Yıllardır çalışmayan erkek

Kendisine baktığı gibi adama da bakmayı kabul ediyorsa evlensin
Ama çalışmayan adamla ömür geçmez
Ben olsam evlenmezdim.
adam çok yakışıklı olmaz zengin olmaz arabası olmaz idare edersin.huyu güzeldir dersin ilerde beraber yaparız dersin.banlanmazsam bu tür adamlar için teyzemin bir lafı vardır ki damadı da bunlardandır:ipiyle kuşağı si......yle daşağı derdi.edit:mune banlama lütfen atasözü sayılır.

Sigortası konu sahibinin teyzesi tövbe yarabbi.Şu hayata hiçbir katkısı olmayan insanlara insan gözüyle bakıp saygı duyamıyorum malesef.

Senin bir şey demene gerek yok ceylinim teyzeyle beraber okuyaktınız öyle demiştin,teyze burayı okuyacak biliyoruz. Şimdi sevgili teyzoş biz burda her türlü görüşü söyledik, sana hangisi uyarsa onu yapmakta tabiki özgürsün. Yalnız buraya yazılan hiç bir şeyi yabana atma. Zira buraya senin için dil dökenler bir çok ders çıkardı bu hayattan. Senin aşk dediğin şeyin gerçeklerle yüzleşince neye evrileceğini anlatmaya çabalıyoruz. Keşke evlenince herkes mutlu olsa, herşey toz pembe olsa ama değil.Hepimizin yüzlerce yaşanmışlık hikayesi var. Ben yapabilir miyim ya da liseli gibi oralarda gezmekten utanıyorum diyorsan içine o kurtcuk düşmüş sadece terk etmek için cesarete ihtiyacın var demektir. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur..

Benim eşimin yeni işinde çalışma saatleri önceki işinden neredeyse yarı yarıya daha az diye emekli amcalar gibi hissettik evde oturunca. Çalışmayan insandan fayda olmaz insan tembelse tembeldir. Çalışamayan, iş bulamayan (gerçek anlamda iş bulamayan) insanları tenzih ederim. Adamın kendine hayrı yok teyzenize ne hayrı olacak.

Adam calisiyor iste! Gelecegini dusunuyorki?
Teyzenle evlendiginde duzenli geliri olacak iste.
Bu adam calismaz. Teyzen ona bakar omru boyunca. Teyzen buna raziysa ne diyebilirsinizki?

İşte mesele şu ki teyzemin aklını karıştıran kısmı bu bugüne kadar teyzem ödemek istese yok demiş odetmemis hiçbir hesabı, para için benimle olamaz diyor
E napacak? Evlendikten sonra da mı babasından isteyecek? Bu adam asla çalışmaz, evlenince de teyzenin parasını yiyecek. Çalışmayan adamla evlenmek bile bile lades demektir. Ya ayrılsın ya da sevgili olarak devam etsin.

Bu devirde ekmek aslanin ağzında insanlar ne şartlarda çalisiyorda işi birakmiyor adam gönlüne gore iş bulana kadar bir işte calismaya devam etse iyi kotu idare edilir ama bile bile kendine baktiracak maddi destek olacak biriyle evlenmek istiyor gibime geldi ilerde cok sıkınti olur evlenip ayrilmaktansa simdiden bitirmeli yada kesinlikle bir işe girmesini iyi veya kötü şart koşmalı

Ay yapmasın yemek memek lazım değil, otursun anasının evinde harçlık beklesin kımılık

Adam çalışmam diyo işte yani böyle kabul ediyorsa evlensin. Ama çalışmaz yani

teyzeniz kendi başını yakar evlenirse, tembel adamla asla ömür geçmez ,birde işten gelir o adamın karnını da doyurur bir güzel ev işlerine de yetişir adamda hayatını yaşar oh

Çekirdeği unutmayin lütfen, adam harçlıklarını biriktirip çekirdek aliyo, karda kışta parkta oturup citliyolar

Ne evlenmesi deli mi? İşsiz erkek gereksiz erkektir. Bakın parasız demiyorum işsiz diyorum. Neyini koyacak bu evliliğe o beyefendi sadece cinsel organını herhade. O kadar da yoklukta değil herhalde teyzeniz. Lütfen bu yazdığımı kendiisine okutturun.

ben onun iş aradığını da düşünmüyorum. iş hayatı başkalarından EMİR ALMAK demek. ah müstakbel enişte. sen iş hayatının daha ne olduğunu anlamamışsın. emir almak, strese girmek,sabah işe yetişmek, ay sonunu düşünmek demek. kimseden emir almazmış. bu kişinin hayatı, sorumluluklarını başkalarına atarak yaşamak olmuş.ondan harçlık al, ondan araba al, ondan hesap ödemesini iste....

ne ev temizliği yapar ne çocuk bakar. teyzenin imkanları ile tuttuğu sıcacık evde sabahın körü teyzen işe gider, bir de ona kahvaltı hazırlar, o da 12 gibi uyanıp teyzenin hazırladığı kahvaltıyı yer, 6 saat internette takılır. teyzen eve gelir yemek yapar,biriken bulaşıkları yıkar,çocuğun okul ödevlerini yaptırır ne zaman kocasına iş bugün yorucuydu der kocası öfffff bıktım senin iş stresinden diye cevap alır.

bir kadın göz göre göre bunu kendine niye yapar ya.40 kusur yaşında biri hiç çalışmadı ise bir daha da çalışmaz. işe soksan da iki aya ayrılır. bunu ya kabul edecek ve söylenmeyecek ya da kısmetini başka yerde arayacak. eğer ben bakacağım kocama size ne diyorsa mutluluklar. böyle evlilikler de var. ama evlendikten sonra söylenmeye başlarsa kimseyi suçlamasın, ne ailesini, ne kaderini. adamı bile suçlayamaz. çünkü adam başta çalışmadım çalışmayacağım param yok gücüm yok sorumluluk duygum yok çalışkan değilim sen bana bakacaksın evde oturacağım demiş teyzen de bunları bile bile evlenmiş olacak. kandırıldım diyemez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…