Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

İmsi teknolojisini bilmiyordum, araştırdım şimdi.. Çok haklısın söylediklerinde, tüp bebek tedavi sırasında pozitif olmak ve güvende olmak da en az tedavi protokolü kadar etkin çünkü.

Bahçeci' ye de soracağım şimdi imsi'yi. Çünki onlar da reklamını yapmış.
Belki bir sonraki tedavin için Bahçeci'yi düşünürsün. (Tabi inşallah gerek kalmaz ama)
Bir de Tüp bebek ne kadara maloldu size orada?

Estagfrullah kusur olur mu hic...deneyimlerini paylasiyorsun sonucta..hepsi gozonunde bulundurulmali

Toz halinde al cigne dediler.ben bala karistirmayi dusunuyorum.

Toz halinde al cigne dediler.ben bala karistirmayi dusunuyorum.
Bişey dicem güleceksiniz bana ama Kırklareli nde bir tane aktar var,o da neydüğü belirsiz, malzemeleri nuhtan kalmış olabilir, bu zerdeçalı nereden alsam ki...olmadı annem yollasın ankara dan...teşekkürler içim dışım bal oldu onuda bala katayım en iyisi :)

Gittigimiz yer kotuyse bize iyi olsun demekten baska care yok..kurtsa kuzu olsun bizim yaslilarin deyimiyle.allaha emanetiz.ne diyim artik gidilen merkezlerde hamile kalabilenlerden olalim..cok zor guvenmek ve karar vermek.hele ki guvenerek gittigin yerde istedigin muameleyi gormemek.
Ben cihangir cakiciya gitmistim ilk.belki bilirsin muayenehanesi tepe prime da.ankalaife tup bebek merkezi var ya da ortagi her neyse.bana etlikte yapilan hicbir tetkigi yapmadi.bir prolaktin yuzunden 4 ayim gitti.cunku baktirmak ya aklina ya isine gelmedi beyfendinin.tupe gecilirse nerede devam edicem bilmiyorum allah hayirli bir kapi acsin hepimize

Her universite kesinlikle farkli. Ben cerrahpasadan rapor aldim. 0.18 amh ve 14.73 fshi kabul etmediler ve 2 asilama sarti vardi.

Aminnnn amin canım inşallah bu sonu bebekli son tedavin olur,evet cihangir beyi duydum hemde çok şikayetçi bir arkadaşımdan,aynı şekilde tetkikleri istemediğinden vakit kaybına neden olmuş Allah merhamet sahibi işinin ehli vicdanlı dr lar ile karşılaştırsın ne diyim

Her universite kesinlikle farkli. Ben cerrahpasadan rapor aldim. 0.18 amh ve 14.73 fshi kabul etmediler ve 2 asilama sarti vardi.
Yaaa bu işin bir standardı yok mu,çok garip gerçekten çok garip, herkes her fakülte kendi insiyatifini kullanıyor ama böyle bir durumda tek bir durum geçerli olmalı nerde olursan ol o tedavi uygulanmalı...

Yaaa bu işin bir standardı yok mu,çok garip gerçekten çok garip, herkes her fakülte kendi insiyatifini kullanıyor ama böyle bir durumda tek bir durum geçerli olmalı nerde olursan ol o tedavi uygulanmalı...

Aynen oyle canim.
2 ay ust uste zaman kaybetmeden yaptik asilamayi ama zaten tutma sansi yoksa niye 2 ay kaybedeyim.
Bir de 3 yillik evli olma sarti aramadilar demissin canim. Bu devletin getirdigi ve her yerde gecerli olan sarti diye biliyordum ben. Bizden istendi bu sart.

Biz agustos 2015ten beri dusunuyoruz.baktim 3ay olmadi ekim basinda adet oldum hemen cihangire gittim.cunku yasin kucuk degil..iyi diye biliyordum hala bile baksan sayfalara bir tane sikayet yok.calistigim bankada herkes ona giderdi.suru psikolojisi gittim ona guvenerek.
Ilk asilamam onda oldu kasimda.igneyle..tutmayinca bir ay ara ver gel dedi..gittim ikinci asilamaya start vermek icin muayene oldum.gayri ihtiyari bizim baska tetkik yapmamiza gerek var ni dedim.ay adam bozuldu bir moda girdi.bana isimi mi ogretiyorsun havasinda...icime doguyor bana 21.gun progesteron ve prolaktin bakin diye gidilmiyor ki hastanelere..birinin yonlendirmesi lazim.neyse orda ipler koptu.ablam doktor benim onun bir arkadasina gidiyorum etlik zubeyde hn da.tum tetkikler yapildi..ilk tetkikte prolaktin yuksek cikti.su asamada en onemlisi tetkikler.hamile kaldim mi kalmadim..ama cihangirin luks muayenehanesine tercih ederim etlik zubeyde hn.i.tup bebege gecersek de eylulde allah bakalim hangi kapiyi acacak..ayni yerde devam etmek gibi bir sartimiz yok.asilama icin de hastane degistirmeye gerek duymadik.hepsi 17 ml yumurta gozluyor asilama sonrasi 15 dk yatiriyor..oyle iste..
Insallah hepimiz icin hamile kalinacak ay bu aydir..tedavili ya da tedavisiz..

