Yıllardır çalışmayan erkek

Aksine çok güzeldir yaşını asla göstermez görenler 30 dan fazla söylemez. Aile evinde ise hiç yokluk görmemesine rağmen çok da rahat sayılmaz bu yaşında bile. Bir yere gitmesi gelmesi hep laf olur. Bugüne dek 2 sevgilisi oldu bundan önce, onlarda üniversite zamanı birkaç aylık ilişkilerdi. Benim fikrimi soracak olursanız bence de oluru yok ne yazık ki.
Yaa yazık şimdi anladım.... Aile evinden ancak evlenirsen ayrılırsin, 100 yaşına da gelsen, kadin başına bekar halinle asla ayrı evde erkeksiz özgür yasayamazsin sendromu bu... Zavallı teyzeniz aile baskısindan doğru düzgün erkek de taniyamamis, bulduğu ilk kalasa tutunmuş kalmış ... İyi bile dayanmış 37 yaşına kadar valla,bu ezigin dayağı küfürü olmaz,ele güne karşı koca diye beslerim , evdeki yobazlardan kurtulurum diye düşünüyor belli ki ama çooook yanılıyor.... Kurtuluş değil bu adam, evlenirse bir mezardan çıkıp diğerine girecek, haberi olsun, söyle.

Son düzenleme:
Merhaba, bu konuyu ailemden birinin sıkıntısı için açıyorum. Farklı bakış açılarına ihtiyacı olduğunu söyleyince buraya konu açmanın mantıklı olduğuna karar verdik, birlikte okuyacağız.

Şöyleki yakınım dedigim kişi teyzem, teyzem 37 yaşında ögretmen olarak çalışıyor, iyi eğitimli kültürlü ve maddi olarak iyi bir durumda. Çalışmasa dahi aileden kalanlarla idare edecebilecek bir düzeyde.
Şimdi bir kaç yıl öncesine gidelim, teyzemin evlenmeye pek gönlu yoktu kendi deyimiyle gezip eğlenmek her zaman daha cazip geliyordu. Zevkine üniversite okuyor yüksek lisans yapıyordu ve çalışmıyordu bundan 8 yıl önce. O ara sosyal medyadan biriyle tanışıyor ve öylesine sohbet ederken bu adamın aslında uzaktan bir akraba olduğunu öğreniyor. Günler günleri kovalıyor ve bu adamla görüşme kararı alıyorlar. Her şey iyi hoş adam yakışıklı, kendi yaşıtı bir adam üniversite mezunu ama çalışmıyor.
Teyzem başlarda sorun etmemiş elbet çalışır demiş ama karşı taraftan boyle bir hamle hiç gelmemiş. O ara teyzem de çalışmıyor kira gelirleri var ama karşıdaki adamın hiçbir geliri yok. Ailesiyle kalıyor ama ailenin durumu da çok parlak değil maalesef. Hesabı teyzeme odetmiyor ama kendinde de olmadığı için sürekli parklarda, mesire alanlarında buluşuyorlar yemek yemeye çok nadir olarak gidiyorlar orda da tantuni, tavuk döner yiyorlar bir nevi liseli öğrenciler gibi.
Velhasıl kelam ilişkinin gidişini tahmin etmişsinizdir diye düşünüyorum. Teyzemin yaşı geldiği için çevreden devamlı ne zaman evleneceksin soruları geliyor teyzem de artık evlenmek istiyor ama mesele adamın işi yok.
Teyzem böyle olmayacak deyip kpss çalışıp atandı 4 sene önce, ev için gerekli bir çok şeyi aldı ama karşı taraf asla çalışmak istemiyor gönlüme göre iş bulamiyorum deyip kenara çekiliyor.
8 yılda 2 işe girmiş toplam 3 ay çalışıp istifa etmiş.
Bu zamanlar annemin diğer teyzemin haberi yok tabi, bir şekilde teyzem söyleyince bizimkilere işler karıştı.
Annem böyle olmayacagini ayrılması gerektiğini söylesede teyzem ayrılmak istemiyor. Bir kaç kere ciddi ciddi konuşup böyle devam etmeyecek ayrılalım demesine rağmen sevgilisi asla kılını kipirdatmiyor, ben basvuruyorum geri dönmüyorlar diyor.
Teyzem şimdi bir dönüm noktasında, geçen ay evlenme teklifi aldı, ya evlenecek ya ayrılacak.
Evlenmek istediğini söylese aileye hayatta kabul etmezler ciddi bir anlaşmazlık çıkacak, ailenin beklediği damat adayı en azından işi gücü evi arabası olan kendilerine yakın biri ama bizim adayımız araba için babasına yalvaran, kavga çıkaran babası harçlık vermediği için gece eve girip sabah çıkan birisi.
Teyzem sevdiğini söylüyor ama dayimlarla dedemle karşı karşıya gelirse nerden savunacagini bilmiyor.
Ayrılmak için yeterli mi bu sartlar onu da bilmiyorum diyor.

