Yoksul sünepe gibi giyinmek

Miss konuda saçları ellerde görmeden ya da konu sahibesi talep etmeden kapatma işlemi yapmıyoruz.

Şu icra vs konuları da kapatılabilir mi?
Kusura bakmayın ama hastayım sizlerin şu iddialaşmalarınıza:)) yürüyüş yaptım yürürken kurbağalar ve salyangozlara dinlediğim şarkıları mırıldandım, evdekileri biraz hamur işine boğdum geldim hala mevzular aynı😱

Geyik de yapmayın tabii, başka konular var onlara buyur edelim sizi :))
ben en iyisi uyuyayım daha fazla daldan dala atlamadan.herkese iyi gecelerrrrr :KK200:

Bence de. Öyle fino köpek gibi kaprisli karıcığının peşinde koşan lover boyu almam ben🙈 Bu hediyeyi beğenmedim onu istemem diyen kadını da kolundan tutup atarım gider. Çok haşinim hfddssdd sert irrrkekler neredesiniz gel al beniiii
Sonra hiçbir isteğim olmuyor çok bencil ve egoist diye gelip ağlama. 😂 sen sert mizaçlıysan eşin sevgilin yumuşak huylu olacak ki kavga edince adım atsın, kıyamasın. Yoksa sen ağa ben ağa bu ineği kim sağa. Sert erkek filmlerde iyidir sen gel beni dinle

Buradayım beni soranlar olmuş okuldayım çalışıyorum yazamadım o yüzden bugün siyah kot pantolon gri bot ve gri Kazak mor şal taktım
Forumda yıllar evvel bugün ne giydin diye bir bölüm vardı. Hala duruyor mu bilmiyorum. Varsa oraya çekip atsanız yorumlasak ? Gerçi buraya da atabilirsiniz herhalde .

Arabamı satarken ağladım ben ya 😂 Hayır 2000 model dandirik minik arabayı satıp sıfır suv aldım. Üzülmedim de sattığım için, ömür boyu onu kullanacak değildim. Ama işte o aile bireyi gibi görmeler, isim takmalar, çocuk gibi sevmeler falan... Yenisiyle de çok ciddi bir duygusal bağımız var ama, bunu satamam heralde elli sene kullanacam 😂
Annem o duygusal bag kurma limitini esyalarla doldurdugu icin bize bag kalmadi😂
Kirilan cizilen en kucuk bir esyanin ardindan karalar bagliyordu,ki hala da utanmasa aynisini yapar.
Yaramaz cocuklar da degildik hic,ama esya yani,eninde sonunda zarar gorur.
Biraz biraz torpuledikte, ama yazik yaaav la kaliyor😂
Ondan sanirim,once insan,sonra esya,cocuklarimla da iliskimde bu gecmis bana ışık tuttu,o yuzden,nasrettin hoca gibi;haklisin,ama ben de hakliyim :KK70:

Kirilan cizilen en kucuk bir esyanin ardindan karalar bagliyordu,ki hala da utanmasa aynisini yapar.
Ondan sanirim,once insan,sonra esya,cocuklarimla da iliskimde bu gecmis bana ışık tuttu,o yuzden,nasrettin hoca gibi;haklisin,ama ben de hakliyim :KK70:
Ben kırılana dökülene üzülmem. Anneniz gibi değilim. Maddi değerinin düşmesi ya da eskimesi bozulması umurumda olmaz. Kimseye de kızmam bu yüzden. Sevgi de zaten limiti olan bir şey değildir. İnsan arabasını da sevebilir kocasını da çocuğunu da. Annenizinki bağ kurmak değil eşyaya insandan fazla değer vermek. Yani annenizle benim alakam yok.

