Yine şiddet

Nilu12

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2022
3.348
54
Selam diyordum ki buraya bir daha yazmayacağım ama mecburum yazıyorum,fazla uzatmayacağım .oğlum hasta gece oluyor kalkıyor ağlıyor karnı ağrıyor diye.bu gece de öyle oldu.şu aşağılık eve geldi.oğlan ağlıyordu ağlayarak ayağı takıldı rüzgar verene(sıcak havalarda yandırıyoruz ismini bilmiyorum).bu aşağılık bağırdı:”götür de şunları ayak altından falan” ben de dedim “ne bağırıyorsun?!”o delirdi kalktı ayağa,rüzgar vereni götürdü kırdı.benim de alnımın ortasına bir tane vurdu delirmiş halde(çocuk da kucağımda).bşr şey demedim çıktım odamdan.olanları abime yzdım ama abim bir şey etmediği için babama da yazdım ama korkuyorum babama bşr şey olmasından.sizce iyi mi yaptım? Her halde annemler bana laf edecekler ,ama ne yapayım ölüyorum artık.Ne kadar ben psikoloji fiziksel şiddet göreceğim?sanki bu benim sevdiğim olmuşta ben bjnun yaptığı her terbpyesizliğe katlanacağım sinir ve üzüntüden uyuyamıyorum

Siddete kesinlikle karsiyim ama normal bir insanin sana katlanmasi gercekten zor olsa gerek. Sen el kadar cocuklarina siddet uygula sonra gel siddet konusu ac.

Bekleyeyim babam ne yapıyor
baban hic bir şey yapamaz. babanin tek derdi verdigi kizin bozuk mal gibi geri gelmemesi.
rusyada cok fazla kadin bekar anne. Benim tanidigim insanlarin yarisjndan cogunu annesi de cocugunu tek basina büyütmüş. bazıları evli bile degil, evli olanlari terkeden eş de cok, alkolik oldugu icin kendine bile yetemeyen eşi olan da cok. rusya kocasiz anneler ülkesi gibi bir sey degil mi? oradaki kadinlar nasil bakıyorlar çocuklarına?
onlar nasil bakiyorsa sen de öyle bakabilirsin

olanları abime yzdım ama abim bir şey etmediği için babama da yazdım ama korkuyorum babama bşr şey olmasından
Bence korkmayın, bir şey olsun o babanıza. Kızı aylardır yardım isteyen, psikolojik fiziksel şiddet gördüğü halde ilgilenmeyen istemeyen kurtarmayan tüm babalara olsun o korktuğunuz şey. Hatta aynı düşüncede olan annelere de olsun. Eğitimi mesleği var, çalışsın ayaklarının üstünde dursun, biz de çocuklarına göz kulak olalım demeyip, bizde boşanma yok çeksin başına geleni diyen tüm anne babalar yok olsun yeryüzünden.

Ev ne oldu ev? Ağustos dediniz Eylül oldu. Çocukları okula yazdırdınız ettiniz bitmedi mi bu ev? Sanki mimar üstüne mimar dizayn harikası çıkartmaya mı çalışıyor? Nilu doğru söyleyin siz bu evi gidip gördünüz mü? Nesi eksik nesi tamam belli mi? Ya gidin yer yatağında yatın plastik tabak bardakla yiyin için, çıkın artık şu iğrenç ev ortamından.

Teyzeme yazdım ki babama şöyle dedim ,benden rica ediyor sil o mesajı

Guya o evde nese değişecek mi?!aşağılık her yerde aşağılık.evet evi her gün gidiyorum görmeye.kızımı okuldan aldıktan sonra gidiyorum eve bakmaya,ev hazır içinde işler kalmış

Eklentiler

• B25EAAF5-4CD0-435B-AB02-B85012242E7B.jpeg
    222 KB · Görüntüleme: 324
Teyzeme yazdım ki babama şöyle dedim ,benden rica ediyor sil o mesajı
ailenden sana hayir yok.
burada kocan her gun iskence etsin, dislerini kirsin yine de evden giden kizin iki cocukla geri gelmesi, elalemin agzina laf vermesi kadar korkunc değil ailen icin.
"gelinlikle girdin kefenle çık" lafi vardir turkiyede. senin anan baban da sana bunu söylemek istemişler. umurlarinda bile degil hic bir sey.
bir an önce bunu farket, rus kadinlar gibi kurtul su adamdan.
bir dahaki dayaginda ara polisi. cok mu zor?
cocugunu dayakciya vermezler merak etme..ayrica internete yazdim su iki yeri önerdi;

Anna Ulusal Kadın Kriz Merkezi: Bu kuruluş, kadınlara danışmanlık ve destek hizmetleri sunmaktadır. Şiddet mağdurları, kriz merkezine başvurarak hukuki destek, psikolojik yardım ve güvenli barınma konusunda yardım alabilirler.
Nasiliyu.net" (Нет насилию): Aile içi şiddet mağdurlarına yönelik destek sağlayan bir diğer önemli kuruluş. Hukuki destek ve psikolojik danışmanlık hizmetleri sunar.

Guya o evde nese değişecek mi?!aşağılık her yerde aşağılık.evet evi her gün gidiyorum görmeye.kızımı okuldan aldıktan sonra gidiyorum eve bakmaya,ev hazır içinde işler kalmış

Güzelmiş bina, türkiye'de artık böyle balkonlu evler inşaa etmiyorlar.

Teyzem gözümü iyice korkuttu sil mesajı diye ne yapayım sizce?Niye onu yapamıyorum?eger o adımı atarsam bir daha bu eve dönemem.kimse de bana sahip çıkmaz ve de çocuklarımı alırlar benden

Teyzem gözümü iyice korkuttu sil mesajı diye ne yapayım sizce?Niye onu yapamıyorum?eger o adımı atarsam bir daha bu eve dönemem.kimse de bana sahip çıkmaz ve de çocuklarımı alırlar benden
ya nilu orada öl geber teyzenin umrunda mi?
ama gelirsen onun da huzuru kacacak. devamli evde olacaksin, millet konusacak, cocuklarin dert vs.
o kadin tabii ki mesaji sil diyecek.
ona ne ki?
ayrica ben sana bu eve geri don mu dedim? koca ulkede milyonlarca cocuklu kadin tek basina nasil cocuklarina bakiyorsa sen de bakarsin..rusya bu konuda cok gelismis bir ülke.
gonderdigim sitelere ulas danis bir. hemen bugun evden kac demiyorum ki. DANIŞ, haklarini öğren. belki bir kurtulus yolu bulursun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…