Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Evet tabi hormonlar rahim duvarının dengesini de bozuyor, 1 ay ara vermek lazım. Belki klomensiz (doğal) yumurta takibi yaptırabilirsin, ben 1 ay klomene ara verdiğim zaman öyle yaptırmıştım.
Amh değerin düşük tabi aynı bizler gibi, ancak fsh yönünden daha avantajlısın :KK66: inşallah kendiliğinden olsun :KK66:

Aslinda gidip yumurtalarin kac tane olduguna baktiracaktim ama onu bile canim istemedi bu ay,dusun yani.
Ben ne amh a uzuluyorum,ne fsh ima seviniyorum. Cunku 2 tedavimde fsh lar 6 iken yapildi ve o kadar yuksek doz igneye ragmen 1 yumurta cikti. O yuzden ben sadece yumurta sayima bakiyorum. Cunku dusuk fsh ta da cok yumurtam cikmiyor.
Insalllllah bu ay kendisi gelir.
Bakalim bu ay yakı yapistiracagim,belki faydasi olur:KK66:
Senin nasil gidiyor tedavi?

Çok vitamin desteği kullandım aylardır deli gibi, şimdi halsizim, iyi olunca ilk iş hepsini torbaya koyup kaldırmak olacak. Bebek de istemiyorum tedaviyi de bırakıyorum artık. Çok bunaldım.

:KK43:( istemiyorum deme lütfen.. Olumsuz enerji yükleme zihnine.. O kadar okadar çok önemli ki.. Aksine olumlama yapmamız gerekiyor, hep iste hayal et lütfen. Tedavi süresince çok fazla hormon alıyoruz nefesimizden hormon çıkıyor artık o derece.. Bunlar onun etkileri olabilir.

Bir ara afirmasyonla ( olumlama yapma ) ilgili bu yazıyı okumanı tavsiye ederim;
http://yagyig.blogspot.com.tr/2015/11/olumlama-afirmasyon.html?m=1

Aslinda gidip yumurtalarin kac tane olduguna baktiracaktim ama onu bile canim istemedi bu ay,dusun yani.
Ben ne amh a uzuluyorum,ne fsh ima seviniyorum. Cunku 2 tedavimde fsh lar 6 iken yapildi ve o kadar yuksek doz igneye ragmen 1 yumurta cikti. O yuzden ben sadece yumurta sayima bakiyorum. Cunku dusuk fsh ta da cok yumurtam cikmiyor.
Insalllllah bu ay kendisi gelir.
Bakalim bu ay yakı yapistiracagim,belki faydasi olur:KK66:
Senin nasil gidiyor tedavi?

Canım şükür, çarşamba yumurta toplama yapılacak. Belki transfer için 1 ay daha beklemeyiz dedi, ona da hormon testi yaparak karar vericekmiş. 3 tane yumurtam var işte minnoşlar büyüyünce sperm beyle tanıştırmayı bekliyoruz inşallah :)

Canım şükür, çarşamba yumurta toplama yapılacak. Belki transfer için 1 ay daha beklemeyiz dedi, ona da hormon testi yaparak karar vericekmiş. 3 tane yumurtam var işte minnoşlar büyüyünce sperm beyle tanıştırmayı bekliyoruz inşallah :)

:))))
Insallah hepsinin ici doludur ve coook kalitelidir.
Tutunsunlar ve sana bebis olsunlar.

Kizlar adetiniz kac gun sürüyor?

Benim de toplamda 4 gün falan.. (lekelenmeler dahil) yoğunluk sadece 1 gün sürüyor. O da yani çok aşırı değil, yıllardır "gece ( uzun boy) ped kullanmadım. Senin nasıl?

Bir de şuna dikkat ettim, ben 7 yıl doğum kontrol hapı kullandım, ondan önce yoğun adet dönemi geçirirdim. Hatta şuanki durumunun sorumlusu olarak doğum kontrol haplarını görüyorum.

Tedavilere basladigimdan beri 3-4 gun suruyor.Bir tek gecen ay 5 ve 6.gunde lekelenme seklinde oldu.onceden 2 ve 3.gunlerde yogun olurdu simdi o yogunluk kalmadi.senin nasil

Off canim ya sinirlerim bozuluyor.
Ben 4 sene once evlendim. Ilk 1 sene dogum kontrol hapi kullandim. 1 sene sonunda biraktim. Ilk adet oldugum gunden hapi kullanmaya baslayana kadar 7 gun surerdi. Soyleki ilk 3 gun yogun,4.gun azalirdi,5.gun yine yogun,6 ve 7de az da olsa gelir ve biterdi. Tam 21 gun sonra yine adet olurdum. Haptan sonra ise 4 5 gune dustu ve adet bittikten sonra bir sonraki adet daha erken gelmeye basladi. 14-15-16 gun sonra gelmeye basladi. Son birkac aydir ya 3 gun suruyor. Nasil artacak bu adet ve kalite,kafayi yiyecegim.

Benim de toplamda 4 gün falan.. (lekelenmeler dahil) yoğunluk sadece 1 gün sürüyor. O da yani çok aşırı değil, yıllardır "gece ( uzun boy) ped kullanmadım. Senin nasıl?

