yılbaşında eşimin ailesi bize geliyorlar ,ama istemiyorum bi akıl verin nolur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
çok sinirlisin canım sakin ol...
herşeyin hayırlısı...
su akar yolunu bulur....
eşinide alttan al biraz daha fazla zora sokmayın...
babasıylada görüşmezsin olur biter

inanki burdada kimseyi kırmak değil amacım ama sabahtan beri ellerim titriyoo gözlerimde yaş durmuyoo,,ifade verirken bile çocuğumun o halini anlatırken tutamadım gözyaşlarımı..ve inanılmaz sinirliyim evet..kişiliğimde bu var,,engel olamıyorum..mutlu olsunlar diye hiçbi çabası yok zaten bari bırakında kendi halimizde yaşayalım huzurumuzlaa..o adama baba bile demek gelmiyo içimdeen ,,onun nazlarına afra tafralarına bunca yıl sabrettim saygı duydum kim için eşimin babasıdır diye,,ama o bidefa demediki oğlumun karısı nihayetinde ve gelinimin evi o yaşıyo burda sigara içme diyosa onun sözü geçsin kaç rahatsız etmiyim kavga çıkmasın diye düşünmedi,,deli oluyorum hala nasıl dayandığıma..kaçıncı büyük sigara kavgası bu yeterya yeter..hayatta sigaradan nefret ettiğim kadar hiçbişeyden etmiyorum..kafam çatlıycak migrenden şuan...ama bırak tavır almasın kavga çıkmasın diye evdede içmesine karışmadım bumu mükafatım yazık..bidaha arasada affetmiycem onu bitti..

aferin sorunları çok güzel çözmüşsün

ah bi yapabilsem firenleyebilsem..ama inanki biri bana bağırdığı an alttan alıp susmak kişiliğime ters gelen bişey dayanamıyorum..kahretsinki hep ondan kaybediyorum

benim o insanı savunmak gibi bir niyetim yok,anlattıgınız olayda olayı bence siz ve ablanız büyütmüş gibi geldi,ututmayın biz bugünün geliniysek geleceginde kaynanalarıyız büyüklerimize biraz daha saygılı olsak güzel olmazmı,siz geceki olayı anlatıp kayınpederinizi kızdırmasaydınız eşinizde size kızmayacaktı,kayınpederiniz sinirliyken birde ablanız ona laf söylemiş,ortalık karışmış

söylemeseydim diye bi azabım yok,,çünkü ben söyledim o büyük anlayış gösterip tamam kızım bidaha dikkat ederim yada yazık olmuş..amacım ona öğretmek değildii falan deseydi hiç bişey yoktu..sırf oğlum beni savunsun kızsın karısına diye afra tafra yapıp dışarı çıktıı,,

sonunda birşeylerin olacağını bildiğiniz için izin verdin ve istediğine kavuştun.ayrıca küçük bir çocuğa nasıl davranmanız gerektiğini bilmiyormusunuz.o daha bebek bağırıp çağırmaktan ne anlar.

eşim geldi kızlar elinde poşetlerle gidiyorum:26:hakkımızda hayırlısı olsunda barışırız inşallah çünkü eşimi deli gibi seviyorum

peder haklı değil kesinlikle zaten burda kimse savunmuyo onu...
sende sinirli olduğun için yanlış anlayabiliyorsun bu da normal...
keskin sirke küpüne zarar....
sen öfkeni kontrol edemezsen kimse çekmez seni...
annen değil ki kocan sonuçta...
sen onunla aranı düzelt hemen sakinleş bi kendine gel...
yaşandı bitti diye düşün...
uzun bi sürede görüşmezsin olur biter...
güzelce konuş...
erkekler sadece tatlı dilden anlarlar....
zaten şu günün mahfolmuş böyle yaparak daha çok sıkıp yıpratma kendini...
benden sana bi kardeş tavsiyesi olsun bunlar..
daha kötüye götürür bu öfke seni...