Daima haksızız biz 😅😀

Bugün birisi bana bu tabiri kullandı. İnanılmaz kalbim kırildı bu tabiri kullanan kişi ile aşağı yukarı maaşlarımız aynı benden 500 TL falan fazla alıyor. Ama her zaman kredi kartı borcu vardır ve her zaman avans hesaptan para çeker su sonu. Şu an 7 8 bin arası kredi kartı borcu varmış. Ben ise daha mütevazi yaşayan gösteriş sevmeyen biriyim. Üstümde şu kıyafetler vardı. Siyah kaban siyah kumaş pantolon çağla yeşili çiçekli bir tunik lila şal gri spor ayakkabı ve krem rengi küçük askılı çantalardan. Renklerin uyumsuz olduğunu söyledi ve yoksul gibi giyiniyorsun. Paran var harcasana niye sünepe gibi giyiniyorsun dedi. Kabanı bir akrabam hediye etmişti. Bunu söylemiştim. Ona küçük gelmiş hamile kalınca giyememiş verdi tertemiz kaban neden giymeyeyim ki? İlla öğretmen olunca marka mı giymek gerekiyor? Bu bahsettiğim arkadaş da memur yani ama telefonu saati marka alıp birileri övdükçe mutlu oluyor. Ben paramı çocuğuma harciyorum daha çok. 200 liraya tiyatroya gittik mesela taksi parasıyla o kadar tuttu. Her ay kitap alırım ona. Botu çizmesi spor ayakkabıları hepsi tam kızımın ama kendime gelince daha sınırlı alışveriş yapıyorum. Ama söylenen söz çok canımı sıktı. Karşı tarafa zaten mesafe koydum ama yanlış yaptığım bir şey varsa kıyafet konusunda yardım almak istiyorum çok kırıldım çünkü. 😔 😞bu arada ben çocukken hatta çalışmaya başlayana kadar maddi sıkıntı yaşayan biriydim. Evimize bal bile girmezdi yurtta bal çıkınca kahvaltıda saklar annemlere götürürdüm. Her zaman pazardan giyinirdik. Annemin bir ceketi 20 yıl giydiğini bilirim ama bizi okuttu bu günlere getirdi. Yani fakirlikten utanmam ama burda bu söz hakaret amaçlı kullanıldığı için canımı sıktı.
Cnm bnmm. Kıyamam sana. Hiç takılma. İnsanlar giydikleriyle kıskanılır karekteriyle sevilir. Bnm bir arkadaşım vardı. Temizliğe giderdi. Kocası evde uyur o merdiven siler ev temizledi. Bizde anaokulu dan çocukların annesi olrak tanışıyorduk. Bnm tarzımı çok beğenirdi. O ise nsl giyineceğini bilmezdi. Gayette normal. Bna sorardı... Bnde ona zaten alacağı bşr şey varsa bunu şunu tercih et derdim. Yada onun giysi kombinine yardımcı olurdum.. Ve asla tülbentle okula gelmemesini söylerdim. Cnm arkadaşım bna hep derdi Bn giyimi senden öğrendim... Şimdi harikaaaa giyiniyor.

Bilmem, satan açısından düşünmedim. Ben olsam muhatabına geri verirdim heralde.

Şimdi şöyle; BENCE (kimse üzerine alınıp linçliyorsun demesin, benim fikirim) tektaş, tamtur hatta bilimum mücevherlerin manevi değeri vardır. Ben gidip kendime pırlanta bir yüzük almam mesela, benim tercihim değil. Birinin bana hediye etmesi gerekir onu. Kocam olur, anam babam olur, kardeşim ya da çocuğum olur biri hediye eder. Bu da o mücevhere manevi değer yükler. Maddi değerinden daha önemlidir bu bence. O yüzden başkasının manevi değeriyle hatta kötü enerjisiyle yüklü bir şeyi ben alıp kullanmam. Dediğim gibi batıl bir düşünce olabilir ama benim yapabileceğim ya da içime sinen bir şey değil bu. O yüzden ikinci el kıyafetle, evle, arabayla kıyaslayamam.
Buna katılıyorum ben de çok anlam yüklerim. Yarın öbür gün alyansımı tektaşımı değiştirmek istersem satmam yenisini alır elimdekileri saklarım. Aynı şekilde ailemin aldığı takılar var mezuniyet, doğum günü vs zamanlarında bileklik kolye falan onları da asla satmam. Birgün (allah göstermesin tabi) satacak kadar zor durumda kalırsam 1 ay falan ağlarım full.

Evde yaramaz bir kedim var.
Evde perde, koltuk yirtmisligi, çanta yolmuşluğu var eline bir şey geçmeye görün. Hiçte kizmadim bunlari yapiyor diye. :)))
Annenizle bizim anlattigimiz şeyin yakindan uzaktan alakasi yok.

X