Yoksul sünepe gibi giyinmek

Sizin giyiminiz onu ilgilendirmediği gibi, o kişinin borçları da sizi bu kadar ilgilendirmemeli? Borcu olan biri de marka giyer, marka saat takar. Ben de araba için kredi çektim borcum var ama saatim v*rsace, telefonum Iph*ne. Siz de aslında alttan alttan onu aşağılamaya çalışıyorsunuz, kimsenin sizinle bu şekilde konuşmasına izin vermeyin. Ağzının payını verin.
aynen öyle.kendi harcamıyor diye arkadaşının harcamasına kafayı takmış.borç onun ödeyecek olan da o.benim de kredi kartı borcum çok ama ödüyorum ay ay.marka da seviyorum indirimlerden alıyorum .belki arkadaşı da böyledir.konu sahibi marka giymeyebilir gayet doğal isterse lcw den giysin uyumlu temiz olunca o da şık durur.ama her kıyafeti ayrı telden ayrı renkten çalan arkadaş ben de istemezdim yanımda

Bence de çok uyumsuz giyinmişsiniz. Şık görünmek için marka giyinmeye gerek yokki. Arkadaşınıza herkes hadsiz demiş ama demekki göz zevkini çok bozmuşsunuz.tasarruf etmek farklı ama cimrilik daha da farklı. Evime bal girmedi demişsiniz. Ozaman sonraki bundan sonraki hayatı güzel yaşayın

Regular fit deniyor sanırım ast, senin dediğin kesime. Fit kesime nazaran bir tık daha rahat oluyor. Bana aşağıya eklediğim kesimler gidiyor mesela. İlk eklediğimin bilek boyunun bir tık uzunu tesettüre de uyar belki?
siyah-kumas-havuc-pantolon-e3f1.jpg

M8640AZ_19WN_BK27_04_01.jpg

bak misal 2. fotodaki pantolon ile o bot olmamış :KK43:
aradan minicik görünmicek o bacak.
en olmadı koyu siyah çorap giyilir.

benm spor ayakkabı ile giydiğim ilk model.

bak misal 2. fotodaki pantolon ile o bot olmamış :KK43:
aradan minicik görünmicek o bacak.
en olmadı koyu siyah çorap giyilir.

benm spor ayakkabı ile giydiğim ilk model.
İlkinden bende de var, ben de bunla spor ya da gizli topuk içeren sporlar giyiyorum valla. :KK53: Yedi saat dersi topukluyla işlemek zor oluyor kimi zaman.

Bugün birisi bana bu tabiri kullandı. İnanılmaz kalbim kırildı bu tabiri kullanan kişi ile aşağı yukarı maaşlarımız aynı benden 500 TL falan fazla alıyor. Ama her zaman kredi kartı borcu vardır ve her zaman avans hesaptan para çeker su sonu. Şu an 7 8 bin arası kredi kartı borcu varmış. Ben ise daha mütevazi yaşayan gösteriş sevmeyen biriyim. Üstümde şu kıyafetler vardı. Siyah kaban siyah kumaş pantolon çağla yeşili çiçekli bir tunik lila şal gri spor ayakkabı ve krem rengi küçük askılı çantalardan. Renklerin uyumsuz olduğunu söyledi ve yoksul gibi giyiniyorsun. Paran var harcasana niye sünepe gibi giyiniyorsun dedi. Kabanı bir akrabam hediye etmişti. Bunu söylemiştim. Ona küçük gelmiş hamile kalınca giyememiş verdi tertemiz kaban neden giymeyeyim ki? İlla öğretmen olunca marka mı giymek gerekiyor? Bu bahsettiğim arkadaş da memur yani ama telefonu saati marka alıp birileri övdükçe mutlu oluyor. Ben paramı çocuğuma harciyorum daha çok. 200 liraya tiyatroya gittik mesela taksi parasıyla o kadar tuttu. Her ay kitap alırım ona. Botu çizmesi spor ayakkabıları hepsi tam kızımın ama kendime gelince daha sınırlı alışveriş yapıyorum. Ama söylenen söz çok canımı sıktı. Karşı tarafa zaten mesafe koydum ama yanlış yaptığım bir şey varsa kıyafet konusunda yardım almak istiyorum çok kırıldım çünkü. 😔 😞bu arada ben çocukken hatta çalışmaya başlayana kadar maddi sıkıntı yaşayan biriydim. Evimize bal bile girmezdi yurtta bal çıkınca kahvaltıda saklar annemlere götürürdüm. Her zaman pazardan giyinirdik. Annemin bir ceketi 20 yıl giydiğini bilirim ama bizi okuttu bu günlere getirdi. Yani fakirlikten utanmam ama burda bu söz hakaret amaçlı kullanıldığı için canımı sıktı.
Çok yorum gelmiş hiçbirini okumadım. Direk yazıyorum. Karşınızdaki terbiyesiz ve hadsiz bir insan bunu bilin ve laflarını önemsemeyin.

