Yoksul sünepe gibi giyinmek

kumaşın altına spor ayakkabı giyilir bu arada.
ama pantolon havuç olmalı ya da boru paça bilekte biten. altına da şöyle beyaz , krem ya da gri ağırlıklı bir sneakers ama skechers d serisi ya da new balance 530, 990 ( nokta atışı öneri veriyorum daha napiyim) olmalı
bir de halhal
üsten sade pastel renkler düz kazak, gömlek vb.

Ben katılıyorum bu bana gerçekten utanç verici gelirdi biri bana al sana veriyorum bu kıyafetimi dese (ki diyemezler yani) hadlerini bildiririm ben düşkün değilim, muhtaç değilim. Veren akrabanın yaptığı da ayrıca saçmalık, konu sahibesi giyinmeyi pek bilmiyor o kadar, muhtaç değil ki. Muhtaç olmayan birine al bunu giy demek saçmalık, kıyafet yardımı muhtaç olan insanlara yapılmalı.

Son düzenleme:
marka sever olarak bu hafta lcw ye çorap için girmiştim 44 tl ye efsane şık bir kazak buldum aldım kendime.lcw de bile neler var nelerr.ayakkabı çanta kaliteli düzgün olunca saçlar bakımlı olunca 20 tl lik tişörtle 50 tl lik pantolonla da şık olunabiliyor.biraz zevk meselesi bu konu

Kıyafetlerine binlerce lira harcayıp reklam panosu gibi gezen rüküşler de var. Önemli olan kıyafete çok para vermek değil. Özensiz giyinmek bambaşka bir şey.

Giyim kuşamınızı bilmiyorum ama öğretmenmişsiniz. Ben de öğretmenim, ayakkabı ve kot pantolona iyi para veririm ama gerisinin fiyatını çok önemsemem. Tarzıma uyan, sevebileceğim kıyafet olması yeterli.

Bir öğretmen olarak düzenli ve özenli giyinmem gerektiğini düşünüyorum. Çocuklar bile öğretmenin giyimine göre saygı duyabiliyor. Özensiz giyinen bir insansanız mesleğinize ve öğrencilerinize saygınız yok gibi görünür.

LCW triko isini cok cok iyi yapiyor bence, bazi trikolarai sahane kaliteli. Bence 1 tane hirka var, vallahi yillardir o renkte dokuda kazak/hirka gormedim

Evet gerçekten bir öğretmene al bu kabanı giyin demek çok saçma ya...
Evimin yakınında bir hayır çarşısı var, bir gün otobüse bindim. Arkama 2 tane amca oturdu 55-60 yaşlarında, hayır çarşısından geliyorlarmış. Biri ötekine dedi ki, orada bir ayakkabı beğendim çok hoşuma gitti ama tekini bulamadım. Çokta ihtiyacım vardı

O kadar üzüldüm ki, adama dönüp amca ben sana bir tane ayakkabı hediye etsem alır mısın bile diyemedim ne tepki vereceğini bilemediğim için, eve gidene kadar içim içimi yedi. Keşke eşim yanımda olsaydı da yardımcı olabilseydim diye... O zamandan beridir fazla olan tüm kıyafetlerimi götürüp hayır çarşısına bırakıyorum.
Babam vefat ettiğinde poşet poşet kıyafetlerini, ayakkabılarını götürüp hayır çarşısına verdim ihtiyacı olan biri gidip alır, işine yarar diye...

Bukadar şekilcilik çok değilmi?
Neden çocuklar öğretmenlere kıyafete göre saygı duysun
Çok saçma bir düşünce
Almanyada okudum cilop gibi giyinen öğretmenlerim çok azdı. Hele modayı takip eden, uyumlu giyinen çok çok azdı.
Halen öyleler
Rahat, salaş
Yazın terlikle gelen olurdu
Hiç kimsede saygıszlık edemez, aklına gelmez.
Insana insan olduğu için saygı göstermeli, kıllık kıyafet için saygı görceksek o kıyafetimize olan saygıdır kişiliğimize değil.

birincisi ben de bunu daha önce yaşamış biri olarak size yardımcı olacağım. Duruşunuzla ilgili bir sıkıntınız var ki o kişi size bunu diyebilme cesareti vermiş. İkincisi iyi ve ya kötü ikinci el bir ürün kullanıyorsanız bunu başkalarına söylemeyin kimse sizin gibi düşünmez o kadar masum değiliz.3.sü belli ki geçmişten gelen bir alışkanlık var farkında olmayabilirsiniz ancak bir söküktür ne bileyim kıyafetiniz ucuz görünüyordur gözünüz seçmez o fark etmiş olabilir. Kıyafetleriniz temiz ve derli toplu olması yeterli kimse buna bir şey dememeli sizin o arkadaş çok hadsiz. İnanın borcunuzun olmaması daha önemli. Kırıldıysanız haklı bir tarafı olmalı ki kırılmışsınız. Çöl olun ve içinde iyi hissettiğiniz kıyafetler seçin.Kendi tarzınızdan eminseniz bu duruşunuza yansır kimse de bir şey diyemez. Bununla ilgili youtube videoları var araştırıp kendinizi sorgulayabilirsiniz.
diğer türlü etrafınız da böyle insanlar var gerçekten bana da buna bire bir aynı şeyleri söyleyen biri oldu ve ben de farkındaydım bunun ancak imkan yoktu. Fakat hala imkan olmasa da çok araştırma yaparak kendimi geliştirdim o kişiyle de görüşmüyorum. Beni oldukça merak ediyor ama soruyor filan. Böyle insanlarla ilgisiz davranmak çok koyuyor.Mesafenizi koyun ve yapmanız gerekeni yapın cevapsız da bırakmayın böyle lafları yoksa sürekli yapar gerekirse kalp kırın.

