Yine bir kaynana konusu sizce yüzüne karşı söylemeli miyim?

İnternetten beğenin oradan alsin madem. Ha deger mi kizmaya bozulmaya degmez. Buradan abartan siz gibi duruyorsunuz

Kızlar merhaba hemen konuya girmek istiyorum nişanlıyım düğüne az kaldı annem heves etmiş ve bana kanaviçeden Pike süsletmek istemişti annemin kanaviçesini kaynanam gördü benimki daha güzel bahçe gülüm var ben süsletirim sana söz dedi o öyle diyince annemde geri çekildi bu konu kapandı. Artık düğün yaklaştı ve evim dizilecek kaynanama mesaj attım anne pikeler hazır mı süsletecem demiştin ya dedim unutmuş hazır alsam olur mu dedi bende günlük olmasın süslü olsun benim günlük var dedim bana aldığı Pike görseniz kusasım geldi biliyorum incir çekirdeğini doldurmucak birsey ama söz verip tutulmaması beni gercekten cok sinir etti zıt gitmek istedim hiç yapmadığım birseydir ben bunu istemiyorum biz yaptırırız o senin olsun dedim canım kızım nerde yapılıyor ben bulamadım ben yaptırım dedi ve annemi arayıp sen yaptır parasını ben vereyim demiş(!). Hep böyle söz verip veya ben yaparım diyip geri çekildiği konular vardır bu ilk degil ve okkalı bir laf vurmak istiyorum :KK14:

Ya diyeceğini demişsin hatta bence saygısızlık etmişsin çok önemli biseymis gibi. Daha neyin hırsı bu

Konunun aslı pike değil arkadaşlar (yani umarim degildir), kaynana da değil. Konunun asli; sürekli yuksekten atılıp soz verilmesi, tutulmamasi, yapacagim denilen şeylerin yapilmamasi. Bu açıdan bakildiginda evet haklısın konu sahibi. Ancak bunu pike uzerinden yansitirsan haksizsin/haksiz konuma düşersin. Iyisi mi bir daha verdigi sözler olursa açık açık; 'anne unutmazsin dimi, benim icin onemli bir konu, daha önce şu şu konularda unutulma durumu olmuştu. Bak yapip yapmaman onemli degil tabii ki ancak sen ben yaparim dediğinde ben onu olmuş biliyorum, haliyle de yapılmayinca kendimi kotu hissediyorum ve güvenemiyorum.' deyip dusuncelerinizi net ifade etmeniz. Hangi tur ilişkide olursa olsun laf koyma, degdirme yapma, ima etme olumsuz bir iletişim seklidir ve uzun vadede yıpratır, zarar verir. Acik, net, kisa olunmasi ve kirmadan dogrudan dusuncelerin soylenmesi ise olmasi gerekendir.

Ben seye uzuldum, annenizin heveslenip yaptığına laf atmasina ve anneciginizin geri cekilmesine. Ben olsaydim sorun edeceğim sey bu olurdu...

Kadıncağız unuttu, yapamadı, yine de siz hatırlatınca gelinime söz verdim diye beğendi size pike takımı aldı.
Beğenmeyebilirsiniz evet peki “kusasım geldi” nasıl bir yorum, gerçekten şaştım kaldım. Nasıl bir pike takımı ki kusasınız gelebiliyor, şahsen benim şu ana kadar hiçbir pike takımına kusasım gelmedi, hediyemi beğenmezsem teşekkür ederim, kullanmam olur biter. “Kusasım geldi” demem bana alınan düşünülmüş hediyeye, ayıptır.

“Ben bunu istemiyorum biz yaptırırız o senin olsun dedim”
Eee daha ne okkalı laf vuracaksınız söylemişsiniz söyleyeceğinizi? Ne bu hırs?

“Canım kızım nerde yapılıyor ben bulamadım ben yaptırım dedi ve annemi arayıp sen yaptır parasını ben vereyim demiş”
Bu tepkine rağmen kadıncağız hala telafi peşinde, canım kızım diyerek uğraşıyor o pike takımını yaptırmaya. Yine de beğendiremiyor kendisini size.

Annenizin heveslendiği gibi bir an o da heveslenmiş, annenizin yerine size o yaptırmak istemiş, kötü niyet yok bunda. Unutmakta da kötü niyet yok.

Kötü niyetli olan ise sizsiniz.

Bir pike takımı için değiyor mu gerçekten bunca kötü düşünceye?

