Yine bir kaynana konusu sizce yüzüne karşı söylemeli miyim?

Boşver hiçbirsey deme

Çeyiz ve türevleri en saçma olay ve boş yere sıkıntı yapilacak bir mevzu bunu evlenmeden önce biliyordum evlendikten sonra çok daha iyi anladım . Gerçekten çok gereksiz mevzularr çoookkkk
Doğrudur haklısınız bende gereksiz buluyorum ama konu söz verip yapmaması böyle şeylere çok takılıyorum istemsiz şekilde :)

Hatta ve hatta sana şunu söyleyeyim şu korona hayatimıza girdi ailemi göremedim uzun zamandır hastaliklar oldu ve gözüme gözüme girdi bütün çeyizler çünkü hepsi annemin el emeği göz nuru . Hamile halimle evde paronayak oldum çok ağladım . Düşündüm ki bir gün annemi kaybedersem Allah korusun ben nasıl bunlara bakıp yaşayacam dedim kötü bir durum . Boşver küçük şeylere takılma mutlu olmaya bak

Ya o kanaviçeyi kesip pike yapılması bana hiç güzel gelmiyor annem bana da yaptırmak istemişti ama yama yama oluyor bence
Boşver sen kaynananı. Sen kendi beğendiğini yaptır hiç de muhattap olma ilerde görür çok özenmiştim sağolsun annem yaptırdı dersin

Ama iyi tarafından da bakın en azından el emeği şeyleri var bakıp bir nevi kendinizi avutmak için Allah annelerimizi korusun uzun ömürler versin

Çeyiz kıza ait değilmi ya Düğünde erkek tarafının çokmasrafı oluyor altınıydı salonuydu eşyası vs. Bunları düşünmeden yaptırırım dedi belki sonra da kanaviçe ektradan yük oldu kayınvalidenize belki de sahiden unuttu yada muş gibi yaptı neyse de pılıpırtı için huzurunuzu kaçırmayın

Ya aslında bende sevmiyordum fakat baktım bu işi baya geliştirenler var sevmeye başladım

Kayınvalidem düğün için birsey yapmadı nişanlım ve ben yaptık herseyimizi bunu gönül rahatlığıyla söylüyorum inanın:)

Kv, pike filan olayını geçtim; insan bi şeye atlayıp bir söz veriyorsa nasıl kolay unutabiliyor ya da unuttu hadi diyelim nasıl gamsız takılabiliyor ben de bunu anlamıyorum. Birine söz vermekten sonuna kadar kaçan biriyimdir, bir söz de verdimse lanetim olur unutamam ve o işi yapana kadar aklımdan çıkmaz. Birine verdiğim sözü yerine getirmediğim hiçbir olay hatırlamıyorum 30 yıllık hayatımda. Borç olayında da böyle, asla borç almam, hadi denk geldi alındı diyelim anam onu verene kadar bana dert olur. Dünyanın yükü bi bana olur, bu da iyi bi şey değil aslında, stres oluyorum hep.

Borçtu sözdü, dediğinde durmak konusunda gamsız insanlardan bi adım ötede durmakta fayda var; pike mevzusu olarak görmüyorum olayı. Yoksa süslü pike mike bi şey değil, kullanılmıyor bile adam akıllı.

Siz de bu olayı kaydedin, söz verirse de beklenti yapmayın "Hea sallamayacak yine" gözüyle bakın da bilin bari bundan sonra.

Ya aslında bende sevmiyordum fakat baktım bu işi baya geliştirenler var sevmeye başladım
Evet çok güzel yapan yerler var ama gerçekten kullanışlı da olmuyor. Sadece çeyizde insanlar görsün diye duran bişey bence ama sen çok özeniyorsan içinde kalmasın tabi. Ama düğün arefesinde kimseyle tartışma. Sonra evlendikten sonra sen şöyle yaptın böyle yaptın çirkef gelin diye konuşur dururlar. Kuzenim yaşadı hemen hemen aynı olayı o yüzden diyorum canım

Bu arada konuya dair, çeyiz sevebilirsin. Çok normal. Hatta evini dantelle de süsleyebilirsin. Annemde çok hevesli olduğu için bende çeyize dair ne varsa yaptı. Bende kullanmaya çalışıyorum. Hoşuma da gidiyor. Fakat ne olursa olsun, pike için kanaviçe için tartışmaya, arayı soğutmaya değmez derim.

İnanın Pike umrumda değil alacak maddi gücümde var ortaya laf atıp altını doldurmaması beni üzen kısmı

Kv değilde gelin problemi var gibi. Sizi kırmak istemem ama bir ömür geçireceğiniz insanlarla bu kadar ufak şeylerden problem çıkarırsanız, evlilikten sonraki çekişmeleri, sorunları siz yaratmış olacaksınız.
Kadıncağız unuttum demiş, unutmak dünyanın en masum eylemlerinden biri bence. Hasetsiz, fesatsız!

Huyunu ogrenmissiniz.Bir daha verdiği sözleri yok sayın .Yapmayacağını bilerek önleminizi ona göre alın .Bence bir şey söylemeye değmez ..Ne niyetle yapıyor siz az çok kişiliğinden anlarsınız ..millete gösteriş olsun diye o an anneniz de varmış sanirim hava atmak için bol keseden sallayıp sonra neden söz verdim ki deyip pişman olup kenara mi çekiliyor .Yoksa gerçekten unutuyor mu acaba??Unutulacak bir durum da degilki.Komsuya söz versen,yedi kat ele söz versen.Gozum görmedi unuttum dersin de .Gelinisin sonuçta ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…