Yıllardır çalışmayan erkek

Teyzem de yapabilir miyim demeye başladı çünkü. Geçen seneye kadar hiç mesele yapmıyordu ama böyle nereye kadar gidecek hata mi ediyorum diye düşünüyor.

Erkek rolünü üstlenmek istiyorsa buyursun. Ama teyzeniz iki önemli noktayi atliyor:
Simdi babasinin basinin etini yiyior harclik diye. Evlendikten sonra onlar da ellerini cekecek. Harclik verecek olan teyzeniz olacak. Para yedirmese (bu arada bu adam ev isine felan da asla yardim etmez, hersey teyzenize bakar) olay cikartir. Huzursuzluk hatta siddet mümkün.
Ikincisi: Cocugu olunca acayip rezil olucak. Cünkü calismak zorunda olucak parasiz kalmamak icin. Sorumluluklari kat kat artacak ve yalniz gögüslemek zorunda kalacak. Parasizligin cilesini en cok kadin ve cocuklar ceker.
Yasim geliyor diye böyle bir adamla evlenilmez. Ne ev gecindirebilir nede baba olabilir cünkü kendisi daha cocuk olmaktan cikmamis. Secim.onun. rezil olmak kendi elinde

Öncesinde kendi de çalışmadığı için binsey dememiş, sürekli basvuruyorum işlere demiş karşı taraf. Şanssızlık olarak nitelendirmiş işsizlik sürecini

Babası arabayı dahi çok nadir veriyormuş bundan dolayı bir gün bı ablasinda öbür gün bı abisinde kalıyormuş

Hikaye çok tanıdık.
Benim teyzemin kocası da çalışmıyordu,teyzem yaşım geçti diye evlendi, adamı besledi , aileden kira gelirleriyle maaşıyla bir güzel karnını doyurdu,semirtti. Sonra damızlık olarak kullandı, uredi boşandı.
Senin teyzende de aynı son olacak muhtemelen.
Adamin çocuğuna bir A4 kağıdı maddi katkısı yok. Teyzen bunu da hesaba katsın, yine de 'ille de anne olayım,sonra zaten olmadı bosanirim' derse evlensin madem .
Sonuçta 37 yaşinda, 8 yıllık ilişkisini kolay unutamaz, onca yıllık ilişkiyi unut,yeni birini bul, ondan emin ol, adam da evlenmek istesin, söz nişan ev bulma yaza düğün falan o süreçte zaman geçsin, evliliğin hazır mı emin ol, çocuk dogur falan... Doğurganlık da zamanla azalan bir şey.
İlle de çocuğum olsun diyorsa damızlık olarak evlensin madem . Zaten belli ki erkekte caliskanliga, üretkenlige bakmayan biri.. baksa sekiz yil uğraşmazdi adamla. Ailenize de atsın bir şey, online ticareti yapıyor, home office çalışıyor falan desin.
Ha bu evlilikte mitlu olur mu?
Asla olamaz.
Doğurdugu çocuk böyle bir babayla mutlu olur mu?
Asla olamaz.
Onu da bilsin,yine de değer diyorsa devam etsin

Babası arabayı dahi çok nadir veriyormuş bundan dolayı bir gün bı ablasinda öbür gün bı abisinde kalıyormuş

Eh düsünün. Böyle birinden kadinin yanina erkek, koca ve aile babasi olur mu? 21 yasinda birinden bahsetmiyorum. Benim de diplomam ve is hayatim var. Esimin parasina kalmam, ama yanimda hayatini beceren ve adam gibi hayatin icinde bir durusu olan bir es istedim her zaman. Cünkü evlilik 50/50 degil. Hep öyle söylüyorlar ama aslinda 100/100 olmasi lazim. Iki taraf elinden geleni ortaya koysa bir evlilik yürür. Bu sadece maddi anlamda degil. Manevi yükleri, günlük hayat telaslari da beraber tasimak lazim ve bu kisi bunu kesinlikle yapamaz. Ben teyzenize "ah salak mi" demeyecegim cünkü emek verdigini ve belki aile kurmak icin gec kalacagini düsünüyor, ama bu adam basina sadece bela olur.

Çok itici bir durum değil mi? Ben böyle erkeklerden direk buz gibi soğuyorum. Sorumsuz ve tembel. Rahatına düşkün. Koca adamın hayatında sadece 3 ay çalışmak ne? O yaşta harçlık almaya da mı utanmıyor? Bu adam muhtemelen evde de eşine zerre yardım etmez, üstüne çoraplarını koltuk altlarına atıp yer içer olduğu gibi yerinde bırakır.
Teyzen kendisi çalışırken, adamın evde yatarak ondan harçlık almasına, parasını yemesine razıysa evlensin tabi.

Maalesef durum bu
O iş olmaz. Teyzenin dengi değil bir defa. Teyzen ihtiyacı olmadığı halde azmetmiş çalışmış, akademik kariyer basamakları tırmanmış. Evlenirse bilinmez hiçliğin içine çekilecek.. teyzen kendine göre birini bulur elbet. 40 yaşından sonra niye siniri bozulsun. Dertsiz başını derde sokacak. Her yıl izninde dünyada bir yeri gezse daha fazla mutlu olur.

Para vermese "esi" evi terk edip durur tipki simdi babasina yaptigi gibi. Sonra yalvar yakar koynunda cocukla büyük bebeyi eve döndermeye calis

İşte mesele şu ki teyzemin aklını karıştıran kısmı bu bugüne kadar teyzem ödemek istese yok demiş odetmemis hiçbir hesabı, para için benimle olamaz diyor
Yav adam da yok ki ne ödetecek. Ay da yılda yediği tantuni ne tutacak Allahını seversen. Ondan ödetmemiştir o. Zaten 40 yılda bir yapıyorum bari ayıp olmasın demiş bir zahmet. Teyzeni ikna et olmasın bu iş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…