Ciddi yorumlarınızı bekliyoruz.
Sen azmet üniversiteler oku yetmesin hırs yap öğretmen ol ki hiç bir ihtiyacı olmamasına rağmen… hayatını başkalarından elde ettikleriyle geçirmiş bir adamla evlensem mi diye düşün. Neden böyle azimli başarılı kadınlar nefes alıp vermekten başka işi olmayan erkekler için hayatını heba etmek ister ki? Yol yakınken ardına bakmadan kaçmalı,kalan hayatında işkence çekmek istemiyorsa

Yapabileceğini biz de düşünmüyoruz, misal en ufak bir konuda teyzem işten geldim yorgunum dese karşı taraf alınganlık yapıyor dediği her şeyi yanlış anliyormus.
Ki teyzem de çocuk olunca çalışmak istemem ücretsiz izne ayrılırım diyor ama zaman ne gösterir bilinmez
çocuğu mu yiceklermiş o zaman 😂

Teşekkürler, teyzemin düşündüğü şey cidden mi bulamıyor yoksa cidden keyfinden mi çalışmıyor. Eğer bulamiyorsa acımasızlık olur diye düşünüyor
Biraz sorumluluk sahibi bir insan bunca yılda bir baltaya sap olamaz mı ki?
Teyzeniz kendisine yazık eder.
Zira hiç bir şey yapamasa bir markette kasiyerlik yapar yine para kazanırdı.
Bu gün para için aile eline bakan yarın eş eline bakar. Ve bu gün para veremediği için ailesine karşı koyduğu tepkinin 10 katını ezmek daha kolay olduğu için eşine koyar.
Kendi ailesine davranışından belliki teyzeniz bu adam için çok yağlı bir kapı ne yazık ki..
Adamda zerre sorumluluk duygusu yok belli ki..
Evlenip çocuk vs olduğunda bu sorumsuzluk teyzenizin başına fena dert olur.
Kendisine yazık etmesin..

Ben 28 eşim 30 yaşındayız. Çok genç 20lerin başında evlendik. İki çocuğumuz var. Hayat şartları şuan öyle ağır ki. Eşim benim yerime de çalışıyor resmen mesai yaparak. Çünkü çocuk olunca kadının eli kolu bağlanıyor. Hadi teyzenizin mesleği güzel ogretmenmiş. Ama yine de bu adam bir işi bile begenmiyorsa ya iş kurar batırır ya da teyzenizin üzerinden geçinip gider. Çocukta bakmaz , ev işi de yapmaz. 37 yaşından sonra teyzeniz dünyanın derdini sirtlanir. Bir anda kendini 50li yaşlarda hayattan bezmiş bulabilir.. hata ediyor lütfen engel olun

Zaman harcamak istemiyor artık, bizim ailecek menopoz yaşımız erken gibi, 40 i çok geçmeden giriliyor genelde. Biyolojik saat artık teyzemi rahat bırakmıyor. Çocukları çok seviyor evlenip yuva kurmak istiyor. Görüşmek isteyen harika adamlar cikiyor karşısına mesleki anlamda. Hakimi kaymakamı profesörü. Bir süre sonra bekar adam kalmayacak çevrende heosi çocuklu boşanmış adamlar olacak diyorum...

