Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Ben gecen yilki kpssye calistim iyice..puanim da fena degil ama malesefki gecen yilki puanlarla atama yapilmiyor sadece kurumlarin actigi sinavlara girilebiliyor uzmanlik mufettislik icin..ben hic kafami toplayamadim hicbi kurumu takip etmedim ve gecen yil ki puanim heba oluyor.gecen hafta sali hastane isleriyle ugrasirken bir banka ile gorustun yine.baska vasfim yok cunku bankaciliktan baska.inan gel basla dicekler die korkuyorum.

B grubu kadrolarin 2 yil,a grubunun 1 yil gecerli puanlari diye biliyorum.
Iste insan kafasini toplayip da takip edemiyor,puanin iyiyse takip edebilsen iyi olurdu.
Isten izin alamayanlarin,tedaviyi yillik izinlerinin oldugu zamana denk getirenler var. Maddi olarak calismak tedavi acisindan iyi ama izin sorun oluyor,bu defa da istedigin zaman tedavi olamamak sinir bozucu.

Ben iki yil gecerli diye biliyordum ama..sen boyle diyince cok da emin degilim..ezberden 2 sene gecerli diye aklimda.namazda gozu olmayanin ezanda kulagi olmazmis.ciddi de calismistim gecen sene kismet diyelim.

Bu arada ancak ogretmenler bir nebze daha rahat tedavi olabilirler.ders programlari uygunsa mesai saatinde gidebilirler ve yari yil tatili yaz tatilinde kimseye minnet etmeden..bankada ikiye bolunuyordu izinler kisin 5 gun yazin 10 isgunu..10 gunde yumurta takibi zor biter..digerler operasyonlara zorrr vakit kalir.dusunsene yilda bir defa tedavi hakkibugun esim bana calismadigina uzulme sukret dedi.. yarin da nufus kayit ornegi cikarmaya kaymakamliga gidilecek..tedavi varsa surekli bununla ilgili birseyler hep cikiyor..

Ben iki yil gecerli diye biliyordum ama..sen boyle diyince cok da emin degilim..ezberden 2 sene gecerli diye aklimda.namazda gozu olmayanin ezanda kulagi olmazmis.ciddi de calismistim gecen sene kismet diyelim.

Cift yillarda b grubu kadrolar icin yerlestirme yapiyor osym.
A grubu uzmanlik kadrolari icin kurumlara bizzat basvuru yapiliyormus ve 1 yil gecerliymis puan.
Nasip kismet canim tabi.

Tabi tabi ogretmenler zaten dedigin gibi subat tatilinde ve yaz tatilinde yaptiriyorlarmis.
Hepsini de yazin kullanamiyosun yani iznin.
Hizlandirilmis yumurta takibi gerek canim o zaman:)
Ozel sektorde de boyle durumlari olanlara ayri bir izin hakki verilmeli bence. Ya isimi ya cocugumu mu tercih etmeliyim. Hem calisma hem de tedavi olma hakkimiz olmali.

Kesinlikle...ama nerdeee

Kızlar hepinize iyi Akşamlar.

Test sonuçlarımı doktora gösterdim ovulasyondasın dedi bi yumurtam 18 mm olmuş onu alacaktı fakat alması için uygun saklama kabı sanırım olmadıgından alamadılar. Bugün yarın ilişki dedi eğer içi doluysa hamile kalabilirsiniz dedi. Diğer 2 yumurtamda 13 mm miş ikisinde. E2 198 fsh 17 lh 26 preg 0.12'ydi. Olma ihtimali yüksekmiş.

Degerlendir canim o zaman mutlaka.insallah olur.

Çok Sağol canım 1,5 ay önce Allahtan Ümit kesilmez durumdaydım şimdi ihtimali Konuşuyoruz bu bile benim için mucize. Rabbim merhamet etsin kalbimdekini sağlıkla versin inşallah. (Tüm isteyenler)

Gun gelip hamile oldugumuzu da konusuruz insallah.
Mucizeleri hep duyuyoruz. Bir gun o mucizeler bizi de bulur insallah.

1 hafta zar zor yıllık izin almıştım doktor doktor gezip bir karar veriyim diye. iş başı yapar yapmaz stres bombardımanına tutuldum.
Yaşım 38 ve erken menopoz teşhisi koyulmuş amh 0.08 iken ve 4 aydır adet göremezken bu cumartesi yumurtlama evresinde olduğumu öğrendim ve yumurtam 18 mm olmuş ve dün denemelere başladık.
Allahım nasip ederse benim için mucize olursa anne olursun diyen doktorlara inat ve bu iş yerinde ki strese inat hamile kalabilirim (sağlıkla inşallah)

Ama çalışırken bu tedaviler çok zor çalışmasam maddi olarak zorlayacak ne yapacağımı şaşırdım çünkü düşünebildiğim tek şey bebek ve izlemem gereken yol ve doğru doktor bulmak

Allah yardimcin yardimcimiz olsun...

Allah yardimcin yardimcimiz olsun...

Amin canım cümlemize güç versin inşallah.
Doktorlara yalnız koşturuyorum, ücretlerini ödüyorum, gece gündüz araştırıyor bilgilenmek için yorumlar okuyorum. bir yandan da etrafımdaki insanları üzmemek için belli etmemeye çalışıyorum ve aynı zamanda bu iş yerindeki stresi aşmaya çalışıyorum.
Dilerim bebişimiz olur da (sağlıkla) ona kavuşunca hepsi geride birakırız..

Canim dun dstn33 ile bunu konstuk. Hem tedavi olabilme hem de calisabilme hakkimiz olmali. Maddi olarak calismak zorunda olmak ve manevi olarak da is stresinden uzak kalmaya calismak. tercih yapmak zorunda kalmak cok kotu. Cok iyi anliyorum seni. Ben de kafami dagitmak ve maddi olarak destek olmak icin calismak istiyorum ama istedigim zaman izin alamayacgimi bildigim icin ve bunun sonucunda daha cok stres olacgim icin calismak istemiyorum. Hep bir tercih yapmak zorunda miyiz ?
Yumurtan olmasina cok sevindim. Nasil bir tedavi izlyeceksiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…