YKS sonuçları çok kötü.

2 yıllık sağlık bölümleri bile gelmez,benim yeğenimin siralamisi daha iyi araştırdığım kadarı ile ona bile gelmiyor
Ben bir göz gezdirdim bir kaç bölüm var protez gemi inşaat pazarlama ormancılık vs. 2 yıllıklar kolay atanıyor da atanma için gereken puanı da alamayabilir. Bir tanıdığım 2 yıllık büro yönetiminden atanmıştı

2 yıllık sağlık bölümleri bile gelmez,benim yeğenimin siralamisi daha iyi araştırdığım kadarı ile ona bile gelmiyor
Aa öyle mi ben daha düşüktür diye düşünmüştüm. Yeğeniniz kaç yapmış. Benim de kız kardeşim girdi ona bölüm araştırmaya başlicaz o da pek iyi yapamamış.

Çocuğun üstüne gitmeyin Allah korusun kendine bir zarar vermesin ama puani çok kötü 20 sene sonra girdim sınava ben bile daha iyi aldım hiç çalışmadan tekrar hazırlansın ama gerçekten istiyorsa . İstemiyorsa da meslek öğrensin herkes okuyacak diye birsey yok

Sözelde başarı sırası 223.065...Y-SÖZ yerleştirme puanım 312..Bu puanlarla +34 yaş kadın kontenjanından yararlanabilir miyim acaba. Bilgisi olanlar yazabilirse sevinirim. Bu sene kontenjan bilgileri kılavuzda mı yayınlanacak? Şimdiden teşekkürler 🌺

Sözelde başarı sırası 223.065...Y-SÖZ yerleştirme puanım 312..Bu puanlarla +34 yaş kadın kontenjanından yararlanabilir miyim acaba. Bilgisi olanlar yazabilirse sevinirim. Bu sene kontenjan bilgileri kılavuzda mı yayınlanacak? Şimdiden teşekkürler 🌺
Yerlesebilirsiniz bence iyi gibi puaniniz yks tercih robotundan bakabilirsiniz yakın sonuçlar çıkıyor 2024 YKS (TYT - AYT - YDT) Ek Tercih Motoru, Ek Tercih Sihirbazı, Ek YKS Robotu, ÖSYM Ek Tercih, Üniversite Taban Puanları ve Sıralamaları | Üniversite Tercihleri

Aa öyle mi ben daha düşüktür diye düşünmüştüm. Yeğeniniz kaç yapmış. Benim de kız kardeşim girdi ona bölüm araştırmaya başlicaz o da pek iyi yapamamış.
Dil istiyorduk 100 bin siralama gelmiş 🙄 Diğerlerine de girdi 650 bin siralama ben kendim sağlıkçıyım oluru varsa 2 yıllık sağlık bölümlerinden birini zorlayalim diyorum aile mezuna kalsın diyor artık kendi tercihleri

Seneye tekrar denemeyecekse 2 yıllık ataması olan bölüm tercih edebilirsiniz sağlık gibi . Lisans okuyanlardan daha avantajlı olabiliyorlar.

Çok kötü maalesef açıköğretim lisans bölümlerin başarı sıralamaları dahi,daha iyi durumda. Ben olsam özele göndermezdim,ders çalışmayı öğrensin önce.Sıkı ders çalışıp sıralamayı 300 bine çekmeden yarı özele dahi vermezdim.Bu sıralama özellikle EA da daha kolay.
Şişirilmiş diploma notu olduğu apaçık ortada,temel bilgisi olan insan böyle bir sonuç elde edemez.
Balık vermeyin direkt,bırakın ders çalışın seneye ona göre bir çözüm bulursunuz.Şimdi bu sonuçla özele göndermek tüm hayatına etki edecek,sıkıntıyı görmeden yaşayıp gidemez,biraz öğrenmesini sağlayın.

Dil istiyorduk 100 bin siralama gelmiş 🙄 Diğerlerine de girdi 650 bin siralama ben kendim sağlıkçıyım oluru varsa 2 yıllık sağlık bölümlerinden birini zorlayalim diyorum aile mezuna kalsın diyor artık kendi tercihleri
100 bin sıralama ea mi, sosyalmi mat mı Türkçesi. Çok detay car. 100 bin işe Çok Çok çok ustlerde. 3 milyon kişiden 100 bininci yani ?

Özel liseden mi mezun çocuğunuz ?

bu puanlarla devlete girmesi zor gibi gözüküyor.

Siz bizden daha iyi bilirsiniz aslında normalde başarılımı bir çocuk mu?

Yoksa notları şişirme olan bir özel okuldan mı mezun?

Acaba sınava girerken stres mi yaptı , kaydırdı mı?

Eğer böyleyse seneye tekrar denesin.

Yok değilse seneye bu puan ne kadar yükselebilir ki ?

Canı sağ olsun bu saatten sonra oturup konuşacak ve doğru kararı vereceksiniz.

Herkes okumak zorunda değil iyi bir usta olabilir zamanla gerekli belgeleri alıp.

Ama lütfen laf olsun diye adı sanı belli olmayan özel üniversitelerde almayın soluğu paranız olsa bile
Tembel çocuk. Hiç ders yapmaz. Mezuna kalsada yapmaz biliyorum. Bir becerisi de yokki şimdiki çoğu çocuğun. Usta olmak beceri ister.

Tembel çocuk. Hiç ders yapmaz. Mezuna kalsada yapmaz biliyorum. Bir becerisi de yokki şimdiki çoğu çocuğun. Usta olmak beceri ister.
peki kendisi ne istiyor? bir sene daha hazirlanmak istemiyor dediniz
bir plani, hedefi var mi? hedefi sizden gecinmek mi? okumadigi durumda para yardimi keseceginizi söyleseniz , size güvenmese mesela ne yapar?

E herkes anasının karnından usta doğmuyor ya. İlla ilgisini çeken bir şey olmak zorunda, sizden mi geçinecek ömür boyu? Okumadığına göre bi işin ucundan tutması lazım, yoklayın neye yatkın ne yapabilir bakın bi

Eeee hayatta ne yapmayi planliyor o zaman? Mecbur calisacak, ilgi alanlari nedir ona gore bir ustaliga yonlendirmelisiniz. Hayatboyu evde duracak hali yok ya.

X