Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Kızlar bahsettiğim bayanla görüştük saatlerce konuştuk, defalarca tüp bebek denemişler 10 yıl boyunca dile kolay.. Resmen tez yazmış bunun üzerine, eğitimler bile vermeye başlamış. O kadar çok şey anlattı ki FSH'ı , AMH' yi..
özetleyim size de belki faydası olur..

türkiyede aslında tüp bebek tedavisinin iyi olduğunu fakat tedavi protokolünü uygulayan doktor kadar embriyologların da başarılı olması gerektiğini söyledi. Bu işte gerçekten en gözü kapalı güvenebilecek "semra kahraman" varmış, zira onların embiyologları da çok başarılıymış, başarısızlığın asıl sebebini çözmede 1 numaralı olduğunu söylüyor, tek dezavantajı çok hastasının olmasıymış. Ona tüp bebek yaptırmamış çünkü yakın zamanda yeni 7. tüp bebeğini yaptırdığı için yorulmuş, bunalmış. O esnada tam da pes ettiği zaman yurtdışına tatile gittiğinde belki bir ihtimal orada yaptırmış, (ama semra hnmın tedavi protokolüne çok bağlı kaldım diyor) ve imkansız denilen şey olmuş :)
AMH değeri FSH'tan daha önemli ve daha istikrarlıdır diyor. Ben FSH'ın düşmeyeceğini sanardım, ama düşermiş önemli olan AMH'nin 1'in altında olmaması gerektiğiymiş ( ki 1'in altında olanlar için de moral olsun bu hanımefendi 0,3' le falan hamile kalmış)
Bu arada son 2 yıl FSH'ına baktırmamış, ki ben de bu ay baktırmadım, çünki zaten tedaviye başlayacaktık yüksek olsa da. Baktırmak şu aşamada hiç bir şeyi değiştirmeyecekti.. 2 yıl önce de FSH'ı 25 falanmış, ki hamile kaldığımda tahmin et nedir diyor... Güzel bir başarı hikayesi dinledim ve ne zorlukları ne denki atlattığına şahit oldum..
o yüzden gerçekten imkansız değil, durumumuz sadece zor.. pozitif kaldığımız sürece başaracağız Allah'ın izniyle.. Bir gün aynı topikte başka fsh'ı yüksek olanlara tavsiye veriyor ve hamilelikte aldığımız kilolarımız için forum sayfalarını geziyor olacağız :))
fshe2 B bursa_83 moyaalitu no_name_ D dstn33

Ben de toplam 4 defa baktirdim fsha. Hepsini de doktorlar istedigi icin yaptirdim. Kendim merak edip de gidip hic yaptirmadim. Onemli olan gorulen yumurta diye dusundum.
Iste pes etmemis ve sonunda basarmis guclu bir kadin daha. Insallah biz de gunun birinde dedigin gibi basarimizi anlatacagiz birilerine ve umut olacagiz.
Tesekkurler canim paylastigin icin:)
Moral oldu gercekten amh ı dusuk olan biri icin:)

Tuketelim canim,bir zarari olmaz dozunda tuketince.

Kaç canım Amh değerin? Ben en son 1 yıl önce baktırmıştım, bu adetimde tekrar baktıracağım

Gecen sene haziranda 0.18 temmuzda 0.71 cikti. Rapor cikaracagim zaman universite istemisti,o zaman bakilmisti. Bir daha da baktirmadim. Senin kacti?

Geçen sene 1.48 miş AMH, bu sene istemedi doktor, zaten AMH, FSH gibi çok oynayan bir değer değilmiş, ama tabi FSHım çok yüksek 32,4

Geçen sene 1.48 miş AMH, bu sene istemedi doktor, ama tabi FSHım çok yüksek 32,4

Amh in guzel.
Amh daha belirleyici sanirim rezerv icin.
Benim ilk ogrendigim fsh im 14.73tu. Sonra bi ay 11 cikti. Kasim ayinda tup yaptirdigimda 6ydi. Ocak ayinda 2.tupu yaptirirken yine 6ydi. Bir daha da baktirmadim. Benim bildigim en yuksek fsh 14. Baktirmadigim aylarda daha yuksek oldugu oldu belki,baktirmadigim icin bilemiyorum.
Kendin merak ettigin icin mi baktiracaksin amh ye?

Amh 1'in altına düştüyse alternatif tıp ve akupuntur tedavilerine geçeceğim çünkü canım.
Amh toplam yumurta rezervi, fsh' da kalitesini gösterirmiş. Rezerv değişmezmiş ama fsh beslenmeye vb. göre bir miktar değişiklik gösterebilen, oynayan bir değermiş.

günaydın rapor geçen yerlerde havuz yapan var mı, eğer öyle olsaydı ilk denemeden itibaren hiç te pahalı olmazdı aslında şans ta bayağı artardı bence...

Ben de dusunmustum akupunkturu. Hatta konustum da ama baslamadim. Beslenmeyle kalite degisiyor olabilir ama iste neler degistiriyor,onu bilmiyoruz.

Cok sukur odeme gucumuz var ama maddi olarak yipranmanin sonucu maneviyata yansicak.ve acaba daha az masrafli olan bir asilama daha denese miydik dicez.itaat edip rahat ediym diyorum.cok skldm asilanmaktan ama napimm..girdik bi yola
benim tüp bebek kimyasal oldu, ben aynı ilaçları kullandıktan sonra şunu düşündüm aşılama da olsa aynı sonucu elde ederdim zaten, tüp te şans işi garantisi yok ki...

senin değerlerin iyi ise folikül sayın da iyi ise eşine sperm dna hasar testi yapılmadıysa yaptırmanız faydalı olur, erkek faktörünü spermiyograma bakarak atlayabiliyorlar çünkü

günaydın rapor geçen yerlerde havuz yapan var mı, eğer öyle olsaydı ilk denemeden itibaren hiç te pahalı olmazdı aslında şans ta bayağı artardı bence...

Gunaydin.ben havuzu ilk iki hakkimi kullandiktan sonra ogrendim.son hakkimda da hapsiz denemek mantikli gelmisti.
En bastan bilseydim haklarimdan birini bunun icin kullanabilirdim.
Rapor gecen yerlerde havuz yapilip yapilmadigini arastirmak lazim. Yapan yerler vardir belki.

Gunaydin.ben havuzu ilk iki hakkimi kullandiktan sonra ogrendim.son hakkimda da hapsiz denemek mantikli gelmisti.
En bastan bilseydim haklarimdan birini bunun icin kullanabilirdim.
Rapor gecen yerlerde havuz yapilip yapilmadigini arastirmak lazim. Yapan yerler vardir belki.

amh bu kadar iyi, folikül sayısı da iyi ise ama fsh yükseliyorsa bir sebebi olmalı bu araştırılmalı bence

saol canım sağ kasık ağrım ilk günlerde çoktu, dün akşam hani bir kere yokladı gitti o şekilde...

Etlik zubeyde hn da yapiyorlar.bu yuzden de biraz rapor alabilmem icin asilama yapiyorlar.diyelim 2 tup bebek hakkini kullansan 4 yumurtan ciksa 4 defa transfer hakkin olacak dedi.dondurulur rahim hazir olunca transfer edilir dedi.

yakı ne işe yarıyormuş ? ısı mı sağlıyor?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…