Giyim konusunda da minik bir iki öneride bulunayım, tabi daha farklı giyinenler vardır ama şalınızı pantolonunuzun renginde ya da tuniğinizin içindeki renklerin birinden seçin. 3 4 renk ayakkabınız olsun. Taba kahve siyah bordo olsunlar mesela pantolonunuzun ya da tuniğinizin rengine yakın olanı giyin. Çanta değiştirmeyi sevmiyorsanız ayakkabılarınızın renklerinin hepsini barındıran bir çanta alın.
Bunlar çok para diyeceksiniz indirimleri takip edin. Ben 3 çift botu 100 tlye aldım sezon sonu satışlarından. Bunlar zor şeyler değil. Böyle densizler için kendinizi üzmeyin ama isterseniz tarzınızı çok uygun fiyatlara düzenleyebilirsiniz. Ayrıca birinin size verdiği giysileri de kimseye söylemeyin.

Burada mesele fakirlik değil ki, insanların durumu yoktur alamaz, giyemez, elindekilerle veya kendisine verilenlerle idare eder anlarız. Kimsenin tek kelime dahi demesine de müsaade edilmez.

Ayrıca bir tanıdığım giymediği kabanı verdi, onu giyiniyorum demişsiniz. Tabii ki giyinebilirsiniz ama durumunuz varken, onu kabul etmeniz de doğru değil. Sonuçta kendi maaşınız var, bu yüzden gerçekten ihtiyaç sahibi birine ulaştırılmalıydı.

Sizin durumunuz var yemez olarak görünüyor, arkadaşınız da bunu demek istemiş. Paran var, çalışıyorsun neden giyimine özen göstermiyorsun..

32 beden hala birçok markada yok yetiş bedeni olarakta birkaç zamandır var kuzenimde maalesef öyle ve hiç kıyafet bulamıyor ne kadar zayıf olduğunu biliyorum fotolardan oysa çok normal görünuyor ama değil 🤷🏼‍♀️

Herkese gore normal olmayabilir bazilarinin vucudu zayifligi kaldirmiyor ama saglik olarak herhangi bir eksiklik yoksa vucutta normaldir ki suana kadar test yaptirip anormal zayifsin, sagliksizsin diyen bir tane doktor olmadi bana.

Guncel olculerim 75 65 88 suan hala 34 bedenim. Bu cocuk bedeni degil. Ha begenmemek kişilerin goz zevkine kalmistir begenmeyen begenmez ama anormal bir durum yok

Burada mesele fakirlik değil ki, insanların durumu yoktur alamaz, giyemez, elindekilerle veya kendisine verilenlerle idare eder anlarız. Kimsenin tek kelime dahi demesine de müsaade edilmez.

Ayrıca bir tanıdığım giymediği kabanı verdi, onu giyiniyorum demişsiniz. Tabii ki giyinebilirsiniz ama durumunuz varken, onu kabul etmeniz de doğru değil. Sonuçta kendi maaşınız var, bu yüzden gerçekten ihtiyaç sahibi birine ulaştırılmalıydı.

Sizin durumunuz var yemez olarak görünüyor, arkadaşınız da bunu demek istemiş. Paran var, çalışıyorsun neden giyimine özen göstermiyorsun..

hah ben de aynı fikirdeyim. geliri olup geçinebilen birinin kıyafet kabul etmesi bana da anlamsız geliyor.
ihtiyaç sahibi, kara kışta mevsimlik incecik şeylerle gezenler var :KK43:

Kumaş pantolon ve spor ayakkabı kısmında bir sıkıntı yaşadım, umarım tarz bir ayakkabıdır:)
Neyi nasıl giymek istediğinize siz karar verirsiniz kimsenin konuşmaya hakkı yok lakin ucuz ya da zevksiz görünmek başka bir şey.
En basiti ne kadar az renk, ne kadar az stil karışıklığı, o kadar klas bir görüntü, emin değilseniz karıştırmayın.

