Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Ha
hayalciğim ben mail ile bildirmedim ve kimse istemedi benden mail ile bilet. Benim Yaşadığım ve aldığım cevap buydu. Dilerim senin bunca zamandır uğraşın o doktorlarla son bulur. Benim yolum onlarla olmayacak ama...

Icim sizliyor hastanedeki hamileleri gorunce...pozitif dusunmek onemli diyorlar..ben o kadar yoruldum ki beynim patlicak pozitif dusunmeye calismaktan .dilim damagim kuruyana kadar dua ediyorum..dua ederken uyaniyorum hep geceleri.daha tup bebek denemedim ama ekimdem bu yana 5.asilamam olacak onumuzdeki hafta.aradaki aylar tetkik vs icin hastaneye doktora gide gele gecti..sali carsamba aksama kadar hastanedeydim .merional icin haftaa ici semt poliklinigi;ctesi hastaneye acile gittim.bu sabah yumurta takibi vardi gonalf 450 verdiler 37,5ml. Kullan dediler 16.30 da igne saatim diye tekrar hastaneye acile gittik..eczaci anlatmadi nasil kullanacagimi..kadin dogum hastanesi bir de gittigim acilinde bile hamileler var..herkea hamile kimi nst ye bagli.kimi ultrasonda igne vuruldugun yerde bebeklerin kalp atisi..nasil icim burulmasin.
yrn sabah tekrar kontrol var..bugun 16 ml olan yumurta yrna 17 ml olursa sirf 37.5 ml gonalf kullanmak icin 366 tl vermis olcaz..bu da ayri can skntisi.tamama ne gerekiyorsa yapicaz da insaf ya..4 gun kullandigim merional haric ve raporsuz aldik ilaclari.kafada kirk tilki.bari dogru duzgun bir doz verseler de hem daha fazla yumurta buyuse hem de ilac elimde kalmasa...
Simdi gelelim pozitif olabilmeye..becerebilen varsa allah rizasi icin beni de yontsun...olumsuz da dusunmuyorum ama pozitif se dusunemiyorum.hic hayal kuramiyorum.birden icim cok kabardi.sizi bunalttiysam ozur dilerim

Tabi canim allaha cok sukur 1 tane de olsa cikiyor dolleniyor. Artik bol bol deneme yapacagiz. Rabbim maddi manevi guc versin,durmak yok.
Eşlere çok iş Düşüyor bu durumda :))) ben hadi gel babası ver meleğime diye diye kandırıyorum hep :))

Aşk
aşk olsun ne bunaltması. Benim de hamile görünce içim sızlıyor kendimi afedersiniz özürlü veya kusurlu görüyorum onların yanında. Çok zahmetli hem maddi hem manevi ama nasibimiz böyleymiş. Her zaman pozitif olamıyoruz evet ama kimse bize moral veremez ki kendimizden başka. Çocuk görmeye dayanamıyorum ben de. Teyzem geldi bize geçen kuzenimin çocuğu oldu annemle holde konuşuyorlar benim yanımda fazla bahsetmemek için bu konuyu fısır fısır. Bu kıskanmak değil bu eksiklik. Kendi kanından canından sevdiğin insandan bir Parça Dünya'ya getirmeyi istemek ve hayal etmek kadar kutsal ne olabilir. Ben sadece bebekleri değil yavruları olan kedilere köpeklere bile imreniyorum...

Canim seni cooook iyi anliyorum. Hatta fazla iyi anliyorum canim. Bu oyle bir yol ki sadece yasayan bilir,o yuzden birbirimizi iyi anliyoruz. Yasamayan asla bilemez bunlari.
O gun ben de merkeze gittigimde bebekler vardi,gozlerim doldu,aglamamak icin kendimi zor tuttum. Ben anne olacak miyim dusuncesi hep kafamda.
Doktor o gun nasilsin diye sordu,yorgun ve mutsuz dedim. Sen inatci olacaksin dedi. Inatci olmak da pozitif olmak da sabirli olmak da cok guzel kavramlar ama negatifleri aldikca hiiiic kolay olmuyor bunlari basarabilmek. Yani ben insanim degil mi,asilamalari saymazsak 3.negatiften sonra nasil hemen pozitif olabilirim,bunu nasil basarabilirim. E ben uzuntumu ne zaman yasayacagim ya da bu uzuntuyu yasamamak gibi birsey var mi?
Mađdi kismina ayri bir can sıkıntısı demissin,olmaz olur mu. Raporlu oldugu halde 3 denemeye ilaclar,hsg ler,merkez ucretleri,yol paralari,beslenme icin harcadiklarin vs. 20.000 tl gitmis. Hadi gel de dusunme. Ve daha kac defa yaptiracagin belli degil. Yine cok sukur hepimiz en iyi doktorlara gidip muayene olabiliyoruz,yaptiriyoruz,rabbim durumu hic olmayip da tedavi olmak zorunda olanlara yardim etsin diyorum.
Ben isin icinden cikamadigim zamanlarda psikologa gidiyorum rahatlamak icin. Evde durmamaya calisiyorum. Ya anneme gidiyorum ya kendimi temizlige veriyorum dusunmemek icin napayim.
Zor canim zor.

