Yine bir kaynana konusu sizce yüzüne karşı söylemeli miyim?

İki kızım var çeyizlerimi bütün kardeşlere böleceğim valla onları saklamak bile stres leke olacak diye.

Daha sonra çok gereksiz görülüyor dantel pike gibi şeyler 30 tane hiç dokunmadığım dantelli havlularım var 40 tane patiğim var 60 tane işleme tülbent 20 tane seccade var yet bulamıyorum bunları koymaya 😒😒

Eskiden anneler çeyiz olmadan gelin mi olur kafansındaydı şimdi evde o kadar yer kaplıyor ki anlatamam😐😐 Bunlar için boşa kalp kırmayın derim.

Unutmuş mu?
Yahu markete gidince maydonoz unutulur, çeyize yapılacak pike unutulur mu?
Saçma bir bahane olmuş.
Ama bir şey söylemenize gerek yok. Bundan sonra bir daha “ben yaparım, ederim” dediğinde güvenmeyip kendiniz yaparsanız zaten o da görmüş olur ve siz de terbiyenizi bozmadan, seviyenizi düşürmeden cevabınızı vermiş olursunuz zaten.

Evet canim hazirandaki tüp bebek randevumuzu pandemi nedeniyle eylül ayına ertelemistik. Kendiliginden oldu bizde doktorumuzda şok oldu. Henüz sadece kese görüldü benim kan pirtilasmasi sorunum oldugundan hep bir korku var hergün igne oluyorum. Insallah bu sefer nasip olur. Sende büyütmüşsün delikanliyi. Masallah canim masallah. rabbim kucagimiza almayida nasip etsin

Çok sevindim canım, tüp bebek çok yıpratıcı oluyor, bende pıhtılaşma yok ama bende tedbir amaçlı kullanıyorum hergün. Kalp atışınıda duyarsın yakında annesi. ❤️

Çok şükür son aylara geldik bizde. Rabbim sevincimizi yarım bırakmasın. 🤲 ❤️

Çok sevindim canım, tüp bebek çok yıpratıcı oluyor, bende pıhtılaşma yok ama bende tedbir amaçlı kullanıyorum hergün. Kalp atışınıda duyarsın yakında annesi. ❤

Çok şükür son aylara geldik bizde. Rabbim sevincimizi yarım bırakmasın. 🤲

Amin canım aminnn

Kızlar merhaba hemen konuya girmek istiyorum nişanlıyım düğüne az kaldı annem heves etmiş ve bana kanaviçeden Pike süsletmek istemişti annemin kanaviçesini kaynanam gördü benimki daha güzel bahçe gülüm var ben süsletirim sana söz dedi o öyle diyince annemde geri çekildi bu konu kapandı. Artık düğün yaklaştı ve evim dizilecek kaynanama mesaj attım anne pikeler hazır mı süsletecem demiştin ya dedim unutmuş hazır alsam olur mu dedi bende günlük olmasın süslü olsun benim günlük var dedim bana aldığı Pike görseniz kusasım geldi biliyorum incir çekirdeğini doldurmucak birsey ama söz verip tutulmaması beni gercekten cok sinir etti zıt gitmek istedim hiç yapmadığım birseydir ben bunu istemiyorum biz yaptırırız o senin olsun dedim canım kızım nerde yapılıyor ben bulamadım ben yaptırım dedi ve annemi arayıp sen yaptır parasını ben vereyim demiş(!). Hep böyle söz verip veya ben yaparım diyip geri çekildiği konular vardır bu ilk degil ve okkalı bir laf vurmak istiyorum :KK14:
O okkalı lafı annenizin kanaviçesine çamur attığında edicektiniz ,annenizi, ailenizi lütfen ama lütfen ezdirmeyin ,tamam yeni ilişkiler hassas durumlar okey ama sizin bir tek aileniz var kök aile.

Ama kayinvalide çok makul yaklaşmış daha ne yapması gerekiyordu ki. Bu kadar önemli ise annenizde yapsaydı 2 tane olurdu. Valla böyle çözüm bulmaya çalışan kayinvalide zor bulunur

Ya inanın sıkmamaya çalışıyorum birsey alacagı zaman bana değil oğluna gösteriyor veya kafasına göre alıyor ve hevesim kalmıyor :)
Allah aşkına kadın en azından alıyor, sizi düşünüyor. Hiç almasaydı düşününki. Benim eski kayınvalide durumları da yerinde yani oturduğu evi dışında 3 tane dairesi olan bir kadındı. Benim evime mobilyası, beyaz esyası, halısı perdesi herseyin içinde sadece 2 tane battaniye verdi. Battaniyeyi de hacca giden akrabalarından gelenlerden. Yine de saygısızlık yapmayın düşünüp alması bile güzel Bi davranış.

Yani su sitede her ceyiz yada evlilik konusunda ne gerek varcilar ve her seyimizi kendimiz yaptikcilar ortaya cikiyor . Ya sizin suslu dantelli gosteris li seyleri sevmemenize kimse laf ediyor mu.
bir zahmet seven isteyene de karismayin. Kimi 2 esya alir mutlu olur kimi 20 takim dizer öyle begenir.
Konu sahibi kvalidenin yapisi belli olmus bundan sonra ona guvenme bu konularda. Benimki daha guzel vs hava atmis ortada yok bir sey.
Tepkini belli de etmissin gerekli olcude daha ses etme.
Bahsi geçen süslü kanaviçeli pike takımı değil, son model MacBook olsa da aynı yorumu yapardım, yani mesele çeyiz-pike takımı değil, davranış biçimleri ve bakış açıları.

Lafla değilde siz yaptırın o günde gidin serin haberi olmasın 'aa hani ben alcaktım yaptırcaktım,yok dur parasını madem ben vereyim' dersede yanaşmayın yaptırdık biz sağol diyin geçin kenara hiç takmayın bile dilden çıkan bi tepki yerine böyle tepki daha iyi bence

Bu unutulacak bir konu değil yalnız, gayet bilinçli bir şekilde yaptırmamış. Böyle tutamayacağı sözler vermesin insanlar.
Konu sahibi zaten yaptıracakmış, laf olsun diye ben yaptırayım deyip unutmak da sinir bozucu.
Herkes sever sevmez tercih meselesi. Ben de günlük kullanmayacağım eşyaları almayı tercih etmiyorum ama alana da aa niye alıyor demem, beni ilgilendirmez.

X