Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Estradiol östrojen hormonudur ve adetin 3. gününde ölçüldüğünde 50'nin altında olması beklenir. Benim 171,8 çıkmış geçen yıl, yani çok yüksek, senin 67 bence olumsuz teşkil edilecek bir durum değil. Bu arada dün öğrendim ki, östrojen (estradiol) hormonun yüksekliği FSH değerini düşük gösterirmiş, bu sebeple aynı testte östrojeniniz yüksekse fsh değeriniz aslında görünenden daha yüksek kabul edilirmiş. Bu sebeple benim FSH'ım 8 ay önce "4" iken şuan 32,4.. Yani aslında 8 ay önceki FSH değeri doğru bir değer değilmiş..

Evet canim. Olmadi. Devam edecegim canim. Bugun adet oldum. Bir dahaki ya da ondan sonraki adete baslarim nasipse. Belki bebis buyuk bir surprizle kendi gelir de gerek kalmaz.
İnşallah canım, keşke herkese sürpriz olsa mucize olsa kendilğinden hamiş kalsak. Çok istiyorum teker teker formdakiler hamileyim şoktayım diye yazmaya başlasınlar.

Bu konuda hiçbisey söylemediler aylara göre 43 51 56 57 67 olmuş...mayısta estrofem de kullandım 12 gun sabah aksam 2 tane.hos subat mart aşılamamda da kullandırmışlardı. hastane referans aralığı da folikuler fazda 19-144.boyle görünce aklıma bile gelmedi 67 nin olumsuz bir değer olduğu.ama yumurta sayısı ile nasıl ilişkilendirip basta olumsuz konuşup sonra normal saydı bilmiyorum

İnşallah canım, keşke herkese sürpriz olsa mucize olsa kendilğinden hamiş kalsak. Çok istiyorum teker teker formdakiler hamileyim şoktayım diye yazmaya başlasınlar.

Evet canim ya aramizdan birileri basarsa da bize de umut olsa.
Inaniyorum hepimiz hamile kalacagiz ama bazen sabirlar tukenebiliyor,artik gelsin su bebisler diyorum.
Hamilelikte nasil beslenecegimizi konusalim artik:)

Şimdi doktor kontrolünden çıktım, iğnelerimi 3 doza çıkardı.. delik deşik oldum ya..
Transferi bu ay veya öteki ay yapacağına paxartesi günü karar verecekmiş, kanda hormon testine bakıp.
AMH değerine baktırmak istiyorum dedim, gerek yok boşuna moralini bozma, tedavimizi engellemesin bu durum önemi yok dedi.
Kaçtır peki dedim, 2-3 aydır gözlemliyorum, 5 in (1 veya 2) altında yumurtan oluştuğu için değerin 1'in altında seyrediyordur dedi

Bir de yasal olan 2 embroyu transfer etmekmiş, 3'ü de sağlam çıkarsa 1'ini dondururuz dedi.
Bi de bu iğneleri nereden alıyorsunuz istanbulda tedavi görenler? Benim şimdiden 1700'ü buldu sadece iğneler.

3 doz dedigin canim 3 toz 1 su mu?
Canim amh ye baktirirsan kotu cikarsa bosuna moralin bozulacak. Suan 3 yumurtan varsa cok guzel,insallah hepsi cok kaliteli olur.

3 doz dedigin canim 3 toz 1 su mu?
Canim amh ye baktirirsan kotu cikarsa bosuna moralin bozulacak. Suan 3 yumurtan varsa cok guzel,insallah hepsi cok kaliteli olur.

Günde 3 iğne canım ayrı ayrı. Menogon, gonalf ve bir tane de outrel mi ne vardi, adını tam hatırlayamadım.

Ben Semra Kahraman'la başladım tedavime, o kadar yoğun ki yüzünü gören cennetlik. Evet tüp bebek gurusu ve çok isterdim takiplerimi o yapsın adım adım onunla devam edeyim ama emin olun bu imkansız, pco lu olup 15 günlük tedavide pozitifi görenler için mümkündür belki bilmiyorum. Orda ekip doktoru diye bir kavram var, Semra Hanımdan önce ekip doktoru muayene ediyor, sonra o gelip ilk gün kararları veriyor. Daha sonra ekip doktoruyla veya hangi doktor müsait olursa onunla devam ediyorsunuz. Kavga edip inatlaşarak her görüşmeye onu isteyenleri okuyorum Memorial başlığında ama benim yapıma göre değil o tarz. Opuya transfere de gününe göre kim denk gelirse nöbette o giriyor. Evet yine seçebiliyorsunuz olanları da ama içime sinmiyor dosyamın elden ele gezmesi. Benim gibi durmadan soru soran doktoruna her an ulaşmak isteyen hastalara göre değildi yani. Benim doktorum da ordaki ekip doktorlarından zaten. Eğer yeni hastanesinde kendisine gitmeseydim şu an dondurulmuş embriyom olmayacaktı. Çünkü fsh yüksek git adet olunca gel dediler orda bana. Ben beklemek istemedim iyi ki de beklememişim.

Şişli Memorial yanında İdil eczanesi var, ordan çok uygun fiyata alabilirsin hepsini.