ah bi yapabilsem firenleyebilsem..ama inanki biri bana bağırdığı an alttan alıp susmak kişiliğime ters gelen bişey dayanamıyorum..kahretsinki hep ondan kaybediyorum

bencede kayıpederim haksız onun düşünmesi lazım torunum küçük ona zararlı bu diye o misafır sen içme diyemezsın belkı ama onun düşünmes lazım aman sen ne yap ne et esını yanına çek boyle olunca sureklı eşının kafasını doldururlar en azında anlasınlar esın senden yana

arkadaşım soyleyeceklerime kızma şimdi Ben sigaradan nefret eden bir insanım oyleki kültablasını bile ellemem. dumanıda dokunur nefret ederim o illetten. Amma velakin evlendiğimde tabi babamda kayınbabamda annemde evimde sigara içebilir. Bunu bu kadar buyutmeye ne gerek vardı. Çoçuğunun etkilendiğini söylemişisn olabilir çoçuk bu. Benim kardeşim minicik bir çoçukken yoldan izmarit toplarmış ama şimdi sigaradan nefret ediyor. Annemde babamda içerdi nolduk ikimizde nefret ettik sigaradan özenmedik yani. Değer miydi gününüzü zehir etmeye. Bence hatayı birazda kendinizde arayın. Yaşlı insanlar belliki bu illeti bırakamıyorlar nolmuş oğlunun evinde sigara içmisse. Tekrar diyorum bende nefret ederim bu illetten ama bence değmezdi bu yaşananlara

eşim geldi kızlar elinde poşetlerle gidiyorum:26:hakkımızda hayırlısı olsunda barışırız inşallah çünkü eşimi deli gibi seviyorum
ohhh iyi ya geldiğine göre srun yok demektir hadi siz güzel güzel barışın gerisi hikaye
birdahada kendini lütfen böyle konumlara düşürüp yıpratma hem kendini hem eşini hemde çocuklarını
daha sakin ol daha akılcı hareket et
yuvan için.

Son yaşananlar hiç de hoş değil.Ufacık bir sebepten büyümüş de büyümüş.
Sevgili konu sahibi,hayatta her zaman bizim istediğimiz olmaz.İnsanları da anlayışlarını da değiştiremeyiz bazen.
Örneğin sigara.O artık kayınpederinizin insafına kalmış.En fazla uyarabilirsiniz o kadar.
Sizin evinize sadece eşinizin ailesi gelmiyor ya.Bütün misafirlerinize de mi içme diyeceksiniz?
Evdeki durumu kontrol ettiniz,bu çocuk büyüyecek arkadaşları,çevresi olacak.Sokakta arkadaşı sigara içecek bunu nasıl engelleyeceksiniz?Çocuğunuzu sürekli takip mi edeceksiniz?Çocuğunuz sırf sigaradan dolayı arkadaşlığını kesemeyeceğini söylerse ne cevap vereceksiniz?
Unutmayın ki yasak=tutkudur.
Ben de halamdan,teyzemden görüp sigara içer gibi yapardım.Sonunda annem sigara içirtti bana.Bir öksürüyorum bir öksürüyorum...''Bir daha mı bir daha.'' dedim içimden.
Sonraları ara ara sigara içme teşebbüslerim oldu.Ama yok alışamadım.İçmiyorum.
Annemlerde-altı kardeşler-dedem haricinde herkes sigara içiyor.Annem alışmamış aksine.
İrade devreye girer burada.Akrabam sigara içti diye benim de içmem gerekmiyor.Ki onlar köprüden kendilerini atsalar benim de atacak halim yok.
Herkesin yaptığını iyi-kötü sorgulamadan yaparsak halimiz duman.O kadar yaşlı insanları değiştirmeye çalışacağınıza şu saatten sonra çocuklarınıza çelik gibi bir irade kazandırmayı deneseniz bu kadar sorun yaşanmaz.Daha kısa sürede,daha başarılı olursunuz.

kesinnikle katılşıyorum arkadaşlara tatlı dil yılanı deliğinden çıklarır güzel tatlı sözle mutfakta için deseniz yok içmemmi diyecek balkondamı yok sanki evde bizlerinde var idare ediyoruz onlar bizimde annemiz babamız kocamız onların sayesinde oldu bizlerde birgün kayınvalide peder olacağız biraz merhamet anlayış diyorum çok büyümüş olaylar evet bizimde gücümüze gidecek şeyler oluyo ama birazda idare etmek lazım ayda bir gün geliyo diyorsunuz ve o kadar şikayetçisiniz çok ya ayda bir gelmeleri yaaa günah günah

konu sahibi, eleştirilmekten hiç hoşlanmıyorsun anladım ama kimse seni pohpohlayacak değil. eşinin anne babasının gelmesini istemiyordun, gelince de olay çıkartmışsın. kusura bakma da çok çirkefsin. bir sigaradan bu kadar olaylar çıkartıyosan yarın bir gün daha ciddi olaylar yaşansa daha beterine sebep olursun. annenin damatlarını evi ne güzel idare ettiğinden, sorun çıkartmadığından bahsetmişsin ama sen annenden hiç bir şey öğrenememişsin. eşine yazık.