(( of offff... Içim cız ediyor okurken ( Rabbim güç versin hepimize.

Benim ankarada kimsem yok ailem burda degil. 3 ablamdan sadece doktor olan biliyor durumu.annem uzaktan uzulmesin diye hicbise soylemedim.8 yil bankada calistim cok yogun bir tempo ardindan isimden de ayrildim 1.5 sene once.simdi tam dibe vurdum..avm gezmekten biktim yalniz basima.kitap okuyorum canim ev isi de yapmak istemiyor yani olmasi gerektigi kadar yapiyorum herseyi.ezan okunuyor su ezanlar yuzu suyu hurmetine allahim bize mucizesinden versin..

( bizler Varız( aynı hayatı değil aynı acıyı yaşayanlar birbirini anlarmış zaten. Ezanların yüzü suyu hürmetine binlerce âmin canım.

Evet canım aynen ben de bunu düşünüyorum, zamanı gelince ve allah izin verirse oluyor cidden. Aynı şekilde sigaranın tadını bilmem, alkol almam, sağlıklı beslenmeye çalışırım buna rağmen durum bende de malum

10- 15 saniye kadar adet sancısı hissediyorsun sadece. Öyle dayanılmayacak bir acı değil.. Aşılamada dıyduğum acıyla aynıydı benim. Ki benim canım çok kıymetlidir, elim kesilse kafayı takarım falan, ben çektiriyorsam herkes çektirir
Sadece tüpler tıkalıysa biraz daha fazla acıyabiliyormuş diye duydum.

Amin canim.
Ben de sadece anneme ve kardesime soyledim. Kardesim doktor oldugu icin benim de ilk ona soyledim,sonra da anneme soyledim.
Aileden uzak olmak zor birseydir canim. Ailenden biri olsa kuzenin teyzen falan, anlatmasan bile durumu en azindan sıkıldıkca giderdin. mecburen kendini oyalayack biseyler bulmak lazim,zor biliyorum ama mecburuz.

Evet canim sivı gecsin diye biraz zorluyorlarmis ,o zaman aci olabilir.

Teyzemin bir arkadasi vardi. Kadin hamileyken sigara iciyordu,bebegini emzirirken sigara iciyordu. Bunye iste. Yumurta varsa ve iyiyse yas 40 da olsa oluyor.

Hayal sağlıkçıyım dedin, bahsettiğin doktorun hemşiresi olsan kızı olsan bu kadar savunmazsın. Ne kadar çok güvenmişsin adamlara, ne mutlu sana Sen beğenmiş güvenmişsin başkaları da beğenmemiş güvenmemiş uzatmayalım artık bu konuyu, maddi manevi vebal almak hiç iyi bir şey değil. Haramı helali bilen doktorlar muayene etmeden fikir vermezler genelde, başka doktorun gördüğündense kendisi görmek ister folikül sayısını, hele donasyon öneririm cümlesini duymak için 750 tl de vermez kimse, donasyon düşünen 150 tl ye kıbrıs bileti alır zor değil. Türkiye'de insanlar Amerikalıların sandığından daha bilinçli, kimse yolunacak tavuk da değil, çaresiz bilgisiz, üç kuruşu denkleştirip duyduğu bir umuttur dediği için gelen insanlara bahsedilen şekilde yaklaşmak etiğe de ahlaka da yakışmaz. Haram lokma derler o paraya, haramı helali biliyorlarsa hala tabi

Ne güzel kimse acı yok dedi :) Allah Razı olsun yaptırıyım da yolları açalım bebişime kolayca gelsin annesine :)) böyle yazmak bile Yüzümü güldürüyor :)

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…