Yoksul sünepe gibi giyinmek

😁😁😁
Ben de tüm mücevherlerimi kendim aldım, çünkü takmayı seviyorum. Daha günlük, modern tasarımlı şeyleri seviyorum❣️Alır koç gibi takarım şansım yürür anca😝😝
neyyyyy?bir irkek almadı mı yanii?sen de bendensin demekkkk.ben takı olarak görüyorum sadece.bazen deri ip bileklik takarım bazen kızımın üretimi deli saçması şeyi takarım pazara giderken de pırlantalarımı takarım kime ne.

😁😁😁
Ben de tüm mücevherlerimi kendim aldım, çünkü takmayı seviyorum. Daha günlük, modern tasarımlı şeyleri seviyorum❣️Alır koç gibi takarım şansım yürür anca😝😝
Ayy aynen,kuyumcu vitrinleri hobimdi,sanki her begendigimi alabilecekmisim gibi incelerdim,bir turlu zevkime hitap etmezdi.Sonra bir bilezik gordum,genis ama oyle spor duruyordu ki,sanki modelini spartakus cizdi:))
Alsammi almasam mi derken hevesim gecti,kaldi oyle.Dugun setim de spordu rahmetli,hirsiz calincaya kadar:/

Ayy aynen,kuyumcu vitrinleri hobimdi,sanki her begendigimi alabilecekmisim gibi incelerdim,bir turlu zevkime hitap etmezdi.Sonra bir bilezik gordum,genis ama oyle spor duruyordu ki,sanki modelini spartakus cizdi:))
Alsammi almasam mi derken hevesim gecti,kaldi oyle.Dugun setim de spordu rahmetli,hirsiz calincaya kadar:/
artıkım toptan fakirleştik sadece wc kağıdı alıyoruzzzz.2 çorap daha alabilseydim iyiydi ama .2 giyişte kötü oluyorlar nasıl üretiliyorlarsa.bu arada konu sahibi nerelerde?

yerine göre çoğunluğa göre giyinmek diye bir şey de var ama.avm var avm var.paran varken tonla cebinde en pahalı mağazaların olduğu belli kesimin gittiği semtteki avm ye şıpıdık gezer terlikle gidilmesini normal görenlere de ben şaşıyorumm.sana bir olay anlatayım annemim komşusu almancı ve çok zengin kadın antalyadan dediğim markanın sandaletini almış 2 kere de giymiş sonra memlekette bambaşka bir ayakkabıcı da bunu değiştirmeye çalıştı.3 kuruşluk ayakkabıyı hem giydi hem de giyilmemiş gibi üstelik almadığı ayakkabıcıdan.böyle insanlar tonla var
daha dun bır konuda uye arkadas anlatıyordu tanık oldugu bır mevzuyu, bırı magazadan urun almıs etıketı ustunde gıyınmıs bır sebepten magazaya ıade ettı dıye
bır baskasıda o aslında ıkıncı el sayılan o urune sıfır yenı etıketlı parası vererek gıyecek ama ıkıncı el gıyındıgının farkında bıle olmayacak
bırcogumuz aslında magazadan alıp gıydıgımız seyın bıle baskası tarafından gıyılmıs olabılebılecegını bılmıyoruz
bazı ceyız urunlerı satan magazaların teshırdekı urununu verdıgını bılmıyoruz
eger kımse ıkıncı el almazsa acıl paraya ıhtıyacı olan-saglık ıcın egıtım ıcın kullanmak adına malını satmaya calısanlarında ısı gorulmez asıl onlar zor durumda kalır
bırde magazada gorup alamayıp ıcınde gozunde kalması gozunun onunde baskasının catırt dıye para basarak alması var
:KK70: eger cok ınce dusunecek olursak...

neyyyyy?bir irkek almadı mı yanii?sen de bendensin demekkkk.ben takı olarak görüyorum sadece.bazen deri ip bileklik takarım bazen kızımın üretimi deli saçması şeyi takarım pazara giderken de pırlantalarımı takarım kime ne.