Amin canim amin.

Kizlar bugun doktorumuzla gorustuk. Adetlıysen yeniden baslayalim yine klomenle dedi. Ben psikolojik olarak hazir degilim,o yuzden baslamadim. Cok fazla ara verme ama seneye bu yumurtalari bulamayabilirsin,yumurtan az dedi.
Kendimi hic hazir hissetmiyorum tedavi icin. O yuzden hic baslamak gelmedi icimden.
Bir de yeniden klomen deneyecegiz. Esim de bursada bir yere yaptiralim,madem farkli bir tedavi olmayacaksa diyor. Bakalim bir dahaki adete nolacak.
Kendin gel bebisim bizi ugrastirma nolur

Değerlerin (amh, fsh vs.) ve yaşın kaçtı? Aynen çok ara vermemeni tavsiye ederim değerlerin sınırdaysa.

Değerlerin (amh, fsh vs.) ve yaşın kaçtı? Aynen çok ara vermemeni tavsiye ederim değerlerin sınırdaysa.

FSH
2015 Mayis 14.73
2015 Kasim 6
2016 Ocak 6

AMH
2015 Haziran 0.18
2015 Temmuz 0.71

Yasim 32.
Cok ara vermeyi ben de istemiyorum. En fazla 1 adet bos gecmek istiyorum ama negatiften 1 hafta sonra da hemen baslanmiyor. Yorgun hissediyorum kendimi negatiflerden.

Kızlar bugün eve gelirken kulağımda bi şişlik çıktı fındık kadar. Huzurum kaçtı acile gittim, orda sinir krizi geçirmişim. Sakinleştirici serum yaptılar az önce eve geldim. Kan değerlerimde az bi artış varmış, kötü hastalıklardan bahsetti acildeki doktor. Yarın yine doktor yolları göründü bana. Dua edin olur mu çok bozuk moralim.

Çok vitamin desteği kullandım aylardır deli gibi, şimdi halsizim, iyi olunca ilk iş hepsini torbaya koyup kaldırmak olacak. Bebek de istemiyorum tedaviyi de bırakıyorum artık. Çok bunaldım.

Canim cok gecmis olsun. Iyi misin simdi?
Ne kotu hastaligi? Allah korusun.

Çok vitamin desteği kullandım aylardır deli gibi, şimdi halsizim, iyi olunca ilk iş hepsini torbaya koyup kaldırmak olacak. Bebek de istemiyorum tedaviyi de bırakıyorum artık. Çok bunaldım.

Canim etkilemis olabilir mi vitaminler?
Eger oyleyse hemen kaldit hakikaten. Canim zor zamanlardan geciyoruz. Zaman zaman sinir bosalmasi yasayabiliyoruz. Once bizim sagligimiz,sonra bebis.
Kendini boyle iyi hissedeceksen ara ver biraz vitaminlere.hicbisey yapma bir iki hafta.

Canim etkilemis olabilir mi vitaminler?
Eger oyleyse hemen kaldir hakikaten. Canim zor zamanlardan geciyoruz. Zaman zaman sinir bosalmasi yasayabiliyoruz. Once bizim sagligimiz,sonra bebis.
Kendini boyle iyi hissedeceksen ara ver biraz vitaminlere.hicbisey yapma bir iki hafta.

Evet tabi hormonlar rahim duvarının dengesini de bozuyor, 1 ay ara vermek lazım. Belki klomensiz (doğal) yumurta takibi yaptırabilirsin, ben 1 ay klomene ara verdiğim zaman öyle yaptırmıştım.
Amh değerin düşük tabi aynı bizler gibi, ancak fsh yönünden daha avantajlısın inşallah kendiliğinden olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…