hakkınızda hayırlısı olsun, ama yangına körükle gitmişsiniz...
sizce bu sevgi mi?
eğer sevgiyse öfkeyle kalkan zararla oturur durumu olmuş...
kimse karşısındaki insanları sevmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda...
ya çocuklarınız ne olacak?
bundan sonra onları gerçekten düşünerek,
yani başkalarına olan nefretinizi onlar üzerinden hınç alma konusuna dönüştürmeden alın.
umarım her şey düzelir...

gününüzü kendiniz mahvetmişsiniz. bir arkadas da demiş zaten hadi evde sigarayı engelledin, dışarıya cıkınca nasıl engel olacaksın. olayların polise kadar taşınmış hem de sacma sapan olaylar... sana fazla söylenecek bir şey kalmamış.

olay ne kadar büyümüş çok tehlikeli haller bunlar saygı kaybedilirse bir evlilik bitmiş demektir,saygıyı kaybetmemeye çalışın daha akılcı davranın.

evde sigara içilmesi benim içinde olası bir durum değil evimde kimse sigara içemez içmek isteyen çıkar balkonda içer.hele ki çocuk olan evde sigara içilmesi kabul edilir bir durum değil. sebep örnek alması değil çoçuk bugün görür taklit eder yarın unutur ama onun sağlığına vereceği zarar tartışalacak bir husus değil.ama bunu söyleme uslubu farklı olmalı.tatlı dille eşinize anlatsaydınız babasını o uyarsaydı keşke bunlar yaşanmazdı.

konu sahibi zaten daha önceleri evde sigara içirmiyormuş,nedense bu sefer ses çıkarmamış,olayda bundan sonra patlak vermiş

çocuğunuz dedeyi taklıt edıyorsa onu o anda görmezden gelecektiniz üzerine gidip kızmanız veya aferin demeniz cocuğu pekıştirir.ıstedıgı kadar taklıt etsın sız farketmıyormus gıbı yapın sızın dıkkatınızı cekemedıgını anlayınca o hareketten vazgececektır.bırde cocuk ağladığında istediğini kesinlikle ama kesinlikle vermeyın duymazdan gelın(bu dedıklerım temel ihtiyaçlar değil yemek gıyım ısınma gıbı.bır oyuncak tv ızlemek markette birşey aldırmaya çalışmak gibi isteklerden bahsediyorum ).bır sure sonra aglamayı kesecektır.maksımum 20 dakıka ağlar sonra susar.ama eğer ağlıyor dıye dayanamayıp ıstedıgını yaparsanız bundan sonra herseyı ağlayarak sıze yaptırmayı öğrenır ve onune gecemezsınız...bılıyorum bır annenın cocuğunun aglamasına dayanması cok zordur ama çocuk eğitiminde bu dedıklerım bılımsellığı kanıtlanmış yöntemlerdir...herşeyi geçin bence artık çocuklarınızla ilgilenin...bu arada çocuklarınıza ne kadar kızsanız bıle vurmayınız cezalandırmak ıstıyorsanız onun çok sevdığı bırseyı elınden alınız mesela cok sevdığı çizgifilmi izletmemek gibi ve nedenınıde açıklayınız bunu yaptın ve bu yaptığın yanlış bır davranıstı buyuzden bugun tv ızlemeyeceksın gıbı soylemenız gerekıyor.hanı demışsiniz ya eşim başkası yuzunden çocuğa vurdu kendı sınırı yuzunden olsa tamam ama başkası için vurmasın demışsiniz hayır kendı sınırı içinde vurmamalı cezalar bu tip olmamalı eşinizle ortak bır yontem belırleyınız.eşinizin kara dediğine siz ak sizinkine eşiniz kara derse çocuk dengesiz olur.BİLİYORUM KONUYLA ALAKASIZ ŞEYLER YAZDIM AMA BUNLAR ÇOCUKLARINIZ BUYUYENE KADAR KULLANMANIZ GEREKEN YÖNTEMLER :) kocayı k.pederi azcık boşverın onlara çok takılmışsınız... :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…