Boyle hakaretvari konusmasi cok cirkin ama disarida toplumda, hele de topluma hitap ettiginiz bir isyerinde gercekten biraz dis gorunusumuze dikkat etmeliyiz. Kiyafetlerimiz temiz, derli toplu, biraz uyumlu ve duzgun, saclarimiz taranmis, yuzumuz yikanmis mumkunse hafif bi makyajla soluk goruntuden kurtarilmis olmali. Vucudumuz kotu kokmamali.
Yani cok suslenmekten bahsetmiyorum ama hele de toplum icinde asgari duzeyde de olsa gercekten dikkat edilmesi gerekiyor.
Cocugunuza harcama yapiyorsunuz elbet anliyorum ama siz de hayattasiniz, siz de yasiyorsunuz ve kendinize de bir butce ayirmalisiniz.
Marka giyinmenize gerek yok, cok pahali giyinmenize gerek yok ama disaridan bakildiginda bir ogretmen olarak ogrencilerin her konuda ornek alabilecegi, üstlerinizin sizinle gurur duyabilecegi, sizin kendinizle tatmin olabilceginiz tarziniz olmali. Hem tavir davranis, meslek etigi olarak hem de dis gorunus olarak..

O yuzden bunu soyleyen evet cok hadsizce soylemis ama kelimeleri goz ardi ederek asil soylemek istedigine odaklanirsaniz, sanki sizin de dikkat etmeniz gereken birseyler var gibi...

LCW ve DeFacto da çok güzel parçalar var. Geçen gün kendime siyah bir kot (79 TL), bir gömlek (119 TL) ve bir tane siyah Kazak (90 TL ) aldım, arkadaşlarım sordu nerden aldın çok güzel diye

Avrupa ile kıyaslamayın burayı. Burası "Ye kürküm ye" dünyası. Sınıfa ilk girdiğinizde özensiz giyinen bir öğretmen çocuğa "Ben bu işi önemsemiyorum" imajı veriyor maalesef. Bakın markadan, pahalı kıyafetten bahsetmiyorum. Benim de bir kot bir tişört giyinip gittiğim günler çoktur. Ama eline geçeni giymiş gibi görünmek de karşıdaki önemsenme hissini azaltıyor.

Dediğiniz gibi giyilir de konu sahibinin anlatımına ve attığı fotoğrafa göre benim gözümde kağıt gibi tabanı olan bir gri spor ayakkabı, üstünde de paçaları ayakkabıya yığılmış bol kesim kumaş pantolon canlandı.

Şunu da ekleyeyim, ben de takım elbiseler giyip gitmiyorum okula. Sandalet de giyerim, terlik de. Anlatmak istediğim şey başka bir şey. Bunları giyerken bile özenli görünebilirsiniz.

Türkiye genel olarak aşırı şekilde şekilci, maddiyatçı ve yüzeysel bence. Bunu Avrupada yaşamaya başladıktan sonra fark ettim, Türkiyede yaşarken ben de fark etmemiştim.
Toplumda , sokakta insana asla saygı yok, sadece giyime kuşama paraya arabanın markasına bakarak yüze gülme/adam yerine koyma var. neyse bu konuda ağrımı hiç açmayayım amma insanlarımızın bu kadar yüzeysel olmasını genel olarak utanç verici buluyorum.

O değilde bizim bölümde 2 öğretmen vardı çokta severdik ikisinide melek gibilerdi
Ama sabahları sanki yataktan direk kalkıp üstlerine hırka geçirivermişlerde öyle gelmişler gibi olurlardı bazen hatta gözlerini falan kaşırlardı
Hiç birimizde saygısız davranmazdık
Şekilcilikten çok karakter önemlidir
Aynı şekilde çok çok süslü bir hocamız vardı herkes bayım bayım bayılırdı herkesin dediği şey insan hem bu kadar güzel ve tatlı nasıl olur
Kadının bir karakteri vardı onunla bütünleşmiş gibiydi
Süslü olup burnu havada değildi yani

LCW ve DeFacto da çok güzel parçalar var. Geçen gün kendime siyah bir kot (79 TL), bir gömlek (119 TL) ve bir tane siyah Kazak (90 TL ) aldım, arkadaşlarım sordu nerden aldın çok güzel diye
de factodan 12 tane farklı renklerde aynı model basic tişört aldım indirimde.25 ile 17 arasında değişen fiyatlarda buldum hem de.seneye ki tişörtlerim hazır

Banada bi satici söyledi mağazadan bozma bı yer beni taytla görmek istiyormus daha özgüvenli olurmusum catlak çok maalesef burada yorumlar olmus kimin giyim tarzından kime ne once bunu bırakmak lazım başkalarinin ne düşündüğü öyle min soyledi cvp verip kesceksin direk anlar belki.

Ben de hatırlıyorum böyle şık giyinen hocalarımıza hayran hayran bakar ve daha çok ciddiye alırdık. Ben de giyimin etkisi olduğunu düşünüyorum. Yengem öğretmendi 20 yıl önce kadının giyimi o kadar şık ki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…