Yıllardır çalışmayan erkek

Buluştuklarında öğrenci gibi paylaşımlar yapıyorlar ya? Teyzenizin kararı da aynı bu hamlıkta. Seviyorum deyip işin içinden çıkmasına engel bir eğitimi ve düzgün bir ailesi var. Hal böyleyken, ya tembel ama seviyorum cümlesini kurma lüksü de yok.

Evlenince tüm perdeler kalkıyor. Eğer evlenirse ve adam teyzenize dayanıp tembelliğe devam ederse en fazla 2 sene veriyorum. Bir erkekte en tahammül edemediğim şey sorumsuzluk ve aciz olması.

Bir de parası olmayan erkekler genelde parası olan kurtarıcılarına pardon eşlerine öyle güzel davranıyorlar ki. Bunun nedenini açıklamaya bile gerek yok.

Ben olsam bitiririm,hatta hiç başlamam. Bu adam asla çalışmaz,sorumluluk almaz. Karar onun ama çok çeker. Seviyorum meviyorum boşa laf,evlenirse 1 yıl içinde o da bıkacak. Sorumsuz insanla hayat mi sürer, kendi ekonomik özgürlüğü olmayan kisi birey bile değidir,bunları kendi düşünmüyorsa bir sıkıntı var demektir. İş bulamamak değil,iş beğenmiyor. Birinin yanında çalışmak istemiyorsa,ticaret yapsın,onu da yapmıyor. Bu adam ne yapıyor,kaç yaşında çocuk gibi ebeveynlerinden para bekleyen birini eş diye asla almam.

Malesef böyle bir tanıdığım var.
Erkek çalışmıyor, kadın çalışıp eve para getiriyor adam evde yatıyor. Iş bulsa bile bi kaç aydan fazla çalışmıyor. Bu şekilde 2 çocuk oluyor ve kadın daha fazla dayanamayıp ayrılıyor.
Adamın borçlarını bile ayrıldıktan sonra ödemeye devam etti. (Eşi icin kredi çekmişti)
Göre göre bu hayata adim atmak bana çok mantıklı gelmiyor. Umarım teyzeniz bazı şeylerin farkına varır

bu tarz konularda hep aynı şeyi merak ediyorum böyle bir adamı bi kadın nasıl sevebilir nasıl saygı duyar cidden anlamıyorum. teyzenize sorar mısınız lütfen çok merak ediyorum bu sümüklü böcek kadar dünyaya faydası olmayan işlevsiz adamda ne buldu da sevdi nolur çok merak ediyorum lütfen cevap versin

Bu arada teyzenize gezip eğlenmek cazip geliyormuş ama parkta gezip tavuk döner yemiş.

Kaybolan yıllarının farkındadır umarım.
Evet teyzem de böyle diyor başka zaman girmeyeceğim yerlerden çıkmaz oldum, ergenlerin gezdiği yerlerde gezmekten utanıyorum, bundan dolayı bir senedir buluşmak dahi içimden gelmiyor diyor

İyi bir insan olduğunu söylüyor. Merhametli karıncayı bile incitmeyecek bir insan diyor.

Benim halam benzer bir adamla evliydi. Üç ay çalışsa beş ay evdeydi. Halamda inadına hırslı başaralı bir kadın. Sadece çok erken evlenmiş. Bir çocukla boşandı. Kuzenimde bir baltaya sap olamadı. Aynı babası. Elli tane farklı iş denedi, vazgeçti. Şimdi evde PC başında.

Teyzeniz çocuk da değil. Bu yaşta ne gerek var elin tembel bebesini beslesin. Sırf evlenmek için böyle bir adam çekmeye gerek yok sanki.

Yav adam da yok ki ne ödetecek. Ay da yılda yediği tantuni ne tutacak Allahını seversen. Ondan ödetmemiştir o. Zaten 40 yılda bir yapıyorum bari ayıp olmasın demiş bir zahmet. Teyzeni ikna et olmasın bu iş
Teyzem olunca o kadar rahat konuşamıyorum ondan konu açalım dedim :)
Teyzemin hayatına bakarsak ciddi manada yokluk, parasızlık hiç görmemiş biri diyebilirim o yüzden bence biraz da toz pembe bakıyor gibi geliyor

İyi bir insan olduğunu söylüyor. Merhametli karıncayı bile incitmeyecek bir insan diyor.
iyi de karıncayı incitmek için bile dışarı çıkıp yürümek lazım. adam babası harçlık vermezse otobüse binip parkta döner ekmek yiyemez karıncayı nerden bulup da ezecek Alla sen. hem üşeniyordur o karınca bile ezmeye. üstelik milletin onu beslemesi için yumuşak yüzlü olmalı yoksa kimse otobüs parasını vermezS ay midem kalktı yeminle. en tiksindiğim erkek tipi

kadın bunu istiyorsa ve yapabilirim idyorsa zaten atanmış maaşı da var, yaşı da 18 değil istiyorsa yapar.

ama kadnın aklında şüpheler olmasa bu konuyu açtırmazdı.

1 )ne kadar hoşumuza gitmese de bu toplum hala erkekten ev geçindirmesini bekliyor
herkesten "kocası evde yatıyor bu ona bakıyor" tepkisi, bakışları, iğnelemeleri, acımaları görecek, evlense. "çok da tınnnn" diyecekse mutlu olacaksa, sorun yok.

2) nasıl olmuş da 8 sene saygıını korumuş bilmiyorum ama çok çok çoooook da sevsem ben 8 sene bir işte tutunamayıp babasından harçlık dilenen adama saygı duyamam. şimdi bir de aynı eve girince onun afedersiniz kılını tüyünü, horladığını gaz saldığını aklına gelen her türlü halini görecek ve zaten o büyülü aşk durumları geçecek. (herkeste olduğu gibi) hal böyleyken o sabah gidecek adam yatıyor akşam gelecek adam yatıyor. bunlar batmayacaksa, "olsun yatsın kocişim" diyip mutlu olacaksa, yine sorun yok.

Olmaz öyle evlilik ; aynı evin içine girince teyzende bıkar. Az kazanan ama çalışan adam olsa dokunmaz insana gayreti vardır o kadar yapabiliyordur ama keyfiyeten çalışmayan adamla ömür geçmez, aşkından ölse taşıyamaz insan. Asalaklık düzelecek bir durum değil, yakmasın kendini teyzeniz

Bana “bu” forumun tepkisi garip geldi

Simdi ben alisilmisin disinda bir bakis acisiyla fikrimi soyleyecegim. Hic calismamasi garip karsilansa bile, Eger kadin tarafi tek calismayi sorun yapmiyorsa, ev islerinin tamamini erkek ustlenecekse, kisaca kadin erkek rolu degisecek ise, ve cift olarak bunu kabullenecek ve birbirlerinin kafalarina kakmayacaklarsa, neden olmasin?

Bu sekilde rolleri degistirip yasayan cift biliyorum, cocuk da var, hic sorun olmamis.

Ancak....erkek kadin rolunu de tam almayip, evde yan gelip yatarsa, kadin isten geldiginde herbir is onu beklerse, iste o zaman olmaz.

Hicbirsey imkansiz degil, Boyle bir evlilik de imkansiz degil. Ancak cok ama cok ince noktalar var dusunulmesi gereken.

Aile istemez diye ayrilmayi dusunmek degil, bu Adam evdeki tum sorumlulugu ustlenir mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…