YKS sonuçları çok kötü.

Sanayi bunu napsin:KK66: almazlarsa.
Çocuğunuz hakkında bu şekilde yorum yapmayın lütfen kimin ne olacağı belli olmaz benim kardeşim lise1 de üst üste iki sene kaldı okuldan atıldı aciktan lise okudu universite okudu şu an memur çocuğun şevkini kırmayın destekleyin olumlu konuşun güven verin .çevredekiler annemden için onun çocukları çalışmaz onlardan bisey olmaz derdi şu an hepside çalışıyor parmakla gösteriyorlar hayatta hersey yerine gelir evlat gelmez

Eğer çocuğunuzda çalışma azmi varsa, sayısal ders temelleri iyiyse 1 sene daha hazırlansın. Yanımızda çalışan çocuk geçen sene mezuna kaldı, oturdu tek başına hazırlandı diş hekimliği geliyor. Sanırım sayısal 30binde. Olmayacak şey değil yani.

Mutlaka bir yeteneği vardır o cevheri bulup çıkarmak lazım. Belki çok iyi bir berber olacak belki iyi bir çiçekçi ne bileyim tesisatçı... bir sürü seçenek var aslında çocukları yazları çırak olarak vermek lazım 🤔

Eğer çocuğunuzda çalışma azmi varsa, sayısal ders temelleri iyiyse 1 sene daha hazırlansın. Yanımızda çalışan çocuk geçen sene mezuna kaldı, oturdu tek başına hazırlandı diş hekimliği geliyor. Sanırım sayısal 30binde. Olmayacak şey değil yani.
Sayısal ders temeli iyi olan milyonuncu olur mu ya? Bu sene 30bin yapan geçen sene max 50-60 bindedir. Verdiğiniz tavsiye biraz akla mantığa uymalı

Arkadaşlar konu oğlum. Kötü bekliyordum ama bu çok mu kötü. Tabloyu göstereyim dizede. Sizce varmı yapabilecek bir şey, aranızda anlayan vardır belki.
Bu cocuk çalışmayan biri olsa diplama notu da düşük olurdu, sınavda bu kadar kötü bi sırala yapmak da bi emek gerektiriyo açıksası, oğlunuzun sınavda bu kadar kötü yapmasının altinda bi sebep var mi onunla konuşun öncellikle, çünkü okul puani 81 olan bi cocuk 450 yapamazsa kotu gecet sinar 380 yapar, kalkipta bir milyoncu siralamara duşmez tabi o okul puani da özel okulların şişirdigi notlardan oluşmuyorsa(!)

Bu cocuk çalışmayan biri olsa diplama notu da düşük olurdu, sınavda bu kadar kötü bi sırala yapmak da bi emek gerektiriyo açıksası, oğlunuzun sınavda bu kadar kötü yapmasının altinda bi sebep var mi onunla konuşun öncellikle, çünkü okul puani 81 olan bi cocuk 450 yapamazsa kotu gecet sinar 380 yapar, kalkipta bir milyoncu siralamara duşmez tabi o okul puani da özel okulların şişirdigi notlardan oluşmuyorsa(!)
Şişirilmiş not. Artık sadece özellerde değil iyi olmayan devlet okullarında bile bu şekilde. Ama özeller bambaşka noktada tabi. Kuzenim her dönem takdir teşekkür getiriyor ama seneye sınava girince yapabileceği sıralama buradaki gibidir en en fazla.

Sayısal ders temeli iyi olan milyonuncu olur mu ya? Bu sene 30bin yapan geçen sene max 50-60 bindedir. Verdiğiniz tavsiye biraz akla mantığa uymalı
Temeli iyiyse dedim okuduysanız. Çocuk hakkında bir fikrim yok, genel bir yorumdu benimki. Dersleri iyidir ama hiç hazırlanmamıştır, gezmiştir, aşık olmuştur, sınavda aşırı stres olmuştur uzar gider böyle. Çalışanımız geçen sene 50-60 binde değildi, fen edebiyat mat fizik bile gelmiyordu, ama çocuk bu sene ciddi anlamda kapattı kendini günde 300-400 soru çözüyorum demişti hatta.
Bu arada saatlik ücretiniz nedir, akıl mantık dersi almak için?

Şişirilmiş not. Artık sadece özellerde değil iyi olmayan devlet okullarında bile bu şekilde. Ama özeller bambaşka noktada tabi. Kuzenim her dönem takdir teşekkür getiriyor ama seneye sınava girince yapabileceği sıralama buradaki gibidir en en fazla.
Liseler çatır çatır sınıfta bıraktı başarısız çocukları bu sene. Çevremde çok duydum ama bu sene için geçerli diyebilirim.