Teyzenizin reddettiği donanımlı bekarları, sitenin bekarlarına paslayıp; sevaba girmeye ne dersiniz ? :KK53: 😂😂

Teşekkürler, teyzemin düşündüğü şey cidden mi bulamıyor yoksa cidden keyfinden mi çalışmıyor. Eğer bulamiyorsa acımasızlık olur diye düşünüyor
Teyzeniz 37 yaşında ise bu adamda en kötü ihtimalle 30 yaş üstüdür sanırım.Üniversiteden yeni mezun olmuş olsa iş bulamama durumu olabilir, ancak bu yaşa kadar çalışmamış bir adam keyfi çalışmıyordur.Var böyle adamlar.Bazı adamlar da var ekmeğini taştan çıkarır, aç kalmaz, iş bulamazsa limon satar yine para kazanır.Bu adam belliki evlensede çalışmayacak, teyzeniz bunu sorun etmeyecekse evlensin derim.Hani birde hem çalışmayıp, hem evde yardımcı olmayıp, üstüne ekstra masraf (sigara,alkol,kumar vs bağımlılıklar gibi) çıkarıp, hatta kadının sağladığı imkanlarla çapkınlık yapan modeller bile var.Çok iyi düşünsün hemde çok

Benim halam benzer bir adamla evliydi. Üç ay çalışsa beş ay evdeydi. Halamda inadına hırslı başaralı bir kadın. Sadece çok erken evlenmiş. Bir çocukla boşandı. Kuzenimde bir baltaya sap olamadı. Aynı babası. Elli tane farklı iş denedi, vazgeçti. Şimdi evde PC başında.

Teyzeniz çocuk da değil. Bu yaşta ne gerek var elin tembel bebesini beslesin. Sırf evlenmek için böyle bir adam çekmeye gerek yok sanki.

Zaman harcamak istemiyor artık, bizim ailecek menopoz yaşımız erken gibi, 40 i çok geçmeden giriliyor genelde. Biyolojik saat artık teyzemi rahat bırakmıyor. Çocukları çok seviyor evlenip yuva kurmak istiyor. Görüşmek isteyen harika adamlar cikiyor karşısına mesleki anlamda. Hakimi kaymakamı profesörü. Bir süre sonra bekar adam kalmayacak çevrende heosi çocuklu boşanmış adamlar olacak diyorum...

C Camgulu nün mesajını tekrar tekrar okuyun. Soyaçekim ne olacak ?

:KK43: Maalesef durum bu
Teyzeniz daha önce hiç sevilmediğini mi düşünüyor acaba?Ya doğru düzgün ilişkisi olmadı yada olanların kendisini sevmediğini düşündü, ne bileyim aşağıladılar filan herhalde.Yani bu şartlarda bir adamı 37 yaşında öğretmen bir kadının kabul etmesi için cidden çok umutsuz olması lazım.Yaşı geçtiği için değil gibi sanki.