Bir de şuna dikkat ettim, ben 7 yıl doğum kontrol hapı kullandım, ondan önce yoğun adet dönemi geçirirdim. Hatta şuanki durumunun sorumlusu olarak doğum kontrol haplarını görüyorum.

Ben de hep dusunuyorum acaba haptan mi,keske kullanmasaydim.

@
Off canim ya sinirlerim bozuluyor.
Ben 4 sene once evlendim. Ilk 1 sene dogum kontrol hapi kullandim. 1 sene sonunda biraktim. Ilk adet oldugum gunden hapi kullanmaya baslayana kadar 7 gun surerdi. Soyleki ilk 3 gun yogun,4.gun azalirdi,5.gun yine yogun,6 ve 7de az da olsa gelir ve biterdi. Tam 21 gun sonra yine adet olurdum. Haptan sonra ise 4 5 gune dustu ve adet bittikten sonra bir sonraki adet daha erken gelmeye basladi. 14-15-16 gun sonra gelmeye basladi. Son birkac aydir ya 3 gun suruyor. Nasil artacak bu adet ve kalite,kafayi yiyecegim.
Eylulde 3 yili dolacak evliligimin.Ben hic dogum kontrol hapi kullanmadim.nisanda kist olmasin diye verilen desolet disinda..
Son iki aydir 30 gunde bir oluyor..onun disinda 25-28 gunse bir.ama kanama belirgin sekilde azaldi.buna eminim

Dogum kontrol hapi yumurta sayimizin azalmasina bir neden olabilir mi acaba?

3 gun suruyor bazen 4 gun ama ilk 3 gun cok cok yogun sekilde geliyor.

Dogum kontrol hapi yumurta sayimizin azalmasina bir neden olabilir mi acaba?

Kesinlikle onun tetiklediğini düşünüyorum, direkt nedeni olmasa da, sonuçta hamile kalmamak için hormon yüklemiş oluyoruz vücuda. Sen yine fazla kullanmamışsın. Ben hangi akla hizmet tam 7 yıl kullandım.
Hayır işin enterasan kısmı da tek doktor yapma etme demedi :KK43:

Diğer tüp bebek konularına bakıyorum da, baya 20,25, hatta 40 tane yumurtası oluşan var.. Ben şok hayır ciddi şekilde ağrı yapmaz mı? Bi' de nasıl sığar?
Hatta birine doktoru futbol takımı kurarız bunlarla demiş :/ benim aylar sonra 3 oldu da nasıl seviniyoruz, şükrediyoruz.
Gerçi sonuçta max 2-3 yumurta döllüyorlar..önemli olan kalitesi dedim kendi kendime..

Kesinlikle onun tetiklediğini düşünüyorum, direkt nedeni olmasa da, sonuçta hamile kalmamak için hormon yüklemiş oluyoruz vücuda. Sen yine fazla kullanmamışsın. Ben hangi akla hizmet tam 7 yıl kullandım.
Hayır işin enterasan kısmı da tek doktor yapma etme demedi :KK43:

Ben zaten bu kadin dogumcular bize folik asit vermekten ve 10 12 14.gunleri degerlendirin demekten baska ne yapiyorlar merak ediyorum

Diğer tüp bebek konularına bakıyorum da, baya 20,25, hatta 40 tane yumurtası oluşan var.. Ben şok hayır ciddi şekilde ağrı yapmaz mı? Bi' de nasıl sığar?
Hatta birine doktoru futbol takımı kurarız bunlarla demiş :/ benim aylar sonra 3 oldu da nasıl seviniyoruz, şükrediyoruz.
Gerçi sonuçta max 2-3 yumurta döllüyorlar..önemli olan kalitesi dedim kendi kendime..

Canim onlarin agrilari cok oluyor opu oncesi ve bir iki tanesi dollenenler de var. Sayi degil kalite onemli. 1 tane olsun bizim olsun ama o da kaliteli degil ki tutmuyor iste.

Canim onlarin agrilari cok oluyor opu oncesi ve bir iki tanesi dollenenler de var. Sayi degil kalite onemli. 1 tane olsun bizim olsun ama o da kaliteli degil ki tutmuyor iste.
canım bu kalitenin olup olmadığını nasıl anliyorlar biliyor musun ya ben şuan sonuçlarımın çok kötü olduğunu öğrendim ama tüm değerlerim normal görünüyor kalitesiz dediler bana :KK43:

canım bu kalitenin olup olmadığını nasıl anliyorlar biliyor musun ya ben şuan sonuçlarımın çok kötü olduğunu öğrendim ama tüm değerlerim normal görünüyor kalitesiz dediler bana :KK43:

Dollenip dollenmemesinden ve bolunmesinden anliyorlar. Hucresi ne kadar coksa o kadar kaliteli demektir. Mesela 8 hucreli embriyo cok iyi kaliteli demektir ama cok iyi kalite olmasi da mutlaka tutacak anlamina gelmez.
Embriyologlar hucre sayisina gore kalitesiz,orta kalite veya iyi kalite diye nitelendirirler.
2 veya 4 hucreli olup orta kaliteli olup tutan embriyolar da var,9 hucreli cok iyi kalite olup tutmayanlar da var.
Embriyo vücuda konduktan sonra vücutta ne oluyor da tutuyor veya tutmuyor,orasi muamma canim.

X