Benim zamanımda düz liseden Anadolu lisesine giden bir çocuk vardı. Çocuk derslerden düşük alırdı. O yüzden tekrar kendi okuluna gitmişti. Mesela çocuk, Anadolu lisesinde kimya yazilisindan 15 almişti. Kendi düz lisesine gidince öğrendik ki orada kimyadan 85 almış. Sınıfça şok geçirmiştik.

Tabii ben 10-12 sene öncesinden bahsediyorum. Ama duyduğum kadarıyla şu an okullardaki şişirme not konusu daha vahim durumda.

Temeli iyiyse dedim okuduysanız. Çocuk hakkında bir fikrim yok, genel bir yorumdu benimki. Dersleri iyidir ama hiç hazırlanmamıştır, gezmiştir, aşık olmuştur, sınavda aşırı stres olmuştur uzar gider böyle. Çalışanımız geçen sene 50-60 binde değildi, fen edebiyat mat fizik bile gelmiyordu, ama çocuk bu sene ciddi anlamda kapattı kendini günde 300-400 soru çözüyorum demişti hatta.
Bu arada saatlik ücretiniz nedir, akıl mantık dersi almak için?
Temeli iyi bi insan en azından tyt denen ilk aşama sınavından milyon yapmaz. Çünkü temel konular soruluyor, problemler paragraf vs. Neyse sizin bildiğiniz gibi olsun öyledir muhakkak. 300-400 soru da çok normal zaten sınava hazırlanan üstelik evde mezuna kalmış bi öğrenci için. Uçuk değil

özel okula gidiyormuş.
onların notları şişirmesi yüzünden bu sonuç.
bizim çocuklarımızın hakkının yenildiğini açık seçik ispatı olmuş bu sonuç.
benim oğlanın obp si 1300 kişi geri attı malesef.
hak mı değil ama sistem böyle saçma sapan.

Temeli iyi bi insan en azından tyt denen ilk aşama sınavından milyon yapmaz. Çünkü temel konular soruluyor, problemler paragraf vs. Neyse sizin bildiğiniz gibi olsun öyledir muhakkak. 300-400 soru da çok normal zaten sınava hazırlanan üstelik evde mezuna kalmış bi öğrenci için. Uçuk değil
Israrla anlamak istemiyorsunuz. Ekstrem negatif bir durum olduysa gayet başarısız olabilir öğrenci. Bu arada daha önce hiç hazırlanmamış, ders çalışmayan bir çocuk için günlük 400 soru uçuktur, herhangi bir olumsuzluk olmazsa büyük fark yapar seneye sınavda.

paragraf deme cinlerim tepeme çıkıyor😂

özel okula gidiyormuş.
onların notları şişirmesi yüzünden bu sonuç.
bizim çocuklarımızın hakkının yenildiğini açık seçik ispatı olmuş bu sonuç.
benim oğlanın obp si 1300 kişi geri attı malesef.
hak mı değil ama sistem böyle saçma sapan.
Özel okulsa işin rengi değişir.. çoğu öğrenci ortaokul bilgisiyle kalıyor özel okullarda, üzgünüm.

Israrla anlamak istemiyorsunuz. Ekstrem negatif bir durum olduysa gayet başarısız olabilir öğrenci. Bu arada daha önce hiç hazırlanmamış, ders çalışmayan bir çocuk için günlük 400 soru uçuktur, herhangi bir olumsuzluk olmazsa büyük fark yapar seneye sınavda.
Bunu annesi bilir zaten, gelip buraya konu açmazdı öyle olsa. Neyse hayırlısı bi şey diyemeyeceğim. Bence zanaat öğrenmeli ama, bu sıralamayla kaybedeceği diğer yılları kurtarır en azından.

Bunu annesi bilir zaten, gelip buraya konu açmazdı öyle olsa. Neyse hayırlısı bi şey diyemeyeceğim. Bence zanaat öğrenmeli ama, bu sıralamayla kaybedeceği diğer yılları kurtarır en azından.
Çocuk özel okul mezunuymuş şimdi gördüm ortaokul bilgisiyle girmiştir sınava, yazık.. Zanaat için yaşı biraz geç, genelde 13-14 arası başlıyor çocuklar daha doğrusu sanayi ustaları 18-19 yaşında çırak almıyor pek. İki yıllık ya da AÖF yazıp memurluğa, polisliğe falan hazırlanmalı derim.

X