Bugün birisi bana bu tabiri kullandı. İnanılmaz kalbim kırildı bu tabiri kullanan kişi ile aşağı yukarı maaşlarımız aynı benden 500 TL falan fazla alıyor. Ama her zaman kredi kartı borcu vardır ve her zaman avans hesaptan para çeker su sonu. Şu an 7 8 bin arası kredi kartı borcu varmış. Ben ise daha mütevazi yaşayan gösteriş sevmeyen biriyim. Üstümde şu kıyafetler vardı. Siyah kaban siyah kumaş pantolon çağla yeşili çiçekli bir tunik lila şal gri spor ayakkabı ve krem rengi küçük askılı çantalardan. Renklerin uyumsuz olduğunu söyledi ve yoksul gibi giyiniyorsun. Paran var harcasana niye sünepe gibi giyiniyorsun dedi. Kabanı bir akrabam hediye etmişti. Bunu söylemiştim. Ona küçük gelmiş hamile kalınca giyememiş verdi tertemiz kaban neden giymeyeyim ki? İlla öğretmen olunca marka mı giymek gerekiyor? Bu bahsettiğim arkadaş da memur yani ama telefonu saati marka alıp birileri övdükçe mutlu oluyor. Ben paramı çocuğuma harciyorum daha çok. 200 liraya tiyatroya gittik mesela taksi parasıyla o kadar tuttu. Her ay kitap alırım ona. Botu çizmesi spor ayakkabıları hepsi tam kızımın ama kendime gelince daha sınırlı alışveriş yapıyorum. Ama söylenen söz çok canımı sıktı. Karşı tarafa zaten mesafe koydum ama yanlış yaptığım bir şey varsa kıyafet konusunda yardım almak istiyorum çok kırıldım çünkü. 😔 😞bu arada ben çocukken hatta çalışmaya başlayana kadar maddi sıkıntı yaşayan biriydim. Evimize bal bile girmezdi yurtta bal çıkınca kahvaltıda saklar annemlere götürürdüm. Her zaman pazardan giyinirdik. Annemin bir ceketi 20 yıl giydiğini bilirim ama bizi okuttu bu günlere getirdi. Yani fakirlikten utanmam ama burda bu söz hakaret amaçlı kullanıldığı için canımı sıktı.
Benim için marka çok önemliydi hayatımın bir döneminde. Çünkü o zaman işim gereği öyle olması gerekiyordu.
Şimdi normal giyiniyorum. Montumu kardeşimden aldım. Şişme yeleği diğerinden alacağım. 🙃bende onlara veririm. Markada giyinirim. Pazardanda giyinirim. Hiç utanmam.
Lakin tek cizgim temiz olması. (Ütü işini çok sevmem..kirismayacak şeyler giyerim ) İnsanlar kendilerini bir alma para harcama kaosu içinde boguyorlar bence.
Sonuç bence yok sayın gitsin.

Geçen oda arkadaşımla kıyafetlerle ilgili konuşuyorduk, özel üniversitede okuyor kendisi. İlk sene okulunda bir kızın kıyafetleri çok kötü olduğu için burslu olduğunu düşünmüş ama sonradan lüks bir arabayla gelirken görmüş. Baya şoka girmiş, görsen asla inanmazsın diyordu. Yani iyi giyinmek için illla paran olması gerekmiyor, her kötü giyinen de fakir diye bir şey yok gerçekten.

Benim de maddi durumu çok iyi olan bir arkadaşım var, üniversitesine kaldığı eve falan ailesi bir servet döküyor. Bu arkadaşımın da kıyafeti pasaklılık derecesinde kötü yani. Yüzüne asla söyleyemem böyle bir şeyi ama aynaya bile bakmadan dışarı çıktığını düşünüyorum. Herkes kombin olayını sevmez, modayla da ilgilenmeyebilir ama üstün başın temiz olması ya da kıyafetlerin çok fazla sırıtmaması önemli bana göre.

Maddi durumum müsait değilse, ne bileyim kombin falan ayarlamaya vaktim yoksa sade renkler tercih ederdim. Mesela siyah, krem gibi renklerle güzel görünebilirsiniz ama çok fazla rengi birbirine karıştırarak kombin yaparsanız hem risk almış olursunuz hem de çok desenli kıyafetlerde kıyafetin kalitesi de göze batar.

Bu arada sizin konularınıza pek inanasım yok genel olarak ama gerçekmiş gibi yorumumu yaptım 🥳
Ay buna benzer bişeyi ben de yaşadım. Bi kursa gidiyordum, bi kız vardı o kadar eski ve demode parçalar giyiniyordu ki bit pazarından alınmış gibi. Birileri veriyor herhalde durumları baya kötü olsa gerek diye üzülürdüm.
Sonra kızla kaynaştık dışarıda buluşalım dedik. Kız bi geldi, mercedesin jeepiyle 🙄

Tarzınız nasıl bilmiyorum ama yıllarca uyumsuz uyduruk saçma sapan giyinen bakımsız olan bir insan olarak söylüyorum başkası dediği için değil kendinizi daha iyi hissetmek için uyumlu hoş giyinmenizi tavsiye ederim. Ben zamanla bunu yakaladım, güzel giyindikçe kendimi daha iyi hissettim diyebilirim, geçmişe dönüp bakınca ne kadar pasaklıymışım diyorum.arkadaşınız hadsizlik etmiş, bunu siz kendinize söyleyebilirsiniz ama başkası asla söyleyemez, kimseye bu fırsatı vermeyin. Bir de yorumlardan anladığım kadarıyla söylüyorum paranızı çok da sıkmayın yeme-içmeden, zaruri şeylerden, kişisel ihtiyaçlarınızdan asla kısmayın ben kıstım bundan dolayı da pişmanım. Kıstım ev araba sahibi oldum ama benden gidenler daha önemliymiş aslında. Şimdi gerektiği yerde gerektiği şekilde harcıyorum keyif de yapıyorum müsrif değilim ama eskisi gibi harcamaya çok dikkat eden de değilim. param da birikiyor zevklerim de gerçekleşiyor. Böyle daha mutluyum. Tecrübemle size yorum yaptım.

X