Benim muhasebeci Alman+erkek. Faturalarıma bakarken aldığım mücevherin faturasını görmüş bu ne dedi. Sonra dedi ki fazlaca para harcıyorsun bir erkek bul mücevher parasını ona yık o ödesin neden sen ödüyorsun :olamaz:
Ondan önce de flört ettiğim biri vardı, grup yöneticisi patron Türk bir abimiz var da dedi ki sakın pandemide evlenme. ben de sordum niye. O da dedi ki o zaman hediye takı işi güme gider elmas inci altın olmayacak mı. Ben de öyle beklentim yok. Abimiz de dedi ki o öyle olmaz:olamaz:
Dünyanın neresinde olursa olsun ortayaşlı abilerde kezbanlık kafaya vurmuş
:bicak:

artıkım toptan fakirleştik sadece wc kağıdı alıyoruzzzz.2 çorap daha alabilseydim iyiydi ama .2 giyişte kötü oluyorlar nasıl üretiliyorlarsa.bu arada konu sahibi nerelerde?
Lastik yerlerini inceleyeceksin,genelde kagidi genis yaparak kapatiyorlar.
Cift katli olmali,kolay eskimiyor oyle..

daha dun bır konuda uye arkadas anlatıyordu magazadan urun almıs etıketı ustunde gıyınmır bır sebepten magazaya ıade ettı dıye
bır baskasıda o aslında ıkıncı el sayılan o urune sıfır yenı etıketlı parası vererek gıyecek ama ıkıncı el gıyındıgının farkında bıle olmayacak
bırcogumuz aslında magazadan alıp gıydıgımız seyın bıle baskası tarafından gıyılmıs olabılebılecegını bılmıyoruz
bazı ceyız urunlerı satan magazaların teshırdekı urunu verdıgını bılmıyoruz
eger kımse ıkıncı el almazsa acıl paraya ıhtıyacı olan-saglık ıcın egıtım ıcın kullanmak adına malını satmaya calısanlarında ısı gorulmez asıl onlar zor durumda kalır
bırde magazada gorup alamayıp ıcınde gozunde kalması gozunun onunde baskasının catırt dıye para basarak alması var
:KK70: eger cok ınce dusunecek olursak...
satışımdan 33 tl geldi bugün 20 sini kıza harçlık verdim 4 de ekmek aldım valla.alt üst takım sattım 1 kere giyilmiş çocuğa.içine de hediye ekledim oyuncak.çok mutlu olmuş.nasıl alsın o takımı 200 lü fiyata?alan memnun satan memnun

valla evlenirken gücü neyse onu taktı eşim.sonradan da aldı ben de aldım .kıyafetlerimi de kendi paramla alıyorum çalışmadığım halde benzinimi de hatta.çocuk gibi beklemem biri bana bunu alsın da anlamı olsun diye.yılbaşına da kendi kendime hediye alacağım valla beğendim bile :KK53:
Geçenlerde arkadaşımın eşi doğum gününde çok güzle zarif özel bir kolye bileklik yaptırmış. Beğenmedi bizim kız ay dedi bunu vercem birde üşenmemiş çizmiş bunu yaptıracak dedi. Şimdi ne kodlandı bu sete adamın büyük heyecanlarla sipariş üstüne özene bezene yaptırma hissiyatımı bizim kızın beğenmedim hissiyatımı. 🤔

satışımdan 33 tl geldi bugün 20 sini kıza harçlık verdim 4 de ekmek aldım valla.alt üst takım sattım 1 kere giyilmiş çocuğa.içine de hediye ekledim oyuncak.çok mutlu olmuş.nasıl alsın o takımı 200 lü fiyata?alan memnun satan memnun
Kesinlikle.
Cocuklarimin esyalari yepyeni kaliyordu lekesiz mis gibi.
Verecek insan bulamiyordum.
Teklif etmeye cekiniyordum.
Simdiki gibi olsa satardim da alirdim da..

Geçenlerde arkadaşımın eşi doğum gününde çok güzle zarif özel bir kolye bileklik yaptırmış. Beğenmedi bizim kız ay dedi bunu vercem birde üşenmemiş çizmiş bunu yaptıracak dedi. Şimdi ne kodlandı bu sete adamın büyük heyecanlarla sipariş üstüne özene bezene yaptırma hissiyatımı bizim kızın beğenmedim hissiyatımı. 🤔

Bazı erkekler fazlaca kapris çekiyor bence ben olsam çekmezdim. takmazsan takma kadın ben de takacak adaylara götürür veririm sdhsdfdfsdfsf derdim ben olsam.

İşte insanlar çeşit çeşit ya, ben d.lap uygulmasindan de.imod bir çanta aldım, sıfırdan farksız, mis gibi çantaydi. Alali daha 6 ay olmuşken çantanın içine ettim, eğip bükmekten hep yolyol çizgiler oldu.
Aynı şekilde kaliteli bir güneş gözlüğü almıştım o sayfadan. Gelen gözlük de sıfırdan farksızdı..yazin iki tatile gittim,her yeri kum çiziği oldu 😂 Bazı insanlar (siz gibi, ürünleri aldığım kızlar gibi) malına o kadar iyi bakar ki yıllarca yepyeni gibi durur. Bazı insanlarsa çadırını bile üsenir çamaşır makinasına atar 😂
Ben huyumu bildiğimden eşyaya çok para harcamam. Çünkü yani zebil olur zaten bende.

