Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Kızlar herkese merhaba,

Ben daha önce bahsetmiştim erken menapoz teşhisi koyulmuştu ve donasyon önermişlerdi.
FSh 68
E2 28
Lh 43 çıkmıştı.
Ben bu arada boş durmadım başka doktorlara gittim. Ilk gittiğim Allahtan Ümit kesilmez diyen hiç yumurta yok Demişti,
2. Gittiğim 3 yumurta GÖRDÜ.
Bugün Kutluhan beye gittim 2 yumurta GÖRDÜ bir kist oluşmuş dedi. 2 yumurtadansa biri 14,5 diğeri 13 mm OLDUĞUNU söyledi. Kan testi yaptırdım ve
bugun
fsh 17
E2 198
Lh 26
Progesteron 0.12. Çıktı.
Pazartesi gel aşılama deneyelim dedi aşılamada şansımın ne OLDUĞUNU sordum bana hiç Şans vermiyorum dedi ve bu Lafı beni çok üzdü.
Değerlerle kafam karıştı e2 nasıl Yükseldi fsh nasıl düştü anlamadım ve hala adet olmadımda

anladım canım benim gittiğim bir doktor bunların hiçbirine bakmadan fsh ve büyüklüğğüne bakarak kalitesiz dedi fsh :8.67 klomenle 2 yumurtam olmuştu 18 ve 22mm boyutunda ben pek bilgi sahibi değilim kötü mü durum

Canim tum degerlerim normal ama sonuclarim kotu demissin.
Hangi sonuclar kötü?
prolaktin 18.82
e2:33.65
tsh:3.14
fsh:8.67
lh:6.26 hepsi normal aralıkta görünüyyordu doktor yumurta kaliten ve rezervin kötü dedi anlamadım ki içim sıkılıyor artık

E2 ile ilgili bir bilgim yok canim ama fsh hic bisey yapmasan da kendi kendine duser,cikar. Onemli olan yumurta gorunmesi.
Anlamadigim asilamada sansin yoksa neden asilama yapiyor ve bunu diyen kutlukhan bey mi?

Mm leri guzel yumurtalarinin ama iste tek kriter mm degil. Asama o kadar cok ki. Ilk asama yumurta gorunmesi. Yumurta gorundukten sonra buyuyecek mi,hadi buyudu toplandi dollenecek mi bolunecek mi derken ,asamalar hic bitmiyor.
Canim her doktorun degerlendirmesi farkli. Tabiki daha fazla yumurta olusmasi daha ic acici bir durum. Ama hic yumurta cikmamasindansa 2 yumurtaya sükür diyecegiz canim.

prolaktin 18.82
e2:33.65
tsh:3.14
fsh:8.67
lh:6.26 hepsi normal aralıkta görünüyyordu doktor yumurta kaliten ve rezervin kötü dedi anlamadım ki içim sıkılıyor artık
Ne vicdansiz doktorlar var ya...kimi yaklasimiyla öluyu diriltir..kimi de insani altust eder..ben merhametli bir operatorun hatya asistanin dili zehirli bir prof tan daha kolay olumlu sonuca goturecegine inaniyorum.hic uzulme canim..benim fsh 14.5u gordu gecen ay.elimin altinda kendi durumumla ilgili soru sorabilecegim bir suru doktor var.hepsi de bana birbirinden bagimsiz zor bir vaka olmadigimi soyledi..sıkma icini..ferah tutmaya calis.benim en cok stresli oldugum ayda firladi fsh.bu ay daha rahattim dogal olarak prolaktin de fsh da daha normaldi

çok sağol canım cevabın için ne zormuş anne olmak istemek

bu akşama kadar stres yapmamıştım ama oturdum saatlrdir ağlıyorum fsh uçmuştur :) içim rahatladı biraz olsun canım çok sağol :)

çok sağol canım cevabın için ne zormuş anne olmak istemek

Aaah canim ahhh. Gecen hafta 3. Negatifimi aldim. Bugun oturdum sabah kendi kendime agladim ben anne olamayacak miyim diye.
Zor olmaz mi hem de nasil zor.
Yeniden moralimi yukseltip yeni tedaviye hazirlanmak zorundayim ama o kadar zor ki toparlanmak.
Ama tek carem tedavi olup denemek denemek denemek ve allahtan istemek.