Canım tanıştıgım bayanın görüştüğüne göre mutlaka her hastasının dosyasını toplantılarda inceleyip, hastaya uygun tedavi protokoli uyguluyormuş. Ve embriyoloji ekibi çok profesyonelmiş. Doktoru görmemek güvensizlik vermesin sana dedi.
Ama tabi seni çok iyi anlıyorum, aynı şekilde beni de olumsuz etkileyebilir bu durum. Daha fazla ilgi ve bilgi isterdim. İnşallah tedavin başarılı geçer ve bir an önce kavuşursun bebişine.
Eczane tavsiyesi için çok teşekkürler

Embriyoloji ekibi çok profesyonel olduğu için de seçmiştik zaten hastaneyi, ama bizi üzdüler biraz, imsi yapılacak diye not düşülmüştü dosyamıza ama yapılmadığını transfer kağıdını imzalarken öğrendik, nedeninin sorduğumuzda tadilat var cihazları kullanamıyoruz dendi, zaten başarı oranı aynı 1-2 puan fark var, biz tecrübeliyiz merak etmeyin dediler sonuç ortada. Tabiki imsi mucize değil olacaksa her türlü olurdu ama sperm morfolojisi 0 olan bir durumda bence az da olsa önemi vardı imsinin. Her yerde çarşaf çarşaf reklamını yapmayı biliyor tüm merkezler madem önemsiz niye ballandıra ballandıra anlatıyorsunuz. Geçen birimiz yazmıştı söylenen hiçbirşeyi yapan merkez görmedim hep lafta diye. Aynen o hesap. İmsi önemsiz, mikroçip önemsiz, gebelik aşısı önemsiz ee hepsi önemsizse niye internet sayfalarınızda şu var bu var diye yazıp insanları kandırıyorsunuz. Çok kızgınım bu açıdan ve artık istediğim şeyi nedensiz sorgusuz sualsiz beni kırmadan yapan insanlarla devam etmek istiyorum yoluma.
Dosya olayına gelince evet not düşülüyor hastalarına ama ekip doktorları odadan çıkarken kendi bilgilerine dayanarak size şunu yapın bunu yapın diyorlar. Malesef ortak karar hikayesi pek inandırıcı gelmiyor bana. Tabiki standart prosedürler var, şu hasta grubuna şöyle, buna böyle diye, ama karar verme yetkisi odada sizi muayene eden doktorda oluyor sonuçta. Sadece mesaj gönderilen iğne dozları ortak karar olabilir ondan emin değilim.

Ben yazmistim canim. o degisik tedavileri veya teknikleri internet sitesine gayet guzel koyuyorlar ama 1 senedir su forumlarda daha bu uygulamalarla hamile kalan okumadim ben.
Kim bu tekniklerle hamile kalanlar,artik ciksinlar ortaya

Ben yazmistim canim. o degisik tedavileri veya teknikleri internet sitesine gayet guzel koyuyorlar ama 1 senedir su forumlarda daha bu uygulamalarla hamile kalan okumadim ben.
Kim bu tekniklerle hamile kalanlar,artik ciksinlar ortaya
Iste ben bu yuzden özelde tup bebekten cekinmeye basladim.ismi tek gecilen doktorlar var ama yolunacak kaz gibi bakiyorlar.devlette mesela etlik zubeyde hn da ve zekai tahir burak hastanelrinde de basari dusuk degil.belki ozeldeki yalandan bas oksama sefkat yoktur o kadar.ki etlik zubeyde hn da iki gun once girdigim tup bebek konseyinde bile yeteri kadar sefkatliydiler.benim gozum hep ozeldeydi ama vallahi artik korkuyorum.tum merkezler ismiyle anilan hocalarini sadece muayenede gorecegimizi soyluyorlar en basinda hem de.madem o kadar dr degiscem niye ortada olmayan bir isme 7 8 bin vereyim.embriyo dondurma icin ayri para tekrar transfer icin 2600 bir de beni ilac almiyacaksin diye teselli ediyor.2600 luk ilac kullansam kac yumurtam olur.esim bunlari okusa benim yazdigima inanmaz

Canım üzülerek söylüyorum ki ilk iki tedavimi raporlu olabilmek adına Gata da oldum ve devlet hastanesine gitmeye tövbesini,Allah muhtaç etmesin o derece yani,dr umun özel muayenesine gittim önce sonra işlemler ve rapor için gata da devam ettim, ama ne tüp bebek kliniği klinik gibi ne hemşireler hemşire gibi, embriyolog bir haber durumdan,yani vaziyet o kadar kötüydü ki kaçarak uzaklaşmak zorunda kaldım... Zübeyde Hanım ıda çok iyi biliyorum çünkü teşhis neredeyse orada kondu bana... Tanıdık olsa bile gitmem eşimde zaten karşı çıkar hatta eşimin ailesi de olaya yakından tanık olduğundan istemez
Bu arada ben hiç aşılama olmadan tüp bebek için rapor çıktı, çünkü amh 1 in altında fsh 13-14 tü, aşılama yada işte 3 sene evli olma şartı aramadılar
Bunlar tabiki benim tecrübem,şurada konuşulanlardan sonra insan neye inanacağını kime güveneceğini şaşırıyor... Uzun oldu bu hastaneler konusunda bende çok dertliyim kusuruma bakma

Ben sırf istediklerimi yapmayacak gene aynısı olacak diye tedaviden soğudum resmen, şu anda zaten olamıyorum ama hani şartlar uygun olsa da ayaklarım geri geri gidiyor
%100 güven veren dr hemşire embriyolog labortuvar ekip varmıki

Kızlar zerdeçalı,safranı,yakıyı okudum not ettim, hatta bugün yakı alıcam, birde ketentohumu
Zerdeçalı nasıl kullanıyoruz...
Birde 40 yaş topiğinde çuha çiçeği yağı var,oda etkili imiş,menapoz belirtilerinin geriletilmesinde..solg...ın var...araştırmadayım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…