Ben öğrenciyken üniversite hastanesine gitmiştim, genetik bir sorun var ailemde ,her birkaç senede bir kontrol ettiririm.
Gençten bir çocuk vardı, biraz sohbet ettik, tahlil falan yazdı. tahlillerime bakıp, iki hafta sonra tekrar kan vermem ve ultrasona girmem istendi. Ben çıkınca daha merdivenden inmeden benim doktor da çıktı, hızlı hızlı geldi,merdivende karşılaşmış gibi yaptı, isterseniz çay alalım,hastalık hakkında bilgilendireyim sizi dedi. Sohbet ederken konu konuyu açtı,bir yere davet etti . Ben de (hayali) sevgilim olduğunu söyledim. Sonraki gidişimde gayet resmiydik, iki kelime sohbet ettik,bana iki hafta sonra için tekrar kan tahlili yapmamı söyledi
İki hafta sonra gittiğimde başka bir doktor vardı ve dedi ki ; ' Allah Allah, neden bu kadar çok tahlil yaptınız ki,riskli bir değeriniz yok. Senede bir tahlil verin yine de"
:KK49: çocuk beni görsün diye haftalarca kevgire dönmüşüm. 😂
Ama üstümde kot, tişört vardı. Yani şıklıkla falan hiç alakası yok. Doktorum da doktorlar dizisindeki gibi değildi yaa, daha küçücük çocuktu, Allah yaratmış ama öyle bir çekiciliği de yoktu .

Ceyceycan, sana özelden kış günü ince,cicekli şalvarla Avm aynasindan çektiğim bir fotoyu atiyorum :skandal:
İyi ki ankarada değilim, iyi kınanırdim (amaaan napiim, ben yakıştırıyorum. O zamanki sevgilim de şalvar fetisiydi🤭)

Bu arada bir tespitimi yapip kapatacagim. Gecenlerde iş için yabanci birkaç iş adamıyla birarada bulundum, dönmeden biriyle Kapalıçarşı'ya gittik. O kadar çok markanın çakmasini aldı ki , ceset torbası gibi koca poşete doldurduk. İlginç olan bu adam ceo, beş yıldızlı otellerde ağırladık, özel arabalarla aldık, ülke ülke gezip kral gibi agirlaniyor. Yani hickimse adamın üstündeki 20 dolarlık kıyafetin çakma olduğunu anlamaz bile. Çünkü adamda çakma giyecek tip ve yaşam tarzı yok,tam bir kodoman. Birkaç yüz dolar harcayıp zengin gibi takilacak.
Oysa bazı insanlar var , herşeyden kısıp orijinal bile alsa tip ve yaşam tarzından caktirmiyorlar, kimse gerçek orijinal gözlüğü kullandığını, gerçek çantayı taktığını, gerçek ayakkabı aldığına ihtimal vermiyor 🤭 çok komik değil mi?
Canım yok ben ondan bahsetmiyorum 😊 doktorların hemşirelerin peşinde koştuğu, evli olsalar bile başkalarıyla flört ettiği, hastane içi aşk maceralarından bahsediyorum 😂

Kesinlikle.
Cocuklarimin esyalari yepyeni kaliyordu lekesiz mis gibi.
Verecek insan bulamiyordum.
Teklif etmeye cekiniyordum.
Simdiki gibi olsa satardim da alirdim da..
2. el alış satışı Avrupada Amerikada çok yaygın.evlerinin önünde garaj satışı bile yapıyorlar.Bize geç geldi ama iyi oldu.insanlar mağazalarda sadece bakabilecekleri ürünlere kolayca sahip oluyorlar.hele o çocukların oyuncak sevinçleri yok mu?arayıp teşekkür edenleri oldu.mağazada 400 tl olan ayakkabıyı sıfır 70 e aldım ben de mesela.

Bazı erkekler fazlaca kapris çekiyor bence ben olsam çekmezdim. takmazsan takma kadın ben de takacak adaylara götürür veririm sdhsdfdfsdfsf derdim ben olsam.
15 yıllık evliler artık alışmışlardır be. Hem öyle birşey söylese olan adama olur sonra dayanır kapıya Tülay geri dön Tülay geri dööönnn. Aman sakın erkek arkadaşın olur nişanlın olur eşin olur böyle şeyler söyleme. Yok kadın kaprisi çekiyorsunuz filan.