Samimi bir şekilde soruyorum ne olur dalga olarak algılamayın. Kanavicenin susune takılacak kadar çok mu seviyorsunuz bu hayatı? Yani başka derdiniz mi yok, takıldığınız konu bu mu, meraktan diyorum
+1 :super:

Kızlar merhaba hemen konuya girmek istiyorum nişanlıyım düğüne az kaldı annem heves etmiş ve bana kanaviçeden Pike süsletmek istemişti annemin kanaviçesini kaynanam gördü benimki daha güzel bahçe gülüm var ben süsletirim sana söz dedi o öyle diyince annemde geri çekildi bu konu kapandı. Artık düğün yaklaştı ve evim dizilecek kaynanama mesaj attım anne pikeler hazır mı süsletecem demiştin ya dedim unutmuş hazır alsam olur mu dedi bende günlük olmasın süslü olsun benim günlük var dedim bana aldığı Pike görseniz kusasım geldi biliyorum incir çekirdeğini doldurmucak birsey ama söz verip tutulmaması beni gercekten cok sinir etti zıt gitmek istedim hiç yapmadığım birseydir ben bunu istemiyorum biz yaptırırız o senin olsun dedim canım kızım nerde yapılıyor ben bulamadım ben yaptırım dedi ve annemi arayıp sen yaptır parasını ben vereyim demiş(!). Hep böyle söz verip veya ben yaparım diyip geri çekildiği konular vardır bu ilk degil ve okkalı bir laf vurmak istiyorum :KK14:
Tmm siz söyleyin gidip yaptırsın orada

Inanirmisiniz evlenirken asla çeyiz yapmadım ve kimseye yaptırmadım. O kadar diyorum ve anlam veremiyorum yeni gelinlerin tatlı telâşlarına :halay:

Kadıncağız unuttu, yapamadı, yine de siz hatırlatınca gelinime söz verdim diye beğendi size pike takımı aldı.
Beğenmeyebilirsiniz evet peki “kusasım geldi” nasıl bir yorum, gerçekten şaştım kaldım. Nasıl bir pike takımı ki kusasınız gelebiliyor, şahsen benim şu ana kadar hiçbir pike takımına kusasım gelmedi, hediyemi beğenmezsem teşekkür ederim, kullanmam olur biter. “Kusasım geldi” demem bana alınan düşünülmüş hediyeye, ayıptır.

“Ben bunu istemiyorum biz yaptırırız o senin olsun dedim”
Eee daha ne okkalı laf vuracaksınız söylemişsiniz söyleyeceğinizi? Ne bu hırs?

“Canım kızım nerde yapılıyor ben bulamadım ben yaptırım dedi ve annemi arayıp sen yaptır parasını ben vereyim demiş”
Bu tepkine rağmen kadıncağız hala telafi peşinde, canım kızım diyerek uğraşıyor o pike takımını yaptırmaya. Yine de beğendiremiyor kendisini size.

Annenizin heveslendiği gibi bir an o da heveslenmiş, annenizin yerine size o yaptırmak istemiş, kötü niyet yok bunda. Unutmakta da kötü niyet yok.

Kötü niyetli olan ise sizsiniz.

Bir pike takımı için değiyor mu gerçekten bunca kötü düşünceye?
Aynen hırsına şaştım kaldım. Yazık o kadına da.

Aynen hırsına şaştım kaldım. Yazık o kadına da.
Kayınvalidesi olsam ben bu şekilde düşünen biriyle çok fazla iletişim kurmazdım.
Unutması ile ilgili hep yaptığı şey falan yazmış. Bence onlar da ıvır zıvır şeylerdir. Kayınvalidesi konu sahibi gibi incir çekirdeğini doldurmayan meseleleri gündem etmediğinden unutuyordur.

Allah aşkına evde süslü kanaviçe eksik olsa noluur olmasa nolur? Evlilik bu ya hayat birleştiriyorsunuz.zamanla eksiklerinizi de tamamlayıverirsiniz. Üç günlük dünya, bunun için aileler arası sıkıntı oluşturmaya, surat asmaya, dert etmeye değer mi? Kanaviçe nedir ya kanaviçe? Çok saçma geldi bana böyle bir şey yüzünden buraya konu açacak kadar dert edinmeniz. Bunu dert ediniyorsanız allah korusun yarın bir gün daha zorlu hayat sıkıntıları karşınıza çıkarsa nasıl baş edeceksiniz?

Kvye çok üzüldüm ben. Kadın unutmuş diye gelin adayının internette yabancılara yaptığı muhabbete bak. Kadın pandemi de gitmiş,para vermiş almışta prenses hanımın kusası gelmiş, aramış bir de laf sokmuş. Anneme teyzeme falan böyle yapılsa çok üzülürüm. Yazık kadına. Okusa şunu neler hisseder.

10 yıllık evliyim haftada iki çarşaf değiştiriyorum ve hiçbiri alengirli olmadı, onlar dolap beklerken ben hep lastikli çarşaflardan kullandım.

Siz de çalışıyorsunuz onlarla uğraşmak vakit kaybı gelecek size de. Ben söz verilip tutulmadı mı çok uyuz olurum, o konuda hak verdim size ama gereken lafı söylemişsiniz daha da yüzgöz olmaya lüzum yok.

Kayınvalide daha hiçbir şeyi unutmaz bence. 🤣🤣🤣
İşte, çok laf hata getiriyor. Ne diye kaynanaya anlatırsın kaneviçeni pikeni. Ben kimseye anlatamam söz de almam olumsuz yorum da almam çünkü bilmezler. 🤣🤣

En guzelinden pahalisindan git yaptir parasini da ödet. Odet ki bir daha yaptıracağım dedigi seyin arkasında durmasini bilsin.

X