir durumu oldugunu bilmiyordum. Her iste vardir bir hayir demekten baska diyecek bisey yok canim. Sıkma canini.
Simdi yine asilama mi olacak tup mu,onu anlamadim canim.

Inşallah aşılaman tutarda tüp bebeğe gerek kalmaz canım. Bu Şart her hasta için aynı olmamalı ama yapacak birey yok. Aşılamadan sonra sonucu kaç gün ıcınde alıyorsun canım?
Insallah canim sagol allah razi olsun guzel dilegin icin.1.5 sene onceki en son bordromda bir asgari ucret kadar gelir vergisi odemisim en cok ona uzuluyorum.neymis yani ozel sandik olmasi kabul edilmezmis..ozel banka calisani diye vergiyi en dusukten almiyorlar ama..bu zoruma gidiyor.zaten hep ozel saglik sigortamiz oldu bankada bu devlete hic zararimiz olmadi.simdi de genel saglik sig oduyoruz..terki diyar etmek istiyorum

Son 900 gun kesintisiz calisma sarti var ama ozel banka calisanlarinin boyle bir durumu oldugunu bilmiyordum. Her iste vardir bir hayir demekten baska diyecek bisey yok canim. Sıkma canini.
Simdi yine asilama mi olacak tup mu,onu anlamadim canim.
Yarin asilamam var.tutmazsa tup bebege gecilecek..evliligin 3 yil kriteri icin eylulu bekliyorduk.igneli asilama kriteri icin de bu ay da asilama yapalim dediler.ama gel gor ki tutmazsa bu asilama sgk raporu cikmiyormus bize.
Napariz eylulu bekler miyiz hemen tupe gecer miyiz bilmiyorum..haziran sonu bayram var..yazin diger aylari temmuz agustos her yerde personel tatilde olur eksik kapasite calisirlar..sirf bu yuzden yazi atlatayim diyorum ama benim dedigim degil allahin dedigi oluyor..bakalim ne olacak

Yarin asilamam VARDI okumusum canim .

Insallah gerek kalmaz tüpe canim.
Ben de yazin tatile falan giderler diye dusunuyorum ama eylule kadar da 3 ay kaybetmek istemiyorum acikcasi. Isler aksamayacak sekilde ayarliyorlardir izinleri. Ben onumuzdeki ilk adette yaptirmayi dusunuyordum zaman kaybetmeyim diye ama o da ramazana gelecek ve ramazanda yaptirmak ne kadar dogru bilmiyorum. Sonucta ramazanin son bir haftasina denk gelecek islemler ve orucu da birakmak istemiyorum. Olmazsa temmuzda yaptiracagim.
Sen hic bu sgk olaylarini dusunme simdi. Yarin asilaman varmis,ona konsantre ol. Insallah son tedavi olur ve bu mubarek ayda bebisin gelir sana.

Hayirlisi insallah..etlik zubeyde hn da her yil agustos ayinda bakim varmis mesela.almiyorlarmis hasta..bayramda bile calisiyorlar normalde...ctesi pazar da yumurta toplama ve transfer yapiyorlar..her merkezin boyle bir bakim ayi var midir bilmiyorum..illa eksik personel olur diyorum ve hizmet kalitelerine yansir bankada hep oyle olurdu:)özelden de korkuyorum cok zaten raporsuz olacak elimi verip kolumu kaptirir miyim kaygisi var..
ve en onemlisi yoruldum cok..kasim subat mart mayis asilandim ve yarin yine asilama..

12 gun sabah aksam estrofem ve crinone jel kullancam..ya tutarsa diye beslenmeye de dikkat etmek lazim..bu ramazan tutamam gibi allah affetsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…