Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Adetin 3.günü gittim. 5gün günde 2 kez kullanıp pazartesiye tekrar gel dedi.

Canim ben de adetin 3.gunu gittim. Klomenr baslatti. 5 gun boyunca gunde 2 kez ictim. 1 hafta sonra kontrole cagirdi. Kontrolde yumurtalarin buyuklugune bakacak. Uygun buyukluge geldiyse e2 hormonuna bakacaklar kan alip. Sonucunun folikul basina 200 cikmasi lazim. Eger sonuc iyiyse catlatma ignesi verecek. Catlatma ignesini vurduktan 32-36 saat sonra da anesteziyle yumurtalarini toplayacaklar ve o gun esin de sperm ornegi verecek. Yumurta ve spermi dollenme islemine gidecek. Dollenme gerceklesirse eger bolunmesini gozlemleyecekler. Duruma gore 2. 3. veya 5. gun de transfer edecekler.

Ben cevap yazdim ama dstn33 asilama demis. Asilamaysa eger anesteziyle yumurta toplama sende yok. Catlatma ignesi verecek. Yine 32-36 saat sonra da esinden alinan spermleri nakledecekler sana.

Ben cevap yazdim ama dstn33 asilama demis. Asilamaysa eger anesteziyle yumurta toplama sende yok. Catlatma ignesi verecek. Yine 32-36 saat sonra da esinden alinan spermleri nakledecekler sana.
B bursa_83 ben asilama zannettim klomene basladim diyince.ama dogru sen tup bebekte de klomen kullanmistin.belki tup bebektir..iki turlu de cevaplanmis oldu..sen tup bebek konusunda uzmansin ben de klomenle asilamada

B bursa_83 ben asilama zannettim klomene basladim diyince.ama dogru sen tup bebekte de klomen kullanmistin.belki tup bebektir..iki turlu de cevaplanmis oldu..sen tup bebek konusunda uzmansin ben de klomenle asilamada

Ben de klomeni gorunce hemen tüptür sandim. Herkes tüp yaptiriyor saniyorum ben
Dur bakalim hangisiymis,merak ettim. Hemen yazsin R rumeysavan .
Butun aciklamalari yazdik dedigin gibi.
Valla uzman olduk canim ya. 1 sene once biri fsh,amh dediginde o ne derdim,simdi uzmanliga az kaldi

Çok teşekkür ederim kızlar. Rabbim hepimizin dilediğini versin. Bilmediğim için süreci sizlere sormak istedim.yeni başladım çünkü tedaviye

Yumurta takibi yapılıp Çatlatma iğnesi yapılacak

Amator bir tez yazabilirimsabah hastanede yumurta takibinin yapildigi asilama odasinin kapisinda beklerken kendimi insanlarin sorularini cevaplarken buldum.en tuhafi da ilk defa asilama surecine baslayanlarin ; benim 4. Asilamam olacak dedigimde verdikleri tepki oww diyorlar yuzlerinde bana bir acima benim 3.asilamanin olacagi gun 2.asilamasini olacak bir bayan da ayni tepkiyi vermisti bozulmustum.bu ay yine gordum konseyde demek tutmamis o da 3.yu olacak.herkes ilkinde tutacagina o kadar emin ki keske ben de o kafada olsaydim

Ben de gecen gun bir arkadasima durumumu anlattim.annem ve kardesim disinda ilk defa birine anlattim. Arkadasimin da 2 sene olmamisti ama onunki sebepsiz infertiliteydi. Simdi bebisi 1 yasinda ve coooook tatli bir kizi var.cok guzel bir duygu onunla oynamak,kucagina almak,o bileklerini ellerini opmek. Neyse ben tedaviyi anlatiyorum,opu ne,transfer ne vs. soruyor. Bilmiyor dogal olarak. Ben de uzman gibi su soyle bu boyle diye cevapladim:))
Aaah canim,ben 1.tüpte tutar sandiydim,kimse 4. 5.tedaviye baslayacagini düsünmüyor.
Ben yillar once tüp tedavisi deyince hemen hamilelik oldugunu sanardim.ama malesef oyle degilmis. Ama insallah bir gun biz de bu duyguyu tadariz.

Esim bana karamsarsin der hep ama ben gercekciyim..iyi ki de oyleyim.yani olmazsa yi hep dusunmek lazim sonrasinda daha kolay toparlanmak icin.alternatif yontemlere bir sonraki surece daha kolay adapte olmak icin.sonuc olumlu olursa ne ala..allah emeklerimizi bosa cikarmasin.

Ben de boyle dusunurdum,yani bu olmazsa bir sonraki tedaviyi ama su bikac gundur sunu düsünüyorum. Acaba bu defa bu benim son tedavim olacak dusuncesi yerlesirse kafama gercekten son tedavim mi olur. Hani oyle diyorlar ya kafamdan cikardigim an hamile kaldim ya da bu benim son tedavim olacak dedim ve oyle oldu.
Beynimizi boyle mi programlamaliyiz acaba?
Ben her basladigim tedaviye bir onceki negatifi unutup yeniden heyecanla basladim,inandim ama olmadi. o yuzden nasil dusunmeliyiz,kendi kendimize ne demeliyiz bilmiyorum.

Aynen ben de negatifi gorup iki gun bunalima girip dipte geziyorum sonra hic bise olmamis da ilk tedavim gibi basliyorum yenisine..yapay pozitif dusunce beni yoruyor.aslinda kafamizi bosaltmamiz lazim.dusuncelerimizin tamamini bu konunun olusturmamasi lazim.ustumuzdeki agirlik kaygi ve negatif dusunceler boyle azalir..belki bu tur sayfalarda da cok gezinmemek lazim ama ben duramiyorum.cunku biraz da rahatliyorum burda

Ben de burda muhabbet etmeyi seviyorum.
Eger kalabalik ortamlara girersem kafam dagiliyor ama her gun de biyerlere gidemiyoruz. Evde yalniz kaldigimiz da oluyor,suan oldugu gibi. Yalniz kalinca da ister istemez aklima geliyor. Kitap okurken bile bi bakmisim sayfalar gecmis ama benim kafa yine gitmis bir yerlere. Niye olmuyor diye dusunmenin disinda suanda bir de yine ayni yere mi devam etsem,baska yerde mi devam etsem dusuncesi var. Cok degisik yontemler uygulayan yerler yok. O yuzden her seferinde merkez de degistirmek istemiyorum.
Iste bu dusunceler yoruyor zihni.
Kafada bi şalter olsa da kapasak:)))

Zaten merkez secmek..nerede devam edecegini dusunmek bile cok yorucu..ama merkez degismenin de faydali olabilecegini soyleyen var.onemli olan guvenmek..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…