Ben de alır takarım acımammmmm
ayy bende takılarımı hep kendım alırım takılar konusunda ozellıkle kımsenın zevkıne guvenmem benım ıcın etıket gıbıdır ınsanın kısılıgını yansıtır takılar. kendımıde en ıyı tanıyan kendım oldugum ıcın :KK70: kendıme hedıye almaktan keyıf duyuyorum

15 yıllık evliler artık alışmışlardır be. Hem öyle birşey söylese olan adama olur sonra dayanır kapıya Tülay geri dön Tülay geri dööönnn. Aman sakın erkek arkadaşın olur nişanlın olur eşin olur böyle şeyler söyleme. Yok kadın kaprisi çekiyorsunuz filan.

Yok, ben zaten kaprisli falan bir insan değilim net biriyim. genel olarak saçmalıktan pek hoşlanmam o yüzden zırvaya katlanmam da, kendim yaratmam da.

Hiç katılmıyorum, erkek olsam öyle bir kadını kolundan tutar atarım 3 gün sonra da yenisini bulup koluma takarım :dondurma:Erkek arayan tonla düzgün kadın var, erkek olsam kaprisli bir tiple asla hayat tüketmem.

ayy bende takılarımı hep kendım alırım takılar konusunda ozellıkle kımsenın zevkıne guvenmem benım ıcın etıket gıbıdır ınsanın kısılıgını yansıtır takılar. kendımıde en ıyı tanıyan kendım oldugum ıcın :KK70: kendıme hedıye almaktan keyıf duyuyorum

Ben alırken duyuyorum da parayı öderken duymuyorum şu sıralar muhaesebecime hak veriyorum hsdfdsfsdfsd

İşte o yüzden koca koca bence yazdım. Ben kendim almam çünkü bence saçma bir şey bir insanın kendine tektaş alması 😂

Bazilari esyaya sadece eşya diye bakiyor ki oyle dusunmeleri normal ama ben de bazi esyalara oldukca anlam yuklerim ve enerjilerine inanirim.

Mesela kuzenim tektasini evlendikten sonra degistirdi daha buyugunu aldirtti ama ben degistirmedim yani yenisi alinir ama onu asla satmak istemem içime sinmezdi.

Ben alyanslari degistirmistim ama onda da anılarim yoktu. 😁 Kendimiz icin anlamli tasarim yaptirmak istiyorduk ve tesadufen tanidigimiz biri ben yaparim diye ortaya atilip dunyanin en dandik alyanslarini yapmisti. :) Ondan.

Kotu hikayesini bildigim seyi alamazdim.

Yok, ben zaten kaprisli falan bir insan değilim net biriyim. genel olarak saçmalıktan pek hoşlanmam o yüzden zırvaya katlanmam da, kendim yaratmam da.

Hiç katılmıyorum, erkek olsam öyle bir kadını kolundan tutar atarım 3 gün sonra da yenisini bulup koluma takarım :dondurma:Erkek arayan tonla düzgün kadın var, erkek olsam kaprisli bir tiple asla hayat tüketmem.
Bazı insanlar birbiri için yaratılıyor ben buna çok inanıyorum yaa

Bazilari esyaya sadece eşya diye bakiyor ki oyle dusunmeleri normal ama ben de bazi esyalara oldukca anlam yuklerim ve enerjilerine inanirim.

Mesela kuzenim tektasini evlendikten sonra degistirdi daha buyugunu aldirtti ama ben degistirmedim yani yenisi alinir ama onu asla satmak istemem içime sinmezdi.

Ben alyanslari degistirmistim ama onda da anılarim yoktu. 😁 Kendimiz icin anlamli tasarim yaptirmak istiyorduk ve tesadufen tanidigimiz biri ben yaparim diye ortaya atilip dunyanin en dandik alyanslarini yapmisti. :) Ondan.

Kotu hikayesini bildigim seyi alamazdim.
İşte o yüzden bence yazıyorum sürekli. Ben anlam yüklerim başkası yüklemez. Koltuk değil ki bu anlam yüklenmez asla buna diyelim. Ki koltuklarımla bile duygusal bağ kuran insanım ben 😂

Alyansım ve tektaşım nerde bilmiyorum. Yüzük takmayı sevmiyorum çünkü. Bir yerlere kaldırdım, taşınırken bulurum artık. Altın ya da gümüş dışında bişey takamıyorum zaten alerji yapıyor. Bugün eşim minnak tek taşlı bir küpe almış mesela erken yeni yıl hediyesi. Takarım onu, çok da hoşuma gitti. Taşın ne olduğuna bile bakmadım, o kadar umurumda değil maddi değeri. Hafta sonu dandik küpe takıp kulağımı fil kulağına çevirdiğim için düşünmüş almış. Al sana manevi değer, al sana anlam işte.

X