İşte mesele şu ki teyzemin aklını karıştıran kısmı bu bugüne kadar teyzem ödemek istese yok demiş odetmemis hiçbir hesabı, para için benimle olamaz diyor
Kaz gelecek yerden tavuk esirgemiyor.Nerden buluyor o parayı?Adamın hiçbir geliri yok diyorsunuz.Birde zaten adam toplasan kaç kez nerde para harcamış?Şimdi ailesinden alıyordur evlenince karısından alacak malesef durum çok açık

Teyzenizin "tutkulu ilişki" tarifi nedir ?
valla ben de onu düşünüyorum

parkta çekirdek çitliyorlar yavv
aynı evde yaşamak da yok ki adam sabaha kadar uyumuyor, uyurken sevdiceğini seyrediyor diyeyim.
hanım kızımız (yaş 37!) annesinden izin alırsa çay içiyorlar
ee başka kadın olsa 8 sene asla çekmezdi onu bırakırdı adam bulmuş ayrılmayan kadını bırakmaz tabi. kadın da onu tutku sanıyor herhalde.

ay tutku nerede ya.
bu kadıncağızı evinde hiç mi seven güzel kızım hoş kızım diyen olmamış acaba? bence başka açıklaması yok.. kadının kadınlık dişilik anlamında özgüveni düşük. muhtemelen de naif, duygusal bir karakter.

Vallahi bu ekonomik belirsizlikte değil kocanın çalışmaması evdeki kedim iş bulsa çalışsa hayır demem.
Arkadaşlar 1 koli yumurta 64 tl arkadaşlar!!!!!
entry-nick uyumu :KK70:

Teyzem seviyor, merhametli biri diyor sadık diyor. Bazı şeylere o kadar alışmış ki laf arasında söylediği şeylere şok oluyorum ben ama teyzem bu durumu çok kaniksamis durumda. Mesela bana en garip gelen şeylerden biri evlenme teklifi ettiği yüzük altın bile değil gümüş. Liseli ergenler gibi gümüş mu aldı diyorum ama teyzeme göre niyetini belli etmesi yeterli gücü ona yettiyse daha ne yapsın adam.
Bu ve bunun gibi o kadar cok olay var ki misal önceleri yürüyorlarmis sadece teyzem bari çekirdek alıp parkta oturalım demiş o günden sonra park onların en keyifli aktiviteleri. Termos almış teyzem evden çay götürüp parkta piknikvari takılıyorlar. Ayda bir kere falan belki bir kafeye gidiyorlar bir tatlıyı paylaşıyorlar teyzeme göre çok normal zaten ikisi de çok tatlı yemiyormus.
En ufak bir şeye söylense alınganlık yapıyormuş devamlı.
Bence teyzeniz bu adama borç para bile vermiş olabilir.Size her ayrıntıyı anlattığını sanmıyorum yargılanmamak için.İnsan psikolojisi malesef böyle, emin olun size söylemediği çok paralar harcamıştır o adama. Bence bir uzmanla görüşsün teyzeniz, psikolog ilişki üzerine uzman biri olsun, sizle herşeyi konuşamaz.

Kaz gelecek yerden tavuk esirgemiyor.Nerden buluyor o parayı?Adamın hiçbir geliri yok diyorsunuz.Birde zaten adam toplasan kaç kez nerde para harcamış?Şimdi ailesinden alıyordur evlenince karısından alacak malesef durum çok açık
hımbıl sünepe arsız bir adam canlandı benim gözümde.tüm ailesi de bıkmıştır bundan.kimbilir neler yapmıştır onlara ömürlerini çürütmüştür.evlenince de konu sahibinin teyzesinin ömrünü yiyecek.sigortası bile yoktur ayol bunun.çalışmamış ki doğru dürüst.

Aksine çok güzeldir yaşını asla göstermez görenler 30 dan fazla söylemez. Aile evinde ise hiç yokluk görmemesine rağmen çok da rahat sayılmaz bu yaşında bile. Bir yere gitmesi gelmesi hep laf olur. Bugüne dek 2 sevgilisi oldu bundan önce, onlarda üniversite zamanı birkaç aylık ilişkilerdi. Benim fikrimi soracak olursanız bence de oluru yok ne yazık ki.
siz de meşhur bir babanne vardı.yıllarca size yaptıklarını okumuştum ama onun bir gideri vardı.valla o babanne bile teyzenin eş adayından kat kat kalitelidir eminim.

X