bu akşama kadar stres yapmamıştım ama oturdum saatlrdir ağlıyorum fsh uçmuştur :) içim rahatladı biraz olsun canım çok sağol :)
Ne demek canim..cok zor surecten geciyoruz allah yardimcimiz olsun.ben de dibe vuruyorum ama hangi doktora derdimi anlatsam over rezerve azalmaya baslamis ama cok zor bir vaka da degilsin diyor.olmayinca sebebi olmayanin da olmuyor..olmayacaksa tum hormonlari normal olanin da ilacla buyumuyor yumurtasi..allah nasip etsin tez zamanda hayirlisiyla..elimizden geleni yapiyoruz.sen de elinden geleni yapacaksin..insan ilk duyunca zor kabaulleniyor ama sonra guvendigi doktorla bir yol haritasi cizip ona gore hareket edince katlanmasi biraz daha kolay oluyor..

Senin kaçtı ki değerin canm

Allah hepimizin yardımcısı olsun canım dışardan konuşması kolay ama evet toparlanmka zorundasın zorundayız ...

E2 ile ilgili bir bilgim yok canim ama fsh hic bisey yapmasan da kendi kendine duser,cikar. Onemli olan yumurta gorunmesi.
Anlamadigim asilamada sansin yoksa neden asilama yapiyor ve bunu diyen kutlukhan bey mi?
Evet canım ultrasonla baktı yumurtalarım ölçüsünü yazdılar diğer doktorla aşılama deneyelim dediler kendi aralarında ben sorunca aşılamada şansım nedir diye daha cümlem bitmeden ağzıma tıkar gibi sorumu hiç şans vermiyorum dedi ve ben kalakaldım. Aklım beynim almıyor. Engin oral beye gittim geçen hafta o bana tüp bebek deneyelim Demişti. Bu Gittiğim Kutluhan bey aşılama dedi. Diğeri donasyyon dedi, ben anlamadım aynı değerlerle 3 farklı cevap bu doktorlar anladım ki çok acımasız hepsi Boşa Ümit vermesinler tamam ama bu kadar da katı olmak vicdansızca bence. Otomatiğe bağlamışlar resmen ve asla oturup tedavi hakkında bilgi vermiyorlar bile

Allah allah hem asilama yapalim diyor hem de sans vermiyor. E niye asilama yapasin o zaman.
Hakikatrm cok ilginc bu tezatlik,hem sans vermeyip hem asilama yapmak.
Sen soru sormadikca doktorlar cok detayli aciklama yapmiyorlar. Sen hastasin,dediklerimi uygula yeter diyorlar. Ancak sen soru sordukca cevap veriyorlar.
Ama dedigin gibi 3 farkli cevap ama ben asilama yaptirmazdim sanirim cunku sans vermiyor. Bu nasil bir tezatlik hocam derdim ben.

Güvendiğin bir doktora gidip opu olmayı düşünmez misin? 1 tanesi bile dolu çıksa şans şanstır, E2 değeri fena değil çünkü.
Aşılamada şans yoksa niye öneriyor, para almak için mi?
Bazıları gerçekten çok vicdansız oluyor bu doktorların, evlerden uzak.

Evet canım hem bana inan ağzıma tıka tıka hiç şans vermiyorum dedi hem aşılamaya başlayalım dedi. Pazartesi gideceğim Kutluhan bey yok ama Volkan Bey'le görüşeceğim ve bu sözü ona soracağım. Soru sormama müsade etmiyorlar ki inan bana onlardan ters tepki almadan cümleleri süslemeye çalışarak geveliyordun ancak. Engin bey tüp bebek Demişti ona gideceğim sanırım tekrar. Mustafa adet ile görüştüm değerlerim Değişti yumurta ölçüsü söyledim. kist var Değerler bununla değişebilir dedi rahim filmi çektir bana gönder dedi. Kafam iyice Alabora oldu. Tüp bebekte rahim filmi gerekiyordu ve kist fsh ve e2 de etkili mi acaba e2 26 iken şimdi 198 bu iyi bir sonuç mu ayrıca fsh 17 yani e2 den düşük. Inanın en zoru karar vermekmiş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…